MY.UAНовини
Ціна Другої світової. 80 цифр та фактів
Ціна Другої світової. 80 цифр та фактів

Ціна Другої світової. 80 цифр та фактів

8 травня 1945 року у передмісті Берліна представники німецького головнокомандування на чолі з генералом Кейтелем підписали акт про беззастережну капітуляцію збройних сил Німеччини. Кровопролиття, розв’язане Третім Рейхом, завершилося. Хоча формально війна ще триватиме, доки зброю не складе союзниця Німеччини Японія.

Але саме 8 травня в усьому світі вважають Днем перемоги над нацизмом. «Главком» говорить про ціну цієї перемоги і про кількість жертв, зокрема, й українських, покладених на її вівтар. Як би сильно не прагнула Росія применшити їх число та нівелювати український внесок у перемогу.

Загальне про війну

Друга світова війна почалася 1 вересня 1939 року, а завершилася 2 вересня 1945-го – капітуляцією Японії. Її тривалість склала шість років і один день. Або – з урахуванням високосних 1940 та 1944 рр. – 2193 дні.

При цьому німецько-радянська війна тривала 1418 днів.

Водночас фінальна крапка у війні не поставлена вже 86 років. Японія та Росія так і не уклали мирний договір. Востаннє про потребу такого договору прем'єр-міністр Японії Сігеру Ісіба згадував у листопаді 2024 року.

Річ у тім, що три островиІтуруп, Кунашир, Шикотан, а також група незаселених островів під назвою Хабомаї – до поразки Японії у Другій світовій належали саме цій країні. По цей день Японія не визнає, що після 1945-го ця частина Курил відійшла спочатку СРСР, а потім – Росії.

Російська подача. Це японські острови, а не Японія претендує. Росія захопила. Потім назви? Ви впевнені? По-моєму проблеми з відмінками, чи я щось не в курсі.

У Другій світовій війні брала участь 61 країна. На території 40 з них велися бойові дії. Війна охопила 80% людства.

До військових формувань як антигітлерівської коаліції, так і «країн Осі» (тобто Німеччини та її союзників) було мобілізовано 110 млн осіб.

Загальна кількість втрат становить близько 60 млн осіб, із них безпосередньо на фронтах загинули 27 млн. Такі дані наводить Український інститут національної пам’яті (УІНП).

Спочатку СРСР та Німеччина були відданими союзниками. Спільний парад Вермахту і Червоної армії у Бресті 22 вересня 1939 року після вторгнення на територію Польщі військ Німеччини та СРСР
фото: Bundesarchiv

Найдовшою битвою Другої світової була «битва за Атлантику». Під цим терміном мається на увазі затяжна морська битва проти союзницьких транспортних конвоїв, яку вів підводний флот Німеччини. Її мета полягала в тому, щоб відрізати Велику Британію від постачання зброї та інших ресурсів.

Початком битви вважається 3 вересня 1939 року, коли німецький підводний човен потопив британський пасажирський лайнер. А завершилася вона у день капітуляції Третього рейху – 8 травня 1945 року. Битва за Атлантику, таким чином, коротша за війну в цілому – вона тривала 2191 день.

А найкривавішою та наймасштабнішою була Сталінградська битва. Розпочалася вона 17 червня 1942 року, а завершилася 2 лютого 1943 року. Битва, таким чином, тривала 7,5 місяця. За цей час радянські війська втратили, за різними даними, 500-700 тис. загиблими та зниклими безвісти і ще біля 700 тис. пораненими. Втрати німців та їхніх оцінюють приблизно у 500 тис. загиблими.

Курйозний факт: японський офіцер Онода Хіроо не повірив у капітуляцію його країни і протягом 29 років – до 1974-го – переховувався у джунглях на Філіппінах, атакуючи час від часу місцеве населення і вважаючи, що він воює проти американців. Його помилував уряд Філіппін та дозволив Оноді повернутися додому.

Один з численних епізодів «битви за Атлантику». Британський танкер Танкер Dixie Arrow тоне після торпедування німецьким підводним човном. 26 березня 1942 року
фото: ВМС США

Втрати СРСР та маніпуляції із ними

Російська пропаганда наполягає, що 27 млн – це загиблі одного лише Радянського Союзу. А от що каже з цього приводу «Главкому» старша наукова співробітниця Інституту історії України, кандидатка історичних наук Яна Примаченко: «За пів століття, від 1946 року до 1990-го, оцінка радянських втрат змінювалася чотири рази».

