MY.UAНовини
Андрій Урбанський, головний оператор Starlight Production: «Холостяк» — це маркер кваліфікації оператора
Андрій Урбанський, головний оператор Starlight Production: «Холостяк» — це маркер кваліфікації оператора

Андрій Урбанський, головний оператор Starlight Production: «Холостяк» — це маркер кваліфікації оператора

Про особливості операторської професії, тренди й виклики у зйомках, брак спеціалістів і навчання професіоналів, а також про те, що в Україні теж можна було б знімати проєкти одним кадром.

Starlight Production запустив свою другу Школу операторів. Відібрали учасників у березні, а зараз триває навчання. Потреба у кадрах виникла після повномасштабного вторгнення. Як розказав «Детектору медіа» головний оператор Starlight Production та СТБ Андрій Урбанський, в країні лишилося мало спеціалістів, які можуть виходити на зміни, й це вплинуло на кваліфікацію.

— Зараз Starlight Production запускає школу операторів. Навіщо? Яка ситуація на ринку? Чи не вистачає кваліфікації, чи не вистачає спеціалістів? Чому ви вирішили запускати цю школу?

— По-перше, дійсно дуже не вистачає фахівців. Мова саме про людей із навичками роботи з сучасними системами стабілізації, тих, які вміють швидко освоювати нову техніку та загалом швидко орієнтуються. Це можуть бути як молоді, так і старші люди, але головне, аби вони були гнучкими та зі свіжою головою. На брак фахівців, звісно, повпливала повномасштабна війна: частина людей приєдналася до ЗСУ, хтось поїхав за кордон.

Спочатку в нас була теорія, що роботи стане менше, а люди, які залишилися працювати на ринку, зрозуміють: аби бути затребуваними, необхідно самостійно опановувати нові навички. Проте зрештою вийшло навпаки. В країні лишилося так мало спеціалістів, які  можуть виходити на зміни, що вони зрозуміли: можна взагалі не вчитися нового. Запрошення на зйомки все одно будуть, бо роботи значно більше, ніж людей, які можуть її виконувати. Ми вирішили самі навчити тих, хто хоче вчитися. Передусім тому, що маємо такий досвід.

— Це вже друга школа операторів, яку ви проводите?

— У 2016 році Starlight Production вже запускав школу операторів. Тоді була потреба в тому, аби на ринок прийшли нові люди, які або взагалі нічого не вміють, або вміють небагато. Нам надійшло, здається, 34 анкети, а в результаті ми випустили дванадцять фахівців, вісім із яких увійшли в штат і працювали з нами щонайменше пʼять років. Деякі працюють і зараз, наприклад, оператор-постановник останнього сезону «Зважених і щасливих» і двох сезонів «Холостячки» Богдан Пономаренко.

Словом, тоді завдяки школі вдалося знайти багато людей, які класно себе проявили. Зʼявилося розуміння, що ми маємо можливість самостійно виховувати кадри, які б не були зашорені виробництвом. Які б не казали, що вони вже працюють на ринку десятиліттями, все вміють, а тому вчитися нового не будуть. Мовляв, якщо якоїсь навички за ці роки не зʼявилося, то вона й не потрібна.

Тепер ми хочемо знайти нових людей, яким би цей фах подобався. У 2016-му ми шукали людей, які вже мали базові знання, — наприклад, фотографів. А зараз беремо абсолютно різних людей: продюсерів, фотографів, дизайнерів, військових — навіть тих, хто взагалі не мав стосунку до зйомок. Головне — бажання вчитися.

Важливо, що у нас є попередня статистика: люди після школи реально залишалися працювати. Тоді це була школа Talent Live. Тоді виробництво швидко зростало і людей на ринку катастрофічно не вистачало. У штаті було близько 110 операторів — і ще цих дванадцять ми теж узяли. Всі зайшли у виробництво.

— Скільки у вас зараз працює операторів?

