MY.UAНовини
Війна в Україні може затихнути у 2026 році, але затягнеться, як у Індії з Пакистаном — Морозов
Війна в Україні може затихнути у 2026 році, але затягнеться, як у Індії з Пакистаном — Морозов

Війна в Україні може затихнути у 2026 році, але затягнеться, як у Індії з Пакистаном — Морозов

Кремль почав активно готуватися до можливих ускладнень ситуації всередині РФ і передачі Україні німецьких "Таурусів", вважає Олександр Морозов.

Мирні переговори щодо врегулювання війни в Україні не вплинули на російського диктатора Володимира Путіна. Це доводить його нещодавнє інтерв'ю російським пропагандистам, у якому очільник Кремля знову повторює свої наративи про прагнення до капітуляції України. Причому нове загострення збіглося з "побєдобєсієм" до 9 травня.

В інтерв'ю Главреду політичний філософ, викладач Карлового університету в Празі, керівник Інституту вільної Росії Олександр Морозов розповів, навіщо Путін насправді оголосив перемир'я на 9 травня, навіщо Сі Цзіньпін вирішив відвідати Москву, коли закінчиться війна і хто може стати наступником Путіна.

З 7 по 10 травня до Москви заплановано візит лідера КНР Сі Цзіньпіна. Про що, на ваш погляд, він може говорити з Путіним у контексті мирних переговорів? Як варто розцінювати цей візит у геополітичному плані?

Вийшло так, що Сі Цзіньпін їде до Москви в ситуації, коли переговори про перемир'я, запропоновані Дональдом Трампом, зайшли в глухий кут. І це, звичайно, все змінює - змінює контекст візиту. І якщо Сі Цзіньпін дійсно приїде, це буде болісно для Дональда Трампа, і він, безумовно, набагато швидше перейде і до підписання нових санкцій проти Російської Федерації, і до зміни риторики. Оскільки, у будь-якому разі, Кремль демонструватиме, що з Китаєм триває активна взаємодія, зростає товарообіг тощо. Хоча не зовсім очевидно, що все це так - є відомості про те, що товарообіг знижується, а проблеми у відносинах з Китаєм у Росії посилюються. Але, тим не менш, якщо Сі Цзіньпін приїде, Кремль буде відігравати цю карту.

І це буде прочитано у Вашингтоні. Крім того, Сі Цзіньпін їде до Москви в умовах триваючої торгової війни між Китаєм і Сполученими Штатами. І для Путіна цей бік питання досить вигідний - як платформа для діалогу з Сі Цзіньпіном.

Однак надавати візиту якогось надмірного значення я б не став, бо 2025 року, після очевидного провалу ініціативи Трампа хоча б щодо припинення вогню, ситуація розвиватиметься за новими сценаріями.

Сі Цзіньпін, зі свого боку, запитуватиме Путіна, як той бачить розвиток подій і чи збирається зупиняти війну у 2025 або 2026 році. Але при цьому Китай не буде на боці Російської Федерації у своєму конфлікті з Вашингтоном. Пекін займатиметься цим самостійно - Путін тут Китаю не помічник. Тож навіть якщо візит і відбудеться, я не бачу в цьому нічого страшного чи драматичного.

А Сі Цзіньпін може в цій ситуації тиснути на Путіна?

Китай за жодних обставин не став би чинити тиск на Кремль. У Китаю взагалі інша форма зовнішньої політики - він пропонує тим, з ким співпрацює на міжнародній арені, вигідні угоди: кредитує великі інфраструктурні проєкти або реалізує подібні ініціативи. Але тиску не чинить. І Китай неодноразово підкреслював це в контексті російсько-української війни, заявляючи, що рішення в цьому питанні - за Москвою.

І, на мій погляд, це по-своєму правильно.

Китай, звичайно, може використовувати певні інструменти впливу на Кремль. Але в Пекіні, я думаю, добре розуміють, що одними заходами тиску війну не зупинити. Потрібно домогтися від керівництва країни реального бажання її завершити. А Путін, як ми бачимо, цього бажання не виявляє. Він ясно демонструє, що не збирається завершувати війну.

У такому разі яких, на вашу думку, дій варто очікувати від Кремля після цих переговорів? Тому що виглядає так, що Путін може фактично підбадьоритися - мовляв, ось, до нього приїдуть світові лідери 9 травня.

