MY.UAНовини
Бий своїх, щоб чужі боялися: чи зможуть США зупиняти розвиток ШІ в Китаї
Бий своїх, щоб чужі боялися: чи зможуть США зупиняти розвиток ШІ в Китаї

Бий своїх, щоб чужі боялися: чи зможуть США зупиняти розвиток ШІ в Китаї

Нові правила експортного контролю в США змушують компанію Nvidia отримувати ліцензію на продаж своїх чипів H20 у Китаї. Заходи покликані перешкодити китайцям розробляти штучний інтелект, але для цього може бути вже занадто пізно.

Фокус переклав статтю видання Foreing Policy про те, чи можуть ще США сповільнити технологічний розвиток Китаю або їм краще змиритися з неминучим.

Дружній вогонь по Nvidia

Для компанії вартістю майже в $3 трильйони несподівані витрати в кілька мільярдів доларів можуть здатися відносно незначними. Однак заява американського виробника мікросхем Nvidia в регулюючому документі на початку цього місяця про те, що він очікує зазнати витрат у розмірі до $5,5 мільярда внаслідок нових заходів експортного контролю США, призвела до падіння акцій компанії більш ніж на 6% на наступний день і спричинила колективне тремтіння в усій галузі напівпровідникових мікросхем.

Серйозного фінансового удару по Nvidia завдало нове правило адміністрації Трампа, яке вимагає від компанії отримання спеціальної ліцензії на продаж своїх чипів H20 у Китаї, що створює ще одну перешкоду для доступу до одного з найбільших у світі технологічних ринків та головному конкуренту США в перегонах за штучний інтелект. Згідно з повідомленням Nvidia, адміністрація Трампа заявила, що нова вимога до ліцензії має на меті запобігти "використанню або переспрямуванню чипів у суперкомп'ютер у Китаї". Це остання спроба Сполучених Штатів уповільнити розвиток штучного інтелекту в Китаї та зберегти перевагу Сполучених Штатів.

Гендиректор Nvidia Дженсен Хуан на виставці CES 2025
Фото: NVidia

Одвічне питання, що виникає у зв'язку з обмеженнями США на китайські технології за останні вісім років, полягало в тому, наскільки добре вони насправді працюють. Значні досягнення Китаю цього року — такі, як запуск передової моделі ШІ DeepSeek-R1 і досягнення в галузі напівпровідникових чипів від технологічного гіганта Huawei — знову розпалили ці дебати.

Деякі експерти та політики зараз задаються питанням, чи не надто пізно завадити Китаю наздогнати американські технології штучного інтелекту, і чи не слід Сполученим Штатам натомість дотримуватися тіснішого співробітництва з Пекіном у питаннях розробки та регулювання штучного інтелекту.

Чипи Nvidia в Китаї

Nvidia створила H20 як обхідний шлях для обмежень уряду США на інший свій чип — H800, який адміністрація Байдена заборонила компанії продавати до Китаю в жовтні 2023 року. H800 також був створений у відповідь на більш ранні обмеження адміністрації Байдена на продажі Nvidia. Тепер Трамп знову змінив правила гри.

"Прийшов перший раунд контролю чипів, і вони встановили цю планку, а потім Nvidia сказала: "Добре, ми створимо найкрутішу річ, яку зможемо, з дозволених, і продамо їх купу, тому що нам щойно сказали, що ми можемо їх продавати", — і потім група людей у Вашингтоні розлютилася, як ніби це було непатріотичним вчинком, — сказав Грем Вебстер, науковий співробітник Стенфордського університету, який фокусується на технологічній політиці Китаю. — Я думаю, позиція [Nvidia] доволі послідовна — створювати дедалі більш просунуті чипи і продавати якомога більше тим, кому можуть їх доставити", — сказав він.

Графічні процесори (GPU) Nvidia — тип напівпровідникової схеми, яку компанія винайшла 1999 року, — останнім часом стали дуже популярними через їхню критичну роль у навчанні моделей штучного інтелекту, таких як ChatGPT від OpenAI і його конкурентів. Вони також зробили продукцію компанії головною метою експортного контролю з боку адміністрацій США, що змінюють одна одну, які мають намір обмежити доступ Китаю до передових технологій.

Трамп і Байден проти Китаю

Перша адміністрація Трампа почала цю роботу, обмеживши доступ Huawei до напівпровідникових чипів та інших технологій США, внісши компанію (та інші китайські фірми) до так званого "списку суб'єктів" Міністерства торгівлі 2019 року. Адміністрація Байдена розширила боротьбу 2022 року, запровадивши обмеження на експорт чипів і технологій їхнього виробництва до Китаю та продовжуючи періодично розширювати ці обмеження аж до закінчення терміну повноважень Байдена в січні.

