Перший безкоштовний кабінет сексуальної реабілітації для військових запрацював у Києві
У Києві запрацював перший в Україні безкоштовний кабінет сексуальної реабілітації для військовослужбовців та ветеранів, які отримали поранення. Про це повідомляє «Главком».
Ініціатива спрямована на відновлення сексуального життя після травм, що є важливим, але часто ігнорованим аспектом реабілітації.
Ветеран Олександр Баталов, учасник освітньої програми, поділився, що питання функціонування статевих органів після поранення часто залишаються поза увагою лікарів, і людина змушена самостійно шукати відповіді. «Жоден лікар навіть не озвучував – функціонують мої статеві органи чи ні. У таких питаннях ти залишаєшся один: як самостійно в усьому розберешся – таким і буде твоє відновлення», – додав ветеран.
Консультації в новому кабінеті проводить провідний лікар-сексопатолог України, доктор медичних наук, професор кафедри сексології та медичної психології, міжнародний експерт із питань сексуального й репродуктивного здоров’я Борис Михайлович Ворнік. Він допомагає військовим і ветеранам розібратися зі змінами в тілі та сексуальності, а також знайти шляхи до відновлення чи покращення інтимного життя.
Консультації є безкоштовними та анонімними.
До кабінету можна звернутись із таких питань:
- зниження лібідо, ерекції, оргазму;
- складнощі в інтимній близькості після фізичних травм;
- вплив посттравматичного стресового розладу на сексуальність;
- напруження у партнерських стосунках;
- інші проблеми, що позначаються на якості інтимного та емоційного життя.
Кабінет працює офлайн у Києві за адресою вул. Володимирська, 43 у просторі Dialog Hub. Записатися на консультацію можна за номером +380673351646 або за посиланням.
У 2023 році Фонд Олени Пінчук започаткував освітній курс «Recovery. Сексуальне життя» для спеціалістів, які працюють з пораненими військовими, а відкриття кабінету стало наступним кроком у цьому напрямку.
Також у Луцьку на базі одного із ключових медзакладів Волині відкрився 13-й інноваційний реабілітаційний центр для поранених військових національної мережі Recovery. За допомогою надсучасного обладнання мультидисциплінарна команда цього закладу зможе щороку надавати безоплатну медичну допомогу понад 1 500 військових.