MY.UAНовини
Нескінченна війна всіх проти всіх: що відбувається в Сирії після падіння режиму Асада
Нескінченна війна всіх проти всіх: що відбувається в Сирії після падіння режиму Асада

Нескінченна війна всіх проти всіх: що відбувається в Сирії після падіння режиму Асада

Десятки людей загинули в Сирії під час збройних зіткнень між проурядовими силами безпеки та представниками друзької меншини. Ізраїль, який підтримує друзів, завдав повітряних ударів у відповідь і закликав міжнародну спільноту втрутитися для врегулювання ситуації.

Певний час після повалення диктатора Башара Асада з'явився легкий оптимізм, що війна в Сирії завершиться, а країна повернеться до нормального життя. Утім, численні внутрішні суперечності на релігійному та етнічному ґрунті досі роздирають країну, і надія на встановлення стабільності в Сирії поступово згасає.

24 Канал проаналізував ситуацію в Сирії та ті зміни, які приніс із собою новий уряд у Дамаску. Чи зможуть учорашні повстанці на уламках зруйнованої війною Сирії створити мирну та безпечну державу – читайте в матеріалі.

Від повстанців до міжнародних партнерів: що відбувається у Сирії зараз

Після десятиліть жорстокого правління клану Асадів та партії "Баас" Сирія опинилася на порозі нової ери. Падіння режиму диктатора Башара Асада в грудні 2024 року стало кульмінацією громадянської війни, що роздирала країну з 2011-го.

У самому серці конфлікту опинилася коаліція опозиційних сил на чолі з ісламістським рухом "Хаят Тахрір аш-Шам" (ХТШ). Саме вони були основною рушійною силою наступу і в коаліції з іншими опозиційними до влади силами здійснили блискавичний бліцкриг сирійськими територіями аж до столиці – Дамаска, завдали руйнівного удару по режиму Асада, а сам диктатор був змушений самоусунутися від правління та тікати до Москви.


Зустріч перехідного уряду Сирії з новим президентом країни, лідером "Хаят Тахрір аш-Шам" Ахмедом аль-Шараа / Фото офісу президента Сирійської держави

Коли зійшов перший "туман війни", а повстанці проголосили створення такого собі уряду народної згоди, міжнародна спільнота видихнула з полегшенням, адже нарешті з'явилася легка надія на завершення довготривалого конфлікту та відновлення стабільності у Сирії.

Європа та США миттєво погодилися послабити санкційний тиск на країну, а лідер ХТШ Ахмед аль-Шараа, тимчасово здобувши пост президента Сирії, роздав обіцянки західним партнерам, що права сирійських меншин будуть захищені.

Утім, уже в перші місяці правління нової влади почали спливати численні проблеми, пов'язані з принциповими для близькосхідних народностей речами – релігією та етнічним походженням. Сьогодні Сирію можна розділити на кілька умовних внутрішніх груп впливу.

  • Перш за все, це організація "Хаят Тахрір аш-Шам" – найчисленніша сила в поході на Дамаск та основний рушій змін і реформ у країні, які мають замінити асадівську диктатуру на "інклюзивну" та "демократично обрану" владу. Відразу після приходу до влади в Сирії ХТШ здійснили кілька позитивних кроків, зокрема створення перехідного уряду до проведення демократичних виборів та обіцянки захистити національні меншини.

Скептицизм до ХТШ викликає минуле організації, тісно пов'язане з джихадистськими терористичними угрупованнями, зокрема "Аль-Каїдою". Попри те, що лідер ХТШ Ахмед аль-Шараа заперечує будь-які зв'язки з терористами та стверджує, що розірвав усі стосунки з "Аль-Каїдою" ще у 2016 році, у складі ХТШ налічується близько 30 тисяч бійців, і там досі існують доволі радикальні ісламістські фракції.

Сполучені Штати також наразі не виключили ХТШ зі списку терористичних організацій, попри те, що публічно висловили обережну підтримку перехідному уряду аль-Шараа.