— Якщо у 2021 році ми мали пул із 200 операторів, які регулярно виходили на зміни, то влітку 2021-го щодня працювало 125 людей. Після початку повномасштабної війни доступними залишилося менш як 50 операторів. Частина пішла служити, частина виїхала з Києва, а частина не має актуальних документів і не готова їх оформлювати. Зараз ситуація трохи вирівнялася. Ми знайшли нових людей, когось навчили, і в результаті маємо приблизно 50—60 операторів. Але для того, щоб закрити виробничі потреби цього літа, потрібно мінімум 45 людей щодня. З огляду на вихідні й особисті справи, цього недостатньо. Тому ми шукаємо нових людей.

— А чи багато хто з операторського пулу пішов служити у військо?

— Якщо рахувати тільки тих, хто працював у нас на постійній основі до початку війни, то це 3—4 людини. Один уже демобілізувався. Якщо враховувати й фрилансерів, то таких більше.

— Чи мають оператори на ваших каналах бронювання?

— Так, деякі мають.

— А що стосується жінок-операторок, чи багато їх у вас?

— Це фізично важка робота, тому дівчата, які навчаються на операторок, часто стають фотографинями. З фотоапаратом набагато простіше, ніж із відеокамерою, яка важить удесятеро більше. На піку в нас працювали чотири дівчини, зараз — дві на постійній основі та ще три навчаються у школі. Ми почали проводити співбесіди й знайшли ще двох дівчат, які з травня планують приєднатися до нас як операторки. Вони вже працюють професійно: одна — операторка-постановниця на серіалах, інша — на репортажних сюжетах. Тобто їм потрібно лише звикнути до нашого режиму роботи.

— А які є проблеми з операторською освітою у вишах? Чи можуть випускники одразу до вас приходити працювати, чи їм потрібне додаткове навчання?

— Основна проблема — студентів мало. Наскільки я знаю, кожного року вступників на 30% менше, ніж попереднього. 2023 року було на 30% менше, ніж 22-го, а 24-го — ще менше. Це через війну та пандемію. Багато студентів навчалися дистанційно, мали мало практики й тому випускники можуть бути слабшими. А ще студенти часто орієнтовані на творчість: кліпи, рекламу, кіно. Телебачення їх не дуже приваблює, тому ми зараз працюємо над тим, щоб вони могли знімати й для ютубу, й для диджитал-проєктів.

— Яких навичок потребують оператори, щоб працювати у вас?

— Усе як усюди: розуміння композиції кадру, вміння працювати з журналістами, небайдужість. І якщо є бажання — вони дуже швидко розвиваються через різноманітність проєктів і техніки, яка є у нас.

— А яка вартість навчання в школі?

— Шість тижнів навчання коштують 15 500 грн. Це 18 занять по вісім годин кожне — разом 144 години. Виходить менше тисячі гривень за день, ми не закладали прибуток у вартість. Хочемо тільки навчити спеціалістів для себе та ринку.

— Чи є серед студентів ветерани?

— Так, троє учасників бойових дій. Вони навчаються безплатно.

— Які формати зйомки охоплює навчання?

— Ми готуємо універсальних операторів для реаліті, ігрових проєктів, серіалів. Основний акцент — на базові навички: композиція кадру, робота зі світлом, робота з технікою. Через стислі терміни навчання дуже багато практики. Тобто людина не лише дізнається, як теоретично працювати зі світлом, а одразу через пів години сама його поставить. А завдяки тому, що й у мене, і в Андрія Євстратенка великий досвід роботи та викладання, ми вміємо просто та доступно пояснювати складні речі.

— А в яких жанрах найбільші складнощі?

— Найскладніше знімати реаліті та великі шоу на кшталт «Холостяка». Там треба одночасно працювати фізично, швидко орієнтуватися та видавати високу якість зображення. «Холостяк» — це маркер кваліфікації оператора.

— Що для вас неприйнятне в операторській роботі?

