MY.UAНовини
"Росіян у СС було в 10 разів більше, аніж українців": що стоїть за російськими міфами про перемогу 9 травня
"Росіян у СС було в 10 разів більше, аніж українців": що стоїть за російськими міфами про перемогу 9 травня

"Росіян у СС було в 10 разів більше, аніж українців": що стоїть за російськими міфами про перемогу 9 травня

Ми маємо спростовувати радянсько-російську пропаганду щодо Другої світової

Свято 9 травня стало ключовим в ідеології агресивного режиму Володимира Путіна. Для просякнутої мілітаризмом і шовінізмом Росії День перемоги практично релігійна подія, з власними "святими" та їхніми "подвигами". "Телеграф" поспілкувався з професійним істориком, дипломатом, послом України в Республіці Хорватія (2010—2017), а також в Боснії і Герцеговині (2011—2017) Олександром Левченком про ворожі міфи навколо Другої світової.

— Років 15 тому Володимир Путін заявив, що СРСР міг перемогти у Третій рейх і без українців. Як ви до цього ставитесь як історик та українець?

— Ну, по-перше, Радянський Союз не міг перемогти нацистську Німеччину, якби на заході Європи, в північній Африці та в Італії не вели активних дій проти гітлерівців британці при допомозі американців та інших союзників. По-друге, радянська армія була б в катастрофічному стані без військової допомоги США. Отже наодинці радянська армія просто не могла жодним чином перемогти Вермахт. Неук Володимир Путін мав би про це знати.

Щодо перемог Червоної (з 1944 р. Радянської) армії, то в часи СРСР московська пропаганда намагалася не виділяти якусь одну радянську націю як головну в перемозі над нацизмом. Між тим, якось між рядками завжди говорилося про особливий внесок російського народу. Тобто, червоний прапор над Рейхстагом начебто підняв російський солдат. Хоча відомо, що наказ підняти червоний прапор віддав українець, а підняли його над Рейхстагом грузин та росіянин. Тому начебто всі радянські народи долучились до перемоги, але мовляв, без сумніву росіяни — найбільше.

Цей міф пропагувався десятиліттями і багато радянських людей хибно вважали, що росіяни зробили вирішальний внесок у перемогу над Адольфом Гітлером. Але ні! Серед 20 мільйонів загиблих радянських людей майже 10 мільйонів становили українці. А серед 27 мільйонів демографічних втрат громадян СРСР — 14,3 мільйони припадало на Україну.

На початку 2000-х років історики України, Росії та інших колишніх радянських республік порахували, що вбитих українців більш як 8 мільйонів, а росіян — майже 9 і начебто "все в порядку", відповідно до існуючих московських наративів. Але було три нюанси. Перший: втрати України рахували без Криму, бо тоді він був у складі РФ, другий — без Закарпаття, яке в той час було у складі Угорщини.

Крім того, рахували у проміжку з 1941 до 1945 років, тобто часу т.зв. "Великої Вітчизняної війни", а не протягом Другої світової війни (1939-45). Тому багато істориків в Україні вважають політично та науково неправильним рахувати людські втрати України без Криму та Закарпаття, а також в період виключно від 22 червня 1941 року. І якщо врахувати всі ці три нюанси, то виходить інша цифра. Втрати України майже 10 мільйонів осіб, а росіян – більше восьми мільйонів.

У демографічних втратах українців ще набагато більше. Отже головний вклад в перемогу над нацизмом вніс саме український народ – це найбільше серед усіх європейських націй. Росіяни на другому місці, євреї втратили 6 мільйонів, втрати населення Польщі — 5,1 млн осіб. Для порівняння — німців, які воювали з усім світом, загинуло 6,5 мільйона. Більше від українців у Другій світовій війні загинуло тільки китайців – 15 мільйонів. Але у відсотку до всього населення ви розумієте пропорцію і ті страхи, через які пройшло населення України.

Таким чином, ми маємо спростовувати радянсько-російську пропаганду. Тому світ має знати про визначний внесок українського народу в перемогу над Третім рейхом і його союзниками — угорцями та словаками, а також колишніми союзниками нацистів, які в останній момент переметнулися на бік Антифашистської коаліції – італійцями і румунами.

