Пакистанський винищувач китайського виробництва збив щонайменше два індійські військові літаки — Reuters
Пакистанський винищувач китайського виробництва збив щонайменше два індійські військові літаки — Reuters
Виготовлений у Китаї пакистанський винищувач J-10 у середу збив щонайменше два індійські військові літаки, повідомили агентству Reuters двоє американських чиновників. Це стало важливим моментом для оцінки боєздатності китайських винищувачів нового покоління.
Представник Повітряних сил Індії відмовився коментувати цю інформацію.
У США пильно стежать за діями китайської авіації, аби оцінити потенціал Пекіна в разі можливого конфлікту довкола Тайваню чи в Індо-Тихоокеанському регіоні загалом.
Один з американських посадовців, який говорив на умовах анонімності, зазначив, що є «висока впевненість» у тому, що Пакистан застосував китайські J-10 для повітряного бою, під час якого було збито щонайменше два індійські винищувачі. За словами іншого джерела, один із збитих літаків — французький Rafale.
При цьому обидва чиновники підкреслили, що американські F-16, які також перебувають на озброєнні Пакистану, не брали участі в інциденті.
Делі не визнає втрат своїх літаків. Замість цього офіційно заявлено про успішні удари по так званій терористичній інфраструктурі на території Пакистану.
Світові лідери закликають сторони до стриманості, оскільки йдеться про одне з найбільш небезпечних ядерних протистоянь у світі.
Хоча Reuters ще у середу повідомило про три збиті індійські літаки з посиланням на місцевих чиновників, це стало першим підтвердженням із західних джерел участі у бою саме китайських винищувачів.
Міністр оборони Пакистану Хаваджа Мухаммад Асиф у коментарі виданню у четвер заявив, що літаки J-10 збили три нещодавно закуплені Індією французькі Rafale. Загалом Пакистан заявляє про п’ять збитих у повітряному бою індійських літаків.
І Rafale, і J-10 (у версії, яку використовує Пакистан) вважаються винищувачами покоління 4.5 — передовими зразками сучасної бойової авіації.
Аналітики й представники оборонної галузі на Заході зазначають, що бойове застосування таких літаків дозволяє оцінити можливі сценарії великих конфліктів майбутнього. Водночас вони наголошують, що робити остаточні висновки поки зарано.
«Військово-повітряні аналітики у Китаї, США та низці європейських країн із великим інтересом намагатимуться з’ясувати максимум фактів: тактики, обладнання, що спрацювало, а що ні», — зазначив Дуглас Баррі, старший експерт з військової авіації Міжнародного інституту стратегічних досліджень.
У соцмережах активно обговорюється протистояння китайської ракети PL-15 та європейської Meteor. Але, як зазначають експерти, поки немає чіткого підтвердження, чи були взагалі застосовані Meteor і яким чином.
«Наразі ми знаємо надто мало, щоб судити об'єктивно», — сказав представник оборонної промисловості ЄС.
Увечері четверга в індійському Джамму пролунали вибухи. Як повідомили джерела в індійській армії, ймовірно, йдеться про атаку пакистанських дронів на другий день боїв.
У Пакистані тим часом заявили, що за ніч збили 25 індійських безпілотників. Індія повідомила, що її сили ППО знищили пакистанські дрони та ракети, спрямовані на військові об'єкти.
Нагадаємо, в ніч на 7 травня індійська армія заявила, що розпочала операцію "Сіндур" і завдала ударів по інфраструктурі терористів у Пакистані та пакистанському Кашмірі. Є загиблі. Згодом пакистанський прем'єр-міністр Шахбаз Шаріф попередив, що країна відповідатиме на атаки Індії.