Весняна риболовля: що змінилося для рибалок
Весняна риболовля: що змінилося для рибалок
В Україні періодично встановлюють заборону на ловлю риби. Існує декілька таких періодів протягом року. Але з приходом теплої весняної погоди українські водойми знову оживають, і рибалки вирушають на довгоочікувані улови. Фахівці Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм розповіли, що треба знати про весняну риболовлю.
Нерестова заборона
Нерестова заборона діє з 1 квітня у більшості регіонів України. В цей період вилов риби обмежується, щоб дати їй змогу спокійно розмножуватись.
Тривалість нерестової заборони може відрізнятися залежно від регіонів та водойм. З точними термінами можна ознайомитися у Додатку 3 до Правил любительського рибальства.
Де можна ловити рибу в Україні
Фахівці пояснили, що під час заборони дозволено рибалити лише з берега за межами нерестовищ гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою.
Перелік нерестовищ (заборонених для вилову зон) можна переглянути у наказах відповідних територіальних управлінь Держрибагентства за посиланням.
Весняна активність риби
З потеплінням вода стає багатшою на кисень, і риба активніше рухається у пошуках корму.
Особливо гарно клює карась, плітка, лин та окунь. Найкращий час для кльову — ранок і вечір.
Чим ловити рибу навесні
Фахівці зазначили, що навесні чудово працює фідер, поплавкова вудка та спінінг на мілководді.
«Прикорм має бути легким — не перенасичуйте водойму, щоб не порушити природний баланс», – йдеться у повідомленні.
Дбати про довкілля
Слід пам'ятати, що риболовля – не тільки про улов, а й про єднання з природою. Тому під час риболовлі слід дотримуватися певних правил та не шкодити водним мешканцям.
Після риболовлі обов'язково треба прибрати за собою сміття.
Нагадаємо, що в Україні запровадили рибальський квиток для рибалок-аматорів. Він знадобиться для вилову додаткової кількості водних біоресурсів понад добову безплатну норму вилову.