MY.UAНовини
Тест на страх і не тільки. Хто й навіщо їде до Путіна на 9 травня
Тест на страх і не тільки. Хто й навіщо їде до Путіна на 9 травня

Тест на страх і не тільки. Хто й навіщо їде до Путіна на 9 травня

Тест на страх і не тільки. Хто й навіщо їде до Путіна на 9 травня

У Кремлі готуються до чергового «параду Перемоги». І дуже нервуються через те, що Україна може зіпсувати святкування 80-річчя перемоги над нацистською Німеччиною.

Після того як Київ не погодився на запропоноване Путіним в односторонньому порядку триденне перемир’я, а Москва проігнорувала заклик Зеленського й американської сторони встановити перемир’я тридцятиденне, Кремль знову вдався до мови погроз. Рупором став Дмітрій Мєдвєдєв. Традиційно вживаючи визначення «зелене неголене чмо» та «гнида», заступник голови Радбезу РФ бикувато пригрозив у ТГ-каналі: «У разі реальної провокації на День Перемоги ніхто не гарантує, що в Києві настане 10 травня».

Істерика в Кремлі є цілком зрозумілою.

Як і в попередні роки, «парад Перемоги» має для російського керівництва сакральне й практичне значення. Культ перемоги СРСР у Великій Вітчизняній війні, що плекається десятиліттями, потребує нової урочистої демонстрації для внутрішньої та зовнішньої аудиторії величі «народу-переможця» та його керівництва на Красній площі. Якщо ж її не буде, то російські обивателі та Z-патріоти тлумачитимуть це як слабкість російської влади, Кремля, Путіна.

В умовах санкцій і тривалої агресії проти України поява іноземних лідерів на трибунах Красної площі 9 травня демонструє відсутність міжнародної ізоляції Путіна й наявність у Росії союзників. Джекпотом для Кремля став би приїзд до Москви на парад 9 травня когось із адміністрації Трампа. Та хоча пропагандистський телеканал «Звезда» й заявив про можливий приїзд держсекретаря США Марка Рубіо, господар Білого дому наразі не має наміру робити такий подарунок хазяїнові Кремля.

2022-го, в рік повномасштабного вторгнення Росії в Україну, жоден лідер іноземної держави не відвідав «параду Перемоги». Прессекретар президента РФ Дмітрій Пєсков пояснював їх відсутність тим, що відзначалася неювілейна дата перемоги у Великій Вітчизняній війні.

2023 року на параді на Красній площі побували сім глав держав і урядів. Усі вони були з країн СНД: Нікол Пашинян (Вірменія), Аляксандр Лукашенко (Білорусь), Шавкат Мірзійоєв (Узбекистан), Касим-Жомарт Токаєв (Казахстан), Емомалі Рахмон (Таджикистан), Сердар Бердимухамедов (Туркменістан), Садир Жапаров (Киргизстан).

Торік на 9 травня до Москви приїхало дев’ятеро глав держав, також переважно лідери країн СНД: Аляксандр Лукашенко (Білорусь), Шавкат Мірзійоєв (Узбекистан), Касим-Жомарт Токаєв (Казахстан), Емомалі Рахмон (Таджикистан), Сердар Бердимухамедов (Туркменістан), Садир Жапаров (Киргизстан). Також тоді парад відвідали президент Куби Мігель Діас-Канель Бермудес, президент Лаосу Тхонглун Сісуліт і президент Гвінеї-Бісау Умару Сісоку Ембало.

При тому, що президенти Азербайджану та Лаосу Ільхам Алієв та Тхонглун Сісуліт відмовилися їхати до Москви, цього року в «параді Перемоги» країни, яка веде геноцидну війну проти свого сусіда, планують узяти участь двадцять сім (!) глав держав і урядів:

