MY.UAНовини
Нескінченна війна всіх проти всіх: що відбувається в Сирії після падіння режиму Асада
Нескінченна війна всіх проти всіх: що відбувається в Сирії після падіння режиму Асада

Нескінченна війна всіх проти всіх: що відбувається в Сирії після падіння режиму Асада

Десятки людей загинули в Сирії під час збройних зіткнень між проурядовими силами безпеки та представниками друзької меншини. Ізраїль, який підтримує друзів, завдав повітряних ударів у відповідь і закликав міжнародну спільноту втрутитися для врегулювання ситуації.

Певний час після повалення диктатора Башара Асада з'явився легкий оптимізм, що війна в Сирії завершиться, а країна повернеться до нормального життя. Утім, численні внутрішні суперечності на релігійному та етнічному ґрунті досі роздирають країну, і надія на встановлення стабільності в Сирії поступово згасає.

24 Канал проаналізував ситуацію в Сирії та ті зміни, які приніс із собою новий уряд у Дамаску. Чи зможуть учорашні повстанці на уламках зруйнованої війною Сирії створити мирну та безпечну державу – читайте в матеріалі.

Від повстанців до міжнародних партнерів: що відбувається у Сирії зараз

Після десятиліть жорстокого правління клану Асадів та партії "Баас" Сирія опинилася на порозі нової ери. Падіння режиму диктатора Башара Асада в грудні 2024 року стало кульмінацією громадянської війни, що роздирала країну з 2011-го.

У самому серці конфлікту опинилася коаліція опозиційних сил на чолі з ісламістським рухом "Хаят Тахрір аш-Шам" (ХТШ). Саме вони були основною рушійною силою наступу і в коаліції з іншими опозиційними до влади силами здійснили блискавичний бліцкриг сирійськими територіями аж до столиці – Дамаска, завдали руйнівного удару по режиму Асада, а сам диктатор був змушений самоусунутися від правління та тікати до Москви.


Зустріч перехідного уряду Сирії з новим президентом країни, лідером "Хаят Тахрір аш-Шам" Ахмедом аль-Шараа / Фото офісу президента Сирійської держави

Коли зійшов перший "туман війни", а повстанці проголосили створення такого собі уряду народної згоди, міжнародна спільнота видихнула з полегшенням, адже нарешті з'явилася легка надія на завершення довготривалого конфлікту та відновлення стабільності у Сирії.

Європа та США миттєво погодилися послабити санкційний тиск на країну, а лідер ХТШ Ахмед аль-Шараа, тимчасово здобувши пост президента Сирії, роздав обіцянки західним партнерам, що права сирійських меншин будуть захищені.

Утім, уже в перші місяці правління нової влади почали спливати численні проблеми, пов'язані з принциповими для близькосхідних народностей речами – релігією та етнічним походженням. Сьогодні Сирію можна розділити на кілька умовних внутрішніх груп впливу.

  • Перш за все, це організація "Хаят Тахрір аш-Шам" – найчисленніша сила в поході на Дамаск та основний рушій змін і реформ у країні, які мають замінити асадівську диктатуру на "інклюзивну" та "демократично обрану" владу. Відразу після приходу до влади в Сирії ХТШ здійснили кілька позитивних кроків, зокрема створення перехідного уряду до проведення демократичних виборів та обіцянки захистити національні меншини.

Скептицизм до ХТШ викликає минуле організації, тісно пов'язане з джихадистськими терористичними угрупованнями, зокрема "Аль-Каїдою". Попри те, що лідер ХТШ Ахмед аль-Шараа заперечує будь-які зв'язки з терористами та стверджує, що розірвав усі стосунки з "Аль-Каїдою" ще у 2016 році, у складі ХТШ налічується близько 30 тисяч бійців, і там досі існують доволі радикальні ісламістські фракції.

Сполучені Штати також наразі не виключили ХТШ зі списку терористичних організацій, попри те, що публічно висловили обережну підтримку перехідному уряду аль-Шараа.

