MY.UAНовини
Хаос і довіра: як штучний інтелект впливає на свободу преси та розслідувальну журналістику
Хаос і довіра: як штучний інтелект впливає на свободу преси та розслідувальну журналістику

Хаос і довіра: як штучний інтелект впливає на свободу преси та розслідувальну журналістику

Штучний інтелект уже змінив журналістику. Тепер треба оцінити можливі наслідки, користь і небезпеку від використання ШІ різними редакціями.

Ця стаття була опублікована Глобальною мережею журналістів-розслідувачів (GIJN). «Детектор медіа» пропонує переклад матеріалу Ріда Річардсона й Андреа Арзаби.

Відтоді як Генеральна асамблея ООН уперше проголосила Всесвітній день свободи преси 32 роки тому, свобода журналістики зазнала серії глибоких змін — від умовного розквіту тисяч медіа після закінчення Холодної війни й Арабської весни до поступового згортання свободи та незалежності через нову хвилю війн і авторитарних репресій.

Тривожно, що за інформацією нещодавно опублікованого Індексу свободи преси від «Репортерів без кордонів», світовий стан свободи преси досяг безпрецедентного мінімуму. В середньому RSF оцінює ситуацію зі свободою преси у світі як «складну», а умови для журналістики — як «погані» у половині країн світу.

На тлі цих потрясінь у медіасфері відбувається ще один технологічний зсув парадигми — поява штучного інтелекту, великих мовних моделей і прогностичних алгоритмів у всіх сферах медіа. Ця потенційно проривна технологія водночас несе як багатонадійні перспективи, так і небезпеку. Навіть найменші редакції тепер можуть використовувати інструменти ШІ для створення потужних новинних матеріалів, однак ця ж технологія загрожує традиційній моделі медіабізнесу, водночас надаючи недобросовісним гравцям і політичним екстремістам небезпечний інструмент для поширення дезінформації та підриву довіри до преси.

«ШІ змінює фундаментальне право шукати, передавати й отримувати інформацію, а також саму журналістську професію… Але це також містить ризики», — йдеться у звіті ООН «Журналістика у новому сміливому світі».

Розуміння того, як найкраще використовувати штучний інтелект й інтегрувати його в практики журналістики та редагування, стало рушійною силою Паризької хартії з питань ШІ та журналістики, співзасновником якої два роки тому стала GIJN. Комісія хартії, до якої увійшли 32 видатні особистості з 20 країн світу, сформулювала 10 ключових принципів для захисту достовірності інформації та збереження соціальної ролі журналістики.

«Попри те, що ШІ відкриває захопливі можливості для журналістських розслідувань, він також створює низку викликів, — пояснила виконавча директорка GIJN Емілія Діас-Страк під час презентації Хартії. — Для нас честь долучитися до обговорень про те, як ШІ може підтримати розслідувальну журналістику, і як наша спільнота може долати виклики, які містить ШІ, висвітлюючи історії, що досліджують зламані системи та притягують можновладців до відповідальності».

Два роки потому, у цьогорічний Всесвітній день свободи преси, Організація Об’єднаних Націй також приділила особливу увагу впливу ШІ у своєму звіті «Журналістика в новому сміливому світі: вплив штучного інтелекту на свободу преси та медіа».

«ШІ змінює фундаментальне право шукати, передавати й отримувати інформацію, а також журналістську професію, — йдеться у резюме звіту.  — Він розширює доступ до інформації та можливості її обробки, дозволяючи журналістам ефективно працювати з великими обсягами даних і створювати контент з більшою продуктивністю.

Це також містить ризики. ШІ може бути використаний для відтворення дезінформації, поширення фейкових новин, посилення мови ворожнечі в інтернеті та запровадження нових форм цензури, — застерігають у звіті. — Деякі суб’єкти використовують ШІ для масового стеження за журналістами й громадянами, що стримує свободу вираження. Приватні платформи дедалі частіше застосовують ШІ для фільтрації, модерації та добору контенту, стаючи своєрідними “вартовими” інформації».

