/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Ffe15287a9e48c0b3e22d5fd8e0f11bee.jpg)
Ним лякали людей в СРСР: чому у радянські часи люди боялися килимів
Ви дізнаєтесь:
Килим на стіні в СРСР був символом достатку, однак так було не увесь час. У часи Холодної війни, приблизно в середині 1960-х, на тлі різкого загострення радянсько-китайських відносин, в СРСР виникло чимало легенд, серед них - про фосфорний килим.
Главред дізнався, що полягала вона в тому, що Китай нібито постачав до Радянського Союзу килими з вишитим з фосфорних ниток зображенням Мао Цзедуна у труні - ледь помітним удень, але таким, що світиться вночі.
Як розповіли на YouTube-каналі TheДокументаліст, ідеологічний розкол між двома державами, які ще недавно вважали себе братніми комуністичними країнами, набув настільки відкрито ворожого характеру, що історія про килими з Мао стала уособленням цих страхів.
"Це були звичайні килими. Таких у совєтських квартирах було тисячі. Їх стелили не лише на підлогу, але й прибивали на стіни, щоб утеплити помешкання, покращити шумоізоляцію та підкреслити свій добробут. Але при тому вони були звичайними лише у день. Варто було вимкнути вночі світло і вони починали світитися спеціальними нитками, а на стіні з’являлося зловісне зображення Мао Цзедуна, який підіймається з гробу. Виявляється, в СССР їх спеціально постачали китайці, щоб відімстити совєтським комуністам", - так легенду з СРСР процитував ведучий каналу Мирослав Бойчук.
Справа в тому, що у 60–70-х роках Китай активно експортував до СРСР недорогі побутові вироби - від термосів до килимів. У народі ці речі часто вважали неякісними або "небезпечними", а після поширення страшилки так взагалі.
Читайте також:
Що таке TheДокументаліст?
TheДокументаліст - український YouTube-канал про історію, на якому публікують відеорозповіді про диктаторів, тоталітарні режими, мілітаризм, ворожу пропаганду і боротьбу українців з загарбниками. На канал підписалося більше 250 тисяч користувачів.