  • По-друге, левову частину успіху повстанців забезпечила Туреччина та підтримуване нею угруповання "Сирійська національна армія". СНА вважається прямою проксі-силою Туреччини та наразі прагне отримати головну роль у новому міністерстві оборони Сирії. Цьому бажанню відкрито протистоїть ХТШ, вони навіть затримували лідера СНА, що свідчить про конфлікт між двома силовими групами.


Бійці Сирійської національної армії беруть участь у параді в контрольованому опозицією Афріні, північна Сирія, 23 листопада 2022 року / Фото AFP

  • Третя сторона потенційного внутрішнього конфлікту – це курдська меншина, яка виступає за автономію від Сирії. Підтримувана США коаліція "Сирійські демократичні сили" та її невіддільна частина "Загони народної оборони" протягом громадянської війни в Сирії трималися окремо та в основному чинили опір ІДІЛ та іншим терористичним групам, які посягали на території так званого Сирійського Курдистану. Курди взяли пряму участь у поваленні режиму Башара Асада, очевидно, сподіваючись на забезпечення своїх амбіцій зі створення національної автономії, проте зіткнулися зі складнощами через позицію Туреччини та ХТШ, які аж ніяк не зацікавлені в такому сценарії та всіляко чинять опір намірам курдів.

  • В останню, четверту, групу можна занести всі етнічні меншини, зокрема друзів та алавітів, які здебільшого фрагментовані та зосереджені суто на захисті інтересів своїх маленьких громад. Сам Башар Асад є алавітом, і не виключено, що в очах сьогоднішнього сирійського уряду всі алавіти залишаються лояльними до старого режиму, а це час від часу спричиняє збройні зіткнення алавітів із поліцією та військовими.

Аналітики оцінюють ризики нових конфліктів у перший рік після падіння диктатури Асада у понад 20% через напругу між ХТШ та СНА, а також через невдоволення алавітів і друзів. Проблем для перехідного уряду додає спадщина родини Асадів: зруйнована критична інфраструктура Сирії, знищений приватний сектор економіки, надзвичайно високий рівень бідності – понад 90%, мільйони біженців та внутрішньопереміщених осіб.

За попередніми оцінками, за 14 років війни втрати Сирії складають близько 800 мільярдів доларів, країна перебуває в перманентній гуманітарній катастрофі, а три чверті населення залежать від донорської підтримки міжнародних організацій.


Порівняння основних економічних показників Сирії (ВВП, нафтовиробництво, курс валюти, інфляція) до війни та станом на 2024 рік

Сирія стала полем битви багатьох держав

Сирія також залишається ареною для зіткнення інтересів регіональних і глобальних сил, що значно впливає на її внутрішню ситуацію. Падіння режиму Асада завдало основної шкоди впливам Росії та Ірану. Кремль, який надав притулок Асаду, втратив свої стратегічні позиції в регіоні та за його межами.

Москва тривалий час використовувала територію Сирії як плацдарм для нарощування впливу в Африці через свої військово-морські бази на узбережжі Середземного моря в Тартусі та Хмеймімі.


Дислокація російських військових баз у Сирії / Інфографіка BBC

Доля російських військових баз досі залишається в підвішеному стані. Кремлю вдалося уникнути блокади своїх військ під час наступу повстанців на Дамаск, проте лише з доброї волі Туреччини. Москва вела прямі перемовини з Анкарою про безпеку своїх солдатів, а долю самих військових об’єктів росіяни досі обговорюють із новою сирійською владою.

Утім, діалог із новою Сирією ускладнюють численні воєнні злочини, які вчинила Росія на території країни під час війни, коли виступила на підтримку диктатора Башара Асада. Мовиться про фактичне знищення одного з найбільших міст Сирії – Алеппо.

