/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F775088d2d2de01b3cb79f7133d8a4783.png)
У Києві ліфти разом із людьми падають один за одним, а заміни чекати 160 років: "Це все схоже на "лагідний" шантаж"
У Києві справжній ліфтовий жах. У житлових будинках падають ліфти прямо з людьми усередині. Лише в одному районі, Шевченківському, за квітень зафіксовано два такі випадки. Мешканці шоковані, а відповідальні служби знову годують обіцянками.
19 квітня у будинку на вулиці Січових Стрільців ліфт із дівчиною всередині зірвався вниз із шостого поверху. Кабіна різко полетіла, але на щастя спрацювали екстрені гальма. Дівчина дуже злякалася, але фізично не постраждала. Пізніше з'ясувалося, що кабіна постраждала від каміння, що впало зверху.
20 квітня, у Великдень, подібне сталося на вулиці Бакинській, 37-В. Світлана Білик їхала на восьмий поверх, коли ліфт різко зупинився, засмикався, а потім почав падати вниз. На другому поверсі прискорився і з гуркотом ударився об дно шахти. Жінка відбулася синцями та сильним стресом.
Якби в ліфті була дитина або людина похилого віку – це могло закінчитися трагедією.
Мешканці будинку впевнені: причина аварії у халтурному "ремонті". Витягу 50 років, а за весь час його капітально лагодили лише один раз. Та й то – "капремонт" звівся до нової обшивки кабіни, за яку заплатили 600 тисяч гривень. Механізми не чіпали.
Скарг по Києву стає дедалі більше. За словами експерта Олега Попенка в інтерв'ю ТСН, у деяких будинках ліфти відключають спеціально – якщо мешканці не підписують договір із компанією, що управляє. "Це все схоже на "лагідний" шантаж", – аже Олег.
У Києві начебто є програма із заміни старих ліфтів, але за поточними темпами, каже голова Спілки споживачів комунальних послуг, на оновлення всіх ліфтів піде 160 років. Місто ставить сонячні панелі, а ліфти продовжують сипатися.
За словами експерта, ремонт ліфтів став золотим дном для комунальників. Часто гроші йдуть на зовнішній "косметичний" ремонт, а всередині все старе та небезпечне. Іноді ліфти взагалі не лагодять, а обладнання переносять з дому в будинок для видимості роботи.
Раніше ми писали, під'їзд не миють, трава по коліно: що робити, якщо ЖКС халтурить, і навіщо створювати ОСББ
Крім того, Знай.ua повідомляв, українці зможуть полагодити ліфти: є шанс зробити це за рахунок міського бюджету