Комітет ВРУ втретє змінив рішення щодо ратифікації угоди із США
Комітет ВРУ втретє змінив рішення щодо ратифікації угоди із США
Комітет Верховної Ради з питань міжнародної політики втретє вніс зміни в рішення щодо рекомендації ратифікувати Угоду між урядом України та урядом США про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови.
Як повідомив у своєму Telegram-каналі народний депутат Ярослав Железняк, цього разу вирішили у вигляді техніко-юридичної правки додати до законопроєкту слова: «Ця Угода діє на всій території України в межах її міжнародно визнаного державного кордону, включно з територіальним морем України».
Ратифікація угоди у парламенті має відбутись сьогодні, 8 травня, орієнтовно після обіду. Вранці питання ще збирались обговорити на засіданні фракції «Слуги народу».
Підписана 30 квітня угода набере чинності після обміну нотами між сторонами про те, що кожен із підписантів завершив свої внутрішні процедури для набрання чинності. Зокрема для України це вимагає ратифікації Верховною Радою України.
Міністерка економіки та перша віцепрем’єрка Юлія Свириденко заявила, що Українсько-американський фонд для інвестування у відбудову України може почати працювати вже через місяць або півтора після ратифікації угоди.
В «Угоді про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна» вказаний перелік 57 мінералів та корисних копалин, які й мають видобувати в рамках домовленостей. При цьому угода не регулює видобуток та доходи від видобутку інших копалин і не стосується доходів від української інфраструктури, як початково пропонували США.
Загалом угода передбачає рівноправне партнерство, відсутність боргів за нашою державою, захист національної власності України, залучення додаткових інвестицій США, податкові гарантії, наповнення фонду 50% доходу від нових ліцензій на проєкти у сфері критичних матеріалів, нафти й газу.