На мій погляд, візити до 9 травня не дозволять Путіну відчути себе сильніше чи краще. Путін має справу з трьома великими факторами, які визначають його поведінку у 2025 році і далі.

Перший фактор - це, без сумніву, затяжне падіння цін на нафту. Це вже фіксують усі, і видно, що російська політична і військова верхівка розуміє: ціна якийсь період, можливо, триматиметься на рівні трохи вище 45 доларів за барель, але не вище. Це, звісно, важливий фактор, з яким Кремлю доведеться рахуватися.

Другий важливий фактор 2025 року полягає в тому, що Кремль готується - і не без підстав - що до економічних санкцій додадуться "Тауруси".

Оскільки перемир'я провалилося, у 2025 році Москва очікує розширення санкцій. Насамперед - проти танкерного флоту, проти решти банків, які все ще здійснюють операції, а також посилення вторинних санкцій, про що вже заявив Трамп. Це, найімовірніше, реалізується. Але до посилення санкцій, найімовірніше, додасться ще один крок: Київ отримає ті ракети і тієї дальності, про які давно просить.

І те, що зараз робить Київ, показує, що це може бути досить ефективно. Ми бачимо посилення дроново-ракетної війни буквально протягом останніх тижня-двох, особливо після того, як стало зрозуміло, що мирний процес Кремль відкинув. Видно, що удари по російських військових об'єктах і по об'єктах, пов'язаних із військовим виробництвом або базуванням складів, високоефективні.

Третій фактор 2025 року полягає в тому, що, незважаючи на 9 травня і візити деяких заступників міністрів, міністрів закордонних справ (а перших осіб буде небагато), усе це швидко мине - і Кремль матиме справу з погіршенням відносин із країнами свого найближчого оточення. Це вже частково видно і по 9 травня: Казахстан, наприклад, заборонив проведення "Безсмертного полку" - і не без підстав. У Киргизстані - аналогічна ситуація. Молдова перебуває у відкритому конфлікті з Москвою. Що стосується Грузії, то її складне становище не дозволяє Кремлю тут ні на що розраховувати. Кремль намагається спиратися на Азербайджан, але і це під питанням. Тому я думаю, ситуація для Кремля буде і далі погіршуватися.

Варто зазначити, що вся друга половина 2025 року буде насичена важливими міжнародними подіями. Це і літній саміт НАТО в Гаазі, і зустріч G20 у листопаді. До саміту в Гаазі Кремль уже зіткнеться з новою хвилею реакції з боку США.

Спроби мирних переговорів, ініціативи з боку Вашингтона були в дуже грубій формі відкинуті Путіним. У Трампа є всі підстави відчувати себе скривдженим. Особливо образливою для Трампа стала одностороння пропозиція Путіна про припинення вогню на 8 і 9 травня, зроблена без будь-яких консультацій із Вашингтоном, на що той міг би розраховувати, будучи ініціатором мирних переговорів. Тому я думаю, що друга половина 2025 року пройде під знаком конфронтації між Москвою і Вашингтоном.

До речі, про перемир'я. Якщо, як ви кажете, не було жодних консультацій із Вашингтоном, а ми бачимо з реакції США, що вони явно незадоволені таким форматом перемир'я, тоді навіщо, на вашу думку, взагалі знадобився цей хід? Навіщо Путіну було зображати миротворця, нехай навіть на три дні? На що він розраховує?

Думаю, у цього кроку було дві мети. Перша - створити комфортні умови для візиту Сі Цзіньпіна та інших лідерів, які хотіли б приїхати. Тому що цілком очевидно: перебувати в Москві в момент, коли Росія завдає ракетних ударів по Україні, нікому некомфортно.

І це перша мета Путіна - дати сигнал: мовляв, приїжджайте до нас, у цей період ми не обстрілюємо, все "нормально". Таким чином він намагається уникнути токсичності.

Друга, важливіша мета - продемонструвати, що тільки він контролює сценарій війни. Він хотів показати саме це Трампу: ви можете пропонувати які завгодно ідеї, вони можуть бути цікавими, але весь хід війни та її майбутнє контролюю тільки я.

І ось цим жестом - одностороннім перемир'ям - він це показав. Думаю, Путін прекрасно усвідомлював те, яку реакцію це викличе у Трампа і його оточення. Ймовірно, він домігся того, чого хотів.

