MY.UAНовини
"Росіян у СС було в 10 разів більше, аніж українців": що стоїть за російськими міфами про перемогу 9 травня
"Росіян у СС було в 10 разів більше, аніж українців": що стоїть за російськими міфами про перемогу 9 травня

"Росіян у СС було в 10 разів більше, аніж українців": що стоїть за російськими міфами про перемогу 9 травня

Ми маємо спростовувати радянсько-російську пропаганду щодо Другої світової

Свято 9 травня стало ключовим в ідеології агресивного режиму Володимира Путіна. Для просякнутої мілітаризмом і шовінізмом Росії День перемоги практично релігійна подія, з власними "святими" та їхніми "подвигами". "Телеграф" поспілкувався з професійним істориком, дипломатом, послом України в Республіці Хорватія (2010—2017), а також в Боснії і Герцеговині (2011—2017) Олександром Левченком про ворожі міфи навколо Другої світової.

— Років 15 тому Володимир Путін заявив, що СРСР міг перемогти у Третій рейх і без українців. Як ви до цього ставитесь як історик та українець?

— Ну, по-перше, Радянський Союз не міг перемогти нацистську Німеччину, якби на заході Європи, в північній Африці та в Італії не вели активних дій проти гітлерівців британці при допомозі американців та інших союзників. По-друге, радянська армія була б в катастрофічному стані без військової допомоги США. Отже наодинці радянська армія просто не могла жодним чином перемогти Вермахт. Неук Володимир Путін мав би про це знати.

Щодо перемог Червоної (з 1944 р. Радянської) армії, то в часи СРСР московська пропаганда намагалася не виділяти якусь одну радянську націю як головну в перемозі над нацизмом. Між тим, якось між рядками завжди говорилося про особливий внесок російського народу. Тобто, червоний прапор над Рейхстагом начебто підняв російський солдат. Хоча відомо, що наказ підняти червоний прапор віддав українець, а підняли його над Рейхстагом грузин та росіянин. Тому начебто всі радянські народи долучились до перемоги, але мовляв, без сумніву росіяни — найбільше.

Цей міф пропагувався десятиліттями і багато радянських людей хибно вважали, що росіяни зробили вирішальний внесок у перемогу над Адольфом Гітлером. Але ні! Серед 20 мільйонів загиблих радянських людей майже 10 мільйонів становили українці. А серед 27 мільйонів демографічних втрат громадян СРСР — 14,3 мільйони припадало на Україну.

На початку 2000-х років історики України, Росії та інших колишніх радянських республік порахували, що вбитих українців більш як 8 мільйонів, а росіян — майже 9 і начебто "все в порядку", відповідно до існуючих московських наративів. Але було три нюанси. Перший: втрати України рахували без Криму, бо тоді він був у складі РФ, другий — без Закарпаття, яке в той час було у складі Угорщини.

Крім того, рахували у проміжку з 1941 до 1945 років, тобто часу т.зв. "Великої Вітчизняної війни", а не протягом Другої світової війни (1939-45). Тому багато істориків в Україні вважають політично та науково неправильним рахувати людські втрати України без Криму та Закарпаття, а також в період виключно від 22 червня 1941 року. І якщо врахувати всі ці три нюанси, то виходить інша цифра. Втрати України майже 10 мільйонів осіб, а росіян – більше восьми мільйонів.

У демографічних втратах українців ще набагато більше. Отже головний вклад в перемогу над нацизмом вніс саме український народ – це найбільше серед усіх європейських націй. Росіяни на другому місці, євреї втратили 6 мільйонів, втрати населення Польщі — 5,1 млн осіб. Для порівняння — німців, які воювали з усім світом, загинуло 6,5 мільйона. Більше від українців у Другій світовій війні загинуло тільки китайців – 15 мільйонів. Але у відсотку до всього населення ви розумієте пропорцію і ті страхи, через які пройшло населення України.

Таким чином, ми маємо спростовувати радянсько-російську пропаганду. Тому світ має знати про визначний внесок українського народу в перемогу над Третім рейхом і його союзниками — угорцями та словаками, а також колишніми союзниками нацистів, які в останній момент переметнулися на бік Антифашистської коаліції – італійцями і румунами.

Не даремно Україну запросили в засновники ООН як важливу складову Антифашистської коаліції. Нагадаю, що словацький прем’єр Фіцо збирався до Москви на парад Перемоги, як і сербський прем’єр Вучич. Здається, вони захворіли та не поїдуть, але варто знати, що Словаччину визволили від нацизму бійці II Українського фронту, де більшість воїнів були українцями, а Белград звільняли бійці III Українського фронту, як власне і Софію, Бухарест, Будапешт та Відень. Там було 60% українців, мобілізованих з південних регіонів України.

