MY.UAНовини
Як український кардинал Бичок обирав Папу на конклаві
Як український кардинал Бичок обирав Папу на конклаві

Як український кардинал Бичок обирав Папу на конклаві

Увага християнського та й глобального світу прикута до постаті нового глави Римо-католицької церкви папи Лева XIV, урочиста інтронізація якого відбудеться у Ватикані 18 травня. Та багатьом і досі кортить дізнатися: а що ж таки сталося за зачиненими дверима Сикстинської каплиці? Чому конклав відбувся доволі швидко, пройшло трохи більше доби? Хай це не стало історичним прецедентом, бо були й менш тривалі вибори папи, але обізнані спостерігачі цього разу розраховували принаймні на 2 – 3 дні.

Якщо і прогнозували білий дим на четвер 8 травня, то на балконі собору Святого Петра мав з'явитися супер "фаворит" – італійський кардинал П'єтро Паролін, державний секретар Ватикану часів папи Франциска. Саме його ім'я "Паролін!" почали вигукували на площі після перших ознак білого диму з комина Апостольського палацу. Якщо не він, то принаймні мав бути хтось інший із орієнтовної десятки папабілі. Аж ні…

На диво багатьох після церемоніальної формули Наbemus Papam кардинал протодиякон Домінік Мамберті оголосив маловідоме ім'я – Роберт Френсіс Превост. Так, його згадували, але вважали андердогом у переліку ймовірних кандидатів (папабілі). Усі передбачення й ставки вкотре виявилися марними. І римська приказка "хто заходить папою, виходить кардиналом" підтвердилася. Превост зайшов на конклав швидше кардиналом, а вийшов – папою.

Чому зробили такий несподіваний вибір і назвали наступником Петра саме пастора-американця, зруйнувавши таким чином ще одне табу в історії Католицької церкви? Що пішло не так або чому пішло саме так? Як вдалося домовитися між таборами так званих прогресистів й консерваторів? Чи дійсно були групи впливу? Яка атмосфера панувала в Апостольському палаці упродовж клаузури – повної ізоляції від зовнішнього світу на час конклаву? Чи так усе відбувається, як відтворено у фільмі Едварда Бергера "Конклав" (2024)?

Це все залишається таємницею допоки через роки дослідники не відкриють документи Ватиканських архівів і не розкажуть деякі подробиці. Наразі спробуємо заглянути бодай у шпаринки залаштункової кухні минулого конклаву. І цього разу покладаємося на розповіді не лише іноземних оглядачів та прелатів, а маємо привілей скористатися свідченнями українського та ще й наймолодшого учасника конклаву – 45-річного кардинала Миколи Бичка, єпископа УГКЦ у Мельбурні (Австралія).


Микола Бичок / Фото 24 Каналу

Сила Святого Духа

"Це був момент істини. Багато людей намагалися передбачити ім'я наступника, але це – незабутні вибори, бо лише Святий Дух вирішив, хто буде вести Церкву далі", – із посмішкою та почуттям гідно виконаного обов'язку говорить перед журналістами кардинал Бичок.

У традиційному чорному вбранні представника Східної церкви його кукіль (головний убір української монашої традиції) трохи приховує втомлене обличчя, яке сяє однак від радості. Видно, що його дебютний конклав не був римською відпусткою.

За розповідями місцевих журналістів, деякі кардинали-виборці, особливо "новачки" з далеких країн перед конклавом зізнавалися, що не могли дочекатися, коли сядуть у літак і повернуться до рідних єпархій: настільки відповідальною і напруженою видавалася їм ситуація довкола виборчого процесу у Ватикані.

Про атмосферу Микола Бичок докладно не оповідає, щоправда наголошує на особливому моменті молитов, "бо конклав – це не лише голосування, це і час молитви".