  • По-друге, левову частину успіху повстанців забезпечила Туреччина та підтримуване нею угруповання "Сирійська національна армія". СНА вважається прямою проксі-силою Туреччини та наразі прагне отримати головну роль у новому міністерстві оборони Сирії. Цьому бажанню відкрито протистоїть ХТШ, вони навіть затримували лідера СНА, що свідчить про конфлікт між двома силовими групами.


Бійці Сирійської національної армії беруть участь у параді в контрольованому опозицією Афріні, північна Сирія, 23 листопада 2022 року / Фото AFP

  • Третя сторона потенційного внутрішнього конфлікту – це курдська меншина, яка виступає за автономію від Сирії. Підтримувана США коаліція "Сирійські демократичні сили" та її невіддільна частина "Загони народної оборони" протягом громадянської війни в Сирії трималися окремо та в основному чинили опір ІДІЛ та іншим терористичним групам, які посягали на території так званого Сирійського Курдистану. Курди взяли пряму участь у поваленні режиму Башара Асада, очевидно, сподіваючись на забезпечення своїх амбіцій зі створення національної автономії, проте зіткнулися зі складнощами через позицію Туреччини та ХТШ, які аж ніяк не зацікавлені в такому сценарії та всіляко чинять опір намірам курдів.

  • В останню, четверту, групу можна занести всі етнічні меншини, зокрема друзів та алавітів, які здебільшого фрагментовані та зосереджені суто на захисті інтересів своїх маленьких громад. Сам Башар Асад є алавітом, і не виключено, що в очах сьогоднішнього сирійського уряду всі алавіти залишаються лояльними до старого режиму, а це час від часу спричиняє збройні зіткнення алавітів із поліцією та військовими.

Аналітики оцінюють ризики нових конфліктів у перший рік після падіння диктатури Асада у понад 20% через напругу між ХТШ та СНА, а також через невдоволення алавітів і друзів. Проблем для перехідного уряду додає спадщина родини Асадів: зруйнована критична інфраструктура Сирії, знищений приватний сектор економіки, надзвичайно високий рівень бідності – понад 90%, мільйони біженців та внутрішньопереміщених осіб.

За попередніми оцінками, за 14 років війни втрати Сирії складають близько 800 мільярдів доларів, країна перебуває в перманентній гуманітарній катастрофі, а три чверті населення залежать від донорської підтримки міжнародних організацій.


Порівняння основних економічних показників Сирії (ВВП, нафтовиробництво, курс валюти, інфляція) до війни та станом на 2024 рік

Сирія стала полем битви багатьох держав

Сирія також залишається ареною для зіткнення інтересів регіональних і глобальних сил, що значно впливає на її внутрішню ситуацію. Падіння режиму Асада завдало основної шкоди впливам Росії та Ірану. Кремль, який надав притулок Асаду, втратив свої стратегічні позиції в регіоні та за його межами.

Москва тривалий час використовувала територію Сирії як плацдарм для нарощування впливу в Африці через свої військово-морські бази на узбережжі Середземного моря в Тартусі та Хмеймімі.


Дислокація російських військових баз у Сирії / Інфографіка BBC

Доля російських військових баз досі залишається в підвішеному стані. Кремлю вдалося уникнути блокади своїх військ під час наступу повстанців на Дамаск, проте лише з доброї волі Туреччини. Москва вела прямі перемовини з Анкарою про безпеку своїх солдатів, а долю самих військових об’єктів росіяни досі обговорюють із новою сирійською владою.

Утім, діалог із новою Сирією ускладнюють численні воєнні злочини, які вчинила Росія на території країни під час війни, коли виступила на підтримку диктатора Башара Асада. Мовиться про фактичне знищення одного з найбільших міст Сирії – Алеппо.