II Український фронт наповнювали новобранці з Центральної України, а I Український фронт, який звільняв Краків та Берлін, у більшості складався з українців північних областей України. Там служив до перемоги і мій дід, який родом з Чернігівщини. Тож Фіцо, Вучичу чи Орбану треба їхати дякувати за визволення своїх країн від нацизму не до Москви, а до Києва.

— Як Ви ставитеся до радянських міфів на кшталт героїчного захисту Червоною армією Києва, Бреста, Мінська від натиску переважаючих сил німців?

— Німецька армія підійшла до Києва менше, аніж через три місяці від початку війни. Оборона міста та всього регіону тривала 72 дні і закінчилася повною катастрофою. 700 тисяч радянських солдат загинуло або потрапило в полон до Вермахту. Бездарність управління військами з боку Генштабу і Ставки Верховного головнокомандування в Москві зашкалювала.

Оборони Мінська як такої взагалі не було. Німецькі війська увійшли до міста на 6-й день війни. Брестська фортеця протрималася всього тиждень, хоча московські пропагандисти представляли справи чи не багатомісячної оборони. Дійсно, оборонці фортеці відмовилися здаватися. Але знаєте, чому? Тому що у вересні 1939 року Німеччина почала Другу світову війну нападом на Польщу. До Третього рейху приєднався у нападі на Польщу його союзник – СРСР.

Біля Бреста радянські війська зустрілися з Вермахтом, який не міг здолати польських оборонців фортеці. Тоді до справи взялися радянські війська. Радянське командування пообіцяло польським захисникам почесний вихід з фортеці зі зброєю і вільний прохід. Поляки погодилися, а коли вийшли за фортечні мури — усі були розстріляні радянською артилерією та кулеметами. Наступного дня в Бресті відбувся спільний радянсько-німецький військовий парад перемоги над Польщею.

Тож радянські бійці в червні 1941 року боялися, що з ними вчинять так, як вони зробили з поляками два роки тому. Тому і відмовилися на перших порах здаватися. Через багато років схожа ситуація відбулася в Україні. Коли 2014 року в оточення під Іловайськом потрапили українські війська, а росіяни пообіцяли їм вільний прохід через "зелений коридор". Але там була засідка, і тих, хто пішов цим "коридором", було вбито або взято в полон. Тоді наші військові керівники оточених підрозділів, які колись разом служили з росіянами, купилися на "слово російського офіцера".

Запам’ятайте: це слово нічого не варте, просто бруд і гіркий обман. Як сказав канцлер Прусії Отто фон Бісмарк ще 150 років тому: будь-яка домовленість з росіянами, навіть письмова, не варта того паперу, на якому укладена. Минуло півтора століття, а брехня й обман залишаються важливими інструментами російського командування.

Це треба особливо враховувати в разі початку переговорів про мир з Москвою. Напавши 22 лютого 2022 року на Україну, Росія порушила 200 двосторонніх угод. При цьому і відомий Будапештський меморандум, коли Москва взяла під особисті зобов’язання гарантій територіального суверенітету України сотні ядерних ракет з України, брутально порушивши усі домовленості.

— Чому радянська, а потім російська пропаганда розкручували тему спалення німецькими окупантами білоруського села Хатинь, тоді як про трагедію української Корюківки, де було вбито в 40 разів більше цивільного населення, практично не згадували?

— Радянська пропаганда, а потім і російська — діяли дуже вибірково і завжди використовували ідеологічні кліше. Москва завжди намагалася просувати наративи вирішальної російської участі в перемозі над нацизмом. А якщо це не росіяни, то близькі їм білоруси. Українці теж близькі, але в Кремлі хотіли кинути тінь на український антифашизм, начебто присутністю великої кількості колаборантів. Це повна брехня і ми це обговоримо.

Отже, в білоруському селі Хатині загинуло менш як 150 осіб, а в чернігівській Корюківці — понад 6 тисяч. Проте Кремль ще на Нюрнберзькому процесі 1945 року хотів використати Хатинь як трагедію, що співзвучна з назвою Катинь, де радянські НКВДисти знищили десятки тисяч польських військовополонених. А про цей військовий злочин було широко відомо, тож треба було підмінити його трагедією білоруського села, до якої були причетні німці та колаборанти-поліціянти, здебільшого вихідці з окупованих українських територій.