"Я підтримував не лише папу Лева XIV, але і всіх кардиналів своїми молитвами, – говорить греко-католицький єпископ. – Нам потрібні багато молитв. Вони справді свідчать про важливу річ, а саме – багато передбачень розсипалися на друзки, бо Святий Дух діє у свій спосіб".

Знову про значення молитви. Під час спілкування в ошатному дворику римського готелю Domus Australia єпископ на хвильку відходить від теми виборів глави Церкви і ділиться спогадом про похорон папи Франциска 26 квітня.

"Я мав цю вервечку і стояв від труни за 5 метрів. Різні світові лідери проходили, а коли пройшов Дональд Трамп, я собі подумав, що ось почнеться поховальна церемонія. Далі я молився, не дивився на годинник і думав: щось затримується, служба не починається. Пізніше ми дізналися, що (у соборі Святого Петра) відбулася ця зустріч Трампа із Володимиром Зеленським", – розповідає Микола Бичок, не приховуючи сподівань на порозуміння між двома лідерами.

Перед пресконференцією пролунало попередження: поважати внутрішньоцерковні правила й таємницю – не ставити запитань про специфіку конклаву та його атмосферу, відповіді не отримаєте. Журналісти прийняли правила гри, та кортіло бодай щось довідатися, тому хто дивився "Конклав", поцікавилися, чи відображає кінострічка реальність?

"Я переглянув фільм, але він є контроверсійним, особливо у питанні молитви. Чи ви бачили, коли кардинали моляться у фільмі? Жодного разу. Я не скажу, що стрічка неправдива, але реальність насправді інша", – зазначив єпископ.

Далі він говорить про величезну відповідальність, яку відчував із братами-кардиналами: "У світі 1,4 мільярда католиків, і це голосування – надзвичайна відповідальність, бо ми свідомі того, що це матиме вплив не лише на наше життя кардиналів чи єпископів, а на всіх вірних у світі".

Тема миру на конклаві

Микола Бичок дав зрозуміти чим серед іншого керувалися учасники конклаву, обираючи лідера християн у час великих збройних конфліктів та спроби поділу світу між країнами-глобальними гравцями. У зв'язку з цим він нагадав про ще один важливий факт перед таємними виборами. 6 травня, в останній день загальних зборів колегії кардиналів, вони ухвалили Заклик до миру в Україні, на Близькому Сході та в інших частинах світу, де тривають війни.

"Ми звертаємося до всіх залучених сторін зі щирим закликом якнайшвидше досягти постійного припинення вогню і без попередніх умов та подальших затримок домовитися про мир, якого так давно прагне населення", — заявили кардинали.

За словами Миколи Бичка, заклик до миру до всіх лідерів світу – це чітка позиція, яку займає Церква. "У своїх перших словах до світу "Мир хай буде з усіма вами!" папа Лев XIV запропонував послання глибокої пасторської простоти і сили. Хоча він не звертався до якогось одного народу, його заклик до миру звучить у серцях усіх, хто страждає від насильства, особливо в серцях народу України, який досі переживає біль війни і вимушеного переселення", – сказав український кардинал.

Не виникає сумнівів, що обираючи постать майбутнього понтифіка, шукали також пастора-миротворця. І як припускають тепер оглядачі-ватиканісти, добирали, певно, сміливішого, ніж був попередній папа Римський Франциск, котрого нерідко критикували за надмірний пацифізм.

"Бо зрештою Бергольйо ніколи не був тим, хто мандруючи світом, захищав жертву від агресора, а він був тим, хто робив усе можливе, щоб просто зупинити конфлікти, вимагаючи часто у сторони-жертви зробити крок вперед, щоб піти назустріч для задоволення потреб агресора", – написало 9 травня у редакційній колонці ліберальне видання Il Foglio.

Мало хто плекаює надію, що новий глава Римо-католицької церкви зможе зупинити війни, однак він може подавати християнам об'єктивне трактування конфліктів і робити чітким (неамбівалентним) послання Церкви стосовно теми миру, що у свою чергу формує громадську думку не лише в християнському світі. Невипадково деякі досвідчені кардинали у передконклавних інтерв'ю висловлювали побажання, щоб знайти особистіть, якій притаманна сміливість польського понтифіка святого Івана Павла Другого.

