MY.UAНовини
Здолати свій Еверест. Тетяна Яловчак підкорила сім вершин та водить у гори ветеранів на протезах
Здолати свій Еверест. Тетяна Яловчак підкорила сім вершин та водить у гори ветеранів на протезах

Здолати свій Еверест. Тетяна Яловчак підкорила сім вершин та водить у гори ветеранів на протезах

Зміст:
  1. "Ні" – це не завжди "ні"
  2. Переїзд до Києва, нове життя та гори
  3. Підкорити Еверест
  4. Сім вершин на семи континентах
  5. Допомагати ветеранам та долати себе

Тетяні Яловчак 45 років. Вона стала першою українкою, що підкорила сім найвищих вершин планети. Перепливла Босфор. Має чотири вищі освіти, написала книгу "Підкори свій Еверест". Працює мотиваційною спікеркою та коучкою. Їй залишилось піднятись лише на один вулкан, щоб завершити програму сходження на сім найвищих вулканів Землі на семи материках. Ця програма нова: її у 2011 році започаткував вчений Амар Андалкар, позначивши на мапі потрібні вулкани. Альпіністам ідея прийшлася до душі.

LIGA.net поспілкувалась із Тетяною та дізналась, як це – підкорити сім найвищих вершин планети, здолати свій особистий Еверест та почати водити у гори ветеранів із ампутаціями.

"Ні" – це не завжди "ні"

Вона не мріяла про це все. Виросла у Селидовому, навчалась на економіста в Донецьку. Відкрила свою турфірму. Навесні 2014 року склала у валізу літній одяг для відпочинку, та з відпустки у свій дім біля донецького аеропорту уже не повернулась. Тоді там вже були російські військові. Оговтавшись, спитала себе: що далі? Втратила все. Треба починати заново. Що як… Підкорити Еверест?

Нині Тетяна водить у гори ветеранів з ампутаціями. Вона ставить перед собою нову мету вже тоді, коли ще завершує попереднє досягнення. Бо коли, як не зараз.

"Ким я хотіла стати в дитинстві? Хм… Знаєте, не згадаю. Але точно не хотіла бути кухарем. Моє дитинство пройшло в місті Селидове, тато працював шахтарем та водієм, мама – кухаркою в школі, – згадує Тетяна. – Щоранку мама прокидалась о четвертій, щоб встигнути напекти пиріжків на 1200 дітей. Додому поверталась дуже втомленою та ставала робити домашні справи. Мені завжди було її так шкода!.. Якось пиріжки випали на неї з розпеченої духовки, і мама отримала сильні опіки, кілька тижнів не могла нічого робити. Я хотіла жити інакше".

Тетяна згадує, як її дитинство на Донеччині вплинуло на вибір у дорослому житті: "У нашому Селідовому було так: ти або зв'язуєш своє життя з алкоголем та наркотиками, або зі спортом. Думаю, мені пощастило: мій старший на сім років брат – боксер, тож я росла у спортивній атмосфері. Також моя вчителька з малювання практикувала обливання холодною водою. Мені стало цікаво, і вона навчила мене. Батьки не заважали самостійно розвиватись: аби я не шльондрала десь за гаражами. Ми – покоління, що росло з ключем на шиї…".

Фото: особистий архів Тетяни Яловчак

Корисна звичка прижилась. Нині Тетяна щодня починає свій ранок з крижаної води. Саме обливання стало приводом для першої мандрівки у дитинстві:

"Моя вчителька зібралась їхати на конференцію з обливання у велике місто. Каже, давай, поїхали зі мною, – розповідає Тетяна. – Я була впевнена, що батьки відпустять. Але мала спитати тата, а тато: "ні". Ввечері перепитую, знову чую категоричну відмову. Не сплю всю ніч. Це мала бути моя перша мандрівка, розумієте? Я так хотіла поїхати! Зранку чую, як він голиться електробритвою, бере одеколон, розтирає долонями його по щоках. Іде на кухню, робить бутерброд: хліб після того завжди пах одеколоном. Допиває чай, виходить у під’їзд, і я питаю ще раз, але знову: "Я сказав ні!". І я кричу йому навздогін: "А я сіравно поїду!" Чую: "Роби, що хочеш".