Першу цифру – 7 млн загиблих – озвучив Сталін.

Друга – 20 млн – ввійшла у «науковий» обіг через Хрущова у 1961 році.

Третя – «понад 20 млн» – була озвучена Брежнєвим у його промові з нагоди 20-ліття Перемоги у 1965-му.

Фінальне, чинне на сьогодні, число втрат – 27 млн, пов’язане з Горбачовим.

«Проблемою підрахунків була не лише загальна оцінка кількості загиблих, а й співвідношення між військовими і цивільними втратами. Переважання мирних жертв над бойовими є жахливою особливістю Другої світової», – каже Примаченко.

Історикиня також пояснює, звідки у промовах Путіна береться твердження, що серед усіх втрат СРСР майже 70% припадає на РРФСР. Російські експерти використовують етнічний принцип. Тобто росіяни, мобілізовані до Червоної армії з території, приміром, Казахської РСР, зараховуються до втрат Росії, а не Казахстану.

«Етнічний принцип підрахунку дозволив російським військовим експертам зменшили частку представників національних республік до 33,6%», – говорить історикиня.

У РФ натомість не згадують про іншу цифру: кількість росіян, які перейшли на бік німців, оцінюється у 400 тис. осіб. Із росіян було сформовано понад 20 військових загонів, частин і підрозділів армії Рейху та його союзників.

Внесок України

На прохання «Главкома» Яна Примаченко розповідає про внесок України у Другу світову.

Згідно з підрахунками Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи, чисельність населення УРСР за час німецько-радянської війни зменшилася на 10,4 млн осіб – із 42,4 млн станом 1941 рік до 32 млн на 8 травня 1945-го.

Українці у Другій світовій
інфографіка: Український інститут національної пам’яті

Згідно з оцінкою українських істориків, у лавах Червоної армії воювало понад 6 млн громадян України. Це становило приблизно 23% від загальної чисельності збройних сил СРСР.

Втрати серед цивільного населення України склали 5,2 млн померлими: 3 млн було вбито, а 2,2 млн – це надлишкова смертність, пов’язана з труднощами воєнної доби.

Військові втрати – 3,3 млн загиблих: 2,8 млн – військовослужбовці і 0,5 млн – партизани.

Хрещатик у руїнах. Вересень 1941-го. Відступаючи з Києва, Червона армія застосувала тактику «випаленої землі»
фото: wikipedia.org

До кінця літа 1941 року з території України до лав Червоної армії мобілізували 3,2 млн вояків. Українці становили 50% у складі військ так званого Південно-Західного фронту. У 1943-45 роках рекрутували ще 3,5 млн осіб. Із другого півріччя 1943 року українці становили 60-80% від солдатів у частинах Українських фронтів.

Із України в тилові регіони Союзу перемістили близько 3,5 млн громадян республіки, 550 промислових підприємств, 70 вузів, 40 театрів, десятки музеїв. Усі люди працювали у глибокому тилу на перемогу.

За участь у німецько-радянський війні 2,5 млн українців було нагороджено орденами і медалями. 2070 вояків удостоїлися звання «Героя СРСР» за виняткову мужність. Тричі героєм став льотчик-ас Іван Кожедуб, двічі героями – 32 воїна, в тому числі Олександр Молодчий, Дмитро Глінка, Павло Таран, Михайло Бондаренко, Олексій Мазуренко, Анатолій Недбайло, Василь Михлик, Федір Компанієць та інші.

Ці дані доповнює Інститут національної пам’яті. Як засвідчує УІНП, понад 250 тис. українців вели боротьбу проти нацизму в арміях західних союзників.

Героїзм українців у Другій світовій
інфографіка: Український інститут національної пам’яті

З них: 120 тис. билися пліч-о-пліч із союзниками у польському війську, 80 тис. – в американському, 45 тис. – в британсько-канадських частинах та 6 тис. – в армії та підпіллі Франції.

В Українській повстанській армії воювали понад 100 тис. осіб. УПА діяла на території 12 областей України і продовжувала боротьбу 18 років – від 1942-го і до 1960-го. Останній бій боївки УПА відбувся 14 квітня 1960 року в Тернопільській області.

При цьому, говорять в УІНП, понад 500 тис. українців були репресовані за те, що підтримували боротьбу УПА та допомагали її бійцям.

Під час Другої світової в Україні було зруйновано 714 міст та 28 тис. сіл. Найбільш постраждалим в Україні та Європі було село Корюківка – там було вбито 6700 мешканців. У 2022 році вклонитися жертвам нацистів до Корюківки приїздив президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. Він, як інформував «Главком», потрапив під російський обстріл і разом із жителями села просидів у бомбосховищі.

