На противагу «Чорному дзеркалу». Google запустив ініціативу з виробництва фільмів, щоб показати користь технологій
Google тихо запустив ініціативу з виробництва фільмів та телешоу 100 Zeros, яка має популяризувати продукти гіганта, зокрема ШІ, у творчій спільноті та сформувати хороше ставлення до технологій серед молоді через попкультуру, пише Business Insider.
100 Zeros — наслідок багаторічного партнерства Google з агенцією талантів і продакшн-компанією Range Media, серед відомих робіт якої «Довгоніг» та «Боб Ділан: Цілковитий незнайомець».
Його мета — шукати проєкти, які Google зможе профінансувати або допомогти створювати. Йдеться як про художні, так і про документальні фільми та телешоу. Проте компанія уточнила в Х, що 100 Zeroes — це не кіностудія.
«Це не нова студія, а ініціатива нашої команди Platforms & Devices, до якої входить Android. Ми співпрацюємо з Range, щоби допомагати творчій спільноті інтегрувати передові технології та платформи, як-от XR і ШІ, у процес створення фільмів».
Google поступово робить перші кроки в цьому напрямку. Наприклад, торік 100 Zeros фінансово підтримав незалежний горор від студії Neon «Зозуля». В обмін — логотип 100 Zeros показали у вступних титрах. Це показало, яки партнерств прагне техногігант — престижна інді-студія і фільм, орієнтований на зумерів.
Ще один крок — оголошена весною ініціатива Google та Range під назвою «AI On Screen». Вона передбачає створення короткометражок на тему штучного інтелекту, щоб потім розвинути деякі у повнометражне кіно.
Є ще дві цікаві речі у цьому проєкті:
- По перше, Google «не має нічого проти», щоб персонажі тримали в руках телефони з Android замість iPhone. Але за умови, що така інтеграція не виглядатиме нав’язливою. Водночас продакт-плейсмент не є основним фокусом ініціативи 100 Zeros.
- По друге, 100 Zeros не розглядає YouTube як основну платформу для дистрибуції і навіть не використовуватиме сервіс як перший майданчик для релізів. Замість цього, планують продавати проєкти традиційним студіям і стримінговим сервісам, як-от Netflix.
Чому це цікаво
З розвитком технологій люди ставлять все більше запитань про їхню безпеку, про те, чи зможе штучний інтелект забрати роботу та чи змінить він авторське право. Про це дискутують у соцмережах, пишуть книжки та створюють фільми й серіали, як, наприклад, «Чорне дзеркало».
Цей серіал-антологія журналіста Чарлі Брукера у сатиричній формі показує сучасне суспільство й антиутопічні наслідки розвитку технологій. Схоже, що Google намагається показати протилежне — як технології можуть бути корисні людству.