Трамп заявив, що Путін нібито став поступливішим після обвалу цін на нафту на світових ринках. Ви говорили про те, що дійсно йде тренд на зниження цін, і в Кремлі до цього готуються. Як ви вважаєте, з урахуванням тієї конфронтації, яка, ймовірно, загостриться найближчим часом між США і Росією, чи можуть виникнути сценарії, за яких Путіна вдасться змусити сісти за стіл переговорів?

Гіпотетично можна уявити собі якісь конструкції тиску на Путіна, які могли б змінити його позицію. Але якщо реалістично дивитися на речі, думаю, у 2025-2026 роках очікувати цього немає сенсу. Цього не станеться.

Можна уявити, що формується великий альянс країн, зацікавлених у закінченні війни, і США - лише частина цього альянсу. Ця ідея обговорювалася ще до того, як Трамп виступив зі своєю односторонньою ініціативою. Однак глобальна ситуація сьогодні настільки складна, що цей альянс не сформується.

Можливо, два роки тому можна було собі уявити, що, умовно кажучи, Індія, Бразилія, Канада, США, Швеція вступають у переговори з Кремлем і пропонують закінчення війни. Можливо, це було б ефективно.

Але цього не відбулося тоді, а зараз уже й не може відбутися. З одного боку - "горить" Близький Схід, з іншого - конфлікт Індії та Пакистану. Трамп оголосив тарифну війну найбільшим економічним партнерам - Євросоюзу та Китаю. Усе це розколює ситуацію і не дає змоги сформувати переговорний альянс з питання закінчення війни.

Що стосується нафти, то якщо ціна на неї залишиться низькою, Кремль, найімовірніше, почне риторику про те, що Росія "злазить із сировинної голки" і з'являються нові можливості для економічного розвитку, оскільки нафта нібито більше не є основним джерелом доходів.

Ми вже бачимо публікації кремлівських експертів про те, що доходи від вуглеводнів становлять лише близько 25% від доходів російського бюджету. Тобто їхнє скорочення не критичне для ситуації, в якій Путін збирається продовжувати вести війну.

Безумовно, зниження цін на нафту призведе до важливих структурних змін у російській економіці. Деякі соціальні групи зазнаватимуть втрат. Але важливо розуміти: втрати населення або вплив на населення не мають прямого зв'язку з рішеннями, які ухвалюють у Кремлі. Але, скоріше, у 2025 році критичним фактором стануть нові, ефективні ракетні обстріли російської території.

Що далі розвивається ситуація, то більше, мені здається, всі уважно стежать за перебігом цієї війни. Минуло вже понад три роки. І зараз складається загальне враження, що перелом у війні можливий тільки в разі значного нарощування ударів по російській території - із застосуванням ракет високої точності і великої дальності, а також створити радикальну перевагу в дронах. Ось це вплине на рішення Путіна змінити характер війни.

Ми вже бачимо заяви російського уряду про те, що вони переглядають бюджет через серйозний дефіцит. Навіть за таких умов, наскільки довго, на ваш погляд, у Путіна буде економічна можливість продовжувати війну?

Вся проблема полягає в тому, що характер цієї війни такий, що її можна вести з різним ступенем інтенсивності. Кремль може підтримувати війну як у високій, так і в низькій інтенсивності. Однак навіть за малої інтенсивності все одно відбуватимуться і бойові дії на фронті, і обстріли українських міст - з меншою регулярністю, але все одно вони призводитимуть до жертв і збитків для української економіки. Аналогічна ситуація і для Росії - інтенсивність війни може знизитися, але сама війна не припиниться. Це означає, що військові частини будуть ротуватися, залишатися під рушницею, у бойовій готовності тощо.

У цьому і полягає фундаментальна проблема. У такому вигляді Кремль здатен продовжувати війну досить довго. Тобто, якщо не станеться якогось радикального перелому під час війни, я б сказав, що в такому в'язкому і уповільненому вигляді Кремль може підтримувати її ще років десять - незалежно від економічної кон'юнктури. Безумовно, Кремль не доб'ється результатів, які спочатку ставив. Але річ у тім, що Путін, як ми добре знаємо, може нескінченно щось заявляти, і російське населення, російське суспільство, різні соціальні групи - вони, по суті, миряться з цією риторикою, приймають її, незалежно від того, чи є вона правдою.