Ще одне, більш безпосереднє занепокоєння щодо впливу ШІ на свободу преси та журналістику стосується того, що цю технологію рекламують як спосіб підвищення продуктивності шляхом зменшення кількості редакційного персоналу. На тлі фінансових труднощів у галузі та масових скорочень, заміна журналістів і редакторів штучним інтелектом може ще більше прискорити втрату робочих місць у медіа. У нещодавньому кричущому прикладі новинний сайт Quartz звільнив майже весь редакційний колектив після придбання новим власником — цей крок розцінили як повну орієнтацію на контент, згенерований ШІ. А лише минулого місяця італійське видання Il Foglio повідомило, що як експеримент випустило першу повністю згенеровану штучним інтелектом газету — з історіями, заголовками й навіть цитатами (від людей, яких не існує).

Однак розслідувальна журналістика залишається протиотрутою від маніпуляцій і дезінформації, які містить ШІ. Журналістика, що ґрунтується на системному підході, — з численними джерелами, аналізом даних, перевіркою фактів — не може бути відтворена машинним навчанням чи суперкомп’ютером. Журналістські розслідування пропонують читачам життєво важливу послугу, яку вони не можуть отримати в іншому місці. Саме тому захист незалежності журналістів, які викривають зловживання і притягують до відповідальності тих, хто має владу, є надзвичайно важливим.

«Членам нашої спільноти вдалося розкрити історії про дезінформацію, шахрайські схеми та порушення прав людини, в яких використовувався ШІ, — сказала Діас-Страк із GIJN у Всесвітній день свободи преси. — Водночас як інструмент ШІ відкрив нові можливості для журналістів-розслідувачів — аналізувати мільйони записів і виявляти ключові зачіпки, які були важливими для журналістської роботи. Штучний інтелект продовжує розвиватися, і ми повинні вимагати від нього відповідальності, розуміючи його можливості й обмеження».

Викриття загроз ШІ для демократії

Хоча ШІ все ще має труднощі з імітацією навіть базових елементів написання новинних матеріалів, зростання обсягів контенту, створеного алгоритмами, може мати підступний вплив як на журналістику, так і на громадянське суспільство. Це призводить до того, що люди не знають, на які джерела вони можуть покладатися, що зрештою знижує загальний рівень довіри до медіа. Як повідомив Інститут Ройтерз у листопаді минулого року, матеріали професійних журналістів можуть губитися серед потоку SEO-оптимізованого, низькоякісного «ШІ-сміття». У зв’язку з виборами в США 2024 року NewsGuard виявив майже 1 200 так званих сайтів «рожевого слизу» — вони використовують згенеровані ШІ матеріали, щоб імітувати місцеві газети чи телестанції, просуваючи партійні наративи та підриваючи легітимну журналістику.

«ШІ, безумовно, змінює екосистему, в якій ми працюємо... Тривожним є те, що він передає значну владу в руки великих технологічних платформ та урядів, багато з яких не є захисниками свободи преси», — каже журналістка Decode (Індія) Хера Різван.

У звіті ООН також ідеться: «Генеративний ШІ дозволяє створювати оманливий контент, такий як дипфейки, підриваючи довіру до демократичних інституцій».

GIJN розслідував цю загрозу торік у межах свого проєкту «Вибори 2024». Ключова стаття цієї серії мала на меті навчити журналістів у всьому світі виявляти та розслідувати аудіопідробки, створені штучним інтелектом, після того, як вони були використані для введення в оману та впливу на виборців у таких країнах як Пакистан і Бангладеш, і, можливо, вплинули на результати виборів на користь проросійської партії в Словаччині. Інші медіа також моніторили ШІ-втручання у вибори по всьому світу у 2024 році — серед виявлених країн були Мексика, Індонезія та інші країни Азії.

Розслідування Financial Times торік також показало, що інструменти клонування голосу за допомогою ШІ були використані під час праймериз Демократичної партії США 2024 року (щоб неправдиво зімітувати, нібито президент Джо Байден закликає не голосувати), а також під час виборів 2023 року в Судані, Ефіопії, Нігерії та Індії.

Журналістка Decode Хера Різван опублікувала кілька матеріалів, які викривають, як ШІ може використовуватися для маніпулювання електоратом. Це відбувається на тлі ситуації, яку організація «Репортери без кордонів» схарактеризувала як «неофіційний стан надзвичайної ситуації» для преси в Індії.

