/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F8e761ac30c4a1f3e2325998c67b75ec0.jpg)
Сейм Литви підтримав денонсацію конвенції про заборону протипіхотних мін
Про це повідомляє LRT, передає Укрінформ.
За вихід із конвенції проголосували 107 депутатів, троє утрималися, проти не було жодного голосу. Для виходу Литви з угоди була потрібна підтримка щонайменше 85 членів парламенту.
Про рішення на регіональному рівні денонсувати Конвенцію про протипіхотні міни Міністерство оборони Литви повідомило на початку березня. Спочатку про такий крок поінформували країни Балтії та Польща, незабаром до них приєдналася Фінляндія. Наприкінці квітня це рішення підтримав і парламентський Комітет із національної безпеки та оборони (КНБО) Литви.
Міноборони Литви вже раніше вказувало, що з моменту приєднання країни до держав-учасниць Оттавської конвенції ситуація з безпекою в регіоні суттєво погіршилася, а військова загроза для країн, що межують із Росією, зросла. Тому, за оцінкою оборонного відомства, вихід із конвенції посилив би стримування Росії та дозволив би армії підвищити ефективність контрмобілізаційних заходів на полі бою.
Денонсація конвенції набуде чинності через пів року після ухвалення рішення.
Зазначається, що 32 держави світу не є учасниками Оттавської конвенції, серед них - Росія, США та Китай.
Литва ратифікувала конвенцію, спрямовану на повне усунення протипіхотних мін у 2003 році. Угода зобов'язувала не використовувати, не розробляти, не виробляти, не купувати, не накопичувати, не зберігати та не передавати протипіхотні міни.
Як повідомляв Укрінформ, парламент Латвії 16 квітня затвердив закон про вихід країни з Конвенції про заборону застосування протипіхотних мін (Оттавської конвенції).
24 квітня президент Латвії Едгарс Рінкевичс підписав закон про вихід країни з Оттавської конвенції, яка забороняє використання, зберігання та виробництво некерованих протипіхотних мін.
Фото: D. Umbraso/LRT