Тому я б не розраховував на те, що коливання на глобальних ринках, викликані політикою адміністрації Трампа, радикально вплинуть на здатність Путіна продовжувати війну. Так, поточний стан бюджету, стан резервних фондів та інші економічні параметри впливають лише на можливість вести війну більш інтенсивно. Путін, ймовірно, не зможе провести додаткову мобілізацію або розгорнути нові військові виробництва. Він не зможе домогтися перелому на свою користь. Але при цьому він цілком здатний продовжувати війну в уповільненому режимі досить довго.

При цьому, я так розумію, Путін паралельно може готуватися і до можливого удару по європейських країнах?

Я згоден з тими, хто вважає, що можливий удар по європейських країнах - це не удар у прямому військовому сенсі, а скоріше подальше тестування системи європейської безпеки за допомогою гібридних засобів і посилення різних загроз. Репертуар таких методів, на який може спиратися Кремль, добре відомий.

Я не маю сумніву, що російські військові та військові експерти одностайно виступають проти прямої атаки на Європу - це були б самовбивчі дії. Однак, як показали останні два роки, існують можливості наносити удари по оптоволоконних кабелях на дні моря або здійснювати інтенсивні кібератаки.

Крім того, можливі провокації, подібні до тих, що влаштовував Олександр Лукашенко з мігрантами на кордоні з Польщею та Литвою. Допускаю, що можуть бути й інші сценарії - аж до провокацій за участю військових підрозділів. Невипадково, до речі, в незалежних білоруських медіа активно обговорюють нову хвилю загроз, які походять від Росії або від об'єднаних формувань, можливо, спільних із режимом Лукашенка. Ці загрози стосуються насамперед України, але також і Польщі з Литвою.

Те, як зараз розвивається ситуація, в якому конфлікті перебувають Путін, Кремль і Російська Федерація з Європою - як з окремими країнами, так і з Євросоюзом загалом, - а також той ступінь упевненості Кремля в тому, що НАТО послаблене, насамперед через політичну лінію Дональда Трампа, створює для Москви спокусу випробовувати на міцність п'яту статтю Статуту Північноатлантичного альянсу. Тому активні приготування країн Євросоюзу та прагнення зміцнити свою безпеку є абсолютно виправданими.

Дуже вибивається з цього ряду заява Путіна про пошук наступника, бо в інтерв'ю він говорив про ядерну зброю і роз'яснював, навіщо була потрібна війна в Україні, окупація Криму тощо. При цьому тривалий час питання наступника в Кремлі не порушувалося, принаймні, на такому високому рівні. Що зараз змінилося?

Мені здається, жодних змін у цій темі не відбулося. Путін залишається при владі, очевидно, в горизонті 10-12 років, безсумнівно. Запитання поставили в контексті фільму, який знімають до 25-річчя його правління. Це великий термін, і кореспондент Зарубін, безумовно, мав підставу поставити це запитання просто через термін. Відповідь Путіна на це запитання була політично абсолютно зрозумілою.

Путін відповів, що він придивляється до великої кількості своїх співробітників і оточення, щоб знайти того, хто міг би бути таким же, як він. Але він, зрозуміло, відповів дуже узагальнено, не збираючись і навіть показуючи, що обговорювати тему наступника не потрібно. Ось у чому, на мій погляд, сенс цього сюжету.

Путін у цьому фільмі формулює деякі вимоги до наступника. І насамперед щоб він був таким же "патріотом" Росії, як Путін. Тобто щоб ця людина продовжувала курс путінізму після його відходу або смерті і підтримувала ту модель, яку він створив. Це очевидно.

Але треба сказати, що через 10 років частини тих, кого сьогодні називають серед можливих наступників, просто не буде в живих, а інші постаріють. Тому ми бачимо зараз списки, які публікуються в російських Telegram-каналах, де політологи перераховують 20-30 імен. Але дивлячись на ці списки, можна сказати, що через 10 років половини з цих людей уже не буде на політичній сцені. Так само, як за останні 10 років зникли з політичної сцени найвпливовіші фігури, які, як багатьом здавалося, неймовірно близькі до Путіна і визначатимуть політичний курс після його відходу.