«ШІ, безумовно, змінює екосистему, в якій ми працюємо, — сказала Різван. — Тривожним є те, що він передає значну владу в руки великих технологічних платформ та урядів, багато з яких не є захисниками свободи преси. Ми вже бачимо використання ШІ в інструментах спостереження — таких як розпізнавання облич чи предиктивна поліція. У країнах, де законодавство не надто захищає журналістів і громадян, подібні технології можуть викликати глибоке занепокоєння. Люди бояться висловлюватися чи брати участь у протестах — і цей страх передається також і пресі».

Поза виборами ШІ також використовується як зброя для формування суспільної думки щодо війни в Україні. У матеріалі The Insider журналістка Дада Лінделл розслідувала так звану дезінформаційну кампанію «Матрьошка», в межах якої виготовляли фейкові зображення за допомогою ШІ, щоб показати українське керівництво слабким і жорстоким, водночас закликаючи українців до капітуляції перед Росією.

Занурення в алгоритми та їхні наслідки

Розуміння глибшого, системного впровадження ШІ — і притягнення до відповідальності тих, хто його використовує, за його вплив — також стало ключовим напрямом журналістських розслідувань.

Такі ініціативи, як Мережа відповідальності за ШІ Пулітцерівського центру, прагнуть «усунути дисбаланс щодо штучного інтелекту, який існує в журналістській індустрії, і створити міждисциплінарну екосистему, яка дозволить журналістам висвітлювати цю тему, що швидко розвивається, з майстерністю, нюансами та впливом».

Одним із нещодавніх прикладів її роботи стало спільне розслідування Núcleo з США та Бразилії, яке виявило низку профілів користувачів інстаграму, що поширювали контент, згенерований ШІ, пов’язаний із жорстоким поводженням із дітьми, який системи безпеки компанії Meta не змогли ефективно зупинити. Однак протягом кількох днів після публікації звіту Meta видалила всі 14 профілів.

Al Jazeera, в межах тієї ж ініціативи Пулітцерівського центру, виявила, що тисячі бідних людей в Індії були позбавлені їжі, а ще тисячі були помилково оголошені мертвими через помилки, допущені алгоритмом ШІ, який використовувався в системі соціального забезпечення країни.

Ці викриття стали продовженням подібного розслідування, проведеного нідерландським Lighthouse Reports роком раніше. У рамках чотирисерійного циклу, створеного у співпраці з Пулітцерівським центром, Wired і кількома іншими медіа, Lighthouse Reports досліджували алгоритмічну упередженість, вбудовану в програмне забезпечення, для виявлення шахрайства в системі соціального забезпечення країни. Автори розслідування під назвою «Машини підозри» проаналізували вхідні дані та вибір дизайну системи оцінки ризиків і виявили, що моделі машинного навчання регулярно дискримінували отримувачів соціальної допомоги на основі етнічної приналежності, віку, статі та батьківського статусу.

Під час отримання першої премії за вплив на доступ до інформації (Access to Info Impact Award) торік журналіст Lighthouse Reports Габріель Гейгер пояснив, що свобода преси та прозорість були ключовими для успіху розслідування алгоритму зсередини. «Це означало розробку та впровадження масштабної кампанії за свободу інформації в європейських країнах із дуже різними режимами доступу до інформації, — сказав він. — Державні агентства чинили опір нам на кожному кроці. Співпрацюючи з місцевими журналістами в кожній країні, ми зверталися до суду, подавали скарги до офісів омбудсменів і чекали понад рік, щоб отримати доступ».

Разючим прикладом розслідування алгоритмів ШІ була публікація рік тому в рамках співпраці незалежних ізраїльських видань +972 та Local Call. Разом вони виявили, як ізраїльські сили оборони (ЦАХАЛ) використовували програму ШІ під назвою «Lavender» для керування бомбардуваннями в Газі з мінімальним наглядом і високим порогом для жертв серед цивільного населення через перевагу цілей, що перебувають у приватних будинках у нічний час.

У методологічній статті, яку написали після першого викриття, репортер +972 Юваль Абрахам пояснив, як його команда опитала шістьох інформаторів у рамках підготовки репортажу, нагадавши, що ключовим елементом впровадження ШІ є розуміння людей, які наділяють технологію повноваженнями. Абрахам виявив, що з перших днів війни після терористичної атаки ХАМАСу 7 жовтня ЦАХАЛ почав делегувати виклики, що стосувалися життя або смерті, моделі наведення ШІ.