Та поїздка пройшла неймовірно. І саме тоді Тетяна зрозуміла: "ні" – не завжди означає "ні". "Все може змінитись, – каже Тетяна. – Тата уже давно немає з нами. Але високо в горах, коли неймовірно важко йти, я уявляю, що він зі мною. Допомагає нести рюкзак".

Переїзд до Києва, нове життя та гори

Після закінчення школи у Селидовому Тетяні стало тісно. Вона вступила на економічний факультет у Донецьк та переїхала туди. Паралельно працювала у тревел-агентстві. Згодом відкрила власний туристичний бізнес, і він став успішним.

Здавалось, у житті все добре. Тетяна мала гарні статки: квартира та будинок у Донецьку, дві ділянки землі в Криму. Навесні 2014-го збиралась у відпустку на Маврикій: поклала до валізи парео, купальники та поїхала на вокзал.

"А там діти плачуть, жінки прощаються з чоловіками – я не дуже розуміла, що відбувається, – згадує Тетяна. – Сіла на останній поїзд з Донецька. Тоді, звісно, не знала про це. Думала, коли повернусь, все вже вляжеться. Я багато працювала і не звертала уваги на новини, думала, що росіянам не вдасться захопити Донецьк. Проте за цей час росіяни зайшли в місто та окупували його. А 14 червня я приземлилась в аеропорту "Бориспіль". Навколо був хаос. Раптом телефонує знайомий: "Яловчак, що там у вас в Донецьку відбувається?" А я йому: "Я не там, стою в аеропорту, не знаю, як добратись додому". Каже: "Стій. Зараз я тебе заберу".

Кілька місяців Тетяна жила у подруги у Києві: житло "донецьким" тоді здавали неохоче. Зрештою їй вдалося винайняти квартиру, але нове життя ніяк не починалося:

"Це був дуже важкий період, – розповідає Тетяна. – Я залишилась сам-на-сам із собою. Чим займатись? Що робити далі? Я навіть стрибнула з парашутом, аби відчути себе. І раптом подумала: може, піти на Еверест? Спорт був у моєму житті завжди, та гори з’явились не одразу. Пам'ятаю, в дитинстві їздили в Крим до бабусі на картоплю, і я задивлялась на хлопців та дівчат з рюкзаками, гітарами. Вони були такі вільні, їхні очі горіли! Сама я тільки у 2011 році вперше пішла в гори. Поїхала разом із друзями в Перу на 21 день. П’ять із них – було сходження на Мачу-Пікчу".

Підкорити Еверест

У Тетяни зовсім не було досвіду походів у гори, а тут їх одразу привезли на висоту 3300 метрів. Одразу почалась гірська хвороба: "Я встигла забігти в номер, сісти на унітаз та взяти до рук сміттєвий пакет. Думала, що мене залишать і підуть на маршрут самі. Але о четвертій ранку ми всі разом вийшли. Я йшла на силі волі, пересилюючи себе. І ввечері уже почувалась добре. Чи хотілось мені потім ще так мучитись? Та ні. Але хотілось до дивовижних людей, яких можна зустріти тільки високо в горах: дослідників, науковців, рекордсменів".

Тоді ще жодна українка не підіймалась на Еверест, і Тетяна подумала: може, саме час це зробити – стати першою? Досвід є, час і бажання теж. Вона вагалась, чекала на знак, і зрештою дочекалася:

"Це було на парковці. Сильна злива. Я сиджу в машині у відчаї, бо загубилась у житті. Не знаю, що робити далі. Слухаю радіо. Там читання: уривок з книги. Що часом треба вийти з літака на висоті 3000 метрів, перевернути світ та підкорити Еверест. Я подумала: що ж, мені підходить".