  • президент частково визнаної Абхазії Бадра Гунба;
  • прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян;
  • самопроголошений президент Білорусі Аляксандр Лукашенко;
  • голова президії Боснії і Герцеговини Желька Цвіянович;
  • президент Бразилії Луїс Інасуї Лула да Сілва;
  • президент Буркіна-Фасо Ібрагім Траоре;
  • президент Венесуели Ніколас Мадуро;
  • президент Гвінеї-Бісау Умару Сісоку Ембало;
  • генсекретар компартії В’єтнаму То Лам;
  • президент Єгипту Абдель-Фаттах ас-Сісі;
  • президент Зімбабве Еммерсон Мнангагва;
  • президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв;
  • голова КНР Сі Цзіньпін;
  • президент Куби Мігель Діас-Канель Бермудес;
  • президент Киргизстану Садир Жапаров;
  • президент Монголії Ухнаагійн Хурелсух;
  • прем’єр-міністр М’янми Мін Аун Хлайн;
  • президент Палестини Махмуд Аббас;
  • президент Республіки Конго Дені Сассу-Нгессо;
  • президент Сербії Александар Вучич;
  • прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо;
  • президент Таджикистану Емомалі Рахмон;
  • президент Туркменістану Сердар Бердимухамедов;
  • президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв;
  • президент Екваторіальної Гвінеї Теодоро Обіанг Нгема Мбасого;
  • прем’єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед Алі;
  • президент частково визнаної Південної Осетії Алан Гаглоєв.

Різке збільшення кількості лідерів, яких очікують на «параді Перемоги», пояснюється передусім змінами у відносинах між Росією та США, поточною ситуацією на фронті та перспективою укладання російсько-українського перемир’я. Безперечно, їхній приїзд до Москви 9 травня — це публічна підтримка агресора.

Але для багатьох лідерів держав із Азії, Латинської Америки, Африки та пострадянського простору присутність на Красній площі 9 травня — ритуал, який, з одного боку, підкреслює лояльність Москві, а з іншого — дає змогу виторгувати для своїх країн додаткові економічні та політичні бонуси. На тлі переформатування світових альянсів участь у «параді Перемоги» стає не так актом ідеологічної солідарності, як прагматичним дипломатичним жестом.

Приїзд голови КНР Сі Цзіньпінавписується не стільки в концепцію офіційної китайської історіографії про результат Другої світової війни як спільної перемоги СРСР і Китаю, скільки в контекст геополітичного протистояння Пекіна та Вашингтона, який вилився нині в тарифну війну. Сі важливо показати Трампу особливе партнерство двох ядерних держав — Росії й Китаю: Пекін побоюється можливості значного потепління відносин між Москвою та Вашингтоном і переходу РФ на бік США.

EPA/ Ken Ishii/POOL

Присутність на параді — це сигнал Вашингтону про високий рівень політичної довіри між Пекіном і Москвою. Крім того, поїздки Сі Цзіньпіна завжди несуть високий персональний і політичний заряд. Публічна підтримка Путіна — продовження їхнього особистого альянсу. А на двосторонніх перемовинах вони обговорять «подальший розвиток відносин всебічного партнерства та стратегічної взаємодії, а також актуальні питання міжнародного й регіонального порядку денного».

На відміну від Китаю, Індія й далі знижує рівень своєї присутності на «параді Перемоги». Спочатку країну мав представляти прем’єр-міністр Нарендра Моді. Пізніше — глава Міноборони Раджнатх Сінгх. Зрештою в Делі вирішили, що замість глави оборонного відомства до Москви вирушить його заступник Санджай Сетх. Тим більше привід для цього цілком серйозний — теракт у Пахалгамі й загроза збройного конфлікту з Пакистаном. Але взагалі проігнорувати запрошення в Делі не хочуть.

Не тому, що в індійської армії багато російської зброї та військової техніки. Не тому, що в нинішньому індо-пакистанському конфлікті Москва, в якої добрі відносини з Ісламабадом, стала на бік Делі. Для Індії Росія є силою, що врівноважує Китай. Розвиваючи відносини з Москвою, в Делі сподіваються, що РФ не перейде повністю на бік КНР. Окрім того, нинішня Індія — це глобальна держава, яка хоче показати себе як самостійний центр сили й тому нарочито провадить політику, незалежну як від США, так і від РФ.

Президент Бразилії Лула да Сілва їде до Москви не заради підтримки війни Росії проти України, а щоб підтримати власну ідею нового світового порядку, в якому його країна є незалежним глобальним гравцем, що не підкоряється ні Заходу, ні Сходу. Він прагне зміцнити імідж Бразилії як лідера Глобального Півдня, нейтральної сторони в російсько-українській війні. Це вкладається в традицію зовнішньополітичного курсу Бразилії, яка не підтримала санкцій проти Росії й не надала військової допомоги Україні.