А от коли потрібно було говорити про вбивства багатьох тисяч цивільних в Корюківці, то треба було б згадати не тільки підрозділ СС, але й угорських військових, які були союзниками Вермахту, а також російських "казаков". Тож Москві було зручніше казати про українських зрадників України, аніж про злочин російських козаків, які вбили у 40 разів більше цивільних Корюківки, ніж у Хатині.

Про цей найбільший злочин у Другій світовій війні зі знищення цивільного населення в одному місці стало широко відомо відносно недавно. Всі чули про білоруську Хатинь, чеське Лідіце (вбито 173 особи) чи французький Орадур (вбито 643 цивільні особи).

Перед широкомасштабним російським вторгненням в Україну Франк-Вальтер Штайнмаєр, тодішній міністр закордонних справ Німеччини, а потім федеральний президент — двічі відвідав Корюківку, де віддав шану загиблим цивільним українцям.

А от Віктор Орбан, який себе намагається представляти як європейського політика, — жодного разу. А саме угорські солдати найбільше були задіяні у відплатній акції проти мирних жителів Чернігівщини. Офіційний Будапешт ніколи не вибачався за масові вбивства українців та руйнування нашого господарського потенціалу угорськими окупаційними військами у Другій світовій війні.

— Радянська та російська пропаганда увесь час намагалися підтримувати міф про масову участь українців у частинах СС, при цьому постійно згадуючи дивізію "Галичина" та батальйони "Нахтігаль" та "Роланд".

— Ну, по-перше, батальйони "Нахтігаль" та "Роланд" не були в СС. Вони підпорядковувалися німецькій військовій розвідці – Абверу. Дивізія "Галичина" формувалася як загальновійськовий підрозділ і лише потім всі військові підрозділи Вермахту, сформовані на національній основі (звісно, окрім німців), рішенням Гімлера були підпорядковані СС.

І тут цікаво, що росіян у СС було в 10 разів більше, аніж українців. Це 29-та та 30-та гренадерські дивізії СС, відомі як 1-ша та 2-га російські дивізії. Крім того, 15-й козачий корпус СС, в якому служили донські, уральські, сибірські та кубанські козаки. Не забуваймо і російську дивізію СС "Руссланд" (згодом — 1-я Русская национальная армия, нім. 1. Russische Nationalarmee. — Ред.), а також російську окрему бригаду СС "Дружина", російський окремий полк СС "Варяг" і ще 30 окремих російських батальйонів СС.

Причому російська пропаганда замовчує, що два такі батальйони сформували з етнічних росіян Севастополя. Вони активно воювали проти кримських партизан, хоча сталінська пропаганда хотіла якнайбільше повісити гріхів на кримських татар, які малою частиною були присутні в німецьких охоронних підрозділах. Велика їхня частина служила в Червоній армії, багато з них стали Героями Радянського Союзу, але це не зупинило Сталіна прийняти злочинне рішення про повне виселення кримських татар зі своїх домівок в травні 1944 року.

Бійці IV Українського фронту визволили від нацистів Крим і пішли далі визволяти території України та інших країн, а на півострів зайшли 20 тисяч НКВДистів, які силоміць вивезли усе кримськотатарське населення з півострова у товарних поїздах і вагонах для худоби на Урал та в Середню Азію.

Ці десятки тисяч радянських бійців НКВД так і залишилися на півострові стежити, щоб з далеких областей РРФСР було завезено нове населення, яке селили у кримськотатарські будинки, надаючи залишені майно та реманент російським переселенцям, які штучно створили російську етнічну більшість на півострові.

Тоді на Арабатській Стрілці, яка географічно віддалена, випадково залишилося кримськотатарське село, яке жило досить відокремлено, не знаючи, яка трагедія вже сталася з їхніми співвітчизниками. Тоді всі потяги на Урал та в Середню Азію вже пішли. Тож чекісти посадили всіх на стареньке судно і сказали, що перевозять їх далі через Азовське море на нове місце проживання. На середині моря судно підірвали, а тих, хто намагався врятуватися, — розстріляли з кулеметів катерів супроводу.

На фронті бракувало бійців, однак війська НКВД назавжди залишилися в Криму для підтримки сталінського порядку. Тож не дивуйтеся поведінці чекіста Путіна. Він — продовжувач підлих традицій з вбивств мирного населення, навіть не чужого, а свого. Диктатор декларативно проголосив український народ "своїм", але вбивати його намітив ще задовго до нинішньої війни.