Щоб зібрати кошти на експедицію, Тетяна вийшла у публічний простір: зібрала пресконференцію. Заявила: йду на Еверест з вишитим рушником та буду першою українкою, яка гордо стане на вершині:

"Дура, сиди дома, рожай дітей!" – ось що я почула, – згадує Тетяна. – До мене ставились як до блаженної… Спонсора не знайшла. Але це був 2016-й: Джамала виграла Євробачення, злетіла високо в небо "Мрія". Як це я не піднімусь? Свою злість перетворила на енергію. Мені потрібно було 70 тисяч доларів. Я продала свою квартиру у Донецьку та полетіла здійснювати мрію".

Тетяна на Евересті. Фото: особистий архів

Звідки така цифра? Тільки сам перміт – дозвіл від Непалу чи Китаю на сходження, коштує близько 15 тисяч доларів. Туроператори, залежно від кількості послуг, нині просять від 38 до 160 тисяч доларів. Спорядження та квитки – ще плюс 10-15 тисяч доларів.

Тетяна увійшла до складу міжнародної експедиції. В цей же час ще одна українка, Ірина Галай, вирішила піднятися на Еверест. Вона побачила пресконференцію й також загорілась ідеєю стати першою підкорювачкою Евересту. Там, де головне – вижити, з’являється конкуренція:

"Я була в шоці, чесно, – розповідає Тетяна. – Якби я не афішувала сходження – вона б, напевно, теж не пішла. Я поставила все на цю експедицію. Проте… Уже перед самим виходом на вершину зі мною зв’язався мій тренер і попросив пропустити Ірину вперед – на це у неї були особисті причини. Гора – не місце для змагань. Тому я погодилась і піднялась через добу після неї".

Експедиція тривала 50 днів та відбувалась так: спочатку учасники 40 днів жили на висоті 5300 метрів – у базовому таборі. Робили з нього постійні виходи на нову висоту для акліматизації. А потім фінальний тиждень: вихід на гору. 5800 метрів – ночівля, 6000 метрів – ночівля, 7000 метрів – ночівля.

Далі сходження продовжилось у висотному костюмі: дуже теплому комбінезоні та високих чоботах, що розраховані на вкрай низькі температури. Озброїлись кисневими балонами. Ставало все важче. Потім були 7800 метрів і ночівля в холодному наметі. Наступного дня – вихід на висоту 8300 метрів. Це штурмовий табір: найвищий табір, з якого альпіністи виходять на вершину.

"Їсти не можеш, про сон і мови нема. Ти сидиш, впираєшся ногами у камінчик, бо рівного плато немає, і намет стоїть на схилі, – згадує Тетяна. – Чекаєш 12 години ночі і починається штурм. Такий час обраний не просто так: це ідеальне "вікно": рано-вранці досягаєш вершини і встигаєш спуститися нижче "зони смерті" цього ж дня. Спати хочеться шалено, темно, холодно, важко, але рухаєшся до своєї мрії. У такі моменти розумієш, що найважливіше – це життя. Я змогла. Підкорила Еверест, розгорнула рушник. Думала, що крізь мене пройде божественне світло, я стану мудрою та чарівною… Але ні. Зате тепер від пережитого кисневого голодування я часто забуваю імена".

Сім вершин на семи континентах

На спуску Тетяна вирішила: не вийшло стати першою українкою тут – стане першою, якій підкоряться сім найвищих вершин семи континентів.

"На спуску гине найбільше альпіністів, бо не розраховують свої сили. Мене хитало, рухалась мляво, нечітко. Хотілося присісти подрімати… Але це був би не сон. Я дивилась на тіла тих, хто назавжди лишився на схилах і казала собі: "Зберись, Яловчак, бо будеш таким же жмуріком". У таборі на висоті 6400 метрів я нарешті зняла шкарпетки. Вони були вологі від крові: нігті знялись разом з ними".

Російський Ельбрус Тетяна підкорила ще у 2013 році. Африканську Кіліманджаро у 2012-му та Південноамериканську Аконкагуа у 2015 році. Ще на чотири найвищі вершини їй вдалося піднятись за 2017 рік.