Іван Кожедуб – тричі Герой Радянського Союзу. До речі, цього року – 125 років з нього народження легендарного льотчика
фото: volyn.com.ua

Якщо повернутися до матеріальних втрат України, то варто зазначити, що на нашій території під час війни було знищено майже 33 тис. навчальних закладів, 18 тис. медичних закладів, 16 тис. (а це майже 100%) промислових підприємств.

На Україну припали 42% економічних збитків від збитків всього СРСР.

На наших теренах 10 млн громадян залишилися без житла або проживали у частково пошкоджених приміщеннях.

Ще одна цифра: до 1944 року до Німеччини було вивезено від 3 до 5 млн осіб і три чверті з остарбайтерів складали українці.

Ті ж, хто опинився у вирі супротиву окупантам, боролися мужньо і затято. За даними УІНП, через дії українських партизан ворожа армія втратила 461 військове підприємство, 915 складів, 248 вузлів зв’язку, 1566 танків та бронемашин, 607 залізничних мостів, 211 літаків, 4959 залізничних ешелонів, 500 тис. солдат та офіцерів.

Голокост та концтабори

Одним з найбільших злочинів нацистів у Другій світовій був Голокост. У широкому значенні слова під цим терміном розуміють знищення етнічних і соціальних груп за ознакою їхньої расової чи національної належності, сексуальної орієнтації або інших особливостей. Зокрема, мова про ромів, гомосексуалів, масонів, психічно хворих тощо.

У вужчому значенні під Голокостом мають на увазі цілеспрямоване винищення євреїв. Їх загинуло близько 6 млн.

В Україні одним із символів Голокосту став Бабин Яр. У 1946 році на Нюрнберзькому процесі радянською владою була озвучена цифра у 100 тис. – саме стільки, за тодішніми оцінками, там було розстріляно євреїв та осіб інших національностей.

Менш відомою є трагедія Дробицького Яру під Харковом – там німецькі окупанти розстріляли (а дітей скидали у Яр та закопували живцем) від 16 до 20 тис. людей.

Меморіальний знак у Дробицькому Яру був пошкоджений російською артилерією у березні 2022 року
колаж: Український інститут

Близько 50 концтаборів для винищення передусім євреїв існувало у нацистській Німеччині та на окупованих нею територіях. Серед відомих найбільшою кількістю жертв – Аушвіц-Біркенау, Бельзен, Бухенвальд, Дахау, Майданек, Собібор, Треблінка та інші.

За геноцид та інші воєнні злочини на Нюрнберзькому процесі відповідали 24 нацистських політиків та військових. 12 з них були засуджені до смертної кари через повішання.

Лендліз та репарації

Історія лендлізу почалася 85 років тому. Станом на травень 1940-го Німеччина практично захопила Західну Європу, і загроза вторгнення нависла над Великою Британією. США постачанням зброї (в першу чергу – есмінців) допомогли Сполученому королівству вистояти.

Щодо СРСР, то після пакту Молотова-Ріббентропа Радянський Союз допомагав поставками Німеччині. Ситуація змінилася після того, як Німеччина напала на СРСР 22 червня 1941 року. Уже в серпні Черчилль і Рузвельт пообіцяли Сталіну забезпечити СРСР «максимальною кількістю тих матеріалів, яких ви найбільше потребуєте».

У підсумку США поставили Радянському Союзу військової техніки на іншої продукції на $2,6 млрд. У 1948 році цю суму зменшили вдвічі з розстрочкою на 30 років під 2,3% річних. У відповідь Сталін заявив, що «СРСР цілком розплатився за боргами за лендліз кровʼю своїх солдатів».

Радянська, а пізніше й російська пропаганда всіляко применшували значення лендлізу
фото з відкритих джерел

Торги тривали довго, і тільки у 1990 році Горбачов із Буш-старшим домовилися про те, що СРСР виплатить $674 млн до 2030 року. Після розпаду СРСР борг переоформили на його правонаступницю, Російську Федерацію, яка повністю погасила його в серпні 2006 року.

У цілому серед боржників Сполучених Штатів виявилося 40 країн.

Якщо СРСР не квапився віддавати борги, то про репарації він не забував ніколи. Власне, не чекаючи на них, Радянський Союз після поразки Німеччини вивіз з країни понад 70 демонтованих військових підприємств, які допомогло заснувати потужний оборонпром і пришвидшити процес створення ядерної зброї.