Росіяни завдавали десятки авіаударів по місту, нібито по позиціях терористів, однак насправді брали пряму участь у громадянській війні в Сирії на боці Асада. Війська Росії били по позиціях опозиційних повстанців, як зазвичай, не рахуючись із втратами серед мирного населення Алеппо.

  • Разом із росіянами жорсткого удару по своїх позиціях у регіоні зазнав Іран. Іран і Сирія підтримували стратегічний альянс із 1980-х років, об’єднані спільною опозицією до Ізраїлю та США.

Цей альянс був особливо важливим для Ірану в рамках так званої осі опору – мережі проксі-груп, зокрема "Хезболли", ХАМАС тощо. Сирія слугувала основним транзитним шляхом для постачання зброї та підтримки "Хезболли" в Лівані, а також забезпечувала Ірану доступ до Середземного моря, що було стратегічно важливим для його військових операцій.


Мережа іранських проксі-сил у регіоні / інфографіка The National

За попередніми оцінками, починаючи з 2011 року, Іран витратив від 30 до 50 мільярдів доларів на військову допомогу, нафтопостачання та логістичну підтримку Башара Асада.

Падіння дружнього режиму в Сирії та неспроможність уряду в Тегерані запобігти цьому спричинили хвилю відкритої критики з боку лоялістів влади всередині самого Ірану, що є серйозним випробуванням для режиму, який залежить від підтримки своїх прибічників.

Попри втрати, Іран намагається адаптуватися до нової реальності. Тегеран шукає нові шляхи впливу, зокрема через співпрацю із сирійськими курдами через різні пропозиції підтримати їхнє прагнення до автономії. Також Іран намагається налагодити зв’язки з ХТШ, використовуючи спільну антиізраїльську позицію, як точку дотику для майбутнього партнерства. Однак ідеологічні розбіжності та глибокий вплив Туреччини поки не дозволяють Ірану зблизитися з новою сирійською владою.

  • Ще одна сусідня до Сирії країна — Ізраїль – поки має невизначену оцінку нового сирійського уряду. На перший погляд, це принесло країні значні переваги через послаблення Ірану в регіоні. Ізраїль скористався цим, зміцнивши свої кордони через військові операції, зокрема авіаудари, щоб запобігти потраплянню передової зброї, в тому числі хімічної, до рук ворожих груп. Ізраїль також зайняв буферну зону в прикордонній зоні, що також дозволяє захистити територію країни від несподіваних нападів або провокацій.

Водночас ситуація має й виклики для самого Ізраїлю. Основна тривога пов'язана з невизначеністю щодо нового режиму, зокрема ХТШ, яка мала зв’язки з "Аль-Каїдою" і може бути ворожою до Ізраїлю. Зростання впливу Туреччини під керівництвом президента Реджепа Ердогана, який критично ставиться до Ізраїлю, може ускладнити регіональну динаміку. Нестабільність у Сирії також загрожує Йорданії, яка вже стикається з проблемами біженців та безпеки, що може опосередковано вплинути на безпеку Ізраїлю вздовж його найдовшого та найменш захищеного кордону.

Зрештою, саме Туреччина отримала найбільшу вигоду від повалення режиму Башара Асада. Анкара підтримала повстанців і суттєво посилила свій вплив у Сирії та регіоні, особливо після відходу звідти Росії та Ірану. Сьогодні Туреччина надає безумовну дипломатичну підтримку перехідному уряду в Дамаску та прагне обмежити вплив курдських сил у Сирії.

Турецькі війська активно проводять військові операції проти сирійських курдів через їхні ймовірні зв’язки з Робітничою партією Курдистану – підпільною курдською організацією, що діє на території Туреччини та визнана Анкарою терористичною організацією.



Зустріч чинного президента Сирії Ахмеда аль-Шараа з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом / Фото AP

Зокрема, Туреччина має суттєве соціальне та економічне навантаження через близько 3 мільйони сирійських біженців, яких країна прийняла під час громадянської війни в Сирії. Під час останніх президентських виборів 2023 року обіцянка подолати проблему біженців була однією з основних, і сьогодні Анкара нарешті має можливість реалізувати подібні плани.

