/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F36ce72dc0dd728b65e05034bd8b769fe.jpg)
Не прогавте: які садові роботи потрібно зробити у травні
Травень - золота пора для садівників, коли ґрунт уже теплий, вологи ще вдосталь, а спека ще не мучить.
Саме час братися до справи - обрізати, сіяти, поливати, пише Еxpress.
Почніть з обрізання. До середини травня можна сміливо формувати фуксії, пеларгонії, сальвії та пенстемони. Але не поспішайте, поки не впевнені, що заморозків не буде. А от вічнозелений живопліт краще зачепити наприкінці місяця - так отримаєте густі нові пагони. Весняні квітучі чагарники, типу хеномелеса, обрізайте вже після цвітіння.
Увага - у травні птахи активно гніздяться. Перевіряйте дерева й кущі перед обрізанням. Якщо побачили гніздо - залиште все як є.
Цибулинні квіти на зразок тюльпанів і нарцисів також вимагають уваги - зів’яле варто зрізати, щоб рослина не витрачала сили на непотрібне насіння.
Що посіяти? У травні варто садити однорічні квіти, які квітнутимуть улітку - мак, настурції, волошки, соняшники. Також саме час висаджувати жоржини, петунії, бегонії. Не забудьте поливати - хоча весна й щедра на вологу, травень буває примхливим.
Не обділіть увагою газон. Його потрібно регулярно косити, удобрювати азотними добривами, а ділянки без трави - пересіювати, поки не настали спекотні дні. Якщо уникаєте хімії - використовуйте конюшину, вона теж насичує землю азотом.
Раніше ми повідомляли, просто та зі смаком: садівники розкрили "магічну" користь зеленого чаю для будь-якої грядки.
Ефірні олії, м'ята та вода: як раз і назавжди позбутися ос у саду - детальніше на Знай.ua.