Не даремно Україну запросили в засновники ООН як важливу складову Антифашистської коаліції. Нагадаю, що словацький прем’єр Фіцо збирався до Москви на парад Перемоги, як і сербський прем’єр Вучич. Здається, вони захворіли та не поїдуть, але варто знати, що Словаччину визволили від нацизму бійці II Українського фронту, де більшість воїнів були українцями, а Белград звільняли бійці III Українського фронту, як власне і Софію, Бухарест, Будапешт та Відень. Там було 60% українців, мобілізованих з південних регіонів України.

II Український фронт наповнювали новобранці з Центральної України, а I Український фронт, який звільняв Краків та Берлін, у більшості складався з українців північних областей України. Там служив до перемоги і мій дід, який родом з Чернігівщини. Тож Фіцо, Вучичу чи Орбану треба їхати дякувати за визволення своїх країн від нацизму не до Москви, а до Києва.

— Як Ви ставитеся до радянських міфів на кшталт героїчного захисту Червоною армією Києва, Бреста, Мінська від натиску переважаючих сил німців?

— Німецька армія підійшла до Києва менше, аніж через три місяці від початку війни. Оборона міста та всього регіону тривала 72 дні і закінчилася повною катастрофою. 700 тисяч радянських солдат загинуло або потрапило в полон до Вермахту. Бездарність управління військами з боку Генштабу і Ставки Верховного головнокомандування в Москві зашкалювала.

Оборони Мінська як такої взагалі не було. Німецькі війська увійшли до міста на 6-й день війни. Брестська фортеця протрималася всього тиждень, хоча московські пропагандисти представляли справи чи не багатомісячної оборони. Дійсно, оборонці фортеці відмовилися здаватися. Але знаєте, чому? Тому що у вересні 1939 року Німеччина почала Другу світову війну нападом на Польщу. До Третього рейху приєднався у нападі на Польщу його союзник – СРСР.

Біля Бреста радянські війська зустрілися з Вермахтом, який не міг здолати польських оборонців фортеці. Тоді до справи взялися радянські війська. Радянське командування пообіцяло польським захисникам почесний вихід з фортеці зі зброєю і вільний прохід. Поляки погодилися, а коли вийшли за фортечні мури — усі були розстріляні радянською артилерією та кулеметами. Наступного дня в Бресті відбувся спільний радянсько-німецький військовий парад перемоги над Польщею.

Тож радянські бійці в червні 1941 року боялися, що з ними вчинять так, як вони зробили з поляками два роки тому. Тому і відмовилися на перших порах здаватися. Через багато років схожа ситуація відбулася в Україні. Коли 2014 року в оточення під Іловайськом потрапили українські війська, а росіяни пообіцяли їм вільний прохід через "зелений коридор". Але там була засідка, і тих, хто пішов цим "коридором", було вбито або взято в полон. Тоді наші військові керівники оточених підрозділів, які колись разом служили з росіянами, купилися на "слово російського офіцера".

Запам’ятайте: це слово нічого не варте, просто бруд і гіркий обман. Як сказав канцлер Прусії Отто фон Бісмарк ще 150 років тому: будь-яка домовленість з росіянами, навіть письмова, не варта того паперу, на якому укладена. Минуло півтора століття, а брехня й обман залишаються важливими інструментами російського командування.

Це треба особливо враховувати в разі початку переговорів про мир з Москвою. Напавши 22 лютого 2022 року на Україну, Росія порушила 200 двосторонніх угод. При цьому і відомий Будапештський меморандум, коли Москва взяла під особисті зобов’язання гарантій територіального суверенітету України сотні ядерних ракет з України, брутально порушивши усі домовленості.

— Чому радянська, а потім російська пропаганда розкручували тему спалення німецькими окупантами білоруського села Хатинь, тоді як про трагедію української Корюківки, де було вбито в 40 разів більше цивільного населення, практично не згадували?

— Радянська пропаганда, а потім і російська — діяли дуже вибірково і завжди використовували ідеологічні кліше. Москва завжди намагалася просувати наративи вирішальної російської участі в перемозі над нацизмом. А якщо це не росіяни, то близькі їм білоруси. Українці теж близькі, але в Кремлі хотіли кинути тінь на український антифашизм, начебто присутністю великої кількості колаборантів. Це повна брехня і ми це обговоримо.

