/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2F95d0c8414b5898ecec0643c9ba0681f5.jpg)
Невдалий політ: на Землю впаде радянський апарат
Апарат, який мав досліджувати Венеру, залишився на навколоземній орбіті, але вже цього тижня може увійти в атмосферу нашої планети.
Радянський космічний апарат Космос-482, запущений ще в березні 1972 року для висадки на Венері, цього тижня повертається на Землю після понад півстоліття у космосі.
За даними , пристрій мав досягти розпеченої поверхні другої планети Сонячної системи, але через несправність ракети застряг на орбіті нашої планети.
Попри десятиліття у відкритому космосі, апарат вагою близько пів тонни ймовірно частково виживе під час входження в земну атмосферу. Це пов’язано з тим, що його створили для екстремальних умов Венери, включно з високою температурою та тиском.
Проте, як зазначив Джонатан Макдауелл з Гарвардського центру астрофізики, шансів на значну шкоду від падіння Космосу-482 небагато. Даррен Макнайт, старший технічний співробітник компанії LeoLabs, яка відстежує космічні об’єкти, також вважає, що хвилюватися не варто:
“Я не хвилююся і не раджу своїм друзям ховатися в підвалі через це. Зазвичай приблизно раз на тиждень великий об’єкт повертається в атмосферу Землі, а деякі його уламки досягають поверхні планети”, – пояснив він.
За прогнозами, Космос-482 може повернутися на Землю вже 9 або 10 травня, проте точний час входження в атмосферу залишається невизначеним. Через високу швидкість апарата – понад 27 тисяч кілометрів на годину – навіть незначна похибка у часі може змінити місце його падіння на тисячі кілометрів. Орбіта апарату охоплює території між 52 градусами північної та південної широти, що включає Африку, Австралію, більшу частину Америки, а також значну частину Європи та Азії.
Раніше повідомлялося, що телескоп Хаббл зробив захопливе фото спіральної галактики NGC 3596, що розташована у сузір’ї Лева.