/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F770ca3d6c63efa3b6673969cf7f56b3d.jpg)
"Люто ненавиджу": голова оборонного комітету Ради висловився проти "бусифікації" в Україні
Народний депутат Олександр Завітневич вважає неприйнятною примусову мобілізацію в Україні на вулицях — так звану "бусифікацію". За його словами, комітет із питань нацбезпеки, оборони і розвідки реагує на такі випадки та проводять роз'яснювальні роботи з військовими та правоохоронцями.
Про це нардеп фракції "Слуга народу", голова комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони і розвідки розповів в інтерв'ю BBC, опублікованому 8 травня.
Журналіст запитав у парламентаря про його ставлення до примусового доставлення до ТЦК військовозобов'язаних громадян, яку називають "бусифікацією".
"Моя особиста думка — я це люто ненавиджу. Як тільки ми бачимо це десь в засобах масової інформації, зазвичай це фейсбук, інстаграм, де люди викладають, то ми відразу на це реагуємо, звертаємося до обласного ТЦК спочатку, чи в Києві в генеральний штаб. І вони визнають це на всіх нарадах, от повірте, бо ми збираємося постійно і говоримо", — відповів Завітневич.
За його словами, керівники відомств на засіданнях комітету завжди висловлюються проти цього явища, і парламентарі постійно проводять роз'яснювальну роботу, а також було відкрито певну кількість справ про перевищення повноважень працівниками ТЦК та СП і поліції.
Примусова мобілізація в Україні: які причини та рішення
Голова комітету з питань нацбезпеки, оборони і розвідки також зазначив, що в деяких українських областях явища "бусифікації" трапляються значно рідше, ніж в інших. На думку Завітневича, такі ситуації виникають на місцях через невиконання плану, завдань чи наказів.
"Але ми постійно про це наголошуємо, постійно заслуховуємо їх і постійно говоримо, що шукайте інші шляхи, робіть рекрутингові центри", — запевнив депутат.
Він також відзначив позитивний вплив рекрутингу на ефективність мобілізації в Україні.
"Тому беремо їх (рекрутингових центрів) результати — працюють? Працюють. Так, не в такому об'ємі, може, як всі мріяли про це. Але, звісно, цю роботу треба було починати тоді ще, до війни", — сказав Завітневич.
"Бусифікація" в Україні: що кажуть у ЗСУ
Начальник управління комунікацій Командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев в опублікованому 6 лютого інтерв'ю радив українцям відмовитися від термінів "бусифікація" і "людолови". За його словами, вони були вигадані російськими пропагандистами і стали частиною інформаційно-психологічних операцій. Він пояснив, що такі слова дискредитують українське військо та посилюють напругу в суспільстві.
Нагадаємо, 7 травня радниця з гендерних питань Збройних сил України Оксана Григор'єва на конференції "Війна жіночого роду" казала про необхідність "обов'язкової" мобілізації жінок, однак зазначала, що українське суспільство поки до цього не готове.
Також 7 травня представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомляв про внесені Кабінетом міністрів України зміни до порядку призову громадян: повістки в ТЦК з'являться в реєстрі військовозобов'язаних.