Отже, в білоруському селі Хатині загинуло менш як 150 осіб, а в чернігівській Корюківці — понад 6 тисяч. Проте Кремль ще на Нюрнберзькому процесі 1945 року хотів використати Хатинь як трагедію, що співзвучна з назвою Катинь, де радянські НКВДисти знищили десятки тисяч польських військовополонених. А про цей військовий злочин було широко відомо, тож треба було підмінити його трагедією білоруського села, до якої були причетні німці та колаборанти-поліціянти, здебільшого вихідці з окупованих українських територій.

А от коли потрібно було говорити про вбивства багатьох тисяч цивільних в Корюківці, то треба було б згадати не тільки підрозділ СС, але й угорських військових, які були союзниками Вермахту, а також російських "казаков". Тож Москві було зручніше казати про українських зрадників України, аніж про злочин російських козаків, які вбили у 40 разів більше цивільних Корюківки, ніж у Хатині.

Про цей найбільший злочин у Другій світовій війні зі знищення цивільного населення в одному місці стало широко відомо відносно недавно. Всі чули про білоруську Хатинь, чеське Лідіце (вбито 173 особи) чи французький Орадур (вбито 643 цивільні особи).

Перед широкомасштабним російським вторгненням в Україну Франк-Вальтер Штайнмаєр, тодішній міністр закордонних справ Німеччини, а потім федеральний президент — двічі відвідав Корюківку, де віддав шану загиблим цивільним українцям.

А от Віктор Орбан, який себе намагається представляти як європейського політика, — жодного разу. А саме угорські солдати найбільше були задіяні у відплатній акції проти мирних жителів Чернігівщини. Офіційний Будапешт ніколи не вибачався за масові вбивства українців та руйнування нашого господарського потенціалу угорськими окупаційними військами у Другій світовій війні.

— Радянська та російська пропаганда увесь час намагалися підтримувати міф про масову участь українців у частинах СС, при цьому постійно згадуючи дивізію "Галичина" та батальйони "Нахтігаль" та "Роланд".

— Ну, по-перше, батальйони "Нахтігаль" та "Роланд" не були в СС. Вони підпорядковувалися німецькій військовій розвідці – Абверу. Дивізія "Галичина" формувалася як загальновійськовий підрозділ і лише потім всі військові підрозділи Вермахту, сформовані на національній основі (звісно, окрім німців), рішенням Гімлера були підпорядковані СС.

І тут цікаво, що росіян у СС було в 10 разів більше, аніж українців. Це 29-та та 30-та гренадерські дивізії СС, відомі як 1-ша та 2-га російські дивізії. Крім того, 15-й козачий корпус СС, в якому служили донські, уральські, сибірські та кубанські козаки. Не забуваймо і російську дивізію СС "Руссланд" (згодом — 1-я Русская национальная армия, нім. 1. Russische Nationalarmee. — Ред.), а також російську окрему бригаду СС "Дружина", російський окремий полк СС "Варяг" і ще 30 окремих російських батальйонів СС.

Причому російська пропаганда замовчує, що два такі батальйони сформували з етнічних росіян Севастополя. Вони активно воювали проти кримських партизан, хоча сталінська пропаганда хотіла якнайбільше повісити гріхів на кримських татар, які малою частиною були присутні в німецьких охоронних підрозділах. Велика їхня частина служила в Червоній армії, багато з них стали Героями Радянського Союзу, але це не зупинило Сталіна прийняти злочинне рішення про повне виселення кримських татар зі своїх домівок в травні 1944 року.

Бійці IV Українського фронту визволили від нацистів Крим і пішли далі визволяти території України та інших країн, а на півострів зайшли 20 тисяч НКВДистів, які силоміць вивезли усе кримськотатарське населення з півострова у товарних поїздах і вагонах для худоби на Урал та в Середню Азію.

Ці десятки тисяч радянських бійців НКВД так і залишилися на півострові стежити, щоб з далеких областей РРФСР було завезено нове населення, яке селили у кримськотатарські будинки, надаючи залишені майно та реманент російським переселенцям, які штучно створили російську етнічну більшість на півострові.

