/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F3495cac6093a85c5cabb61aca7c9b0b5.jpg)
Із подачею документів краще не затягувати: українців закликали негайно звернутися за виплатою
Міністерство оборони України закликає родичів загиблих військовослужбовців своєчасно подавати документи для отримання невиплаченого грошового забезпечення та інших компенсацій. Хоча законодавство встановлює трирічний термін для подання заяв, зволікання може призвести до втрати фінансової підтримки.
Як повідомляє Міністерство оборони України, родичі загиблих або зниклих безвісти військовослужбовців мають право на отримання повного переліку виплат, які належали захиснику, але не були йому виплачені.
Відповідно до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям ЗСУ, до таких виплат належать:
- щомісячне грошове забезпечення, нараховане до дати загибелі;
- додаткова винагорода згідно з постановою Кабміну №168;
- невикористана допомога на оздоровлення;
- одноразова матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань;
- компенсація за невикористані дні відпустки;
- відшкодування витрат на поховання, ритуальні послуги та встановлення надгробка.
Для отримання коштів родичі або законні спадкоємці повинні подати заяву командуванню військової частини, де служив загиблий військовослужбовець, обов'язково зазначивши банківські реквізити для переказу.
У відомстві наголошують, що виплати здійснюються у законодавчо визначеній черговості:
- Чоловік або дружина загиблого
- Повнолітні діти, які проживали з ним, або законні представники неповнолітніх дітей чи осіб з інвалідністю
- Батьки
За відсутності осіб першої черги право на отримання виплат переходить до наступної категорії. Якщо в одній черзі є кілька осіб, сума розподіляється між ними порівну. Якщо немає жодної з перелічених категорій отримувачів, кошти виплачуються спадкоємцям згідно із законодавством.
Критично важливо подати документи протягом трьох років після смерті військовослужбовця або після набрання чинності судовим рішенням про визнання його померлим чи безвісти зниклим. Після закінчення цього терміну виплати стають неможливими, незважаючи на наявне право.
Подати документи можна безпосередньо у військову частину, через територіальний центр комплектування або за допомогою юриста, якщо потрібні консультації з юридичних питань.
"Кожна родина, що втратила близьку людину на війні, має повне право на отримання належного грошового забезпечення. Закликаємо не зволікати з поданням необхідних документів – це не лише право, а й спосіб вшанувати пам'ять загиблого та отримати реальну підтримку в складний період", – зазначив заступник міністра оборони України, бригадний генерал Сергій Мельник.
Нагадаємо, що Пенсійний фонд України показав ситуацію з фінансуванням виплат за травень. Станом на 7 травня 2025 року профінансовано на пенсійні виплати 19,5 млрд грн, на житлові субсидії та пільги – 3018,9 млн грн, на страхові виплати – 1642,4 млн грн.
Як повідомлялося, фінансування виплат за травень продовжується у плановому режимі, всі громадяни отримають належні їм кошти у встановлені терміни. Станом на 4 травня Пенсійний фонд забезпечив фінансування пенсійних виплат у розмірі 3,1 мільярда гривень.
Варто додати, що до Дня Незалежності 2025 року держава виділить фінансову підтримку ветеранам та постраждалим під час військових дій. Одноразова допомога у сумі від 2700 до 3100 гривень буде направлена особам з інвалідністю, отриманою внаслідок війни.
Також виплати до Дня Незалежності будуть здійснені у серпні разом з пенсією. Пенсіонерам не потрібно додатково звертатися для отримання цієї виплати. Ветеранам війни, які працюють або служать і не є пенсіонерами, гроші будуть перераховані на рахунки їхніх військових частин, установ або організацій-роботодавців.
Нагадаємо, що в Україні запроваджується важлива соціальна ініціатива для громадян з інвалідністю. Відтепер у них буде можливість оформити одночасно дві пенсійні виплати: за віком та у зв'язку з інвалідністю.