— Пасивність. Цінується той, хто підсилює команду, пропонує щось, бере участь у процесі, а не просто «відпрацьовує».

— Як змінювалися підходи в операторській роботі останніми роками?

— Під час пандемії коронавірусної хвороби ми побачили, що хороші фахівці залишилися хорошими, а слабкі — не змінилися. Під час війни багато людей змінили професію, бо потрібно було годувати сім’ї. Також дуже швидко змінюється техніка, зростають вимоги до знань, багатофункціональність стала затребуваною.

— А як щодо проєктів, які знімають фотоапаратами? Чи можуть їх закривати жінки — ви згадали, що більшість із них не йдуть далі цією професією через фізичні навантаження?

— Цілком, якщо йдеться не про масштабні чи студійні шоу на кшталт «МастерШефа». Так, зараз більшість проєктів знімають на фотоапарати. Це здебільшого адаптація до обмежених бюджетів, бо у світі мало хто таким чином замінює професійні камери. А ми в Україні винайшли отакий лайфхак, що, умовно, можна купити техніку не за $4000, а за $1000 чи навіть за $100, а якісно це може не відрізнятися, якщо є необхідні навички.

— Хотіла ще спитати про «Юнацтво», де зйомка одним кадром вразила всіх. Чому так не знімають у нас?

— Це пов’язано з бюджетами. У нас у країні нестача фінансування дуже відчутна. Зйомка одним кадром потребує багато ресурсів, репетицій, часу — а у нас часто працюють в режимі економії. Зі зрозумілих причин.

— А у вас є досвід зйомки довгих кадрів?

— Так, ми знімали однокадрові сцени, найдовша з них тривала три хвилини. Це потребує великої кількості репетицій і чіткої координації всіх учасників знімального процесу. Оператор має знати текст акторів або отримувати підказки через вушний монітор, щоб знати, коли й куди переводити фокус. В Україні теж можна знімати одним кадром, але для цього потрібна стабільна ситуація без тривог.

До речі, якщо порівнювати, наприклад, «Юнацтво» і той же «1917», який теж зроблений в одному кадрі, то у другому випадку операторська робота набагато крутіша: дуже гарна картинка, дуже продумана хореографія рухів камери й акторів. У «Юнацтві» картинка реалістична, без акценту на красу кадру. Наприклад, у першому сезоні «Справжнього детектива» є сцена тривалістю 12 хвилин — от там дійсно приголомшлива операторська робота.

— А можете назвати три найкращі для вас міжнародні шоу або серіали за операторською роботою?

— Так. «Справжній детектив» (перший сезон), «Містер Робот» (перший сезон) і серіал «Північні води» з Коліном Фарреллом, а з фільмів — «Сікаріо».

— А шоу?

— Я шоу мало дивлюся, але з останнього сподобався новий формат «Зрадники» (The Traitors). Там цікаве освітлення — вони дозволяють собі робити малюнки світлом не так, як у нас на телебаченні: висвітлити пів обличчя, залишити половину в тіні. Це виглядає свіжо.

— Якщо говорити про міжнародні тренди в операторській роботі, що зараз актуально?

— Основний тренд — робота з кольором. Багато кольору, ефектних кольорових рішень завдяки LED-освітленню. Зараз прилади можуть самі видавати різні кольори — червоний, синій, зелений — без фільтрів. У кіно кольорокорекція завжди була, але тепер і на зйомці одразу задають потрібну кольорову атмосферу.

— У нас таке теж використовують?

— Дуже мало. В основному тільки на «Холостяку» експериментують із кольорами. У нас побоюються яскравих кольорових рішень. Можливо, ринок маленький, тому немає такого запиту. Глядачі, можливо, ще не готові до такого стилю.

— Чи є у вас якісь прогнози на майбутнє?

— Думаю, після перемоги, враховуючи, що в нас багато хлопців навчилися працювати з дронами, може виникнути нова хвиля в операторській роботі: більше повітряних зйомок, більше творчого підходу.