Варто також звернути увагу на можливі економічні вигоди, які переслідує Туреччина. Країна має дуже розвинений будівельний сектор і вже зараз обіцяє взяти на себе частину відбудови сирійської інфраструктури. Водночас Анкара планує стати головним партнером Сирії в проєктах у галузях енергетики та транспорту і вже зараз поступово починає реалізовувати амбітні плани. Утім, усі ці процеси ризикують зірватися, навіть повноцінно не розпочавшись, якщо країна знову зануриться в хаос.

Міжнародний тероризм може повернутися в Сирію

Падіння режиму Башара Асада залишило Сирію без централізованої влади, що відкриває двері для хаосу та беззаконня. Експерти попереджають, що без належного управління вакуум влади може призвести до посилення екстремістських груп. Неконтрольовані території, або так звані мертві зони, стають ідеальним середовищем для діяльності терористичних організацій, які можуть використовувати їх для тренувань, вербування нових членів і планування нападів.

Конкуренція між різними збройними групами всередині Сирії лише погіршує ситуацію. Наприклад, ХТШ та СНА, підтримувана Туреччиною, ведуть боротьбу за контроль над територіями, відбираючи їх у СДС, зокрема в курдів, яких підтримують США.

За даними ООН, станом на сьогодні ці конфлікти призвели до переміщення близько 1,1 мільйона осіб уже після втечі Асада. Масове переміщення населення, економічна нестабільність і відсутність безпеки створюють ідеальні умови для радикалізації, що може бути використане як "Ісламською Державою", так й іншими екстремістськими та терористичними групами.


Бойовики "Ісламської Держави" на території Сирії / Фото Getty Images

Крім того, повідомлення про насильство в алавітських регіонах у березні 2025 року та звинувачення ХТШ у стратах прихильників Асада лише підкреслюють крихкість ситуації. Останні сутички з друзькою меншиною також не грають на руку репутації нової сирійської влади та лише створюють додатковий скептицизм у Європі та США, що лідери повстанців і представники нової сирійської влади за вдягненими костюмами та закликами до демократії можуть приховувати давні радикальні погляди.

