/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F8963aac4db65d304fb2498fbdbaa43db.jpg)
Цього не показали у фільмі: що насправді було найкоштовнішим на "Титаніку"
Повідомляє 24 Канал з посиланням на Forbes.
Яка річ була найдорожчою на "Титаніку"
Найціннішим вантажем, що зник разом із "Титаніком", виявилися понад 40 ящиків екзотичного пір’я, застрахованих на понад 2 мільйони доларів. Воно похило від "величезних" птахів і було призначене для модисток у Нью-Йорку.
Серед інших цінних втрат були:
- картина Меррі-Жозефа Блонделя "Черкеска у ванній", на яку подали позов на 100 000 доларів (у сучасному еквіваленті – близько 2 мільйонів);
- коштовне видання "Рубайят" Омара Хайяма;
- п’ять роялів Steinway;
- автомобіль Renault 1912 року;
- перші видання творів Френсіса Бекона;
- порцелянові вироби;
- опіум.
Найціннішим на борту "Титаніка" було екзотичне пір'я / Кадр з фільму "Титанік"
Чому екзотичне пір'я було таким дорогим
На початку 20 століття американська мода на капелюхи спричинила шалену потребу у пір’ї. Для виготовлення вишуканих головних уборів використовували пір’я чапель, страусів, а іноді й цілі пташині туші. Через високий попит, зокрема з боку таких модисток, як Керолайн Ребу і Ліллі Даш, відбулося масове винищення птахів.
Особливо постраждав каролінський папуга, адже його яскраве пір’я було надзвичайно популярним серед виробників капелюхів. Через полювання, яке посилювалося саме в період розмноження, популяція цього виду швидко зникла.
Опудало каролінського папуги / Фото Wikipedia
Реакцією на це стало заснування Товариства Одюбона і ухвалення Закону про мігруючих птахів у 1918 році. Ці заходи стали ключовими у захисті дикої природи. Але для каролінського папуги це рішення прийшло надто пізно – він став жертвою модної індустрії, яка незабаром сама зникла.