Росіяни завдавали десятки авіаударів по місту, нібито по позиціях терористів, однак насправді брали пряму участь у громадянській війні в Сирії на боці Асада. Війська Росії били по позиціях опозиційних повстанців, як зазвичай, не рахуючись із втратами серед мирного населення Алеппо.

  • Разом із росіянами жорсткого удару по своїх позиціях у регіоні зазнав Іран. Іран і Сирія підтримували стратегічний альянс із 1980-х років, об’єднані спільною опозицією до Ізраїлю та США.

Цей альянс був особливо важливим для Ірану в рамках так званої осі опору – мережі проксі-груп, зокрема "Хезболли", ХАМАС тощо. Сирія слугувала основним транзитним шляхом для постачання зброї та підтримки "Хезболли" в Лівані, а також забезпечувала Ірану доступ до Середземного моря, що було стратегічно важливим для його військових операцій.


Мережа іранських проксі-сил у регіоні / інфографіка The National

За попередніми оцінками, починаючи з 2011 року, Іран витратив від 30 до 50 мільярдів доларів на військову допомогу, нафтопостачання та логістичну підтримку Башара Асада.

Падіння дружнього режиму в Сирії та неспроможність уряду в Тегерані запобігти цьому спричинили хвилю відкритої критики з боку лоялістів влади всередині самого Ірану, що є серйозним випробуванням для режиму, який залежить від підтримки своїх прибічників.

Попри втрати, Іран намагається адаптуватися до нової реальності. Тегеран шукає нові шляхи впливу, зокрема через співпрацю із сирійськими курдами через різні пропозиції підтримати їхнє прагнення до автономії. Також Іран намагається налагодити зв’язки з ХТШ, використовуючи спільну антиізраїльську позицію, як точку дотику для майбутнього партнерства. Однак ідеологічні розбіжності та глибокий вплив Туреччини поки не дозволяють Ірану зблизитися з новою сирійською владою.

  • Ще одна сусідня до Сирії країна — Ізраїль – поки має невизначену оцінку нового сирійського уряду. На перший погляд, це принесло країні значні переваги через послаблення Ірану в регіоні. Ізраїль скористався цим, зміцнивши свої кордони через військові операції, зокрема авіаудари, щоб запобігти потраплянню передової зброї, в тому числі хімічної, до рук ворожих груп. Ізраїль також зайняв буферну зону в прикордонній зоні, що також дозволяє захистити територію країни від несподіваних нападів або провокацій.

Водночас ситуація має й виклики для самого Ізраїлю. Основна тривога пов'язана з невизначеністю щодо нового режиму, зокрема ХТШ, яка мала зв’язки з "Аль-Каїдою" і може бути ворожою до Ізраїлю. Зростання впливу Туреччини під керівництвом президента Реджепа Ердогана, який критично ставиться до Ізраїлю, може ускладнити регіональну динаміку. Нестабільність у Сирії також загрожує Йорданії, яка вже стикається з проблемами біженців та безпеки, що може опосередковано вплинути на безпеку Ізраїлю вздовж його найдовшого та найменш захищеного кордону.

Зрештою, саме Туреччина отримала найбільшу вигоду від повалення режиму Башара Асада. Анкара підтримала повстанців і суттєво посилила свій вплив у Сирії та регіоні, особливо після відходу звідти Росії та Ірану. Сьогодні Туреччина надає безумовну дипломатичну підтримку перехідному уряду в Дамаску та прагне обмежити вплив курдських сил у Сирії.

Турецькі війська активно проводять військові операції проти сирійських курдів через їхні ймовірні зв’язки з Робітничою партією Курдистану – підпільною курдською організацією, що діє на території Туреччини та визнана Анкарою терористичною організацією.



Зустріч чинного президента Сирії Ахмеда аль-Шараа з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом / Фото AP

Зокрема, Туреччина має суттєве соціальне та економічне навантаження через близько 3 мільйони сирійських біженців, яких країна прийняла під час громадянської війни в Сирії. Під час останніх президентських виборів 2023 року обіцянка подолати проблему біженців була однією з основних, і сьогодні Анкара нарешті має можливість реалізувати подібні плани.

