/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fca3b40f55599550ae314e789095c5082.png)
У Німеччині призупинили класифікацію ультраправої партії AfD як екстремістської
Про це повідомляє Politico, передає Укрінформ.
Всього через шість днів після того, як BfV заявило, що зібрало «остаточні докази» того, що AfD прагне підірвати демократичний лад Німеччини, відомство повідомило адміністративний суд у Кельні, що воно призупиняє класифікацію на час судового розгляду.
У своїй заяві до суду BfV не надало жодних пояснень такої раптової зміни.
Відтепер BfV стежитиме за партією лише як за «підозрюваною особою» - це нижчий рівень, який все ще дозволяє стеження, але під більш суворим судовим наглядом.
Ця різка зміна рішення відбулася після того, як AfD подала терміновий судовий позов, звинувативши уряд у розгортанні «політично мотивованої наклепницької кампанії».
Первинне рішення агентства, яке ґрунтується на 1000-сторінковому внутрішньому аналізі, стало історичною подією: ніколи раніше партія, що має повне представництво в Бундестазі, не була офіційно визнана правоекстремістською організацією. Таке визначення дозволило б BfV посилити спостереження, включаючи використання інформаторів.
Відмова від цього рішення, ймовірно, посилить політичні дебати про те, чи повинна AfD, яка зараз лідирує в загальнонаціональних опитуваннях, зіткнутися з офіційною забороною. AfD, зі свого боку, продовжує розглядати класифікацію як спробу дискредитувати партію напередодні перестановок в уряді. «Ми продовжимо боротися з цим у суді», - заявили лідери партії Аліса Вайдель і Тіно Хрупалла.
Як повідомляв Укрінформ, 2 травня Федеральне відомство із захисту Конституції ФРН визначило партію «Альтернатива для Німеччини» як «однозначно правоекстремістську».
Згідно з опитуваннями, заборону партії AfD підтримують 48% німців.
Однак держсекретар США Марко Рубіо розкритикував це рішення BfV. Німецьке МЗС не погодилося зі звинуваченням американської сторони щодо нібито утисків демократії через визнання партії «Альтернатива для Німеччини» як правоекстремістської.
Фото: Hannibal Hanschke/EPA-EFE