Getty Images

Бразилія та Росія — ключові члени об’єднання БРІКС. Останнім часом це об’єднання розширюється та претендує на роль альтернативи західним «клубам». Окрім того, Росія — значущий партнер Бразилії з імпорту нафтопродуктів і добрив, особливо калійних, що є критичним для бразильського аграрного сектору. Зрештою, поїздка до Росії вигідна й особисто Лулі да Сілві, оскільки формує його імідж політика, здатного говорити і з Вашингтоном, і з Пекіном, і з Москвою.

На Красній площі 9 травня буде лідер іще однієї країни — члена БРІКС — президент Єгипту Абдель-Фаттах ас-Сісі. Для нього поїздка до Москви є диверсифікацією відносин на тлі охолодження між Каїром і Вашингтоном: адміністрація Трампа не виключає перегляду військової допомоги Єгипту й вимагає для американських кораблів безплатного проходу Суецьким каналом. З урахуванням цього ас-Сісі вже посилив співпрацю Єгипту з ЄС, намагаючись одержати від європейських країн фінансову та політичну підтримку.

Getty Images

Судячи з усього, для прем'єр-міністра Вірменії Ніколи Пашиняна головним аргументом на користь присутності 9 травня на Красній площі була потенційна зустріч з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим на тлі підписання між Єреваном і Баку мирного договору, що забуксував. Проте Алієва на «параді Перемоги» у Москві не буде. Помічник Путіна Юрій Ушаков пояснив його відсутність необхідністю брати участь у внутрішніх заходах, присвячених Гейдару Алієву.

Getty Images

Але це відмовка. Швидше за все, Алієва просто не задовольнила відсутність публічних вибачень від російського керівництва через те, що російська ППО збила в небі Чечні азербайджанський літак.

Але якщо Алієв може дозволити собі цю фронду, то Пашинян має враховувати, що Москва має безліч важелів впливу на Єреван. Пашинян не буде «підривати мости» з огляду на наявність у РФ вірменської діаспори, залежність Вірменії від Росії у сферах енергетики, комунікацій, продовольства. Пашинян має зважати на нові реалії в регіоні, які змушують Вірменію якщо не зберігати прихильність до Росії, то хоча б не налаштовувати її проти себе.

Власне залежність Мінська від Москви змушує й самопроголошеного президента Білорусі Аляксандра Лукашенка демонструвати лояльність. Нині Лукашенко почувається при владі значно впевненіше, ніж у серпні 2020-го, й намагається адаптуватися до зовнішньополітичних умов. Але режим набуває тотальної економічної та політичної залежності від Росії, якої не послаблюють торговельно-економічні та політичні відносини з Китаєм.

Getty Images

Для лідерів центральноазійських держав (президента Казахстану Касима-Жомарта Токаєва, Киргизстану — Садира Жапарова, Таджикистану — Емомалі Рахмона й Узбекистану — Шавката Мірзійоєва) приїзд на Красну площу 9 травня є ритуалом, незмінним із часів СРСР. Навіть дистанціюючись від Росії, як, наприклад, це робить Казахстан, вони не можуть ігнорувати вплив Москви в регіоні й змушені враховувати, що в РФ живуть і працюють сотні тисяч представників їхніх національних громад.

Як прагматичні політики вони балансують між Китаєм і Росією: Пекін має серйозні економічні та фінансові важелі впливу в регіоні, а Москва — політичні та військові. Наприклад, Таджикистан залишається залежним від РФ у сфері безпеки через загрози від Афганістану. Втім, главам центральноазійських держав цього разу навіть не довелось особливо маневрувати між Росією й Китаєм з огляду на присутність Сі Цзіньпіна на параді в Москві. Знов-таки, це може стати для них можливістю зустрітися з китайським лідером.

Та й для президента Туркменістану Сердара Бердимухамедова поїздка до Москви — це не лише демонстрація нейтралітету його країни, а й прагнення не сваритися з гравцем, який має значні ресурси для внутрішньополітичної дестабілізації. Знов-таки, Бердимухамедов враховує присутність Сі Цзіньпіна, Путіна та інших лідерів, що дає йому змогу ще раз легітимувати власний статус в умовах, коли його батько не збирається віддавати фактичну владу.