Варто також звернути увагу на можливі економічні вигоди, які переслідує Туреччина. Країна має дуже розвинений будівельний сектор і вже зараз обіцяє взяти на себе частину відбудови сирійської інфраструктури. Водночас Анкара планує стати головним партнером Сирії в проєктах у галузях енергетики та транспорту і вже зараз поступово починає реалізовувати амбітні плани. Утім, усі ці процеси ризикують зірватися, навіть повноцінно не розпочавшись, якщо країна знову зануриться в хаос.

Міжнародний тероризм може повернутися в Сирію

Падіння режиму Башара Асада залишило Сирію без централізованої влади, що відкриває двері для хаосу та беззаконня. Експерти попереджають, що без належного управління вакуум влади може призвести до посилення екстремістських груп. Неконтрольовані території, або так звані мертві зони, стають ідеальним середовищем для діяльності терористичних організацій, які можуть використовувати їх для тренувань, вербування нових членів і планування нападів.

Конкуренція між різними збройними групами всередині Сирії лише погіршує ситуацію. Наприклад, ХТШ та СНА, підтримувана Туреччиною, ведуть боротьбу за контроль над територіями, відбираючи їх у СДС, зокрема в курдів, яких підтримують США.

За даними ООН, станом на сьогодні ці конфлікти призвели до переміщення близько 1,1 мільйона осіб уже після втечі Асада. Масове переміщення населення, економічна нестабільність і відсутність безпеки створюють ідеальні умови для радикалізації, що може бути використане як "Ісламською Державою", так й іншими екстремістськими та терористичними групами.


Бойовики "Ісламської Держави" на території Сирії / Фото Getty Images

Крім того, повідомлення про насильство в алавітських регіонах у березні 2025 року та звинувачення ХТШ у стратах прихильників Асада лише підкреслюють крихкість ситуації. Останні сутички з друзькою меншиною також не грають на руку репутації нової сирійської влади та лише створюють додатковий скептицизм у Європі та США, що лідери повстанців і представники нової сирійської влади за вдягненими костюмами та закликами до демократії можуть приховувати давні радикальні погляди.