Тоді на Арабатській Стрілці, яка географічно віддалена, випадково залишилося кримськотатарське село, яке жило досить відокремлено, не знаючи, яка трагедія вже сталася з їхніми співвітчизниками. Тоді всі потяги на Урал та в Середню Азію вже пішли. Тож чекісти посадили всіх на стареньке судно і сказали, що перевозять їх далі через Азовське море на нове місце проживання. На середині моря судно підірвали, а тих, хто намагався врятуватися, — розстріляли з кулеметів катерів супроводу.

На фронті бракувало бійців, однак війська НКВД назавжди залишилися в Криму для підтримки сталінського порядку. Тож не дивуйтеся поведінці чекіста Путіна. Він — продовжувач підлих традицій з вбивств мирного населення, навіть не чужого, а свого. Диктатор декларативно проголосив український народ "своїм", але вбивати його намітив ще задовго до нинішньої війни.

Ну, і в підсумку. Дивізія "Галичина" наприкінці квітня 1945 року стала знову загальновійськовим підрозділом і вийшла з СС. Тому її бійців не судили під час Нюрнберзького процесу. 1-ша російська дивізія СС заплямувала себе у страшних злочинах зі знищення мирного населення. Під час Варшавського повстання ця дивізія допомагала Вермахту придушити виступ поляків. За масові злочини перед цивільними за наполяганням німецького генерала Альфреда Йодля Гітлер віддав команду на розстріл командира 1-ї російської дивізії СС Броніслава Камінського. Це унікальний випадок, коли фюрер наказав розстріляти свого генерала за звірячу поведінку у відношенні до цивільних осіб.

Значними злочинами над цивільними також був сумно відомий 15-й "Казачий" корпус СС. Він був розташований на Балканах і охороняв стратегічну залізну дорогу від Салонік до Відня. Більша частина цієї залізниці проходила територією Югославії, тож місцеві партизани часто влаштовували диверсії проти німецьких потягів. Тоді російські "казаки" у ході каральних операцій нищили усе живе на своєму шляху. Місцеві жителі казали, що неймовірно, з якою злобою одні слов’яни (росіяни), нищили інших слов’ян (сербів і хорватів).

Тож не варто дивуватися масовим російським воєнним злочинам у Маріуполі та Бучі. Можливо, це у них в крові. Не даремно ще у XVI столітті після різанини у Казані, яку влаштували "охочі люди" — колишні злочинці і вбивці, які втекли від правосуддя, їх не чіпали, якщо вони погоджувалися воювати на боці Москви (середньовічна ПВК "Вагнер"), загально усіх московитів серед сусідніх народів почали називати кац*пами (тур., азерб. і кримськотат. kassap — "м'ясник". У тюркські мови це слово потрапило з арабської, де qaşşăb означає "живодер", "м'ясник". — Ред.).