Фото надані каналом СТБ

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Монстры возвращаются: Анонсирован фильм «Годзилла и Конг: Супернова»
GameMag
2025-05-09T22:16:21Z
Умер режиссер «Страха», «Карточного домика» и клипов Мадонны Джеймс Фоули
ZN UA
2025-05-09T22:04:51Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Россия сразу поддержала 30-дневное перемирие в Украине, — Песков
Фокус
2025-05-09T22:00:15Z
США нашли альтернативу аннексии Гренландии - СМИ
Корреспондент
2025-05-09T21:57:08Z
Враг уже близко: РФ готовит наступление на Днепропетровщину
Comments UA
2025-05-09T21:06:42Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
Во время "перемирия" РФ 200 раз обстреляла Сумскую область, есть жертвы
Корреспондент
2025-05-09T22:46:51Z
Вето Венгрии не помешает: Каллас раскрыла, что ЕС готовит для Украины
Хвиля
2025-05-09T21:45:16Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Кадыров попросил, чтобы его уволили с должности главы Чечни
Comments UA
2025-05-06T15:15:29Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Уроки языка: как сказать на украинском голубика
ZN UA
2025-05-09T21:04:34Z
Работа для пенсионеров во Львове: кому предлагают от 27 тысяч зарплаты
Политека
2025-05-09T20:01:26Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Зачем нужно ходить спиной вперед 27 апреля и где нельзя оставлять алкоголь сегодня: приметы и запреты на Стефана
Знай
2025-04-27T02:03:32Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
Травмы при беге останутся в прошлом: ученые нашли возможное спасение для бегунов
Фокус
2025-05-09T17:45:12Z
Будущее, окутанное дымом: ученые выяснили, как каннабис влияет на мужскую фертильность
Фокус
2025-05-09T17:15:37Z
Ученые разработали технологию 3D-печати внутри тела с помощью звука
Корреспондент
2025-05-09T15:57:59Z
Этот сезонный овощ может быть опасным: что известно о редиске
Comments UA
2025-05-09T15:27:56Z
Фармацевтический рынок должен работать по рыночным правилам, - эксперт
Апостроф
2025-05-09T13:33:20Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
Фанаты Metallica вызвали землетрясение в США
Корреспондент
2025-05-09T21:00:44Z
14-летняя девушка чуть не сгорела из-за удара током на электричке под Киевом: видео не для слабонервных
Telegraf
2025-05-09T18:51:28Z
ВСУ "поздравил" Белгород с 9 мая: пострадали росгвардеец и заместитель губернатора. ВИДЕО
Новости Украины
2025-05-09T17:54:44Z
БЭБ предотвратило контрабанду 17 тысяч вейпов
Корреспондент
2025-05-09T17:33:30Z
Водолаз погиб, пытаясь поднять утонувшую яхту миллиардера из Британии
Фокус
2025-05-09T17:15:46Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
Европейский рынок недвижимости теряет $13 миллиардов инвестиций
Хвиля
2025-05-09T22:21:59Z
Энергетическая стратегия: Польша и Чехия делают ставку на малые модульные реакторы
Хвиля
2025-05-09T20:24:45Z
На украинских АЭС работают пять энергоблоков - МАГАТЭ
Корреспондент
2025-05-09T18:46:42Z
Ассоциация производителей цемента призывает Кабмин обратиться в ЕС по отсрочке CBAM
Апостроф
2025-05-09T18:39:30Z
«Метінвест-СМЦ» постачає 500 т арматури для нового водогону до Миколаєва
AgroNews
2025-05-09T18:16:50Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Спортивный жеребец из 90-х: американец сделал из легендарного Mercedes мощную "конфетку"
Знай
2025-05-09T18:51:44Z
Kia представила новый минивэн Carens Clavis
Корреспондент
2025-05-09T18:24:50Z