Однією з найбільших невизначеностей, пов'язаних із поверненням Трампа в Білий дім, було те, як його яструбина позиція щодо Китаю до Байдена проявиться і після Байдена. Хоча були деякі розвороти і деякі продовження, ранні ознаки його стратегії другого терміну щодо стримування напівпровідникової промисловості Китаю вказують на те, що вона триватиме.

Однак цього разу Трампу довелося зіткнутися з цілою серією нещодавніх нагадувань з боку Китаю про його триваючий — і тривожний для Вашингтона — прогрес.

Феномен DeepSeek

Жодне з цих нагадувань не було настільки чітким, як DeepSeek, чия мовна модель R1, презентована наприкінці січня, продемонструвала можливості, які можна порівняти з можливостями американського лідера OpenAI, але водночас значно поступаються їй за вартістю та обчислювальною потужністю.

Дебют DeepSeek викликав шок у Вашингтоні, хоча експерти досі сперечаються про те, якою мірою він насправді став страшним "моментом Супутника-1" для американського ШІ.

"Сила реакції у Вашингтоні показала, що багато людей не усвідомлювали, наскільки швидко Китай слідує за нами. Це була хороша перевірка реальності", — сказала Хелен Тонер, директор зі стратегії та фундаментальних дослідницьких грантів у Центрі безпеки та нових технологій Джорджтаунського університету.

Китайська модель штучного інтелекту Deepseek R1 викликала багато шуму
Фото: china-gadgets.de

Що ще більш показово, відкриття DeepSeek викликало у політиків США питання про ефективність експортного контролю. Це пов'язано з тим, що успіх DeepSeek прийшов на хвилі американських чипів — компанія навчала свою модель в основному з використанням графічних процесорів Nvidia H800 і H20. Ці чіпи були придбані законно. DeepSeek накопичила достатньо H800 до того, як адміністрація Байдена посилила заборону на чіпи 2023 року. У грі "бий крота", що постійно розширюється, уряд США замахнувся занадто пізно.

Водночас неможливість для китайських компаній, що займаються ШІ, отримати доступ до найпередовіших американських чипів могла парадоксальним чином підстьобнути їхні інновації, змусивши їх бути більш винахідливими, як це було у випадку з DeepSeek.

"Тут, у Китаї, DeepSeek справді надихнув людей, які приділяють увагу розвитку ШІ, адже вони вважають, що це показує, що навіть за умов санкцій і різних видів ембарго з боку США китайська компанія все одно може знайти спосіб надолужити згаяне", — сказав Сяо Цянь, заступник декана Інституту міжнародного управління ШІ та заступник директора Центру міжнародної безпеки та стратегії при Університеті Цінхуа в Пекіні.

Бум ШІ в Китаї

І DeepSeek не самотній. Згідно з бенчмаркінгом Інституту антропоцентричного штучного інтелекту Стенфордського університету, провідні китайські моделі штучного інтелекту стрімко наближаються до своїх американських аналогів, незважаючи на обмеження. У березні Кай-Фу Лі, генеральний директор інвестиційної компанії 01.AI з Пекіна і провідний експерт зі штучного інтелекту, повідомив агентству Reuters, що китайські компанії, які займаються ШІ, тепер відстають від американських фірм лише на три місяці за основними технологіями.

Китайські технологічні гіганти також поспішають випустити власні передові чипи. Reuters повідомило, що Huawei готується випустити свій новий чип ШІ Ascend 910C, який китайські компанії, як очікується, будуть використовувати для заміни H20, вже наступного місяця. Компанія також тестує 910D, який, як вона сподівається, перевершить за потужністю H100 від Nvidia — один із раніше заборонених чипів — для навчання моделей.

"Тут, у Китаї, дуже сильне почуття невпевненості, — сказав Сяо. — Через непередбачуваність адміністрації Трампа ми не знаємо, що нас чекає попереду. Тому цілком природно, що всі компанії в Китаї намагаються стати більш самодостатніми, хоча зараз вони все ще дуже сильно залежать від чіпів Nvidia".

У сукупності досягнення Китаю не були яскравим свідченням експортних обмежень США. Проте багато експертів стверджують, що ця політика все ще має право на життя.

