/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fd90d994c70989100b0851dc2e7ca06d2.jpg)
Конклав 2025: з димоходу у Ватикані повалив чорний дим — що це означає
Нового Папу Римського в перший же день голосування не обирали вже кілька століть, але туристи і віряни сподівалися стати свідками історичної події.
Про це повідомляє CNN.
Група зі 133 кардиналів із 70 країн зібралася в середу у Ватикані для проведення традиційного багатовікового обряду обрання 267-го понтифіка після смерті Папи Франциска минулого місяця.
Тисячі вірян зібралися на площі Святого Петра, чекаючи, коли з вузького димоходу на даху повалить дим наприкінці дня, насиченого ритуалами і пишними церемоніями.
У натовпі пролунали стогони розчарування, коли від спалювання бюлетенів повалив чорний дим, що означало, що Папу не обрали. Загалом на площі Святого Петра зібралися близько 45 тисяч людей і вони сподівалися стати свідками обрання нового Папи Римського.
Чорний дим означає, що ніхто з кардиналів не набрав необхідної більшості у дві третини голосів, і голосування відновиться завтра.
Кардинали вже пішли на спочинок і повернуться в Сикстинську капелу вранці 8 травня.
З цього моменту може проводитися до чотирьох голосувань на день: два вранці і два вдень, а білий дим підтвердить, що новий Папа обраний.
Малоймовірно, що кардинали дійшли б консенсусу під час першого голосування сьогодні, 7 травня, враховуючи, що попередні вибори тривали кілька днів.
Найтриваліший конклав в історії тривав майже три роки, коли було обрано Папу Григорія X.
Найкоротший із них тривав лише 10 годин і завершився обранням папи Юлія II 1503 року.
У новітній історії наступного лідера Католицької церкви зазвичай обирають протягом двох-трьох днів.
Кардинали з правом голосу — ті, кому ще немає 80 років і хто має право голосувати, — були покликані "закликати на допомогу Святого Духа", щоб Він допоміг їм обрати Папу, "якого потребують Церква і людство в цей важкий і складний поворотний момент історії".
Перед новим католицьким лідером буде безліч проблем, які обтяжують кардиналів — насамперед, чи продовжувати прогресивну спадщину Франциска в питаннях підтримки жінок, прийняття ЛГБТК+, захисту довкілля та мігрантів, чи відкотити її назад, щоб спробувати об'єднати церкву, яка стала більш поляризованою під час його понтифікату.
Нагадаємо, Фокус писав про те, хто з кардиналів, які претендують на те, щоб стати новим Папою, найбільше підтримують Україну.