«За словами джерел, армія надала солдатам широке схвалення використовувати списки цілей Lavender із мінімальним наглядом і розглядати результати роботи ШІ “як людське рішення”, — сказав Абрахам. — Хоча машина була розроблена для позначення “низькорівневих” військових оперативників, було відомо, що вона припускалася так званих “помилок” ідентифікації приблизно в 10% випадків».

Використання ШІ як інструменту новинної редакції

Попри всі занепокоєння щодо ролі штучного інтелекту в медіаекосистемі та громадянському суспільстві, він усе ще може відігравати позитивну роль у сучасній журналістиці. Багато журналістів-розслідувачів уже використовують ШІ та великі мовні моделі (LLM) як інструменти для підвищення ефективності у своїх редакціях. При розумному впровадженні з належним редакційним контролем інструменти ШІ можуть бути особливо корисними для малих незалежних і неприбуткових медіа, які не мають фінансових ресурсів і персоналу великих новинних агентств.

«Я використовував моделі ШІ для аналізу тисяч дописів у X (раніше Twitter). Ці інструменти допомогли мені виявити поведінку ботів, ідентифікуючи шаблони в часі, повторюваності та мережевій активності», каже Ібрагім Хелал, Arabi Facts Hub.

Мінімум, що можуть зробити журналісти, — це використовувати великі мовні моделі, такі як ChatGPT, для оптимізації початкового процесу підготовки матеріалів та пошуку потенційних сюжетів. «ChatGPT надає список експертів і їхні контакти за п’ять секунд, замість того, щоб витрачати 40 хвилин на пошук у Google», — пояснив журналіст-розслідувач KUSA-TV Джеремі Джоджола.

Журналісти з технічними навичками можуть розширити застосування ШІ, що дозволяє їм зосередитися на більш складних аспектах журналістики. GIJN поспілкувався з кількома випускниками навчального курсу «Цифрові загрози», щоб дізнатися, як вони застосовують ШІ у своїх редакціях.

Рейнальдо Чавес з Abraji розповів: «Я розробляю проєкти з відкритим кодом, які застосовують ШІ для підтримки розслідувальної журналістики. Ці інструменти призначені як для оптимізації щоденного робочого процесу моєї команди — наприклад, розслідування дезінформації, аналізу документів і перегляду юридичних справ за допомогою спеціальних чат-ботів — так і для обслуговування ширшої спільноти журналістів через публічні додатки та репозиторії».

У нещодавньому розслідуванні Arabi Facts Hub щодо фейкових акаунтів, які брали участь у кампанії в соціальних мережах після смерті лідера «Хезболли» Хассана Насралли, Ібрагім Хелал використав ШІ для аналізу великої кількості онлайн-дописів і виявив їхнє справжнє походження: Саудівська Аравія та Іран. «Я використовував моделі ШІ для аналізу тисяч дописів у X (раніше Twitter). Ці інструменти допомогли мені виявити поведінку ботів, ідентифікуючи шаблони в часі, повторюваності та мережевій активності, — розповів Хелал GIJN. — Я також використовував обробку природної мови (NLP) для кластеризації акаунтів на основі їхнього стилю написання та взаємодії, що виявило групи комерційних акаунтів, імовірно найнятих для поширення контенту».

Інші журналісти, як Балкришна з India Today, бачать перспективу в здатності ШІ аналізувати великі набори даних або файли та допомагати в журналістиці даних. «Наша команда регулярно використовує різні інструменти ШІ у своїй роботі, — сказав він. — Деякі з них: Notebook LM для аналізу великих документів і виявлення в них шаблонів; ChatGPT для вилучення, очищення та сортування даних; Gemini для геолокації, картографування та вилучення координат місць із таблиць даних; інструменти ШІ для аналізу дипфейків і змінених медіа; Napkin AI для візуалізації». Балкрішна не лише використовує ШІ як інструмент для створення репортажу, але й проводить розслідування. У січні він став співавтором статті, яка виявила приховану прокитайську упередженість нового чат-бота DeepSeek.

Крістофер Ньютон з InSight Crime нещодавно дослідив чотири способи, якими латиноамериканські кримінальні групи почали використовувати ШІ, й планує глибше вивчити вплив цієї технології на корупцію та організовану злочинність у регіоні. А його редакція вивчає своїх читачів і покращує свій контент завдяки ШІ.