Ну, і в підсумку. Дивізія "Галичина" наприкінці квітня 1945 року стала знову загальновійськовим підрозділом і вийшла з СС. Тому її бійців не судили під час Нюрнберзького процесу. 1-ша російська дивізія СС заплямувала себе у страшних злочинах зі знищення мирного населення. Під час Варшавського повстання ця дивізія допомагала Вермахту придушити виступ поляків. За масові злочини перед цивільними за наполяганням німецького генерала Альфреда Йодля Гітлер віддав команду на розстріл командира 1-ї російської дивізії СС Броніслава Камінського. Це унікальний випадок, коли фюрер наказав розстріляти свого генерала за звірячу поведінку у відношенні до цивільних осіб.

Значними злочинами над цивільними також був сумно відомий 15-й "Казачий" корпус СС. Він був розташований на Балканах і охороняв стратегічну залізну дорогу від Салонік до Відня. Більша частина цієї залізниці проходила територією Югославії, тож місцеві партизани часто влаштовували диверсії проти німецьких потягів. Тоді російські "казаки" у ході каральних операцій нищили усе живе на своєму шляху. Місцеві жителі казали, що неймовірно, з якою злобою одні слов’яни (росіяни), нищили інших слов’ян (сербів і хорватів).

Тож не варто дивуватися масовим російським воєнним злочинам у Маріуполі та Бучі. Можливо, це у них в крові. Не даремно ще у XVI столітті після різанини у Казані, яку влаштували "охочі люди" — колишні злочинці і вбивці, які втекли від правосуддя, їх не чіпали, якщо вони погоджувалися воювати на боці Москви (середньовічна ПВК "Вагнер"), загально усіх московитів серед сусідніх народів почали називати кац*пами (тур., азерб. і кримськотат. kassap — "м'ясник". У тюркські мови це слово потрапило з арабської, де qaşşăb означає "живодер", "м'ясник". — Ред.).

