/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F852efb4df96cde1e84c0126064f060a7.jpg)
Пенсія при повторній мобілізації: ПФ пояснив нюанси
Українцям, які вийшли на пенсію за вислугу років, але підлягають мобілізації, пояснили, чи збережуть вони право на виплати під час служби.
Ситуація стосується переважно колишніх силовиків та військових, які нині знову вступають до лав ЗСУ, пише ПФУ.
У Пенсійному фонді України наголосили, що пенсія за вислугу років не скасовується, навіть якщо людина мобілізована чи підписала новий контракт зі ЗСУ або іншим військовим формуванням. Це передбачено законом "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб".
Якщо пенсіонера знову призивають у період дії особливого стану, то виплата пенсії не зупиняється - її просто нараховують паралельно з грошовим забезпеченням. Тобто людина одночасно отримує і зарплату як військовослужбовець, і пенсію, яку їй було призначено раніше.
Водночас варто знати, з чого формується така пенсія. В її основу закладено оклад за посадою, військове звання, відсоткова надбавка за вислугу років, а також додаткові щомісячні виплати, передбачені чинним законодавством.
Це важливий захист для тих, хто присвятив життя службі, а нині знову в строю. Їхній статус та права залишаються в силі, і держава гарантує належне фінансове забезпечення навіть у період мобілізації.
Уся ця ситуація стала актуальною саме через напад росії на Україну, який почався ще у 2014 році, коли держава тільки почала відновлюватися після кризи 90-х. Замість мирного розвитку, країна була змушена переорієнтувати всі ресурси на оборону та захист.
Раніше ми повідомляли, виплати військовим під час лікування за кордоном: хто та скільки може отримати?
Зарплата військових у 2025 році: хто та скільки отримає - детальніше на Знай.ua.