/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F3%2F57f25ce2a06a8eccdcdb4b30ecefdd18.jpg)
«Дрони провели революцію у військовій справі»: експерт розповів, чому складно збивати БПЛА
Про це він розповів на своєму каналі.
По-перше, зазначає експерт, шахеди – це не крилаті чи балістичні ракети, а боротьба в малому повітрі не входила до жодних військових доктрин жодних країн та військових організацій світу, ніхто не був готовий протидіяти літальним апаратом такого класу. Так що, констатує він, немає відповідного озброєння для того, щоби знищувати ці дрони, які летять зі швидкістю кукурудзника.
«І летить дуже низько над землею – 100-200 м. І земля кругла, вона ж не плоска. А промінь радіолокатора як працює? Залежно від викривлення землі, від того, яка місцевість. Промінь не бачить, шахед прилітає, і промінь просто не встигає його захоплювати. І тому мобільні групи ППО вискакують та починають працювати у місті. Але фактично за всіма стандартами, за всіма правилами, це все має бути на підході до населеного пункту чи об'єкту, що захищається», - розповідає Олег Старіков.
Крім того, зазначає експерт, росіяни змінюють систему керування шахедами, зараз вони вже почали використовувати GPS-навігацію, а деякі дрони навіть беруть наші мобільні мережі. У такому разі, міркує він, або відключати весь мобільний зв'язок у місті, або глушити за допомогою РЕБ, але невідомо, до чого це ще призведе.
«Тому ситуація серйозна, і пов'язана вона, знову ж таки, з тим, що дрони провели революцію у військовій справі. Це така ж революція, як коли винайшли порох і його почали застосовувати у військовій справі. Лицарі в латах бігали, їх стрілами не могли пробити, а вогнепальною зброєю могли. Або як танки у Першу світову війну. Тому найближчим часом, звісно, знайдуть (ред. – спосіб протидії дронам), але швидко це не буде», - пояснює Олег Старіков.
Також Politeka писала про те, що Бортник розповів, чому рф не погоджується на 30-денне перемир'я.