Крім того, згідно з Потсдамською угодою, країна-агресор відшкодувала Радянському Союзу, Польщі, Чехословаччині та Югославії $23 млрд (на сьогодні це еквівалент приблизно $300 млрд).

У цілому ж, за оцінкою німецького історика Карла Рота, базова сума всіх завданих під час Другої світової війни збитків, за які відповідальні німці, становить близько $500 млрд в цінах 1938 року. Нині це близько $7,5 трлн.

Але жодні виплати не повернуть втрачені життя і життя не народжених через війну дітей.

Від 2014 року міністерство соціальної політики озвучує загальну кількість ветеранів в Україні. Вона становить 1,3 млн і включає як учасників Другої світової, так і учасників російсько-української війни.

Натомість Пенсійний фонд інформує про те, що у жовтні 2024 року 1,3 тис. осіб відзначили сто або більше років. При цьому серед них було 1150 жінок і лише 166 – чоловіків. А оскільки нинішній вік ветеранів Другої світової наближається до сторічної позначки, можна припустити, що фронтовиків серед довгожителів залишилося не більше кількох сотень.

І нинішня пам’ятна дата  – це їх день передусім.

Наталія Лебідь, «Главком»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Умер режиссер «Страха», «Карточного домика» и клипов Мадонны Джеймс Фоули
ZN UA
2025-05-09T22:04:51Z
"Обнял и начал тереться". Работника музея во Львове обвинили в домогательстве к посетительнице
Telegraf
2025-05-09T18:51:29Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Британия вводит санкции против российского теневого флота
ZN UA
2025-05-09T12:22:27Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Россия сразу поддержала 30-дневное перемирие в Украине, — Песков
Фокус
2025-05-09T22:00:15Z
США нашли альтернативу аннексии Гренландии - СМИ
Корреспондент
2025-05-09T21:57:08Z
72 часа до вероятной опасности: эксперты предсказывают атаки 8–9 мая
Новости Украины
2025-05-05T19:21:39Z
Трамп сделал заявление по поводу войны в Украине
Корреспондент
2025-05-07T20:39:26Z
"Грешная, каюсь": украинский депутат одарил OnlyFans-модель часами за 8 миллионов
Telegraf
2025-05-04T10:27:41Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Уроки языка: как сказать на украинском голубика
ZN UA
2025-05-09T21:04:34Z
Работа для пенсионеров во Львове: кому предлагают от 27 тысяч зарплаты
Политека
2025-05-09T20:01:26Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Зачем нужно ходить спиной вперед 27 апреля и где нельзя оставлять алкоголь сегодня: приметы и запреты на Стефана
Знай
2025-04-27T02:03:32Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
Травмы при беге останутся в прошлом: ученые нашли возможное спасение для бегунов
Фокус
2025-05-09T17:45:12Z
Будущее, окутанное дымом: ученые выяснили, как каннабис влияет на мужскую фертильность
Фокус
2025-05-09T17:15:37Z
Ученые разработали технологию 3D-печати внутри тела с помощью звука
Корреспондент
2025-05-09T15:57:59Z
Этот сезонный овощ может быть опасным: что известно о редиске
Comments UA
2025-05-09T15:27:56Z
Фармацевтический рынок должен работать по рыночным правилам, - эксперт
Апостроф
2025-05-09T13:33:20Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
Фанаты Metallica вызвали землетрясение в США
Корреспондент
2025-05-09T21:00:44Z
14-летняя девушка чуть не сгорела из-за удара током на электричке под Киевом: видео не для слабонервных
Telegraf
2025-05-09T18:51:28Z
ВСУ "поздравил" Белгород с 9 мая: пострадали росгвардеец и заместитель губернатора. ВИДЕО
Новости Украины
2025-05-09T17:54:44Z
БЭБ предотвратило контрабанду 17 тысяч вейпов
Корреспондент
2025-05-09T17:33:30Z
Водолаз погиб, пытаясь поднять утонувшую яхту миллиардера из Британии
Фокус
2025-05-09T17:15:46Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
Энергетическая стратегия: Польша и Чехия делают ставку на малые модульные реакторы
Хвиля
2025-05-09T20:24:45Z
На украинских АЭС работают пять энергоблоков - МАГАТЭ
Корреспондент
2025-05-09T18:46:42Z