Getty Images

Проблему виживання своєї країни, затиснутої між Росією й Китаєм, вирішує й президент Монголії Ухнаагійн Хурелсух. Оаза демократії в пустелі автократії, Монголія економічно залежить від Росії, а логістично — від Китаю. У цій ситуації в монгольського керівництва немає можливості ігнорувати прохання російських товаришів. Наприклад, як це було з візитом Путіна до Монголії попри ордер Міжнародного кримінального суду. Тим паче, на нинішній «парад Перемоги» вирушає й Сі.

Getty Images

Загалом поїздка Сі Цзіньпіна стала «зеленим світлом» для багатьох країн, змушених балансувати між супердержавами — КНР, США, РФ. Наприклад для В’єтнаму, чий президент То Лам теж сидітиме на трибуні серед гостей «параду Перемоги». Ханой має на озброєнні багато російської зброї. Крім того, РФ серйозно присутня в енергетичному секторі В’єтнаму. Керівництво цієї країни сподівається на нові політичні та економічні вигоди від зв'язків із Росією.

EPA-EFE/LUONG THAI LINH

Для прем’єр-міністра М’янми Мін Аун Хлайна присутність на «параді Перемоги» — це питання збереження подальшої російської військової й дипломатичної підтримки хунти, яка прийшла до влади внаслідок військового перевороту 2021 року: Росія постачає М’янмі величезні партії озброєнь і разом із Китаєм не дозволяє керівництву опинитися в міжнародній ізоляції. У цій ситуації хунта не має права ігнорувати запрошення свого союзника.

Getty Images

Для президентів Венесуели, Куби та Буркіна-Фасо Ніколаса Мадуро, Мігеля Діаса-Канеля Бермудеса й Ібрагіма Траоре участь у заході, до якого їхні держави мають досить віддалений стосунок, — це прагнення поглибити зв’язки з країною, яку вони сприймають як альтернативу Заходу. Їхня присутність на Красній площі 9 травня — це демонстрація єдності із союзником і подяка за політичну, економічну та військову підтримку їхніх режимів. Так, для Буркіна-Фасо Росія є постачальником зброї. Та й влада місцевого президента багато в чому підтримується за допомогою російських ПВК.

Президент Гвінеї-Бісау Умару Сісоку Ембало збирається відзначати 9 травня в Москві вже другий рік поспіль. Причина його поїздки — суміш сентиментальності й прагматичності. У Гвінеї-Бісау — сильні проросійські настрої серед еліти, яка пам’ятає про допомогу СРСР у постколоніальний період і пов’язує вдячність за неї з теперішньою Росією. Але Умару Сісоку Ембало зацікавлений і в російських інвестиціях і кредитах. Очевидно, що ці теми будуть ключовими на двосторонніх переговорах із росіянами.

Getty Images

Зброя, кредити, політична підтримка — ці питання визначають інтерес президента Зімбабве Еммерсона Мнангагви, президента Республіки Конго Дені Сассу-Нгессо й прем’єр-міністра Ефіопії Абія Ахмеда Алі до Росії. Та якщо Зімбабве й Республіка Конго є давніми партнерами Росії, то присутність прем’єр-міністра Ефіопії на «параді Перемоги» — це прагнення африканської держави заручитися політичною та військовою підтримкою в справжніх і майбутніх конфліктах із сусідніми країнами.

Після широкомасштабного вторгнення Росії в Україну президент Екваторіальної Гвінеї Теодоро Обіанг Нгема Мбасого, який перебуває при владі з 1979 року, вже двічі відвідав Москву — в листопаді 2023-го й у вересні 2024-го. На тлі напружених відносин із Заходом він вбачає у Росії інструмент для гарантування особистої безпеки й видобутку корисних копалин: восени минулого року Москва вже відправила до Екваторіальної Гвінеї близько двохсот солдатів «африканського корпусу».