Про важливість відважності Святішого отця зауважує і кардинал Микола Бичок після обрання папою Роберта Превоста: "Це початок нового етапу в житті церкви, етапу сповненого надії, молитви та оновленої відданості єдності і місії. Для мене було великим привілеєм і водночас урочистою відповідальністю брати участь у конклаві. У цьому священному просторі розпізнавання і молитви я разом з братами-кардиналами довірив себе проводові Святого Духа, шукаючи того, хто поведе церкву вперед з відвагою та милосердям".


Микола Бичок / Фото 24 Каналу

Понтифік Превост й Україна

Микола Бичок вважає за необхідне повторити, що попередній папа Римський Франциск був проукраїнським, за винятком кількох невдалих фраз. "З часом оприлюднять різні документи – і тоді буде чітко видно, яку позицію займав папа Франциск (у питанні російсько-української війни). Однак і нині можна сказати, що це була проукраїнська позиція", – додав єпископ.

А за нового Святішого отця сподівається й вірить, що Церква буде об'єктивно доносити концепцію "справедливого миру". "Справедливий мир – це не лише зупинення війни, але передусім це виправдання України як жертви агресії і засудження Росії як агресора, – зазначає кардинал Бичок. – Україна ще довго чекатиме миру, йдеться не лише про зупинення війни, а й про заліковування травм війни. Саме тому УГКЦ на синоді минулого року зосередила увагу, як допомогти нашим вірним, які зранені війною, втратили рідних, знайомих, тих які в полоні або вважаються зниклими безвісти. Питання миру – дуже глобальне".

Кореспондентка 24 Каналу поцікавилася, чи була можливість особисто поспілкуватися з американським кардиналом Робертом Превостом перед конклавом або вже у процесі. Чи вдалося зрозуміти, що американський місіонер знає про Україну та Росію, чи усвідомлює небезпеку тоталітарного режиму Кремля й нехристиянську позицію Російської православної церкви?

Микола Бичок відповів: "Кардиналів дуже багато (близько 200 брали участь у конгрегаціях, 133 із них голосували – ред.), і практично неможливо було поговорити з кожним. Я не мав нагоди поспілкуватися з кардиналом Превостом, але мав нагоду слухати його доповіді, про які нині не можу сказати, це таємниця. Я думаю, що ми маємо велику надію не тому, що Ювілейний 2025 рік проголошений Католицькою церквою роком надії. Вважаю, папа Лев XIV не лише буде говорити про надію, а буде втілювати її в життя, і ця надія проявиться у гарантуванні справедливого миру в Україні та різних куточках світу, де точиться війна".

Також кардинал Бичок запевнив, що Апостольська столиця під проводом папи Римського Лева XIV буде продовжувати попередню місію у сприянні поверненню українських полонених та викрадених Росією дітей. "Ватикан завжди був стороною на захисті стражденних, цю лінію понтифікат буде вести далі. Ще почуємо про позицію папи, але перший його месседж з балкону базиліки був чітким: мир досягається не лише великими світу цього, а й через мир, що йде від Христа", – зауважив єпископ УГКЦ.

Із аутсайдера у фаворити

Чому конклав завершився відносно швидко? Що сталося із кардиналами-фаворитами? Пройшло трохи більше 24 годин, й папу Римського Лева XIV обрали після чотирьох турів голосування: два рази вийшов чорний дим і потім – білий. На це була воля Божа, Святий Дух так розпорядився, повторюють учасники найбільш таємничих виборів світового лідера християнства. Що саме сталося, достеменно невідомо: розголошення таємниці карається відлученням від Церкви. Але, як завжди, виникають гіпотези або деякі прелати вдаються до опису загальної ситуації.

