/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Ffdf3edeb0b47ce31ddf3ec6dcb9d5173.jpg)
Від початку повномасштабного вторгнення близько 20 виконаців Нацфілармонії виїхали за кордон
Про це у коментарі Укрінформу повідомив генеральний директор Нацфілармонії Михайло Швед.
"Відверто кажучи, доволі багато музикантів виїхало, і не тільки від нас - взагалі з інших закладів, з початком повномасштабного вторгнення РФ. Серед тих, хто виступав у Національній філармонії,.. близько 20 людей, можливо, поїхали. Саме тих, хто працював у нас", - розповів Швед.
За його словами, зараз ситуацію вдалося виправити завдяки залученню молоді. Зокрема, під час концерту до Дня Європи серед виконавців були й початківці.
"Ми запустили проєкт, який називається "Молодіжна академія". Тобто, ми почали залучати музикантів-студентів до стажування в нашому симфонічному камерному оркестрі. Таким чином, під керівництвом лідерів оркестрових груп, концертмейстерів оркестру та диригентів вони отримують справжню практику. Окрім того, залучаємо їх під окремі концертні програми, де вони сідають поруч з уже з професійними оркестрантами... І 9 травня якраз четверо музикантів цієї "Молодіжної академії" були в складі оркестру, коли ми виконували Дев'яту симфонію Бетховена", - зазначив Швед.
Як повідомляв Укрінформ, у Національній філармонії в День Європи 9 травня військовослужбовці разом з музикантами з усієї України виконали Дев’яту симфонію Людвіга ван Бетховена, фінал якої є гімном ЄС.
МКСК з 3 березня призупинило видачу листів сприяння для виїзду за межі України до врегулювання питання щодо правил виїзду митців та медійників за кордон під час воєнного стану.
Радник міністра культури з питань стратегічних комунікацій та міжнародної співпраці Дмитро Золотухін поінформував, що протягом 2024 року в Україну з-за кордону не повернулися понад 500 чоловіків, які виїхали за допомогою листів-пропозицій МКСК.