Getty Images

Для глави Палестинської автономії Махмуда Аббаса поїздка до Москви є важливою нагодою у важкі для нього часи побути серед керівників інших держав. Це зайвий раз підтверджує його легітимність в умовах, коли Ізраїль і США не бачать майбутнього в ідеї державотворення. Для нього це — можливість зустрітися з лідерами Росії та Китаю й спробувати заручитися їхньою підтримкою в контексті війни в Секторі Гази та жорсткої позиції Вашингтона й Тель-Авіва.

www.ynetnews.com

Єдиний лідер країни — члена ЄС, який заявив про намір поїхати на парад на Красній площі, — прем’єр Словаччини Роберт Фіцо.

EPA-EFE/ZUZANA GOGOVA

Він прийшов до влади на хвилі проросійських і антинатовських гасел. Підкреслюючи незалежність від політики Брюсселя, Фіцо зближає Словаччину з Угорщиною, розвиває політичні й економічні відносини з Росією і критикує Київ за його опір Москві та небажання пропускати російський газ по українській трубі. За цією позицією стоять популізм і прагматизм — прагнення й далі дешево одержувати російський газ, що є важливим для словацької економіки, яка переживає непрості часи. Крім того, Фіцо необхідно показати своє лідерство всередині керівної коаліції.

На «параді Перемоги» очікували й прем’єра Угорщини Віктора Орбана — він конфліктує з Єврокомісією, ухвалює антиукраїнські рішення й активно розвиває відносини з Росією та Путіним. Та попри проросійські слова й справи він до Москви не їде. За однією з версій, причиною його відсутності є партійна фронда: у керівній партії «Фідес» були заперечення проти поїздки Орбана на «парад Перемоги», й угорський прем’єр змушений був урахувати партійний консенсус. Інша версія — Орбан вирішив усе-таки дослухатися до слів представників Єврокомісії.

До Москви вже прибув президентСербії Александар Вучич. Упродовж певного часу його присутність на Красній площі була під питанням: під час візиту до США його здоров’я погіршилося, й через це, за його словами, довелося навіть скасувати зустріч із Трампом. Після цього заговорили й про скасування поїздки до Росії. Раніше представники ЄС заявили про недопустимість присутності європейських лідерів на параді на Красній площі: в Брюсселі натякнули, що візит Вучича матиме наслідки для євроінтеграції Сербії.

Getty Images

Однак Вучич балансує між Росією та Євросоюзом і проігнорував попередження ЄС. Причин для цього декілька. По-перше, на нього тиснуть сербські виборці, більшість із яких налаштована проросійськи. По-друге, Вучич змушений брати до уваги те, що Росія постачає до Сербії дешевий газ, і сподівається підписати новий контракт за пільговою ціною. По-третє, сербський президент потребує політичної підтримки Росії на противагу Євросоюзу.

Несподіванкою став намір голови президії Боснії і Герцеговини Жельки Цвіянович узяти участь у путінському «параді Перемоги». ЗМІ писали про поїздку до Москви президента Республіки Сербської Мілорада Додіка: звинувачений у зазіханні на конституційний лад, він потребує політичної та фінансової підтримки Росії. Невідомо, чи буде він на Красній площі 9 травня. Але Цвіянович є давньою соратницею Додіка. Й вона намагатиметься використати поїздку для того, щоб одержати від Росії гроші для Республіки Сербської, яка зазнає серйозних економічних проблем.

Getty Images

Ну, а для лідерів Абхазії та Південної Осетії Бадри Гунби й Алана Гаглоєва присутність на Красній площі — це й спосіб зміцнити свою владу в невизнаних республіках, де багато різних кланів впливу і є серйозна опозиція до влади, й привід продемонструвати лояльність Кремлю. Та й не було в Гунби й Гаглоєва можливості відмовитися від запрошення: Абхазія та Південна Осетія повністю залежать від фінансових вливань і військової парасольки Росії.