Той самий "фаворит" італійський кардинал П'єтро Паролін, уродженець північної провінції П'яченци, у листі до місцевого видання Il Giornale di Vicenza розповідає, що ім'я Роберта Превоста з'явилося після перших турів голосування. Справді, на вечір 7 травня, першого дня голосування, медіа в Італії почали обговорювати збільшення голосів на користь пастора родом із Чикаго. Окрім Пароліна були ще троє папабілі італійці – Маттео Марія Дзуппі, Джузеппе Беторі, П’єрбаттіста Піццабалла.

"Їх виявилося забагато проти одного американця, і це не сприяло поверненню понтифікату в Італію після трьох іноземців (поляка, німця й аргентинця)", – на умовах анонімності повідав газеті La Stampa ватиканський дипломат. Італійці завжди мріють бачити очільником Святого престолу свого співвітчизника. Цього разу проіталійська риторика була особливо сильною як, зрештою, і кандидати.

На думку місцевих оглядачів, після 50-літньої перерви (відколи не обирають папи-італійця) та в час великих воєн християни потребують пастора і вдалого переговірника, а хто ж краще, ніж італієць, може балансувати між конфліктуючими сторонами для подолання сучасних викликів, які стоять перед Церквою й світом. Подейкують, що кандидатура дипломата Пароліна не переконала багатьох так званих прогресистів-прибічників Бергольйо, особливо з країн Азії та Африки. Кажуть, чимало представників Глобального півдня були розгублені перед конклавом, навіть маючи іншого "фаворита" – філіппінця Луїса Антоніо Тагле. Врівноважений стиль і рішучість Роберта Превоста згодом переконала розгублених й більш впевнених прогресистів, які підтримували француза Жан-Марка Авеліна, і також представників Римської курії.

Як з'ясувалося, "режисером" конфігурації переможної кандидатури Превоста став інший кардинал-американець із Нью-Йорка – Тімоті Долан. Це консерватор і прихильник президента Трампа, котрий по суті заради єдності розділеної нині американської церкви вирішив грати в одній команді з прогресистами, вболіваючи за антитрампівського поміркованого кардинала Роберта Превоста. Долан нібито згуртував англомовних прелатів з різних країн і таким чином найбільш інтернаціональний конклав за всю історію Римо-католицької церкви дійшов історичного вибору.

Досі було неможливо уявити папу-американця, "папу-супердержаву". Експерти розповідали про поширені антиамериканські, швидше антитрампівські настрої серед кардиналів-виборців. Як зауважують оглядачі-ватиканісти, тепер зруйнували табу на "папу-супердержаву", географія вже не впливає на вибори. Важливо те, які особисті, духовні і політичні характеристики притаманні кандидату. Тому останній вибір описують так: перший папа зі США у той час, коли Сполучені Штати за президента Трампа втрачають образ наддержави у світі, де суспільство і церква глибоко розділені. Превост і Трамп – два різних обличчя однієї Америки.

Врешті-решт портрет обраного понтифіка Лева XIV виглядає цілком досконало: виріс у багатонаціональній родині європейського походження, отримав освіту і сформувався між двома континентами Північною та Південною Америками (20 років місіонерського досвіду в Перу), суворо дотримується доктрини Церкви і в міру відкритий до новацій, був здібним управлінцем на різних посадах у Ватикані, вільно володіє італійською, відповідно англійською та іспанською мовами.

Перша поява у традиційному папському вбранні з яскравою моццеттою (накидкою) на плечах дала католикам промовистий знак: цей понтифік відрізнятиметься від свого попередника, котрий одягав просту білу рясу. Говорячи про Святішого отця Лева XIV, літній кардинал Джованні Баттіста Ре підсумував просто: "Це папа, який підходить для нашого часу".