Тому Путін точно не може заявляти, що росіяни — головні в перемозі над нацистами. Вони беззаперечно після українців. Тож і не дивно, що так складно їм дається війна проти українського воїна, який боронить свою неньку Україну. Ну, а щодо святкування 9-го травня, то російські фашисти – рашисти (а зараз це вже науковий політологічний термін) славлять перемогу над іншими фашистами, які були їхніми союзниками до червня 1941 року. Путінський рашизм, який є наступником сталінізму, та гітлерівський нацизм — два боки однієї й тієї ж людиноненависницької ідеології.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Теплі історії для двох: 6 фільмів та серіалів, які можна подивитися з мамою
24tv
2025-05-10T19:42:09Z
Людмила Клименко презентувала новий сингл «Нічний вогонь»
Storyboom
2025-05-10T18:28:41Z
Андре Тан назвав тренди літа 2025: зверніть на них увагу
24tv
2025-05-10T17:24:40Z
Куди сходити у Києві 12-18 травня: дайджест культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T16:03:54Z
Марія Мельниченко показала приголомшливу сукню, у якій представить Україну на «Міс Світу 2025»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T15:57:18Z
Морська війна та дрони: розвідники розкрили нові факти протистояння на Чорному морі
Детектор М
2025-05-10T15:37:05Z
29 років разом: Ольга Сумська показала архівне відео з весілля з Борисюком
24tv
2025-05-10T14:51:26Z
У Німеччині знайшли мертвим репера Xatar
Подробности
2025-05-10T14:19:11Z
Зірка "МастерШеф" Ліза Глінська похрестила доньок-двійнят
24tv
2025-05-10T14:09:53Z
Зеленський і Стармер обговорили подальше посилення оборонних спроможностей України
УкраинФорм
2025-05-10T20:57:32Z
30 днів тиші або нові санкції: "Коаліція охочих" поставила РФ жорсткий ультиматум
GlavRed
2025-05-10T20:51:19Z
Путін виступить з прес-конференцією: говоритиме про перемир'я з Україною
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T20:48:08Z
США, Європа та Україна підготували пропозиції щодо завершення війни: Віткофф має представити документ Путіну
ZN UA
2025-05-10T20:46:32Z
"Макрон став більше, ніж союзником": у ЗМІ розповіли про відносини президентів України та Франції
Telegraf
2025-05-10T20:42:31Z
У Кремлі анонсували нічну "важливу заяву" Путіна для російських та західних ЗМІ
ZN UA
2025-05-10T20:39:00Z
Атака на оптоволоконний завод у Росії: у ЗСУ розповіли про наслідки для окупантів
InternetUA
2025-05-10T20:31:27Z
Вступ до України до Євросоюзу та посилення ППО: Зеленський провів переговори з Макроном
УкраинФорм
2025-05-10T20:27:36Z
"Готуйся, скоро підеш у пекло": Ярош пригрозив Медведєву смертю
Фокус
2025-05-10T20:12:30Z
Британія надсилає в Україну макети зброї, щоб обдурити росіян – The Times
Факти ICTV
2025-05-10T21:03:17Z
Папа Римський Лев XIV засудив "імперіалістичне" вторгнення Росії в Україну
24tv
2025-05-10T20:57:47Z
Ціна на навчання в університетах злетить до 50 тисяч: у чому причина
GlavRed
2025-05-10T20:39:45Z
Набув чинності закон про спрощене списання військового майна, втраченого через бойові дії
ZN UA
2025-05-10T20:25:43Z
У столичному ліцеї обрали новий символ — це бойовий винищувач МіГ-29 ПС ЗСУ
Khreschatyk
2025-05-10T20:09:57Z
Пенсія без прописки: як отримати в Харкові, список документів
Политека
2025-05-10T20:00:45Z
День матері: історія свята, цікаві факти, коли і як відзначати
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T19:57:24Z
Яку перевагу матимуть вступники, що склали НМТ з фізики та хімії
Факти ICTV
2025-05-10T19:42:35Z
Джефф Безос зняв для свого шикарного весілля цілий острів у Венеції
Фокус
2025-05-10T19:30:35Z
Дофаміновий детокс – що це таке, простими словами, і чи варто його хотіти
24tv
2025-05-10T19:21:14Z
