Набув чинності закон про спрощене списання військового майна, втраченого через бойові дії
Набув чинності закон про спрощене списання військового майна, втраченого через бойові дії
В Україні набув чинності закон, який дозволяє спрощене списання військового майна вартістю до 1,7 мільйона гривень. Відповідний документ був підписаний Президентом та оприлюднений на сайті Верховної Ради, повідомляє Мілітарний.
Нововведення стосуються майна, яке було витрачене, зношене або втрачене внаслідок бойових дій під час дії воєнного стану. Згідно з ухваленим законом, командири військових частин зможуть списувати таке майно за поданням спеціальної комісії. У цьому випадку не вимагатиметься погодження з вищими посадовими особами, правоохоронними структурами або спеціальними підрозділами в складі ЗСУ. Також скасовується обов’язкове проведення розслідувань у разі втрати майна через бойові дії.
Основною умовою для застосування спрощеної процедури є те, що вартість кожної одиниці або сума в акті списання не повинна перевищувати 100 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — це еквівалент 1,7 млн грн. У випадках, коли вартість перевищує цю межу, акт має бути затверджений командувачем або іншим керівником органу військового управління, до якого належить підрозділ.
Законом визначено й строки ухвалення рішень. Якщо акт подано на затвердження, посадова особа повинна протягом 20 днів затвердити його або надати вмотивовану відмову з поясненням недоліків, які слід усунути. Повторний розгляд після усунення зауважень має тривати не більше 15 днів.
Документ також розширює перелік майна, яке може бути списане. Тепер дозволено списувати всі категорії військового майна, за винятком об’єктів нерухомості. Це включає, зокрема, зброю, яка раніше не підпадала під дію спрощеної процедури.
Закон стосується не лише військовослужбовців Збройних сил, а й резервістів та військовозобов’язаних під час зборів. Також він поширюється на інші військові формування та правоохоронні органи, включно з Нацполіцією, Держспецзв’язком, підрозділами МВС та СБУ.
Кабінет Міністрів має до 10 червня розробити та ухвалити необхідні нормативні документи для реалізації положень нового закону.
Нагадаємо, у 2024 році було прийнято №10039 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України» щодо спрощення процедури списання військового майна».
Закон на період воєнного стану надав додаткові повноваження командирам військових частин списувати військове майно незалежно від номенклатури служб забезпечення вартістю за одиницю військового майна або за одним актом до 100 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за спрощеною процедурою. Винятком є лише списання таким чином зброї. Тепер до чинного законодавства додалися нові зміни до законодавчих актів.