Немає ні Володимира Якуніна (колишній глава РЖД. - Главред), ні колишнього міністра спорту Віталія Мутка, ні Олексія Кудріна, ні Анатолія Чубайса, ні Аркадія Дворковича тощо. Навіть міністр оборони Шойгу злетів з посади. Найвпливовіший Патрушев перейшов на слабшу позицію в системі і фактично пішов на пенсію. Тож через 10 років ми будемо дивитися на цю ситуацію зовсім іншими очима. І, найімовірніше, наступник Путіна перебуває серед тих, кому зараз 35 років.

Хто взагалі може бути цим наступником? Чи є в цьому віковому діапазоні хтось, на кого, в принципі, Путін міг би звернути увагу або до кого придивлятися?

З того списку, який оголошується, є абсолютно нереалістичні персонажі - наприклад, Рамзан Кадиров, який не може стати президентом Російської Федерації за жодних обставин.

Але є і більш реалістичні кандидати. Ці люди старші, але, безсумнівно, Мантуров - людина, з одного боку, впливова, а з іншого - улюбленець Путіна, і, очевидно, дуже підходить під цю роль. Також називають молодого (хоча вже не зовсім молодого) колишнього губернатора Калінінградської області Антона Аліханова, який зараз працює в уряді.

З деяким побоюванням можна припускати, що потенційним наступником може бути молодший Патрушев, який зараз керує Россільгоспбанком.

Але можна точно сказати: наступник Путіна буде або обраний ним самим, або, у разі його раптової смерті, визначений умовним "політбюро". Ця людина має відповідати п'яти вимогам:

  1. Вона, безсумнівно, має бути чиновником класу "А";
  2. Вона має або складати військову присягу Російської Федерації, або служити в спецслужбах, що прирівнюється до присяги.
  3. Він повинен розуміти основи макроекономіки, інакше він буде не в змозі керувати країною.
  4. Він повинен мати достатню освіту - тут, наприклад, Мантуров і Патрушев-молодший цим вимогам відповідають.
  5. Він має бути обираним.

Простіше кажучи, як сам Путін зауважив в інтерв'ю Зарубіну, за допомогою адміністративного ресурсу і політтехнологій можна "натягнути" 10, 20 або навіть 25 відсотків голосів, але неможливо обрати людину, яку неможливо обирати. Тобто у кандидата має бути хоч якась харизма, зрозуміла громадянам, щоб хоча б 25% виборців щиро проголосували за нього.

Ось цими п'ятьма пунктами, по суті, і обмежується коло можливих наступників. Але хто саме це буде - зараз абсолютно неможливо припускати, тому що це буде за 10, а можливо, і за 15 років.

Тобто ви вважаєте, що Путін дійсно може залишитися при владі ще років на десять, і немає жодних підстав очікувати його більш раннього відходу за будь-яких умов?

Ну, якісь екстремальні, надзвичайні причини, звісно, можливі. Але якщо, власне кажучи, займатися політичним плануванням або питаннями вироблення політичних стратегій, то потрібно виходити з того, що Путін залишиться при владі щонайменше до 2030 року - тобто ще на шість років, до закінчення його каденції. І, найімовірніше, потрібно готуватися до того, що він перейде в наступну каденцію, яка вже може стати для нього проблемною за віком. Можливо, саме тоді він або піде з життя, або залишить посаду і буде прагнути передати владу. Але це станеться не в межах поточного терміну - треба виходити саме з цього.

Просто це більш прагматичний підхід, оскільки абсолютно марно стратегічно жити в режимі очікування того, що диктатор раптово зникне. Такий розрахунок - хибний.

Якщо буде дотримано всіх умов - скажімо, Трамп запровадить санкції, а Китай висловить свою думку щодо завершення війни або її продовження, - який ваш прогноз на найближчий час у цих умовах? Чого чекати Україні?

Мій прогноз такий: якщо до осені 2025 року вдасться домогтися відчутної переваги у виробництві та постачанні озброєнь - насамперед ракет, дронів і артилерійських снарядів - на користь України, то війна може ґрунтовно призупинитися в середині 2026 року.

Для цього необхідно, щоб Кремль відчув: придбання північнокорейських та іранських ракет або активно блокується, або не дає змоги домогтися переваги над Україною. Це ключовий момент, який може призвести до того, що 2026 року війна хоча б призупиниться.