Бадра Гунба
EPA-EFE/YURI KOCHETKOV
Getty Images

* * *

9 травня 2025 року в Москві — це не демонстрація пам’яті про жертв війни, що закінчилася 80 років тому, а політичне шоу, де кожен учасник переслідує власні цілі. Хтось приїздить до Путіна по зброю, хтось — по добрива, а хтось просто не хоче сваритись із сусідом, який має ядерний кийок. Тому збільшення кількості іноземних лідерів на Красній площі не означає посилення міжнародного впливу Кремля. «Парад Перемоги» — дзеркало мінливого світу, де країни, балансуючи між інтересами США, Китаю та Росії, хочуть одержати максимальний виграш.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Минималка вырастет втрое, а спецпенсии отменят: украинцам обещают новые социальные стандарты
Знай
2025-07-17T15:36:22Z
"Укрзализныця" назначила дополнительные рейсы "Интерсити+"
Апостроф
2025-07-17T14:49:50Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
"Каждый день страшно": Зеленский ответил на 50-дневный ультиматум Трампа
TSN
2025-07-17T15:36:22Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
В Румынии отклонили жалобу президента на закон о наказании за язык вражды
Европейская правда
2025-07-17T16:24:45Z
Россия ускорила наступление, но города — не по зубам, - британская разведка
Новости Украины
2025-07-17T16:21:44Z
РБК-Украина обратилась в полицию из-за препятствования журналистской работе
Новости Украины
2025-07-17T15:45:44Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Почему крем с SPF — не только для лета: защита кожи от солнца круглый год
Gazeta UA
2025-07-17T15:00:33Z
Что нужно есть, чтобы не заболеть раком почек
Comments UA
2025-07-17T15:00:00Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
У столичных депутатов заканчивается терпение: чем на самом деле занимается команда Кличко
Comments UA
2025-07-17T16:21:00Z
Стало відомо, чому яйця треба їсти щодня
AgroNews
2025-07-17T16:18:41Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Плюс 1180 грн ежемесячно независимо от стажа: части пенсионеров приготовили новые бонусы – за что начислят доплату
Знай
2025-07-17T16:06:12Z
Разница поражает: какую зарплату получают учителя в Украине и Европе
Comments UA
2025-07-17T15:57:18Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Супермама" выводит на чистую воду: к кому «пришли» после показа шоу
GlavRed
2025-07-17T16:27:33Z
Компания Вакарчука и стендап-шоу признаны критически важными
Корреспондент
2025-07-17T15:27:38Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
После каких бадов лучше не садиться за руль: мелатонин – особая осторожность
Знай
2025-07-17T15:21:30Z
Нежная зелень будет радовать вплоть до осени: что нужно сделать в июле
TSN
2025-07-17T15:06:20Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
В Днепре произошла трагедия с 4-летним ребенком: что известно
Comments UA
2025-07-17T16:09:17Z
Главная сцена Tomorrowland сгорела за два дня до начала фестиваля
Корреспондент
2025-07-17T15:06:20Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Туран существенно изменил состав Шахтера на ответную игру с Ильвесом
Корреспондент
2025-07-17T16:30:40Z
Усик и Дюбуа устроили очередную дуэль взглядов во время пресс-конференции
ZN UA
2025-07-17T16:28:18Z
Определились команды-соперницы для участия в отборе на Кубок Украины
Корреспондент
2025-07-17T16:09:56Z
Мбемо и 80 млн евро: пойдет ли Брентфорд на уступки Манчестер Юнайтед?
Корреспондент
2025-07-17T15:39:45Z
Прогноз на бой Усик – Дюбуа: букмекеры изменили шансы на победу
Comments UA
2025-07-17T15:30:52Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Почему колонизация Марса обречена на провал: астрофизик объяснил
TSN
2025-07-17T16:06:19Z
Як створити гарячу лінію для клієнтів без офісу та SIM-карт: рішення для сучасного бізнесу
AgroNews
2025-07-17T15:46:02Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Сэкономит немалые деньги: эксперты назвали простой способ устранения царапин на кузове авто
Фокус
2025-07-17T15:36:41Z
General Motors показали электрифицированный седан с запасом хода более 1000 км
Фокус
2025-07-17T13:51:51Z
На львовских улицах был замечен суперкар за космическую сумму
Telegraf
2025-07-17T12:54:06Z
Каждый второй автомобиль, импортируемый украинцами - электромобиль
Корреспондент
2025-07-17T09:18:43Z
Дешевле iPhone: в Китае выпустили недорогой и мощный электроскутер
Фокус
2025-07-17T07:36:14Z
Назвали самые популярные подержанные иномарки
Gazeta UA
2025-07-17T07:10:54Z
Электрифицированная легенда: рассекречен новый Ford Bronco 2026
Фокус
2025-07-17T06:42:06Z