Фото: особистий архів Тетяни Яловчак

"Найскладнішою для мене стала гора Деналі на Алясці, – згадує Тетяна. – Ми два тижні не могли почати сходження, бо йшов сніг. Хоча як ішов. Випав весь сніг, весь, що міг випасти! Нарешті розвиднілось. Ми піднялись на вершину, хоч це було вкрай важко. На спуску йшли у снігоступах. Постійно опускали перед собою двометровий щуп, щоб розбити табір на твердій поверхні, а не на тріщині, прикритій снігом. Знайшли таке місце та присіли перепочити. Бачите картинку? Нічна Аляска після жахливої негоди в період білих ночей. На схилі нас четверо: я і три хлопця – тільки наша команда. І назустріч піднімається група! Як думаєте, хто там? Ірина Галай!.. Так, вона хотіла і сім вершин першою підкорити. Але ще досі цього не зробила".

Допомагати ветеранам та долати себе

Щаслива Тетяна отримала нарешті визнання та рекорд України. Написала та видала книгу "Підкори свій Еверест", де не кличе у гори, а закликає йти до своїх мрій. Стала мотиваційною спікеркою та коучкою. Після вершин занурилась у воду: перепливла Босфор. Зараз завершує програму семи найвищих вулканів: залишився ще один. З початком повномасштабного вторгнення особисті перемоги відклала на другий план та працює задля однієї, спільної:

"Багато волонтерю, їжджу до військових. Дуже хочу, аби вони відчували підтримку, – розповідає Тетяна. – Ще одна моя мета – мотивувати ветеранів з ампутаціями жити повноцінним життям. Я подивилась документалку про британця з ампутацією вище коліна, якому допомогли піднятись на Еверест. А що у нас? Почала дізнаватись: ніхто такого не робить. Отже, буду робити я! Звісно, не так високо. Думала, буде черга ветеранів з ампутаціями піти зі мною в гори… Жодного охочого. Я звернулась в одну організацію, що займається протезуванням, в іншу: може, хтось захоче? Ні. Відмови. Випадково зустрілась з піарником Третьої штурмової, пожалілась. І він мене познайомив з Олегом Шаховим – ветераном з ампутацією кисті руки. Ми вирішили йти на Казбек".

З ветераном Степаном Коробкіним на Кіліманджаро. Фото: особистий архів

Спонсори знову не квапились виділяти кошти на це. Підтримав проєкт бізнесмен – хороший знайомий Тетяни. Олег вперше був у горах:

"Йому було дуже важко. Але він ішов не за себе, а за побратимів. Напролом. Казав: "Я з Третьої штурмової". І в цьому було стільки сили! Восени минулого року Казбек висотою 5054 метрів підкорився йому. Далі ми мали йти на Кіліманджаро, все було готово. Мали дату вильоту, але загострилась хронічна хвороба Олега. Звернулась до центру "Титанові": вони знайшли мені Степана Коробкіна. У нього висока ампутація правої руки, у нас – лише тиждень на підготовку. Він ніколи не був у горах, але все одно погодився".

Степан піднявся на висоту 5756 метрів і встановив рекорд України: найвища вершина, куди піднялась людина з ампутацією.

"Ми були в експедиції п’ять днів, – розповідає Тетяна. – Перші три Степану було зле: наслідки 32-х операцій з наркозом. Проте він все одно йшов".

Сама Тетяна добре знає, як важко відновлюватись після травм: мала розрив зв’язки під коліном. Операція, тривала реабілітація. Повна заборона займатись будь-яким спортом. Але Тетяну це не влаштувало:

"Не можна ходити в гори, одягати підбори. Пам’ятаю, як іду, кульгаючи, і якась бабуся дивиться на мене й каже: "Ой, така молода, а вже калічка". Я не погодилась. Пішла в басейн закачувати м’язи. Далі – тривалі піші прогулянки. Через біль, через "не можу", я привела себе у форму. Досі люблю довго гуляти. Причому без музики чи подкастів: так складніше. Високо в горах музики не буде. Тільки монотонний рух. Це, насправді, дуже нудно. Та, долаючи це "нудно", ще раз доводиш собі: ти можеш все. Бо якщо ти не підкориш свій Еверест, хтось зробить це за тебе. До речі, скоро веду до Евересту бійців ГУР. Тільки тсс, про це поки не можна розповідати".