Теги за темою
СтаттіРелігія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ізраїль просить МКС відкликати ордери на арешт Нетаньягу та ексглави Міноборони країни
Лига
2025-05-12T14:07:33Z
Президент Бразилії виправдовується за свій візит на парад у москву
iPress
2025-05-12T14:07:31Z
Україні не потрібні гарантії безпеки від росії – Єрмак
iPress
2025-05-12T14:07:30Z
17-й пакет санкцій проти рф можуть ухвалити на Раді ЄС 20 травня
iPress
2025-05-12T14:07:08Z
Уряд Німеччини обмежить інформацію про постачання Україні зброї - йдеться і про Taurus
УкраинФорм
2025-05-12T14:07:05Z
Німеччина висунула жорсткий ультиматум Путіну: часу – до кінця доби
Хвиля
2025-05-12T14:07:02Z
Трамп обіцяє, що ліки у США подешевшають на 59% і «ніякої інфляції»
УкраинФорм
2025-05-12T14:06:14Z
Коригував обстріли Одещини під час роботи на «швидкій». Російський агент отримав вирок
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T14:04:59Z
У НІмеччині дали Путіну час на рішення про припинення вогню
Gazeta UA
2025-05-12T14:04:32Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
ЮНЕСКО допоможе у відновленні академії Бойчука
УкраинФорм
2025-05-12T14:07:37Z
Зірка «Білого лотосу» Еймі Лу Вуд зіграє дружину Достоєвського у чорній комедії «Ідіоти»
Детектор М
2025-05-12T14:01:35Z
У Луцьку відбудеться V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера»
Детектор М
2025-05-12T13:55:41Z
Супермодель Жизель Бюндхен уперше показала третю дитину
Фокус
2025-05-12T13:42:22Z
Безос і його наречена одружаться на венеціанському острові: хто буде серед гостей
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T13:39:29Z
«Оленя», «Шьоґун» та «Україна: Ворог у лісі»: оголоcили переможців британської премії BAFTA TV Awards 2025
Детектор М
2025-05-12T13:31:24Z
Стрічка «Україна: Ворог у лісі» отримала телевізійну премію BAFTA-2025
УкраинФорм
2025-05-12T13:21:52Z
Весняні концерти, стендап і вистави: куди піти в Києві у травні 2025 року
Факти ICTV
2025-05-12T13:10:24Z
Через протест польських перевізників може бути ускладнений рух у пункті пропуску «Ягодин-Дорогуськ» - ДПСУ
УкраинФорм
2025-05-12T14:07:54Z
Зеленський провів першу розмову з Папою Левом XIV
24tv
2025-05-12T14:07:05Z
В Україні стартує друга хвиля проєкту «Адреса дитинства»
УкраинФорм
2025-05-12T14:06:09Z
На каналах Eurosport створили українську аудіодоріжку
Детектор М
2025-05-12T14:04:02Z
У Римі знайдено давню резиденцію понтифіків
360ua.news
2025-05-12T14:00:57Z
Яку середню зарплату отримують вчителі в Україні
24tv
2025-05-12T13:57:32Z
Є багато питань, – віцемаршал Великої Британії вражений можливостями українських морських дронів
24tv
2025-05-12T13:54:57Z
Нацгвардія спростувала, що командувача Півненка було звільнено
Лига
2025-05-12T13:54:43Z
Це не гадюки: унікальний вид змій опинився у Червоній книзі України
Telegraf
2025-05-12T13:54:21Z
Ця спеція уповільнює старіння: чому варто додати шафран у догляд за шкірою
Gazeta UA
2025-05-12T13:58:49Z
Що відбувається із психічним здоров'ям українців? Оприлюднено тривожні дані
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T13:51:37Z
Україна та Ірландія співпрацюватимуть у підготовці медсестер
УкраинФорм
2025-05-12T13:49:22Z
Чому вії після нарощення випадають: основні причини, які треба знати
24tv
2025-05-12T13:36:40Z
