/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F15d67265410cffc680e37b1310984ea0.jpg)
Сі Цзіньпін діє стратегічно: чого Путіну коштуватиме візит лідера Китаю
Про це 24 Каналу розповів політолог та експерт-міжнародник Максим Несвітайлов, зазначивши, що Китай має певні наміри щодо Росії і не збирається випускати її з-під свого впливу. Також 7 травня Сі Цзіньпін прибув з чотириденним державним візитом до Москви, де буде присутній на параді. У ньому візьмуть участь також контингенти почесної варти Народно-визвольної армії Китаю.
Заганяє в економічну залежність
"Сі Цзіньпін передусім візитом до Москви передає сигнал Дональду Трампу. Тому що той вирішив відтягнути Росію з-під впливу Китаю. Звісно ж, в Пекіні це не могли не помітити, тому що наміри Трампа досить очевидні та передбачувані", – підкреслив політолог.
Своїм візитом до Росії Сі Цзіньпін, на думку експерта-міжнародника, посилає США меседж, що, мовляв, "це моя корова, я її буду доїти". Тому Трампу не варто розраховувати на те, що йому вдасться забрати Росію з-під впливу Китаю.
Відповідно приїзд глави Китаю до Москви – це не прояв поваги до Путіна і не спроба надати йому додаткової суб'єктності. Це виключно намір "помітити" свою територію,
– пояснив він.
Цей візит до Росії, імовірно, не принесе Сі Цзіньпіну конкретних результатів. Однак він діє стратегічно щодо окупації Росії на відміну від президента Туреччини Реджепа Ердогана.
Коли він приїздив до Росії, то, як зауважив Несвітайлов, кожна така зустріч чогось вартувала Росії. Тому що для Ердогана Москва не є стратегічним союзником. Він говорив Путіну, що зустрінеться з ним, але Росія має побудувати в Туреччині атомну електростанцію по собівартості і 10 років буде її обслуговувати". Йому були потрібні перемоги в короткотривалій перспективі.
Водночас Китай має стратегічну на мету і підходить дуже її реалізації досить розважливо. Він забирає сотні тисяч кілометрів території Росії буцімто в оренду,
– пояснив політолог.
Пекін все більше заганяє Москву в економічну залежність. Китайці, на думку Максима Несвітайлова, відверто говорять про те, що в стратегічній перспективі Росії не варто намагатися перейти на бік Заходу, особливо Сполучених Штатів Америки, тому що для неї це може погано закінчитись.
Нагадаємо, що на думку екссекретаря Польської делегації в парламенті НАТО Пьотра Кульпи, політика Китаю щодо Росії має подвійний характер. З одного боку є стратегічна підтримка, яка дозволяє Москві продовжувати війну. З іншого – закінчення війни проти України вивільнити російське військо, яке може становити загрозу для Європи. Однак Китаю це не вигідно, адже посилиться залежність європейських країн від США.