А якщо такої переваги не відбудеться, то слід виходити з того, що війна може тривати за сценарієм війни між Індією і Пакистаном. Їхнє протистояння розпочалося ще 1947 року, і не завершилося й досі у 2025 році. Увесь цей період, конфлікт тривав з різним ступенем інтенсивності у Пакистану та Індії, але він не призвів до зміни взаємовідносин у кращий бік. І з певною періодичністю відбувалися загострення - навіть після того, як активна фаза військових дій завершувалася, вона продовжувалася через якийсь період. Ось у чому полягає основна складність: знадобляться колосальні зусилля з боку тих, хто дійсно поставить перед собою стратегічну мету не просто заморозити цю війну, а повністю її зупинити, змінивши в майбутньому характер взаємовідносин між двома країнами.

Це величезне завдання. І можна тільки молитися, щоб воно було вирішене хоча б протягом наступного покоління.

Хто такий Олександр Морозов

Олександр Морозов - російський журналіст, політолог, політичний філософ. У 2011-2014 рр. - шеф-редактор Російського журналу, 2014-2015 - викладач Бохумського університету в Німеччині, 2015-2016 - співробітник німецького видання Deutsche Welle. Науковий співробітник, викладач Карлова Університету Центру російських досліджень Бориса Нємцова (Прага). Керівник Інституту вільної Росії.