«Ми використовуємо ШІ в нашій системі моніторингу новин, щоб намагатися ранжувати статті за релевантністю та позначати їх для полегшення пошуку інформації у нашій внутрішній базі даних», — розповів Ньютон. Вони також використовують його для «допомоги у підвищенні ефективності кодування та допомоги у налагодженні при створенні власних інструментів або спеціальної графіки. Ми використовуємо ШІ для транскрипції, перекладу та редагування текстів (усе під наглядом/перевіркою людини)».

Члени GIJN, зокрема Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) і Проєкт із розслідування організованої злочинності та корупції (OCCRP), інтегрували компоненти штучного інтелекту у свої власні інструменти Datashare та Aleph. Ці інструменти допомагають аналізувати мільйони записів і підтримують роботу журналістів у всьому світі через транскордонну співпрацю.

Це свідчить про майбутнє новинної індустрії, де технології ШІ можуть використовуватися як на користь, так і проти вільної преси. Від журналістів, особливо розслідувачів, залежить забезпечення того, щоб баланс схилявся на бік підзвітності та незалежності, а не репресій і пропаганди.

Як ідеться ц звіті ООН, «співпраця між відповідними учасниками є необхідною для розробки інструментів на основі ШІ для забезпечення цілісності інформації, виявлення та пом’якшення дезінформації та сприяння безпечним і заснованим на правах людини цифровим екосистемам».