Десятки років диктатури родини Асадів не лише втягнули Сирію в тривалу війну, а й майже знищили шанси країни на повноцінне майбутнє. Сирія сьогодні потребує плідної роботи як від нової влади, так і від міжнародної спільноти. Проблема лише в тому, що перші мають зрештою добровільно передати захоплену силою владу на волю розділеному сирійському народу, а другі – повірити, що сучасний уряд у Дамаску відійшов від архаїчного радикалізму та здатен проводити реформи не лише на словах.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Норвезькі християнські демократи отримали погрозу про "замінування" офісу партії
Европейская правда
2025-05-06T13:09:29Z
У Польщі на будівлю мерії повернули український прапор після провокації проросійського політика
УкраинФорм
2025-05-06T13:04:06Z
Зніміть рожеві окуляри, – військовий третьої штурмової назвав чітку мету росіян зараз
24tv
2025-05-06T13:03:25Z
Пєсков: Пропозиція Путіна щодо перемирʼя на три дні все ще актуальна
ZN UA
2025-05-06T13:00:24Z
Росіяни будують довкола Москви 4 кола ППО: звідки Кремль стягує системи
24tv
2025-05-06T12:57:58Z
Заборона виїзду 14-річних з України. Чи готує Рада зниження віку мобілізації
Telegraf
2025-05-06T12:57:14Z
Reuters: зупинка військової допомоги США Україні була результатом самодіяльності Гегсета
Европейская правда
2025-05-06T12:55:29Z
Скандальний Браун зірвав у Катовіце прапор ЄС і витер ним взуття
Европейская правда
2025-05-06T12:54:58Z
ОЕСР закликає Україну відновити тестування кандидатів у держслужбу на знання антикорупційних законів
УкраинФорм
2025-05-06T12:51:49Z
Marvel офіційно перейменувала фільм «Громовержці» на «Нові Месники» — вже після прем’єри
ITC
2025-05-06T13:07:23Z
Дитина випадково зіпсувала картину відомого художника за 50 мільйонів євро
24tv
2025-05-06T13:03:36Z
Сергій Притула архівним фото привітав матір з 70-річчям
Gazeta UA
2025-05-06T12:51:09Z
У супроводі чоловіка: Камала Гарріс дебютувала на Met Gala у вишуканій сукні
24tv
2025-05-06T12:48:07Z
На фестивалі у Токіо представили український стенд
УкраинФорм
2025-05-06T12:39:42Z
Тарас Цимбалюк на рідкісному фото показав рідну сестру
Gazeta UA
2025-05-06T12:36:50Z
Учасника Нацвідбору на Євробачення-2025 затримала поліція - що сталося
GlavRed
2025-05-06T12:30:59Z
Повертаються додому: шотландський музей отримав колекцію з десяти дунських пістолів
Фокус
2025-05-06T12:30:02Z
13 зупинок серця: померла 11-річна зірка серіалів Netflix
InternetUA
2025-05-06T12:28:57Z
Від початку повномасштабної війни з російського полону повернули понад 4 757 українців
УкраинФорм
2025-05-06T13:10:04Z
Чи однакові імена Віка та Вікторія та до чого тут Віта, яку іноді називають Вікторією
24tv
2025-05-06T13:06:47Z
Жінка застала сусідських дітей у своєму саду і її вразила реакція мами
Фокус
2025-05-06T13:06:29Z
Чи можуть у вас забрати город, яким ви давно користуєтесь
24tv
2025-05-06T13:03:39Z
Росіяни використовують Запорізьку АЕС як військову базу і майданчик для тренування екіпажів БПЛА - Волошин
УкраинФорм
2025-05-06T12:58:40Z
У застосунку «Армія+» з'являться ще п’ять рапортів - Умєров
УкраинФорм
2025-05-06T12:57:30Z
Наступник Папи Франциска: названо основних претендентів на Святий Престол
Факти ICTV
2025-05-06T12:51:22Z
Чому не приходять платіжки за світло: основні причини та що робити
Факти ICTV
2025-05-06T12:45:31Z
Зеленський присвоїв звання Героя України ще шістьом військовим, чотирьом із них - посмертно
УкраинФорм
2025-05-06T12:45:14Z
Quantum Systems, яка виробляє дрони в Україні, залучила €160 мільйонів і отримала статус «єдинорога»
УкраинФорм
2025-05-06T13:10:17Z
Через падіння цін на нафту: Росія може змінити ключове правило бюджету