У лютому 2022 року Олександр Морозов підписав відкритий лист російських учених і наукових журналістів із засудженням військового вторгнення Росії в Україну і закликом вивести війська з території України.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
​Телеведущей Фреймут вспомнили швыряние стульев у людей
Апостроф
2025-05-11T07:45:23Z
Желтый, лавандовый и оранжевый: как правильно комбинировать и носить яркие наряды
Знай
2025-05-11T06:51:38Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Кадыров попросил, чтобы его уволили с должности главы Чечни
Comments UA
2025-05-06T15:15:29Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Макрон: переговоры не ведут, пока говорит оружие
Европейская правда
2025-05-11T09:34:04Z
Премьер Эстонии: позиции США и Европы по давлению на РФ снова сближаются
Европейская правда
2025-05-11T09:24:08Z
72 часа до вероятной опасности: эксперты предсказывают атаки 8–9 мая
Новости Украины
2025-05-05T19:21:39Z
Путин подготовил Киеву ловушку с капитуляцией: при чем здесь переговоры в Стамбуле
Comments UA
2025-05-11T04:48:46Z
Трамп сделал заявление по поводу войны в Украине
Корреспондент
2025-05-07T20:39:26Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Россия атаковала ночью Украину 108 дронами
Апостроф
2025-05-11T09:19:43Z
Пенсионерам выплатят солидные деньги: кому придет более 10 тысяч в месяц
Знай
2025-05-11T09:12:51Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
Почему нельзя сплетничать 5 мая и что нужно высадить в огороде сгеодня: приметы и запреты на Ирины
Знай
2025-05-05T05:46:16Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
6 "плохих" продуктов, которые удивительно влияют на здоровье кишечника
UAToday
2025-05-11T09:03:04Z
Ученые обнаружили пользу для здоровья психики инъекций для похудения
Факти ICTV
2025-05-11T06:10:09Z
Это уже начало The Last Of Us? Мужчина заразился грибком, который обычно поражает только растения
Знай
2025-05-11T05:51:12Z
Этот недорогой продукт поможет вам снизить вес без диет
Comments UA
2025-05-10T21:15:24Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
РФ атаковала Киевскую область: пострадал мужчина
Корреспондент
2025-05-11T06:46:32Z
Едва выжила в страшном ДТП: полиция не видит тяжелых травм у жены военного, водителя хотят отмазать?
Знай
2025-05-10T20:31:32Z
Индия заявила о нарушении перемирия: в небе слышны взрывы и летают дроны
Факти ICTV
2025-05-10T20:31:30Z
Россия в огне: пожар в Забайкалье приблизился к аэропорту Читы
Новости Украины
2025-05-10T18:54:35Z
На Закарпатье возле границы с Румынией нашли тело мужчины
Новости Украины
2025-05-10T18:12:29Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
Только у нас и в Скандинавии: какой уникальный камень Европа покупает у Украины
Факти ICTV
2025-05-11T09:43:52Z
НБУ выводит из обращения некоторые банкноты: стоит ли идти в банк
Новости Украины
2025-05-11T09:18:36Z
Скидки на коммуналку для украинцев: кто имеет право и как оформить льготу
Хвиля
2025-05-11T09:15:38Z
Подорожание хлеба в Днепре: цены снова подскочили и продолжают расти
Политека
2025-05-11T07:31:26Z
Сколько бы заработали украинцы, купившие доллар в начале года и обменявшие его в мае
Telegraf
2025-05-11T07:31:06Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Металл против времени: два способа победить ржавчину на машине
Знай
2025-05-11T07:51:29Z
Снаружи конфетка, а внутри - бутафория? Автозапчасть Xiaomi оказалась не топ за свои деньги
Знай
2025-05-11T03:51:35Z
Может появиться в Украине: старшего брата Renault Duster впервые заметили на дорогах
Фокус
2025-05-10T16:00:54Z
Гонщики Формулы-1 проехались по Майами на машинках из LEGO: строили более 20 тысячи часов
Знай
2025-05-10T10:51:39Z
В Китае производят дешевые электрифицированные копии Bentley Bentayga за $2500
Фокус
2025-05-10T09:51:20Z
Уже в 2026 году на рынке появится летающий автомобиль: за столько можно приобрести
Comments UA
2025-05-10T07:45:45Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
В Киеве прохладно и сыро: синоптики обновили прогноз на субботу
Gazeta UA
2025-05-10T03:24:36Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Генштаб рассказал о ситуации на фронте
Корреспондент
2025-05-11T06:51:04Z
Российские военные в шоке: ВСУ мастерски загнали оккупантов в котел
Comments UA
2025-05-11T06:42:08Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
Генштаб ВСУ отчитался об уничтоженных за сутки оккупантах
Апостроф
2025-05-11T06:18:44Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Как прогнать муравьев из дома - экологически чистые способы
Gazeta UA
2025-05-11T08:36:27Z
Как вырастить хорошую и большую морковь: полезные советы
Gazeta UA
2025-05-11T08:21:35Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Почему однокомнатные квартиры в будущем становятся опасными для семей
Gazeta UA
2025-05-11T08:06:00Z
Что значит, если к вам прилетела бабочка: приметы, цвета и знаки судьбы
Знай
2025-05-11T04:51:32Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Три неочевидные причины, почему смартфон быстро разряжается
Gazeta UA
2025-05-11T07:00:52Z
Буданов подписал "улучшенную карту мира"
Апостроф
2025-05-11T06:39:50Z
В РФ назвали местность, куда упал неконтролируемый советский аппарат "Космос-482"
UAToday
2025-05-11T03:39:37Z
Песня Ye, прославляющая Гитлера, набирает миллионы просмотров в X
ZN UA
2025-05-11T03:34:12Z
GTA 6 снова взорвала интернет: новый трейлер, дата релиза и кадры, которые уже разгадывают фанаты
Знай
2025-05-11T02:51:10Z
"Историческая победа": пакистанское правительство выдало кадры из видеоигры за собственный ответ на атаки Индии
Фокус
2025-05-10T21:12:24Z
На портале Дія снова можно изменить место жительства онлайн
Новости Украины
2025-05-10T19:18:55Z
Hangar 13 раскрыла новые детали Mafia: The Old Country — чего ждать от геймплея
GameMag
2025-05-10T19:12:40Z
Через семь лет именитый клуб снова будет играть в Бундеслиге
Корреспондент
2025-05-11T09:21:58Z
Лидер Барселоны сообщил о подписании нового контракта с клубом
Корреспондент
2025-05-11T08:27:21Z
Наваррете победил Суареса техническим решением после остановки боя
Корреспондент
2025-05-11T08:10:46Z
Мураталья победил в бою за временный титул IBF и стал соперником Ломаченко
Корреспондент
2025-05-11T07:36:35Z
Мойес прокомментировал победу над Фулгемом, отметив гол Миколенко
Корреспондент
2025-05-11T07:21:59Z
Хави признался, где именно он хотел бы попробовать свои силы как тренер
Корреспондент
2025-05-11T06:57:05Z
"Это заслуживает уважения", - украинская спортсменка впервые с начала войны пожала руку россиянке, которая сбежала от Путина
Новости Украины
2025-05-11T06:51:39Z
Миколенко прокомментировал свой гол в матче против Фулгема
Корреспондент
2025-05-11T06:18:28Z
НХЛ, плей-офф: Каролина разгромила Вашингтон, а Вегас победил Эдмонтон
Корреспондент
2025-05-11T05:57:42Z