/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F5b81f0d2260cb79136ad67fdcff2eec0.jpg)
Тарифи США тиснуть на економіку Китаю: зростає ризик дефляції
Які прогнози для китайської економіки
Ризик дефляції посилює ще й те, що споживча активність залишається слабкою, а виробничі потужності – надлишковими, повідомляє 24 Канал з посиланням на CNBC.
Аналітики Goldman Sachs прогнозують, що у 2025 році роздрібна інфляція в Китаї буде на нульовому рівні (порівняно з +0,2% у 2024-му), а оптові ціни знизяться ще на 1,6% після падіння на 2,2% минулого року.
На тлі падіння американських замовлень влада Китаю активізує зусилля з перенаправлення товарів на внутрішній ринок – від місцевих програм підтримки до створення нових каналів продажу продукції, яка раніше призначалася для експорту в США.
Зауважте! Попри масштабні знижки, як у JD.com, продажі приносять мінімальний дохід, а підприємства стикаються з затримками оплат і зростанням повернень, що лише поглиблює економічний тиск.
Як постраждали виробники
Скорочення прибутковості змушує частину китайських виробників або згортати діяльність, або працювати собі в збиток, лише б не зупиняти виробництво.
Це вже створює ризики для зайнятості: за оцінками Шаня з Goldman Sachs, понад 16 мільйонів людей (понад 2% всієї робочої сили Китаю) залучені у виробництві товарів, орієнтованих на американський ринок.
Зауважте! Попри заклики активізувати підтримку економіки, аналітики прогнозують, що китайська влада не поспішатиме з масштабними фіскальними стимулами.