Переклад: Ольга Татохіна

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
​Телеведущей Фреймут вспомнили швыряние стульев у людей
Апостроф
2025-05-11T07:45:23Z
Желтый, лавандовый и оранжевый: как правильно комбинировать и носить яркие наряды
Знай
2025-05-11T06:51:38Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Кадыров попросил, чтобы его уволили с должности главы Чечни
Comments UA
2025-05-06T15:15:29Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Макрон: переговоры не ведут, пока говорит оружие
Европейская правда
2025-05-11T09:34:04Z
Премьер Эстонии: позиции США и Европы по давлению на РФ снова сближаются
Европейская правда
2025-05-11T09:24:08Z
72 часа до вероятной опасности: эксперты предсказывают атаки 8–9 мая
Новости Украины
2025-05-05T19:21:39Z
Путин подготовил Киеву ловушку с капитуляцией: при чем здесь переговоры в Стамбуле
Comments UA
2025-05-11T04:48:46Z
Трамп сделал заявление по поводу войны в Украине
Корреспондент
2025-05-07T20:39:26Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Россия атаковала ночью Украину 108 дронами
Апостроф
2025-05-11T09:19:43Z
Пенсионерам выплатят солидные деньги: кому придет более 10 тысяч в месяц
Знай
2025-05-11T09:12:51Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
Почему нельзя сплетничать 5 мая и что нужно высадить в огороде сгеодня: приметы и запреты на Ирины
Знай
2025-05-05T05:46:16Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
6 "плохих" продуктов, которые удивительно влияют на здоровье кишечника
UAToday
2025-05-11T09:03:04Z
Ученые обнаружили пользу для здоровья психики инъекций для похудения
Факти ICTV
2025-05-11T06:10:09Z
Это уже начало The Last Of Us? Мужчина заразился грибком, который обычно поражает только растения
Знай
2025-05-11T05:51:12Z
Этот недорогой продукт поможет вам снизить вес без диет
Comments UA
2025-05-10T21:15:24Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
РФ атаковала Киевскую область: пострадал мужчина
Корреспондент
2025-05-11T06:46:32Z
Едва выжила в страшном ДТП: полиция не видит тяжелых травм у жены военного, водителя хотят отмазать?
Знай
2025-05-10T20:31:32Z
Индия заявила о нарушении перемирия: в небе слышны взрывы и летают дроны
Факти ICTV
2025-05-10T20:31:30Z
Россия в огне: пожар в Забайкалье приблизился к аэропорту Читы
Новости Украины
2025-05-10T18:54:35Z
На Закарпатье возле границы с Румынией нашли тело мужчины
Новости Украины
2025-05-10T18:12:29Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
Только у нас и в Скандинавии: какой уникальный камень Европа покупает у Украины
Факти ICTV
2025-05-11T09:43:52Z
НБУ выводит из обращения некоторые банкноты: стоит ли идти в банк
Новости Украины
2025-05-11T09:18:36Z
Скидки на коммуналку для украинцев: кто имеет право и как оформить льготу
Хвиля
2025-05-11T09:15:38Z
Подорожание хлеба в Днепре: цены снова подскочили и продолжают расти
Политека
2025-05-11T07:31:26Z
Сколько бы заработали украинцы, купившие доллар в начале года и обменявшие его в мае
Telegraf
2025-05-11T07:31:06Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Металл против времени: два способа победить ржавчину на машине
Знай
2025-05-11T07:51:29Z
Снаружи конфетка, а внутри - бутафория? Автозапчасть Xiaomi оказалась не топ за свои деньги
Знай
2025-05-11T03:51:35Z
Может появиться в Украине: старшего брата Renault Duster впервые заметили на дорогах
Фокус
2025-05-10T16:00:54Z
Гонщики Формулы-1 проехались по Майами на машинках из LEGO: строили более 20 тысячи часов
Знай
2025-05-10T10:51:39Z
В Китае производят дешевые электрифицированные копии Bentley Bentayga за $2500
Фокус
2025-05-10T09:51:20Z
Уже в 2026 году на рынке появится летающий автомобиль: за столько можно приобрести
Comments UA
2025-05-10T07:45:45Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
В Киеве прохладно и сыро: синоптики обновили прогноз на субботу
Gazeta UA
2025-05-10T03:24:36Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Генштаб рассказал о ситуации на фронте
Корреспондент
2025-05-11T06:51:04Z
Российские военные в шоке: ВСУ мастерски загнали оккупантов в котел
Comments UA
2025-05-11T06:42:08Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
Генштаб ВСУ отчитался об уничтоженных за сутки оккупантах
Апостроф
2025-05-11T06:18:44Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Как прогнать муравьев из дома - экологически чистые способы
Gazeta UA
2025-05-11T08:36:27Z
Как вырастить хорошую и большую морковь: полезные советы
Gazeta UA
2025-05-11T08:21:35Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Почему однокомнатные квартиры в будущем становятся опасными для семей
Gazeta UA
2025-05-11T08:06:00Z
Что значит, если к вам прилетела бабочка: приметы, цвета и знаки судьбы
Знай
2025-05-11T04:51:32Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Три неочевидные причины, почему смартфон быстро разряжается
Gazeta UA
2025-05-11T07:00:52Z
Буданов подписал "улучшенную карту мира"
Апостроф
2025-05-11T06:39:50Z
В РФ назвали местность, куда упал неконтролируемый советский аппарат "Космос-482"
UAToday
2025-05-11T03:39:37Z
Песня Ye, прославляющая Гитлера, набирает миллионы просмотров в X
ZN UA
2025-05-11T03:34:12Z
GTA 6 снова взорвала интернет: новый трейлер, дата релиза и кадры, которые уже разгадывают фанаты
Знай
2025-05-11T02:51:10Z
"Историческая победа": пакистанское правительство выдало кадры из видеоигры за собственный ответ на атаки Индии
Фокус
2025-05-10T21:12:24Z
На портале Дія снова можно изменить место жительства онлайн
Новости Украины
2025-05-10T19:18:55Z
Hangar 13 раскрыла новые детали Mafia: The Old Country — чего ждать от геймплея
GameMag
2025-05-10T19:12:40Z
Через семь лет именитый клуб снова будет играть в Бундеслиге
Корреспондент
2025-05-11T09:21:58Z
Лидер Барселоны сообщил о подписании нового контракта с клубом
Корреспондент
2025-05-11T08:27:21Z
Наваррете победил Суареса техническим решением после остановки боя
Корреспондент
2025-05-11T08:10:46Z
Мураталья победил в бою за временный титул IBF и стал соперником Ломаченко
Корреспондент
2025-05-11T07:36:35Z
Мойес прокомментировал победу над Фулгемом, отметив гол Миколенко
Корреспондент
2025-05-11T07:21:59Z
Хави признался, где именно он хотел бы попробовать свои силы как тренер
Корреспондент
2025-05-11T06:57:05Z
"Это заслуживает уважения", - украинская спортсменка впервые с начала войны пожала руку россиянке, которая сбежала от Путина
Новости Украины
2025-05-11T06:51:39Z
Миколенко прокомментировал свой гол в матче против Фулгема
Корреспондент
2025-05-11T06:18:28Z
НХЛ, плей-офф: Каролина разгромила Вашингтон, а Вегас победил Эдмонтон
Корреспондент
2025-05-11T05:57:42Z