Десятки років диктатури родини Асадів не лише втягнули Сирію в тривалу війну, а й майже знищили шанси країни на повноцінне майбутнє. Сирія сьогодні потребує плідної роботи як від нової влади, так і від міжнародної спільноти. Проблема лише в тому, що перші мають зрештою добровільно передати захоплену силою владу на волю розділеному сирійському народу, а другі – повірити, що сучасний уряд у Дамаску відійшов від архаїчного радикалізму та здатен проводити реформи не лише на словах.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
«Антонов» пояснив, який цивільний літак пролетів кілька днів тому над Києвом
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T06:00:38Z
Імпортери аміачних добрив переходять на сухопутну логістику, ціни зростуть
AgroPortal
2025-07-17T06:00:05Z
Мінкульт визнав критично важливою компанію Вакарчука «Суперсиметрія» і «Підпільний стендап»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T05:30:55Z
Україна на більш ніж 400 млрд збільшила витрати на оборону - до держбюджету вже внесено відповідні зміни
Известия Киев
2025-07-17T05:28:53Z
Уряд затвердив порядок відбору проб ґрунтів сільськогосподарських земель після розмінування
Agravery
2025-07-17T05:22:42Z
Пенсія українця зі стажем 31 рік: як розрахувати виплати
24tv
2025-07-17T05:06:48Z
Як приватизувати землю біля будинку: деталі процедури
24tv
2025-07-17T05:06:39Z
Переробка соняшнику в Україні скоротилася до рекордних показників
Хвиля
2025-07-17T05:06:38Z
Рис, гречка та макарони: де шукати найдешевші крупи цього літа
Хвиля
2025-07-17T03:27:29Z
Армія РФ за добу завдала майже 100 ударів по Сумщині
УкраинФорм
2025-07-17T06:00:29Z
Німеччина спростувала заяву Трампа про відправку Patriot для України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T05:57:37Z
Заступниця Шмигаля, яка отримала підозру, розказала, чим займеться після відставки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T05:57:17Z
Латвія закликала Трампа ввести санкції негайно
Лига
2025-07-17T05:57:11Z
Трамп розбудив посеред ночі британського журналіста ВВС, щоб поговорити про розчарування Путіним
InternetUA
2025-07-17T05:55:18Z
ISW: Кремль маніпулює ядерною риторикою, аби роз'єднати США та НАТО
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T05:54:36Z
Велика Британія та Німеччина готуються підписати оборонну угоду
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T05:52:59Z
Грем хоче зустрітися з Трампом, аби вирішити долю законопроєкту з санкціями
ZN UA
2025-07-17T05:52:53Z
У Болгарії спалахнули масштабні протести
Gazeta UA
2025-07-17T05:48:10Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Пам’яті бойового медика, лейтенанта Андрія Мохонька
УкраинФорм
2025-07-17T06:00:49Z
Загроза для мозку: популярний підсолоджувач виявився небезпечним
TSN
2025-07-17T05:03:12Z
Сонячний удар: симптоми, перша допомога та чи врятує капелюх
24tv
2025-07-17T04:18:14Z
В Україні майже 1 000 медзакладів надають розширений пакет медпослуг ветеранам
УкраинФорм
2025-07-17T00:27:15Z
Чому для зумерів 35 років – це вже "поважний" вік: результати опитування
TSN
2025-07-16T19:52:42Z
Чи можна займатись сексом під час місячних
24tv
2025-07-16T19:18:27Z
Курячий бульйон проти застуди: наскільки ефективна ця страва
24tv
2025-07-16T18:22:26Z
В Україні викрили постачання ліків до Росії
360ua.news
2025-07-16T17:46:49Z
Обмеження руху в Рівненській області: жителям повідомили про нововведення
Политека
2025-07-17T06:01:01Z
Захищав Україну на Донецькому та Луганському напрямках. Згадаймо Ярослава Чайку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T06:00:32Z
ЗСУ стримують штурми на десятках напрямків
Gazeta UA
2025-07-17T05:51:32Z