Ассоциация производителей цемента призывает Кабмин обратиться в ЕС по отсрочке CBAM
Апостроф
2025-05-09T18:39:30Z
«Метінвест-СМЦ» постачає 500 т арматури для нового водогону до Миколаєва
AgroNews
2025-05-09T18:16:50Z
"Женевские" с сыром - 400 грн: магазины изменили ценники сарделек, вареной и копченой колбасы
Знай
2025-05-09T18:12:45Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Спортивный жеребец из 90-х: американец сделал из легендарного Mercedes мощную "конфетку"
Знай
2025-05-09T18:51:44Z
Kia представила новый минивэн Carens Clavis
Корреспондент
2025-05-09T18:24:50Z
Стала известна полезная для водителей функция Google Maps, которая поможет избежать штрафов
UAToday
2025-05-09T16:09:41Z
Первый в мире летающий автомобиль продадут за $1 млн: когда AirCar появится на рынке
Фокус
2025-05-09T15:36:44Z
Mitsubishi возвращается на рынок электромобилей
Корреспондент
2025-05-09T15:36:14Z
Гендиректор Ford полгода ездил электрокаре Xiaomi и остался в восторге: "Не хочу от него отказываться"
Знай
2025-05-09T12:51:09Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
Аномальный холод и дожди: Украину ждет суровая погода до 11 мая
Хвиля
2025-05-09T20:51:11Z
ВСУ два дня держат Теткино в Курской области: россияне бегут
Новости Украины
2025-05-09T20:21:35Z
Эта болотистая окраина стала символом украинской свободы: сегодня здесь самый центр Киева
Telegraf
2025-05-09T19:48:40Z
В ГУР показали беспилотные дрононосцы, атакующие цели в Крыму
Комсомольская правда
2025-05-09T18:58:48Z
Ограничение движения транспорта в Киеве 10 мая: в КГВА назвали причину и предупредили горожан
Политека
2025-05-09T18:01:43Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Гороскоп на субботу 10 мая 2025 года
UAToday
2025-05-09T16:09:13Z
Гороскоп на 10 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-09T16:09:13Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Что произошло с исчезнувшими украинскими городами: 5 историй о городах-призраках
Comments UA
2025-05-09T15:48:59Z
Скумбрия с овощами в духовке: простой рецепт для семейного ужина, который всегда удается
Gazeta UA
2025-05-09T15:48:07Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Ушел, и вряд ли вернется: отец Фьюри о боксерской карьере своего сына
Корреспондент
2025-05-09T21:24:04Z
Переход Вирца из Байера в Баварию за 100 млн евро: известны детали
Корреспондент
2025-05-09T20:42:46Z
Магучих с рекордом сезона выиграла престижный турнир в Катаре
Telegraf
2025-05-09T20:22:51Z
Гвардиола: Рассчитываем в следующем матче на участие Холанна
Корреспондент
2025-05-09T20:15:51Z
Ожидается разбор полетов: Шовковский остался недоволен игрой команды
Корреспондент
2025-05-09T19:45:56Z
Пояса просто украдены: отца Фьюри гложет обида за поражения сына
Корреспондент
2025-05-09T19:21:03Z
Толкнул, ибо был зол: Дюбуа о том, почему захотел лишить равновесия Усика
Корреспондент
2025-05-09T18:18:06Z
Магучих в Дохе выигрывает турнир, оказавшись на подиуме на пару с Левченко
Корреспондент
2025-05-09T18:03:00Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
"Зачем нам поддерживать Xbox?": Мультиплатформенная стратегия Microsoft вызывает недоумение у издателей — СМИ
GameMag
2025-05-09T18:30:09Z
«Безопасный» Палач Рока: появились первые оценки и сравнение версий шутера DOOM: The Dark Ages
GameMag
2025-05-09T16:37:54Z
"Не могу поверить, сколько я выиграл": мужчина потратил 750 долларов на лотерейные билеты
Фокус
2025-05-09T14:36:21Z
У річці на Буковині масово гине риба
AgroNews
2025-05-09T14:19:36Z
Популярный мессенджер наконец-то добавил опцию, которая была уже у всех: что это
Фокус
2025-05-09T14:06:27Z
Windows больше не нужна: Huawei выпустит первый ноутбук с собственной ОС Harmony
Фокус
2025-05-09T14:06:06Z
Rockstar превратила GTA 6 в целую вселенную развлечений: чем займутся игроки, кроме совершения преступлений
Знай
2025-05-09T13:52:42Z
Alien: Rogue Incursion снимает оковы VR — анонсирована версия для PlayStation 5 и PC
GameMag
2025-05-09T13:22:38Z