Китайські компанії ШІ продовжують робити все можливе, щоб купувати американські чипи, що доводить їхню чудову якість і продуктивність, сказав Майлз Брандейдж, старший науковий співробітник Інституту прогресу, який раніше працював керівником відділу політичних досліджень в OpenAI. До того, як Трамп завдав удару по чіпах H20, китайські компанії розмістили замовлення на 1,3 мільйона з них на загальну суму понад 16 мільярдів доларів.

H20 були дуже затребувані, оскільки вони спеціально розроблені для виведення — фактичного запуску навченої моделі, що стає дедалі важливішим напрямком інновацій у сфері ШІ, оскільки технологію використовують дедалі ширше. Позбавлення китайських компаній цих чипів може стати справжнім каменем спотикання.

"З точки зору стримування масштабів короткострокових запусків навчання ШІ, а також, що, можливо, ще важливіше, висновків у Китаї, я б назвав це великою проблемою", — сказав Брандейдж.

А деякі експерти стверджують, що для наступного етапу розвитку штучного інтелекту вирішальне значення, як і раніше, матиме обсяг вдосконалених чипів.

"Китай знаходить багато способів придумати інноваційні розробки, які, можливо, володіють меншими обчислювальними ресурсами, але вони все ще не зовсім прийняли факт, що США, як і раніше, лідирують в обчислювальних ресурсах, і в нас, як і раніше, є доступ до більшості чипів і обчислювальних ресурсів, і цей масштаб, як і раніше, дійсно має значення. Потреби в масштабуванні та ШІ продовжують зростати, і це все ще дає США перевагу, але це не абсолютна і не постійна перевага", — сказала Ліза Тобін, керівна директорка консалтингової фірми з геополітичних ризиків Garnaut Global, яка раніше обіймала посаду директора з Китаю в Раді національної безпеки як за адміністрацій Байдена, так і Трампа.

Військова перевага з ШІ

Незважаючи на те, що політика США щодо обмеження Китаю, ймовірно, має термін придатності, прихильники стверджують, що її варто проводити якомога довше з однієї причини, яка є найважливішою: військові наслідки. Адміністрації Трампа і Байдена вказали на потенціал ШІ, здатний надати Китаю нові військові переваги, і це стало основним фактором політики США.

Досі точаться суперечки про те, наскільки суттєво ШІ може посилити військові можливості Китаю. Непрозорість Народно-визвольної армії ускладнює для дослідників оцінку прогресу і планів Китаю. Експерти описують широкий спектр проблем, починаючи від більш повсякденних, як-от застосування моделей ШІ для підвищення ефективності ланцюжка поставок боєприпасів та інших ресурсів поля бою, і закінчуючи жахливішими, як-от використання ШІ для управління величезними зграями безпілотників під час вторгнення на Тайвань.

У зв'язку з політикою Китаю щодо злиття військових і цивільних інтересів, яка передбачає використання передових комерційних технологій для зміцнення армії, прихильники контролю з боку США кажуть, що Сполученим Штатам необхідно й надалі контролювати потік передових чипів до Китаю загалом.

"Уповільнення модернізації збройних сил Китаю настільки важливе, що нам слід піти на певний ризик і зазнати певних витрат, особливо в тих галузях, де Китай може використати наші можливості... зокрема, ці високопродуктивні чипи", — сказав Джейкоб Стоукс, заступник директора Програми безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні в Центрі нової американської безпеки.

Однак інший табір стверджує, що ціна занадто висока, особливо якщо врахувати, що ця політика, найімовірніше, дасть Сполученим Штатам лише обмежену кількість часу.

Китайська армія вже тестує розумних роботів-собак з автоматами
Фото: Твиттер

Страждають корпорації США

Найпомітнішим недоліком є удар по чистому прибутку корпорацій. Nvidia, ринкова капіталізація якої не набагато відстає від ВВП Великої Британії, безумовно, не найкраща жертва. Деякі фахівці зі штучного інтелекту стверджують, що зростаючий попит на чипи компанії в західних країнах дасть змогу легко компенсувати втрату доходів від китайського ринку.

Але інші попереджають, що обмеження Вашингтона в остаточному підсумку дорого обійдуться американським компаніям, які будуть дедалі більше відсторонюватися від китайського ринку в міру того, як його екосистема стає дедалі незалежнішою. Якщо американські компанії дійсно відчують загальний удар по своїх доходах, це може скоротити їхні бюджети на дослідження і розробки і згодом призвести до того, що вони втратять позиції по відношенню до китайських конкурентів.