Знижує тиск на 15 пунктів: знайдено новий засіб проти стійкої гіпертензії
Факти ICTV
2025-05-12T13:12:18Z
Акції індійських виробників ліків просіли після заяви Трампа
24tv
2025-05-12T13:06:58Z
Зеленський привітав медсестер з професійним святом
УкраинФорм
2025-05-12T12:12:54Z
Як час прийому їжі допомагає підтримувати і контролювати вагу
360ua.news
2025-05-12T12:03:47Z
Банани стануть розкішшю? Кліматологи б'ють на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T12:00:41Z
В Індонезії загинули 13 людей під час утилізації старих боєприпасів
Лига
2025-05-12T13:30:37Z
Прокуратура повідомила про підозру киянці, яка намагалася «продати» інсульт за $6 тиc
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T13:24:42Z
Буковинського правоохоронця затримали за спробу переправлення за кордон ухилянтів та підкупу прикордонника
Украина Криминальная
2025-05-12T13:12:09Z
"Я подумав, що це вибух": у США зняли на відео "пилового диявола"
24tv
2025-05-12T13:06:59Z
У Харкові внаслідок ДТП постраждали два чоловіка
Мій Харків
2025-05-12T12:57:21Z
Під Києвом прощалися із застреленими військовим і його тещею
24tv
2025-05-12T12:51:30Z
На Закарпатті взято під варту попа та диякона УПЦ , які переправляли ухилянтів через кордон
Украина Криминальная
2025-05-12T12:48:55Z
Довічне ув’язнення за розбійний напад та вбивство фермера отримали зловмисники на Дніпропетровщині
Украина Криминальная
2025-05-12T12:33:16Z
Дві обікрадені квартири за день – підозрюваного в крадіжках волинянина взяли під варту
Украина Криминальная
2025-05-12T12:21:55Z
Китай покрив сонячними панелями цілу гору․ Дронам не вистачає заряду, щоб облетіти всю її площу
InternetUA
2025-05-12T14:01:02Z
Контінентал подвоїть площі сидератів
AgroPortal
2025-05-12T14:00:32Z
Українці отримали 443 млн грн кешбеку за березень — рекорд з початку програми
Факти ICTV
2025-05-12T13:54:45Z
Україна зберігає позитивне сальдо у торгівлі молокопродуктами
Agravery
2025-05-12T13:52:24Z
Ціни на цибулю підскочили
AgroPortal
2025-05-12T13:30:21Z
Мода без моралі: які бренди досі заробляють в Росії
24tv
2025-05-12T13:12:44Z
Тарифи на електроенергію в Україні: що буде з цінами в червні
Фокус
2025-05-12T13:12:10Z
У цьому прорахувались найбільше: економіст спрогнозував критичний дефіцит бюджету Росії
24tv
2025-05-12T13:09:45Z
Долар злетів до нового максимуму на ринку
24tv
2025-05-12T13:03:54Z
"По полю якась чорна пляма собі повзе": в ЗСУ розповіли, як нищать росіян у "плащах Гаррі Поттера"
Фокус
2025-05-12T14:06:56Z
ЗС РФ могли захопити Котлярівку і майже у Дніпропетровській області: що кажуть військові
Фокус
2025-05-12T14:06:13Z
На Буковині видобували вапняк під виглядом облаштування бомбосховища
1News
2025-05-12T14:04:41Z
Гороскоп на 13 травня: Тельці можуть розбагатіти, а Скорпіонів чекають виклики
Telegraf
2025-05-12T14:04:14Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги в Сумській області: скільки доведеться платити
Политека
2025-05-12T14:01:42Z
Прокуратура вимагає захисту для історичної будівлі на Солом'янці через суд
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T14:00:46Z
Що відбувається на фронті: повідомили новини з передової
Gazeta UA
2025-05-12T13:58:49Z
У Криму чоловік зламав прапори на могилах солдатів РФ, які воювали проти України
УкраинФорм
2025-05-12T13:54:37Z
Житомир — місто воєводи та жита – що приховує назва міста