Досвідчені дачники поливають свій сад корицею — результат здивує навіть новачків
Telegraf
2025-05-10T17:54:36Z
Сіра гниль буде не страшна: чим потрібно обприскати полуницю у травні
GlavRed
2025-05-10T15:27:45Z
Коли тренуватись краще – зранку чи ввечері: ось що кажуть експерти
24tv
2025-05-10T15:12:40Z
Проблеми з нирками і психікою: популярний напій виявився небезпечним для підлітків, заявили вчені
Фокус
2025-05-10T14:43:21Z
Американські вчені розбили сотні яєць і тепер знають, як їх краще варити
ZN UA
2025-05-10T11:52:07Z
Що їсти, щоб старіти повільніше і здоровіше – три продукти, що доступні кожному
24tv
2025-05-10T11:12:08Z
Шафран для шкіри обличчя: ефект ботоксу без уколів
ТСН
2025-05-10T09:18:48Z
Не кава і не какао: названо напій, який захищає мозок від старіння та хвороби Альцгеймера
ТСН
2025-05-10T08:39:18Z
На Харківщині розслідують побиття чоловіка військовослужбовцями ТЦК
24tv
2025-05-10T21:09:57Z
Польська поліція з’ясовує обставини загибелі українця в готелі Кракова - ЗМІ
УкраинФорм
2025-05-10T21:09:43Z
16 злочинців підуть під суд за організацію шахрайського кол-центру у виправній колонії
InternetUA
2025-05-10T20:37:53Z
У Києві п’яний ексберкутівець протаранив три автівки
Украина Криминальная
2025-05-10T20:36:36Z
Злодія у законі "Умку" затримала СБУ - ЗМІ
Подробности
2025-05-10T20:15:21Z
На Київщині знайшли уламки дрона-камікадзе "Герань-2"
Khreschatyk
2025-05-10T20:12:58Z
На Харківщині від російських ударів постраждали троє цивільних
УкраинФорм
2025-05-10T20:10:44Z
Можуть постраждати 160 тисяч осіб: токсична хмара хлору рухається до Барселони
Фокус
2025-05-10T18:42:44Z
У США чоловік, якого застрелили, звернувся у суді до свого вбивці
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T17:15:04Z
Мінус 70% викидів парникових газів. Фінська компанія запропонувала революційну технологію для суден
InternetUA
2025-05-10T21:01:22Z
Платежки з підступом: Попенко пояснив, як теплокомуненерго використовують тарифи для махінацій
Хвиля
2025-05-10T20:31:43Z
Без житла й грошей: "ухилянтів", які не сплатять штрафи, чекає конфіскація майна, – Мін'юст
24tv
2025-05-10T20:15:52Z
Створюємо магніт для грошей: яку купюру ні в якому разі не можна віддавати
24tv
2025-05-10T19:24:29Z
Чи можна збудувати ангар на землі сільськогосподарського призначення
24tv
2025-05-10T19:03:16Z
Субсидії на комунальні послуги для ВПО: як отримати в Дніпропетровській області
Политека
2025-05-10T18:30:22Z
Хто не може бути ФОП: обмеження і заборони
24tv
2025-05-10T18:27:40Z
Panasonic скорочує персонал і знижує прогнози доходів
360ua.news
2025-05-10T18:21:29Z
У Женеві розпочалися торговельні переговори між США й Китаєм - ЗМІ
УкраинФорм
2025-05-10T18:18:24Z
Цей бежевий універсал Chrysler досі їздить і вважає себе стильним
Топ Жир
2025-05-10T20:30:54Z
Він розібрав вантажівку на частини й створив те, на що Jeep не наважився
Топ Жир
2025-05-10T19:00:51Z
Витрати на працю в німецькому автопромі роблять американські заводи вигіднішими
Топ Жир
2025-05-10T17:00:42Z
Ми протестували останню Hyundai i20 N — гарячий хетчбек, який ви шкодуватимете, що не придбали
Топ Жир
2025-05-10T15:49:41Z
Mitsubishi представила концепт 7-місного кросовера DST для нових ринків
360ua.news
2025-05-10T14:31:30Z
Hyundai виправили ICCU, але злодії встигли знищити авто ще до того, як власник його побачив
Топ Жир
2025-05-10T13:45:40Z
Цей електромобільний монстр легший за Mazda MX-5 та заряджається швидше, ніж готується кава
Топ Жир
2025-05-10T12:00:59Z
В Україні з’явився Mercedes-Benz Actros L з незвичайною кабіною
AutoCentre
2025-05-10T09:43:06Z
Тюнери схрестили раритетний VW Beetle з Porsche Boxster, гібрид виставили на продаж
AutoCentre
2025-05-10T07:04:35Z
