Джеремі Бренстен: «Радіо Свобода» має загрозу, що кошти закінчаться за лічені тижні, а зараз ми живемо на заощадження»
У США суд скасував рішення про зупинку фінансування для «Радіо Свобода», але кошти на рахунки ще не надійшли, тому медіакорпорація продовжує існувати за рахунок заощаджень.
Про це повідомив регіональний директор для Східної Європи «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» Джеремі Бренстен під час дискусійної панелі «Заглушити сигнал: чи відмовляється вільний світ від свого голосу?» в рамках 17-го Київського безпекового форуму.
«Ми перебуваємо під великою загрозою того, що наші кошти можуть закінчитися за лічені тижні. Зараз ми живемо на заощадження. Ми не отримували бюджет, затверджений Конгресом з кінця березня.
Як і «Голос Америки» та інші міжнародні організації, ми брали участь у деяких судових баталіях. Вчора у Вашингтоні повний склад Окружного апеляційного суду округу Колумбія виніс рішення на нашу користь і підтримав рішення суду нижчої інстанції, що вимагає від федеральної агенції USAGM виплатити нам кошти на квітень.
Але станом на зараз ми все ще чекаємо на ці кошти, і вони ще не надійшли. Тож наша здатність продовжувати працювати ще кілька тижнів дається нам дуже дорогою ціною», — розповів Джеремі Бренстен.
За його словами, редакціям «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» довелося перевести багатьох співробітників на часткову оплату та скоротити фрілансерів у багатьох країнах.
Окрім того, медіа було змушене зосередитися лише на висвітленні найважливіших новин і призупинити деякі програми та проєкти, зокрема ранкове шоу та роботу спеціального відділу з питань біженців.
Однак події в Україні, за його словами, залишаються пріоритетом для медіакорпорації — наразі тут працюють понад 100 журналістів і технічних співробітників. Попри кризу, «Радіо Свобода» продовжує вести репортажі з лінії фронту та з різних міст по всій країні.
Він додав, що «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» досі залишається єдиним великим медіа, яке розповідає правду про Україну в Росії, рідною для росіян мовою.
«Я вважаю, що це життєво важливо для того, щоб прорватися крізь пропаганду і промивання мізків.
Ми отримали величезну підтримку від лідерів громадянського суспільства та урядів, в тому числі урядів багатьох країн ЄС. Отже, тривають розмови про потенційні фонди для порятунку «Радіо Свобода», але я не можу розголошувати всі деталі.
Ми перебуваємо у скрутному становищі, але продовжуємо працювати, в тому числі завдяки підтримці наших глядачів. Сподіваємося, що ми ще довго будемо з вами», — підсумував Джеремі Бренстен.
8 травня в Києві стартував дводенний 17-й Київський безпековий форум, який організовує Фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».
Цьогоріч захід проходить під гаслом «UA: Єднаймося знову, щоб подолати світового агресора».
Форум присвячений одразу двом символічним датам — 80-річчю перемоги у Другій світовій війні та 40-річчю Дня Європи як офіційного свята ЄС.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.