"Обмеження на H20 є особливо кричущим прикладом політики "мала вигода, високі витрати", яку США проводять щодо американських виробників устаткування і Китаю", — заявив Пол Тріоло, партнер консалтингової фірми DGA-Albright Stonebridge Group, який очолює технологічний напрямок фірми.

Найбільше занепокоєння у Тріоло та інших, хто ставить під сумнів логіку експортних обмежень, викликає те, що розмови про безпеку ШІ були витіснені величезними зусиллями США і Китаю перемогти в гонці. Під час адміністрації Байдена робилися спроби одночасно приборкати Китай і співпрацювати в галузі стандартів безпеки, з деяким успіхом. В останні місяці правління адміністрації обидві сторони погодилися зберегти людський контроль над ядерною зброєю.

На думку цих критиків, зосередженість США на обмеженнях підриває подальші безпекові переговори.

"Міжнародне обговорення цього питання дуже, дуже обмежене, і оскільки у Китаю і США немає довіри, наразі обидві країни не можуть говорити про це, — сказав Сяо. — Тепер ми розраховуємо на те, що кожна країна буде самодисциплінованою, але це насправді не просування".

Навіть для тих, хто підтримує збереження обмежень, відсутність у Вашингтона плану майбутнього паритету з Китаєм у сфері ШІ викликає занепокоєння.

"Я думаю, усім зрозуміло, що добре було б обмежити поставки" чипів у найближчій перспективі, сказав Брандейдж. Але, додав він, Сполученим Штатам також потрібно заздалегідь планувати сценарій, в якому нам в кінцевому підсумку доведеться працювати разом над загальними стандартами безпеки і захисту і готуватися до військових та інших наслідків того, що Китай зробить ці досягнення в галузі ШІ. "Я думаю, що добре було б відкласти їх. Але відстрочка не є довгостроковим рішенням", — додав він.

Що робити Трампу?

Наразі команда Трампа дала зрозуміти, що ці обговорення не є пріоритетними.

"Майбутнє ШІ не буде досягнуто за рахунок заламування рук у сфері безпеки", — заявив віце-президент США Дж. Д. Венс у своїй промові на Саміті дій у сфері ШІ в Парижі в лютому.

Наступним серйозним випробуванням для амбіцій Сполучених Штатів випередити Китай стане те, якою мірою їм вдасться залучити на свій бік решту світу, особливо традиційних союзників і партнерів США.

Неминучим викликом для Трампа на цьому фронті є завершення ще одного пережитку Байдена. Адміністрація Байдена висунула свою "Структуру поширення штучного інтелекту" за двері за тиждень до повернення Трампа в Білий дім.

Програма, більш відома як правило поширення ШІ, ділить країни на три рівні доступу до передових технологій ШІ США. Верхній рівень охоплює 18 близьких союзників США, які користуються практично необмеженим доступом, включно з Канадою, Німеччиною і Тайванем, тоді як нижній рівень охоплює близько двох десятків супротивників, на яких накладено ембарго на постачання зброї, включно з Китаєм, Росією, Північною Кореєю та Іраном, де експорт чипів повністю заборонений.

Більшість інших (понад 150) країн належать до другого рівня, на який поширюватимуться суворі вимоги до ліцензування передових мікросхем і параметрів програмного забезпечення, що мають вирішальне значення для розроблення моделей ШІ та центрів обробки даних.

Категорії країн за доступом до ШІ чіпів США згідно з програмою Джо Байдена
Фото: foreignpolicy.com

Адміністрація Байдена включила 120-денний період громадського обговорення, який передав реалізацію правила в руки адміністрації Трампа, встановивши 15 травня крайнім терміном для країн і компаній — багато з яких, включно з Nvidia, Microsoft, Об'єднаними Арабськими Еміратами і Чеською Республікою, лобіювали проти нього — для його дотримання. Остаточну форму, якої це правило набуде за Трампа, розглядатимуть як показник майбутньої стратегії США в галузі ШІ.

Адміністрація Трампа досі не надала достатньо інформації щодо своїх планів, і найближча та остання інформація з'явилася під час слухань щодо затвердження Джеффрі Кесслера, нового заступника міністра торгівлі з питань промисловості та безпеки, який курируватиме реалізацію експортного контролю. Кесслер описав правило поширення ШІ як "дуже складне і бюрократичне", додавши, що це "одне з питань, яке я хотів би переглянути" після затвердження.

"Визначення проблеми було загалом правильним, але я не впевнений, що це правильне рішення", — сказав він.