Вдосвіта ворог завдав масованого удару по Сумщині
24tv
2025-07-17T05:51:17Z
На фронті за добу відбулося 160 боєзіткнень
УкраинФорм
2025-07-17T05:48:36Z
Експерт оцінив, чи зможе рф окупувати Донбас: «Треба воювати як мінімум до 2029 року»
Политека
2025-07-17T05:48:06Z
На Луганщині зник безвісти військовий і журналіст Сергій Єфремов
Детектор М
2025-07-17T05:42:16Z
Боєць ГУР самотужки стримав російський штурм на Куп’янському напрямку
УкраинФорм
2025-07-17T05:36:15Z
Загарбники вночі обстріляли Краматорськ, є постраждалий
УкраинФорм
2025-07-17T05:33:00Z
На Львівщині викрито закупівлю для військових пошкоджених генераторів на суму понад ₴31 млн
Украина Криминальная
2025-07-17T05:57:56Z
Федоров як майбутній перший віцепрем’єр заявив, що скандальний наказ МОН про «дистанційку» скасують
ZN UA
2025-07-17T05:55:17Z
Китай на тлі військових навчань направив до Тайваню 58 бойових літаків і кораблі
УкраинФорм
2025-07-17T05:45:37Z
Французькі розробники представили новий дешевий дрон-перехоплювач Gobi
InternetUA
2025-07-17T05:40:02Z
Росіяни збільшують випуск антиукраїнських пропагандистських видань. Моніторинг роботи Держкомтелерадіо за перше півріччя 2025 року
Детектор М
2025-07-17T05:30:42Z
Дрони, перша допомога та боротьба з фейками: що тепер вивчають підлітки на уроках "Захист України"
Хвиля
2025-07-17T05:30:12Z
Житло майже безоплатно: які програми діють в Австралії для тих, хто потребує
24tv
2025-07-17T05:30:09Z
Безкоштовне житло для ВПО у Черкаській області: хто надасть дах над головою
Политека
2025-07-17T05:30:05Z
Мобілізація в Україні: як виключений з обліку може перевірити розшук від ТЦК
24tv
2025-07-17T05:27:30Z
Ви точно його пам’ятаєте: яке взуття було наймоднішим у 90-х
Telegraf
2025-07-17T04:03:58Z
Відомий український артист зізнався у почуттях до Злати Огнєвіч
GlavRed
2025-07-17T03:27:26Z
Буде тобі, враже, так, як відьма скаже: Укрпошта презентувала нову тематичну серію поштових марок
Взгляд
2025-07-17T03:00:29Z
Суд, штраф, заборона: Емма Вотсон виявилася злісною порушницею закону
GlavRed
2025-07-16T23:27:25Z
60-річна Елізабет Херлі розкрила свій головний секрет ідеальних фото
GlavRed
2025-07-16T23:27:25Z
Надя Дорофєєва показала доньку від Positiff: емоційний коментар співачки
GlavRed
2025-07-16T22:27:23Z
У Києві відбувся ексклюзивний показ «Операції Курськ»
УкраинФорм
2025-07-16T21:42:54Z
З високим рейтингом: 5 нових маловідомих серіалів, які ви могли пропустити
24tv
2025-07-16T21:36:39Z
Ексучасниця дуету "Алібі" показала дорослого сина
GlavRed
2025-07-16T20:27:25Z
Пожежа на Оболоні: з будинку евакуйовано п'ятьох людей та врятовано песика
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T05:51:45Z
Росія масовано атакувала Дніпро дронами: спалахнули пожежі, є жертва й постраждалі
24tv
2025-07-17T05:42:02Z
Біля берегів Аляски стався землетрус: наскільки сильним він був
24tv
2025-07-17T05:36:32Z
У Санкт-Петербурзі літали невідомі безпілотники: в аеропорту затримували рейси
24tv
2025-07-17T05:30:19Z
Заплатили до $9000 в криптовалюті незнайомцю з Telegram: на кордоні затримали групу «туристів»
InternetUA
2025-07-17T05:28:23Z
Атака дронів по Дніпру: одна людина загинула, ще п'ятеро постраждали
УкраинФорм
2025-07-17T05:24:26Z
У Білій Церкві водій на легковику збив дитину на пішохідному переході
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T05:18:41Z
Росіяни атакували з дрона чоловіка у Дніпровському районі Херсона
УкраинФорм
2025-07-17T04:27:50Z
Посадовицю "Київтелесервісу" підозрюють у переплаті 50 млн грн за мережеве обладнання
InternetUA
2025-07-17T04:27:06Z
Екстремальний спорт, дитмайданчики і риболовля: у центрі України є своє "море", де можна відпочити
