Масштабування, військова освіта, вмотивовані піхотинці: капітан ЗСУ розповів, чого потребують Сили оборони
Масштабування, військова освіта, вмотивовані піхотинці: капітан ЗСУ розповів, чого потребують Сили оборони
Капітан 44-ї ОМБр В'ячеслав "Менеджер" Шутенко заявив, що для того, аби перемогти, Україні потрібно масштабувати виробництво дронів та інших роботизованих комплексів, адже за три роки повномасштабного вторгнення війна з класичної перетворилася у технологічну. Під час виступу на Київському безпековому форумі він зауважив, що ЗСУ також все ще потрібні піхотинці, штурмовики.
"Ми не переможемо у цій війні, якщо будемо використовувати лише безпілотні системи. На позиціях потрібні піхотинці, які будуть відбивати російські атаки. І звісно, якщо ми хочемо повернути ТОТ, то нам потрібні добре навчені, підготовлені штурмові підрозділи, які будуть ефективно працювати в наступі", — відзначив він.
Ще одна річ, якої потребують СОУ — військова освіта високої якості та постійні навчання, наголошує капітан.
"Нам потрібно масштабувати та передавати найкращий бойовий досвід, найкращі технології, найкращі тактики, якими ми володіємо наразі", — відзначив він.
І четверта, найважливіша, за словами Шутенка, річ, яку повинна мати Україна — постійна міжнародна підтримка, яка необхідна "надзвичайно, критично". Мова йде і про санкції, і про танки, артилерію та авіацію.
"Ми маємо це отримати, тому що в Україні ми б'ємося не лише за власну незалежність та територіальну цілісність, але й за вільний світ, демократію, європейські цінності та міжнародну безпеку, — пояснив він. — Тому ми повинні знову об'єднатися... І тоді Росія буде молити нас про переговори".
Нагадаємо, засновниця ГО "Центр підтримки аеророзвідки", керівниця проєкту технологічного посилення СОУ Victory Drones Марія Берлінська наголосила, що Україна вперлася у стелю в питанні військових технологій, поки Росія продовжує вкладати все більше грошей в масштабування найкращих українських винаходів, практик і тактик. Тож вона закликає українців "перепрограмуватися на гру в довгу", перейти до інвестицій в технологічну мілітаризацію суспільства та розпочати діалог з експортерами технологій.