Читайте також
Стати дублером в кіно і полюбити гори. Як ветеран, що втратив ногу, повертається до цивільного життя
Теги за темою
войнарекорд
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Мясо снова подорожало: сколько стоят говядина, буженина и бекон в супермаркетах
Хвиля
2025-07-18T05:06:13Z
Почти втрое дороже, чем в прошлом году: сколько стоят яблоки нового урожая
ZN UA
2025-07-18T05:01:21Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Диктатор почувствовал силу: озвучен неоднозначный прогноз действий Путина за 50 дней, предоставленных Трампом
Comments UA
2025-07-18T05:12:17Z
Стало известно о еще одном подарке Трампа Путину: что заявила посол ЕС
Comments UA
2025-07-18T05:12:07Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Употребление этих 14 продуктов существенно улучшит здоровье мозга и память
Comments UA
2025-07-18T04:21:23Z
Стоит ли покупать резаный арбуз: врач предостерегла от страшной ошибки
Знай
2025-07-18T04:21:21Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Даже Меган Маркл его употребляет: назван травяной чай, который поможет успокоить нервы
Знай
2025-07-07T02:51:26Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
В Україні зростають експортні ціни на пшеницю
AgroNews
2025-07-18T05:07:20Z
РФ попала в жилой сектор Чугуева: есть раненые
Корреспондент
2025-07-18T04:49:50Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Норм или стрем: брать деньги у мужа за домашнюю работу
Comments UA
2025-07-17T21:57:44Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Один ритуал на счастье: что сделать в народный праздник 18 июля
UAToday
2025-07-18T05:06:42Z
19 июля — какой церковный праздник, почему не следует солить огурцы
TSN
2025-07-18T05:03:23Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T20:57:44Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Без гостей, платья и лишнего шума: дочь Оли Поляковой сыграла тайную свадьбу – кто избранник
Знай
2025-07-18T03:51:20Z
Им стоит сделать ребут: Трейлер фильма «Мортал Комбат II»
GameMag
2025-07-17T23:10:08Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Плохая новость для любителей сыра: ученые обнаружили вредные "добавки"
TSN
2025-07-18T04:45:05Z
Успеете приготовить к приезду гостей: рецепт домашних конфет "Тирамису" за 10 минут
Telegraf
2025-07-18T03:18:28Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Россияне сбросили УАБы на Запорожскую область: есть погибший
Корреспондент
2025-07-18T05:03:19Z
Много взрывов: в российском Дзержинске жалуются на налет дронов
Корреспондент
2025-07-18T04:33:41Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Первые медали для Украины на Универсиаде: достижения Максименко и Конрад
Корреспондент
2025-07-18T04:48:31Z
Рекордное предложение: Винисиус может стать самым дорогим трансфером
Корреспондент
2025-07-18T04:09:35Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Экс-защитник Барселоны снова будет играть в Ла Лиге
Корреспондент
2025-07-18T03:27:13Z
Погиб экстремал Феликс Баумгартнер
Gazeta UA
2025-07-18T02:09:18Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Digital Foundry: PlayStation 6, скорее всего, получит 24 ГБ оперативной памяти — этого хватит на улучшенный рейтрейсинг и ИИ
GameMag
2025-07-18T05:03:37Z
Ученые показали крупнейшую в мире змею, жившую после динозавров: как выглядит
TSN
2025-07-18T04:18:54Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z
Сэкономит немалые деньги: эксперты назвали простой способ устранения царапин на кузове авто
Фокус
2025-07-17T15:36:41Z
General Motors показали электрифицированный седан с запасом хода более 1000 км
Фокус
2025-07-17T13:51:51Z