24tv
2025-05-06T13:06:57Z
Тарифи США тиснуть на економіку Китаю: зростає ризик дефляції
24tv
2025-05-06T13:06:41Z
Доходи керівників зростають у десятки разів швидше, ніж зарплати звичайних працівників: деталі
Фокус
2025-05-06T13:06:10Z
Подорожчання консервів у Львові: що найбільше виросло в ціні
Политека
2025-05-06T13:01:53Z
В Україні посіють значно менше цукрових буряків через квоти ЄС
AgroPortal
2025-05-06T13:00:15Z
Європейський газ подорожчав на тлі зростання попиту в Азії
Gazeta UA
2025-05-06T12:57:50Z
«Моніторинг добереться до всіх». Гетманцев пояснив, навіщо громадянам декларувати крипту
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T12:54:34Z
«Борг за кредитом»: в Україні зафіксували нову шахрайську схему
УкраинФорм
2025-05-06T12:40:41Z
Охматдит оголосив закупівлю будівельних робіт для капремонту лікувально-діагностичного корпусу
УкраинФорм
2025-05-06T12:25:02Z
Трамп заборонив США фінансувати дослідження хвороб за кордоном
24tv
2025-05-06T10:52:56Z
Названо найдоходніші медичні компанії України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T10:49:35Z
Свині стануть загрозою для людей? Небезпечний вірус лютує у Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T10:48:38Z
У МОЗ підтвердили, що заборона маркетингу не вплинула на ціни на ліки, – Сердюк
24tv
2025-05-06T10:42:19Z
Військові та ветерани можуть отримати безкоштовні засоби реабілітації: як подати заявку
Хвиля
2025-05-06T10:37:36Z
Що їсти на роботі, щоб обід заряджав енергією, а не спричиняв утому
24tv
2025-05-06T10:30:23Z
20 пільг для УБД, про які ви могли не знати
24tv
2025-05-06T10:03:50Z
Хірурги провели унікальну операцію: пухлину хребта видалили через око
24tv
2025-05-06T09:34:30Z
Жінка хотіла виїхати до США і втратила 40 тис. грн
InternetUA
2025-05-06T13:07:34Z
У Херсоні цивільне авто наїхало на вибухівку, поранені троє людей
УкраинФорм
2025-05-06T13:00:53Z
Дим видно з різних районів: у Києві спалахнула серйозна пожежа
Telegraf
2025-05-06T12:48:33Z
Пожежа в багатоповерхівці Святошинського району: врятовано шістьох людей та кота
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T12:39:40Z
Пожежа на Радіоринку в Солом'янському районі Києва: на місці працюють рятувальники
24tv
2025-05-06T12:33:36Z
Львівська політехніка звільнила працівника, який ображав захисника України у банку
24tv
2025-05-06T12:25:20Z
Чоловік втратив 170 тис. грн після розмови із фейковим банкіром
InternetUA
2025-05-06T12:10:44Z
Любовна афера на кордоні: чоловік одружився з сусідкою, щоб виїхати до дружини
24tv
2025-05-06T12:03:53Z
Смертельна ДТП під Полтавою: правоохоронцю оголосили підозру
1News
2025-05-06T11:52:23Z
Акторка Ніна Набока: У моєму дитинстві на Донбасі говорили українською
УкраинФорм
2025-05-06T13:10:39Z
Україна повернула з російського полону 205 воїнів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T13:06:33Z
У Маріуполі росіяни відкрили філію музею оборони та блокади Ленінграда
УкраинФорм
2025-05-06T12:55:50Z
Повний крінж, – Андрющенко розповів про "побєдобєсіє" росіян на окупованих територіях
24tv
2025-05-06T12:54:20Z
В Україні завтра пройдуть короткочасні дощі та грози, вдень до +22°
УкраинФорм
2025-05-06T12:51:27Z
Ворог намагається розповзатися, – у полку "Ахіллес" розповіли про важкі бої у районі річки Оскіл
24tv
2025-05-06T12:51:15Z
Від Центрального гастроному на Хрещатику залишився лише фасад. Активісти б'ють на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T12:48:06Z
Україна та Росія провели масштабний обмін: скільки полонених повернулось додому
GlavRed
2025-05-06T12:37:41Z
Жовтий рівень небезпеки. На Київщині очікуються нічні заморозки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T12:27:22Z