За словами Тонера з Джорджтаунського університету, інстинктивне прагнення Трампа максимально спростити політику(як повідомляють, адміністрація розглядає можливість повного скасування рівнів країн) може суперечити ширшій стратегії президента щодо стримування Китаю.

"Це або буде просто, або ви зможете стримати Китай, або ви допоможете промисловості США, — сказала вона. — Потрібно вибрати два з цих трьох".

Раніше писали, що ШІ DeepSeek допомагає Китаю робити винищувачі нового покоління J-35 і J-50. Вчені доручають йому вирішувати складні завдання з проекторування, аналізу даних і системної інтеграції.

Про авторів

Ріші Айенгар — репортер Foreign Policy, який висвітлює теми політики і технологій. Раніше шість років працював у CNN Business як редактор з питань Індії в Нью-Делі та технологічний оглядач у Сан-Франциско, а також два роки працював репортером у журналі Time в Гонконзі.

Лілі Пайк — репортерка Foreign Policy, яка висвітлює відносини США і Китаю. До приходу в FP вона писала про Китай і зміну клімату в Grid, Vox, Inside Climate News і China Dialogue.

Теги за темою
КитайHuawei
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Дефицит хлеба в Киеве: когда ждать рекордного роста цен
Политека
2025-07-17T20:00:12Z
«Укрзалізниця» оголосила рамковий тендер на закупівлю 15,5 тис т металопрокату
AgroNews
2025-07-17T18:18:09Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Эскалация конфликта в Сирии: ООН созвала Совбез
Корреспондент
2025-07-18T01:48:50Z
Путин дал Героя России Герою Украины: что известно
Comments UA
2025-07-17T23:12:40Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Даже если с собственного огорода: как правильно мыть овощи, чтобы не отравиться
Знай
2025-07-17T20:51:16Z
Лето, жара и стройная фигура: как худеть в зной с кайфом, а не с насилием над собой
Знай
2025-07-17T18:51:56Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Даже Меган Маркл его употребляет: назван травяной чай, который поможет успокоить нервы
Знай
2025-07-07T02:51:26Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
На Хортице в Запорожье заметили необычного гостя: милое видео показали в сети
Telegraf
2025-07-18T02:12:49Z
Рыбачишь под проводами - рискуешь жизнью: линии могут убить даже без прикосновения
Gazeta UA
2025-07-18T00:00:54Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Норм или стрем: брать деньги у мужа за домашнюю работу
Comments UA
2025-07-17T21:57:44Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Выплаты ко Дню Независимости: могут ли получить УБД
ZN UA
2025-07-18T02:24:52Z
Четырехдневная рабочая неделя: в каких странах ввели и нужно ли это Украине
Comments UA
2025-07-18T02:12:09Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T20:57:44Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Им стоит сделать ребут: Трейлер фильма «Мортал Комбат II»
GameMag
2025-07-17T23:10:08Z
В оккупированной Ялте скончался известный режиссер-фанат Путина, родившийся из Донецка
Comments UA
2025-07-17T18:51:54Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Люди с высоким IQ не делают этого: три привычки, которые сознательно избегают
Gazeta UA
2025-07-17T21:39:14Z
День ангела 18 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-17T21:18:19Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T02:06:37Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Погиб экстремальный спортсмен Феликс Баумгартнер, совершивший прыжок в стратосферу
ZN UA
2025-07-17T21:01:48Z
В Северной Осетии взорвали высокопоставленного офицера минобороны РФ: что известно
TSN
2025-07-17T19:54:55Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Погиб экстремал Феликс Баумгартнер
Gazeta UA
2025-07-18T02:09:18Z
Стало известно, с кем сыграет житомирское "Полесье" в Лиге конференций
Gazeta UA
2025-07-18T01:42:49Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Полузащитник Русенборга пришел развивать свой талант в Манчестер Сити
Корреспондент
2025-07-17T21:39:35Z
Рекордные гонорары: сколько заработают Усик и Дюбуа за бой-реванш
UAToday
2025-07-17T21:06:54Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Федоров: Дія будет отвечать на голосовые запросы
Корреспондент
2025-07-18T00:39:59Z
Состоялся релиз RoboCop: Rogue City Unfinished Business — отдельного дополнения для игры с Робокопом
GameMag
2025-07-17T23:10:11Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z
Сэкономит немалые деньги: эксперты назвали простой способ устранения царапин на кузове авто
Фокус
2025-07-17T15:36:41Z
General Motors показали электрифицированный седан с запасом хода более 1000 км
Фокус
2025-07-17T13:51:51Z