/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F69185eeca698616d5e78d5475901fa95.jpg)
Конфлікт між Індією та Пакистаном набирає обертів: які країни можуть скористатися ним
Якщо конфлікт між Індією та Пакистаном ще загостриться, то це призведе до серйозних наслідків. Експерт із Азійсько-Тихоокеанського регіону центру ADASTRA Антон Ганоцький у розмові з 24 Каналом назвав країни, яким може бути вигідна війна між цими двома державами, а для яких матиме негативні наслідки.
Підвищить геополітичні позиції
Ганоцький відзначив, що на цьому етапі Китай, Росія та США не надто сильно зацікавлені у тому, щоб розпочалась ця війна. Москва та Пекін мають власні економічні інтереси в Пакистані та в Індії.
США також невигідно послаблення його союзника – Індії, тому що через бойові дії в регіоні посилиться Китай, який своєю чергою не висуває прямої підтримки своєму партнеру – Пакистану. Водночас Вашингтон доволі повільно вмикається в процес реагування на ситуацію ті й дуже запізно.
Загострення конфлікту є наслідком того, що такі великі гравці як Сполучені Штатифактично відмовилися від медіаторської ролі в цьому регіоні, хоча раніше намагалися стримувати ці всі протистояння,
– підкреслив експерт із Азійсько-Тихоокеанського регіону.
Роль медіатора конфлікту, за його словами, намагається взяти на себе, наприклад, Іран. Глава МЗС країни відвідав Пакистан і Тегеран запропонував своє посередництво у його розв'язанні.
Якщо ж Росія буде відігравати важливу дипломатичну роль на цьому треку, то це підвищить її геополітичні позиції, а Україні це зовсім не потрібно,
– зазначив він.
Загалом переростання конфлікту між Індією та Пакистаном у повномасштабну війну не вигідно Україні. Це знизить у рази увагу світу до російсько-української війни. Також, на думку експерта із Азійсько-Тихоокеанського регіону, зменшаться ресурси Заходу, зокрема США, щодо військових постачань Україні, велика кількість яких буде перенаправлятись до Індії.
Якщо активна фаза конфлікту між Індією та Пакистаном не завершиться впродовж наступних 3 – 4 днів, то це буде дуже негативна історія для України,
– підкреслив Антон Ганоцький.
Важливо, що Пакистан тривалий час надавав Україні артилерійські снаряди, а якщо він воюватиме з Індією, то ці постачання скоротяться. В цьому сенсі росіянам було б вигідно, щоб цей конфлікт затягнувся.
Нагадаємо, що конфлікт між ядерними державами – Індією та Пакистаном через спірну територію в Кашмірі – триває декілька десятиріч. Чергове його загострення відбулось 22 квітня 2025 року, коли терористи в індійському Кашмірі розстріляли 26 туристів. З них 25 – були громадянами Індії, один – непальцем.
Індія 6 травня завдала ударів по 9 обʼєктах в Пакистані межах операції "Сіндур". Ісламабад заявив, що збив 5 індійських винищувачів Rafale.
Також внаслідок атак є загиблі та поранені з обох сторін.