Лінія фронту станом на 10 травня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-10T20:48:38Z
Мер Херсона, викрадений ЗС РФ, відмовився від обміну, щоб урятувати тяжкохворого полоненого
Фокус
2025-05-10T20:39:23Z
Під час "перемир'я" росіяни намагалися підійти до позицій ЗСУ, маскуючись під "своїх"
24tv
2025-05-10T20:24:43Z
На Київщині, за підтримки Євросоюзу, відновлюють садочки, ліцей і лікарню
Khreschatyk
2025-05-10T20:21:51Z
Артист і воїн Дмитро Скрипник загинув на Торецькому напрямку
24tv
2025-05-10T20:18:05Z
Мільйони на квадратних метрах: Попенко розповів, як рейдерські схеми руйнують ОСББ
Хвиля
2025-05-10T19:00:51Z
Чоловік, який зазнав тілесних ушкоджень в ТЦК Харкова, — колишній військовий — ОТЦК та СП
Мій Харків
2025-05-10T18:24:35Z
На Донеччині загинув київський поліцейський Олександр Завгородній
24tv
2025-05-10T18:15:13Z
Нацгвардійці з дронів знищили російську ДРГ біля Курахового
УкраинФорм
2025-05-10T17:52:47Z
Готуйте одразу подвійну порцію: улюблені українські палюшки – смак, що пройшов кріз історію
24tv
2025-05-10T21:00:11Z
Чим обробити виноград у травні: геніальні добрива
24tv
2025-05-10T19:30:09Z
Чим підживити цибулю навесні: що не можна і що варто використовувати
GlavRed
2025-05-10T19:27:33Z
Щоб була смачною та без нітратів: як правильно вибирати редиску
24tv
2025-05-10T18:39:37Z
Генії серед нас: астрологи назвали 3 найрозумніших знаки зодіаку
GlavRed
2025-05-10T18:27:40Z
Як прочистити каналізаційні труби: ефективні способи без виклику майстра
GlavRed
2025-05-10T18:27:30Z
Повний місяць у травні принесе 3 знакам зодіаку грандіозний успіх: гороскоп для кожного
GlavRed
2025-05-10T17:27:46Z
Ви розчулите маму до сліз: підбірка страв до Дня матері, які точно сподобються найріднішим
24tv
2025-05-10T17:03:16Z
Для чого наречену садять на подушку під час весілля
24tv
2025-05-10T16:48:40Z
Науковці висунули революційну гіпотезу, що змінює чинні уявлення про гравітацію та темну енергію Всесвіту
InternetUA
2025-05-10T19:58:17Z
Порочне коло, з якого нереально вибратися: вчені знайшли нову небезпеку в алкоголі
Фокус
2025-05-10T19:30:05Z
В Україні зростає схема крадіжки акаунтів у месенджерах
360ua.news
2025-05-10T19:12:10Z
Названо смартфони з найшвидшою зарядкою: iPhone і Samsung в аутсайдерах
InternetUA
2025-05-10T18:58:38Z
Учені модифікували павуків і змусили їх плести світну павутину: як їм це вдалося
Фокус
2025-05-10T18:57:59Z
В Індійський океан упав радянський зонд «Космос-482»
УкраинФорм
2025-05-10T18:43:14Z
Новий iPhone отримає унікальний дисплей Samsung
InternetUA
2025-05-10T16:31:50Z
Космічний апарат СРСР упав в Індійський океан після 53 років на орбіті
360ua.news
2025-05-10T16:30:17Z
Негайно видаліть: українцям розповіли, які повідомлення небезпечно зберігати в телефоні
InternetUA
2025-05-10T15:46:21Z
Покер Серлота допоміг Атлетіко розгромити Сосьєдад
Football.ua
2025-05-10T21:04:00Z
Емполі без Коваленка вирвав перемогу у Парми
Football.ua
2025-05-10T20:54:40Z
Ювентус хоче підписати двох гравців з АПЛ безкоштовно
Football.ua
2025-05-10T20:21:54Z
"Вся Україна за нього вболівала": Харлан висловилася про рішення гімнаста Ковтуна змінити громадянство
ZN UA
2025-05-10T20:21:45Z
Матері, які виховали чемпіонів: теплі світлини українських спортсменів із найріднішими
24tv
2025-05-10T20:18:15Z
У Британії стався скандал через прапор України
Telegraf
2025-05-10T20:15:23Z
"Віра буде зменшуватися": колишній суперник Усика зробив прогноз на реванш українця з Дюбуа
ZN UA
2025-05-10T19:58:13Z
Ми рухаємося вперед, – Туран уперше заговорив про перемовини із Шахтарем
24tv
2025-05-10T19:48:30Z
Бенфіка і Спортінг не виявили чемпіона в очному матчі
Football.ua
2025-05-10T19:28:46Z