Міжнародних резервів України достатньо для стабілізації валютних очікувань – Гетманцев
Міжнародних резервів України достатньо для стабілізації валютних очікувань – Гетманцев
З початку цього року року міжнародні резерви зросли на 6,6% (+2,9 млрд. дол), а від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну (1 березня 2022) – на 68,2% (+18,9 млрд. дол.). Завдяки резервам вдалося компенсували відплив валюти через валютні інтервенції НБУ (2,2 млрд. дол.), які були найменшими з березня минулого року, та виплати за валютним держборгом (0,6 млрд. дол.). Про це повідомив Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.
За його словами, міжнародні резерви зросли, насамперед, через значні обсяги надходжень від міжнародних партнерів – 6,1 млрд. дол. пільгового фінансування від ЄС через механізми Ukraine Facility та ERA, а також надходження від інших партнерів через Світовий банк. Також через розміщення валютних ОВДП і переоцінки валютних цінностей до резервів надійшло 0,2 і 0,7 млрд. дол. відповідно.
У підсумку з початку року 2025 року міжнародні резерви зросли на 6,6% (+2,9 млрд. дол), з початку війни (1 березня 2022) – зросли на 68,2% (+18,9 млрд. дол.).
"Поточний рівень резервів також повністю покриває планові виплати за основною сумою короткострокового зовнішнього боргу і відсотків по зовнішньому боргу у наступні 12 місяців (41,6 млрд. дол. на кінець 2024 року)", - наголосив він.
Іншими словами, поточний рівень міжнародних резервів залишається достатнім у короткостроковій перспективі для покриття необхідних валютних платежів (оплати імпортних контрактів, виплат по зовнішньому боргу). Це є вагомий фактор для стабілізації валютних очікувань.