Telegraf
2025-07-17T05:33:23Z
Коли найкраще користуватися туалетом у літаку: стюардеса відкрила таємницю
24tv
2025-07-17T05:27:03Z
Швидка насолода: готуємо теплий азійський салат за 15 хвилин – рецепт Ектора
24tv
2025-07-17T04:54:23Z
Найкращі пряні парфуми для чоловіків на будь-який смак: добірка з 10 від Esquire
24tv
2025-07-17T04:00:35Z
Пролежить аж до весни: як правильно зберігати часник, щоб він не гнив
GlavRed
2025-07-17T03:27:01Z
Такі деруни вийдуть ще смачнішими: як їх приготувати із вершково-грибною начинкою
Telegraf
2025-07-17T03:18:31Z
Що насправді приховують публікації у соцмережах: ознаки низької самооцінки
Знай
2025-07-17T02:51:48Z
Проблеми стануть вашими друзями, якщо не викинете цю річ. Що може накликати біду
Telegraf
2025-07-17T00:33:10Z
Що не варто зберігати у пластикових контейнерах: 4 домашні предмети
24tv
2025-07-16T23:12:43Z
Хто переможе у реванші та чи буде нокаут: інтерв'ю з Шатерніковою про бій Усик – Дюбуа
24tv
2025-07-17T06:00:49Z
Дуда став гравцем Аль-Іттіфаку
Football.ua
2025-07-17T05:40:58Z
Парма цікавиться півзахисником, який не потрібен Арсеналу
Football.ua
2025-07-17T05:22:13Z
"Не даю жодних шансів": ексчемпіон світу зробив категоричний прогноз на битву Усик – Дюбуа
24tv
2025-07-17T05:06:18Z
Вердер домовився з нападником Ювентуса
Football.ua
2025-07-17T05:00:28Z
Ільвес — Шахтар. Напередодні
Football.ua
2025-07-17T04:45:46Z
Троянда за останні гроші і шкільна любов: історія кохання Олександра Усик та дружини Катерини
24tv
2025-07-17T04:18:58Z
До 5 тисяч доларів за бій: які зарплати можуть отримувати боксерські рефері
24tv
2025-07-17T03:54:35Z
Народилась у Росії та шкільна любов боксера: що відомо про неймовірну дружину Олександра Усика
24tv
2025-07-17T02:15:04Z
Влетів в евакуатор і майже рік пробув у комі: як найстрашніша загибель пілота змінила Формулу-1
24tv
2025-07-17T04:15:19Z
Фірма з евакуації авто зловживала становищем, вимагаючи до 15 тисяч доларів за повернення машин
Топ Жир
2025-07-17T01:18:50Z
Subaru встановлює додаткову плату у 7000 доларів за нову гібридну версію Crosstrek
Топ Жир
2025-07-17T00:48:49Z
Штурмують ринок в Україні: експерти назвали ТОП-5 найнадійніших китайських авто
GlavRed
2025-07-17T00:27:34Z
“Екологічний” завод GM вироблятиме не лише електромобілі, а й великі бензинові авто
Топ Жир
2025-07-17T00:03:56Z
Найпопулярніша модель Mitsubishi перейде на гібридну версію до 2026 року
Топ Жир
2025-07-16T23:18:22Z
Унікальний Mazda RX-7 з фільму “Токійський дрифт” від Veilside був проданий за мільйон
Топ Жир
2025-07-16T23:03:24Z
Volvo почне виробляти позашляховики у США, щоб уникнути митних зборів Трампа
Топ Жир
2025-07-16T22:03:53Z
Порше ніколи не були дешевими, але тепер їх ціни значно зросли
Топ Жир
2025-07-16T20:33:39Z
Аватари Грока вже хочуть займатися сексом і спалювати школи
InternetUA
2025-07-17T06:01:14Z
ШІ проти людей. Дослідження показало, чиї робочі місця вже перебувають під загрозою
InternetUA
2025-07-17T05:22:58Z
Найбільший фрагмент Марса на Землі продано на аукціоні за $5,3 млн
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T05:16:57Z
Магнітна буря 17 липня: яка її потужність
TSN
2025-07-17T05:03:13Z
Як очистити розʼєм зарядки смартфона без ризику
InternetUA
2025-07-17T05:01:02Z
Українські розробники інтегрували систему машинного зору у вітчизняні бойові дрони
InternetUA
2025-07-17T04:01:44Z
lifecell пояснив українцям, як врятувати eSIM та номер за 3 кроки
Хвиля
2025-07-17T03:51:34Z
Чоловік втратив 150 тисяч гривень, намагаючись купити смартфон онлайн
InternetUA
2025-07-17T03:16:11Z
ChatGPT перетвориться на онлайн-магазин: що відомо про співпрацю з Shopify
InternetUA
2025-07-17T02:03:38Z