Mercedes-Benz інтегрує електронне рульове управління у серійні авто
AutoGeek
2025-05-06T12:57:10Z
Бугатті Bolide змушує суперкари McLaren та Porsche виглядати повільними
Топ Жир
2025-05-06T12:45:09Z
Нова електрична модель Chevrolet може з’явитися у вашій країні, але не в США
Топ Жир
2025-05-06T12:30:40Z
Для кросоверів: Renault представила нову гібридну систему
AutoGeek
2025-05-06T12:27:58Z
Через широкі крісла: електромобілі Volkswagen ID.Buzz відкликають з дивної причини
AutoGeek
2025-05-06T11:57:41Z
Майстер своїми руками відтворив найвідоміший спортивний Mercedes 90-х
Фокус
2025-05-06T11:27:46Z
Nissan випустить недорогий і економічний кросовер преміумкласу на базі X-Trail
Фокус
2025-05-06T11:25:37Z
Skoda презентувала оригінальну версію кросовера Elroq
AutoCentre
2025-05-06T11:25:35Z
Brabus презентував ідеальний Гелендваген для тих хто в тилу й при грошах
Топ Жир
2025-05-06T11:21:09Z
Вісім речей, які притягують комах у ваш двір. Як їх зупинити
Gazeta UA
2025-05-06T13:09:15Z
У Риму є два обличчя, – італійський дослідник назвав найкращі локації у місті
24tv
2025-05-06T13:03:55Z
Італійці варять макарони тільки так: 4 головні правила, які треба знати кожному
24tv
2025-05-06T12:51:58Z
«Пʼяна Вишня» відкриває перший заклад у Франції — розпитали деталі
AIN
2025-05-06T12:48:23Z
Де "дивний" листок: лише найуважніші "Шерлоки Холмси" знайдуть відповідь за 5 секунд
GlavRed
2025-05-06T12:37:35Z
Поворотний момент: 4 зодіаки зодіаку, на яких чекають зміни в травні
GlavRed
2025-05-06T12:30:06Z
Вручну чи в посудомийці: як економніше мити посуд
GlavRed
2025-05-06T12:27:10Z
Навіть сліду не залишиться: як відмити хну з рук за 5 хвилин
GlavRed
2025-05-06T12:27:03Z
Як позбутися мушок вдома: ефективні поради для чистого простору
24tv
2025-05-06T12:12:38Z
Світоліна отримала першу суперницю на турнірі WTA у Римі
УкраинФорм
2025-05-06T13:06:06Z
Збірна Бразилії погодилася зіграти з Росією, але ідею різко розкритикували через війну в Україні
Gazeta UA
2025-05-06T13:03:39Z
ЗСУ ліквідували російського футболіста
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T13:00:33Z
Сікан після нічиєї з Касимпашею: Могли забити другий, але не склалося
Football.ua
2025-05-06T12:58:43Z
Гравець Шахтаря заговорив українською у запальній рекламі: кумедні відео з Траоре
24tv
2025-05-06T12:42:49Z
Топклуби АПЛ полюють на Беллінгема-молодшого
Football.ua
2025-05-06T12:31:54Z
У Росії не знайшли грошей на футбольний матч із Бразилією
Telegraf
2025-05-06T12:27:18Z
Усик публічно зізнався, кого боїться у своєму житті
24tv
2025-05-06T12:21:44Z
"Набрав потужний імпульс": олімпійський призер оцінив шанси Дюбуа в реванші з Усиком
24tv
2025-05-06T12:15:56Z
Веде соцмережі російською: українське видавництво знищить наклад книги Юліанни Караман
Фокус
2025-05-06T13:06:52Z
3 місяці без підзарядки: створено смартфон з акумулятором ємністю 23 800 мАг
InternetUA
2025-05-06T13:01:40Z
Аналітики називають причини, чому OpenAI врешті відмовився від комерціалізації
ZN UA
2025-05-06T12:55:45Z
Чому полуниця не ягода: вчені вразили поясненням
GlavRed
2025-05-06T12:54:20Z
Названо найкращі Android-смартфони 2025 року за версією користувачів
InternetUA
2025-05-06T12:49:39Z
Цього тижня на Землю впаде 53-річний радянський космічний корабель: відомо куди
Фокус
2025-05-06T12:45:47Z
SpaceX дарує термінали Starlink новим абонентам у межах річного тарифного плану
24tv
2025-05-06T12:36:44Z
Компанія OpenAI вирішила залишитися некомерційною
УкраинФорм
2025-05-06T12:33:18Z
Тепер смартфони неможливо буде вкрасти: що придумали розробники
InternetUA
2025-05-06T12:31:03Z