Тому Путін точно не може заявляти, що росіяни — головні в перемозі над нацистами. Вони беззаперечно після українців. Тож і не дивно, що так складно їм дається війна проти українського воїна, який боронить свою неньку Україну. Ну, а щодо святкування 9-го травня, то російські фашисти – рашисти (а зараз це вже науковий політологічний термін) славлять перемогу над іншими фашистами, які були їхніми союзниками до червня 1941 року. Путінський рашизм, який є наступником сталінізму, та гітлерівський нацизм — два боки однієї й тієї ж людиноненависницької ідеології.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп на 27 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-26T16:51:34Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
10 вещей, которые никогда не понадобятся в поездках: советы, которые помогут собрать чемодан
Знай
2025-07-26T15:21:26Z
Рецепт неприятностей в отношениях? Почему не стоит дарить часы любимому человеку
Знай
2025-07-27T11:51:31Z
И сладкий, и соленый, и кислый, и острый. Какие соусы можно купить вместо кетчупа к шашлыку
Telegraf
2025-07-27T11:27:49Z
Гороскоп на сегодня 25 июля: сопротивление Тельцов, уязвимость Раков и разочарование Рыб
Знай
2025-07-25T01:45:56Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
"Неплохо зарабатывают": Лабубу стимулировали появление "врачей" для кукол
Фокус
2025-07-27T10:21:10Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Анджелина Джоли после громкого развода закрутила роман с бывшим любовником: кто он — СМИ
TSN
2025-07-26T15:18:52Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Намекнула первая леди? Дизайнер Зеленского рассказал, как президент отказался от стиля милитари
Telegraf
2025-07-27T12:48:53Z
Алена Омаргалиева показала редкие снимки со свадьбы с мужем
Комсомольская правда
2025-07-27T11:55:53Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Безуглая ответила на упреки, что из-за синдрома Аспергера не может иметь доступ к гостайне
Комсомольская правда
2025-07-27T12:30:15Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Пять продуктов, которые задерживают воду в организме
Gazeta UA
2025-07-27T11:27:25Z
Сохраняет молодость и продлевает жизнь: ученые разработали диету, которая снижает риск смерти до 23%
Знай
2025-07-27T10:51:13Z
Как распознать «тихий» инфаркт
UAToday
2025-07-26T16:51:32Z
В Японии разрешили выращивать человеческие эмбрионы из стволовых клеток
Новости Украины
2025-07-26T15:48:09Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Лавров унизил Трампа после его угроз Путину
Comments UA
2025-07-15T18:10:38Z
Новый закон о НАБУ и САП: сможет ли Рада собрать необходимое количество голосов
TSN
2025-07-27T12:48:42Z
Шокирующее обращение "Мадяра": Россия пыталась одновременно уничтожить всех командиров
Comments UA
2025-07-27T12:48:00Z
Сербия назвала условие поддержки санкций ЕС против России
Корреспондент
2025-07-25T12:33:17Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Российская армия терпит потери и отступила с Кондратовки Сумской области — Z-каналы
Апостроф
2025-07-27T12:48:16Z
FT: Пентагон оплатит 33 тысячи ударных ИИ-систем для украинских дронов
Корреспондент
2025-07-27T12:30:27Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Полиция нашла женщину, которая в метро Киева кричала пророссийские лозунги
Корреспондент
2025-07-19T11:54:06Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В немецком Дуйсбурге взорвали 63-метровую высотку
Европейская правда
2025-07-27T12:43:35Z
Работник ТЦК избил мужчину - полиция взялась за дело
Gazeta UA
2025-07-27T12:27:33Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
В Украину идет антициклон Karlheinz: как изменится погода
TSN
2025-07-27T12:21:12Z
Попытка уничтожить Мадьяра: ВСУ рассказали о неудачной атаке россиян
TSN
2025-07-27T12:09:48Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Два рекорда за год: юная львовянка установила новое достижение на Говерле
Фокус
2025-07-27T11:39:51Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
"Динамо" – "Хамрун Спартанс": прогноз букмекеров, где и когда смотреть ответный матч квалификации Лиги чемпионов
ZN UA
2025-07-27T11:57:49Z
Травмированный лидер Арсенала привлек внимание Барселоны и Тоттенхэма
Корреспондент
2025-07-27T11:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Украинка Бакастова победила титулованного майора армии РФ, агитатора за Путина. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-27T11:18:51Z
В Украине масштабируют производство собственной взрывчатки
Лига
2025-07-27T12:12:38Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Прибавку к пенсии дадут не всем: что должны сделать старики
Знай
2025-07-27T12:30:14Z
Идентификация пенсий по-новому: кто должен пройти процедуру и как это сделать
Знай
2025-07-27T10:30:34Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Казахстан усложнил транзит российских грузов
Корреспондент
2025-07-14T17:18:49Z
Почему вода в океане солёная, а в озёрах и реках - нет: ответ вас может удивить
UAToday
2025-07-26T16:51:54Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Инопланетяне вторгнутся осенью? Ученые заявили о замаскированном космическом корабле, приближающемся к Земле
Telegraf
2025-07-27T12:12:59Z
Ученые обнаружили червей, которые ели динозавров: уникальные находки на дне океана
TSN
2025-07-27T11:36:27Z
На Земле появились ранее неизвестные времена года: почему это плохо
Фокус
2025-07-27T11:30:44Z
Вот это кабель-менеджмент: как выглядит "начинка" суперкомпьютера для обучения ИИ
Фокус
2025-07-27T10:00:57Z
PlayStation анонсировала Titanic Escape Simulator – исторически точный симулятор выживания на "Титанике"
Знай
2025-07-27T07:51:17Z
Китайское кунг-фу и мрачный мир: Более 20 минут геймплея Phantom Blade Zero с S-PARTY 2025
GameMag
2025-07-27T07:01:30Z
Ежемесячно "отрывай" от зарплаты по 50 долларов и авто - твое. Сколько понадобится времени
Telegraf
2025-07-27T12:21:08Z
На разгадку есть15 с. Попробуйте найти в головоломке странное авто
Gazeta UA
2025-07-26T07:36:54Z
В Украине распространяется новая опасная афера: автовладельцы под угрозой
Знай
2025-07-26T02:51:44Z
Renault обновила сверхбюджетный микровэн Triber
Корреспондент
2025-07-25T19:06:04Z
Китайские компании удвоили долю на европейском автомобильном рынке
Корреспондент
2025-07-25T17:27:31Z
Kia раскрыла детали модульного электрического грузовика PV5
Корреспондент
2025-07-25T17:24:28Z
Электромобиль Zeekr получил идеальную версию для украинских условий
Фокус
2025-07-25T15:57:19Z
В интернете показали редкий и малоизвестный спортбайк Citroen 80-х
Фокус
2025-07-25T15:00:33Z
Эти привычки вождения могут увеличить расход топлива до 40%
Знай
2025-07-25T09:51:54Z