GlavRed
2025-05-12T13:54:31Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
ЄСА надала автовиробникам саме те, про що вони просили
Топ Жир
2025-05-12T13:00:04Z
Електромобілі Hyundai у небезпеці: китайські бренди націлились на ринок Південної Кореї
AutoGeek
2025-05-12T12:48:25Z
BMW презентував спецверсію кросовера X7 за $110 000
AutoCentre
2025-05-12T12:16:32Z
Нова угода про торгівлю, але дешеві електромобілі з Китаю залишаються під забороною
Топ Жир
2025-05-12T12:15:09Z
Як одне слово допоможе визначити, що людина бреше
Знай
2025-05-12T13:51:58Z
Як відмити внутрішнє скло духовки: простий, але дієвий домашній засіб
GlavRed
2025-05-12T13:30:21Z
Чому молоко біле, якщо корова їсть зелену траву: знають навіть не всі дорослі
GlavRed
2025-05-12T13:27:22Z
Чайний наліт зникне з чашок за секунди: елементарний лайфхак
24tv
2025-05-12T13:18:34Z
Інтер'єр спальні: яку помилку найчастіше роблять при облаштуванні цього простору
24tv
2025-05-12T13:12:44Z
Їжа майбутнього: що люди їстимуть у 2050 році на думку експертів
Фокус
2025-05-12T12:51:20Z
Як зрозуміти, що у вашому будинку забагато пилу, і що з цим робити
24tv
2025-05-12T12:21:31Z
Тут народився король: чому варто побачити Олеський замок на Львівщині
24tv
2025-05-12T12:21:27Z
Чим обробити абрикос навесні: дачники розкрили головні секрети
24tv
2025-05-12T12:21:03Z
Зірковий Мбаппе повторив рекорд легенд Барселони в Ель Класіко
24tv
2025-05-12T13:57:33Z
Конте: Мене дратує, коли ми не перемагаємо
Football.ua
2025-05-12T13:46:42Z
"Він може зупинити": колишній чемпіон світу дав сміливий прогноз на реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-05-12T13:39:23Z
"Шахтар" - "Динамо": де дивитися матч і які коефіцієнти
Gazeta UA
2025-05-12T13:37:43Z
Де Брюйне погодився перейти в Наполі – Sky Sports
Football.ua
2025-05-12T13:28:08Z
«Мені 40 років, а я бігаю!». Мілевський, не добираючи слів, накричав на одноклубників
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T13:27:05Z
Рішення за Луніним: Реал погодився продати українського голкіпера
24tv
2025-05-12T13:18:57Z
Зірковий гравець НБА може змінити команду
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T13:09:37Z
Флік узгодив контракт з Барселоною до 2027 року
Football.ua
2025-05-12T12:48:50Z
Побив усіх: названо телефон, який перевершив за потужністю батареї і iPhone, і Samsung
Фокус
2025-05-12T13:58:50Z
Штучний інтелект навчився відтворювати обличчя людини за ДНК
ITC
2025-05-12T13:58:05Z
Не золото і не морські істоти: науковці показали, що виявила камера на дні Маріанської западини
24tv
2025-05-12T13:57:21Z
Apple планує суттєво підвищити ціни на iPhone - WSJ
InternetUA
2025-05-12T13:46:25Z
Краще поміняти: два бюджетні телефони Samsung перестануть нормально працювати
Фокус
2025-05-12T13:16:46Z
Американець хотів зробити прибутковий бізнес за 24 години: чим завершився експертимент
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T13:15:43Z
15 тисяч відгуків: анімацію Gothic 1 Remake змінили після шквальної реакції фанатів
ITC
2025-05-12T13:07:35Z
Алхіміки були б раді: вчені з'ясували, як перетворити свинець на золото, і навіть вже це зробили
24tv
2025-05-12T13:06:13Z
Розкриті технічні характеристики нових американських дронів SiFly, що перевершують DJI Mavic
InternetUA
2025-05-12T13:01:34Z