Стала известна полезная для водителей функция Google Maps, которая поможет избежать штрафов
UAToday
2025-05-09T16:09:41Z
Первый в мире летающий автомобиль продадут за $1 млн: когда AirCar появится на рынке
Фокус
2025-05-09T15:36:44Z
Mitsubishi возвращается на рынок электромобилей
Корреспондент
2025-05-09T15:36:14Z
Гендиректор Ford полгода ездил электрокаре Xiaomi и остался в восторге: "Не хочу от него отказываться"
Знай
2025-05-09T12:51:09Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
Аномальный холод и дожди: Украину ждет суровая погода до 11 мая
Хвиля
2025-05-09T20:51:11Z
ВСУ два дня держат Теткино в Курской области: россияне бегут
Новости Украины
2025-05-09T20:21:35Z
Эта болотистая окраина стала символом украинской свободы: сегодня здесь самый центр Киева
Telegraf
2025-05-09T19:48:40Z
В ГУР показали беспилотные дрононосцы, атакующие цели в Крыму
Комсомольская правда
2025-05-09T18:58:48Z
Ограничение движения транспорта в Киеве 10 мая: в КГВА назвали причину и предупредили горожан
Политека
2025-05-09T18:01:43Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Гороскоп на субботу 10 мая 2025 года
UAToday
2025-05-09T16:09:13Z
Гороскоп на 10 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-09T16:09:13Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Что произошло с исчезнувшими украинскими городами: 5 историй о городах-призраках
Comments UA
2025-05-09T15:48:59Z
Скумбрия с овощами в духовке: простой рецепт для семейного ужина, который всегда удается
Gazeta UA
2025-05-09T15:48:07Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Ушел, и вряд ли вернется: отец Фьюри о боксерской карьере своего сына
Корреспондент
2025-05-09T21:24:04Z
Переход Вирца из Байера в Баварию за 100 млн евро: известны детали
Корреспондент
2025-05-09T20:42:46Z
Магучих с рекордом сезона выиграла престижный турнир в Катаре
Telegraf
2025-05-09T20:22:51Z
Гвардиола: Рассчитываем в следующем матче на участие Холанна
Корреспондент
2025-05-09T20:15:51Z
Ожидается разбор полетов: Шовковский остался недоволен игрой команды
Корреспондент
2025-05-09T19:45:56Z
Пояса просто украдены: отца Фьюри гложет обида за поражения сына
Корреспондент
2025-05-09T19:21:03Z
Толкнул, ибо был зол: Дюбуа о том, почему захотел лишить равновесия Усика
Корреспондент
2025-05-09T18:18:06Z
Магучих в Дохе выигрывает турнир, оказавшись на подиуме на пару с Левченко
Корреспондент
2025-05-09T18:03:00Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
СМИ: Zenless Zone Zero не оправдала ожиданий miHoYo — создатели Genshin Impact делают свою Grand Theft Auto
GameMag
2025-05-09T22:22:52Z
Мрачное фэнтези по мотивам легенд о короле Артуре: Трейлер предзаказов Tainted Grail: The Fall of Avalon на Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-09T22:16:44Z
Killing Floor 3 выпустят 24 июля — релиз отложили на четыре месяца для доработки
GameMag
2025-05-09T22:16:18Z
"Зачем нам поддерживать Xbox?": Мультиплатформенная стратегия Microsoft вызывает недоумение у издателей — СМИ
GameMag
2025-05-09T18:30:09Z
«Безопасный» Палач Рока: появились первые оценки и сравнение версий шутера DOOM: The Dark Ages
GameMag
2025-05-09T16:37:54Z
"Не могу поверить, сколько я выиграл": мужчина потратил 750 долларов на лотерейные билеты
Фокус
2025-05-09T14:36:21Z
У річці на Буковині масово гине риба
AgroNews
2025-05-09T14:19:36Z
Популярный мессенджер наконец-то добавил опцию, которая была уже у всех: что это
Фокус
2025-05-09T14:06:27Z