MY.UAНовини
Як український кардинал Бичок обирав Папу на конклаві
Як український кардинал Бичок обирав Папу на конклаві

Як український кардинал Бичок обирав Папу на конклаві

Увага християнського та й глобального світу прикута до постаті нового глави Римо-католицької церкви папи Лева XIV, урочиста інтронізація якого відбудеться у Ватикані 18 травня. Та багатьом і досі кортить дізнатися: а що ж таки сталося за зачиненими дверима Сикстинської каплиці? Чому конклав відбувся доволі швидко, пройшло трохи більше доби? Хай це не стало історичним прецедентом, бо були й менш тривалі вибори папи, але обізнані спостерігачі цього разу розраховували принаймні на 2 – 3 дні.

Якщо і прогнозували білий дим на четвер 8 травня, то на балконі собору Святого Петра мав з'явитися супер "фаворит" – італійський кардинал П'єтро Паролін, державний секретар Ватикану часів папи Франциска. Саме його ім'я "Паролін!" почали вигукували на площі після перших ознак білого диму з комина Апостольського палацу. Якщо не він, то принаймні мав бути хтось інший із орієнтовної десятки папабілі. Аж ні…

На диво багатьох після церемоніальної формули Наbemus Papam кардинал протодиякон Домінік Мамберті оголосив маловідоме ім'я – Роберт Френсіс Превост. Так, його згадували, але вважали андердогом у переліку ймовірних кандидатів (папабілі). Усі передбачення й ставки вкотре виявилися марними. І римська приказка "хто заходить папою, виходить кардиналом" підтвердилася. Превост зайшов на конклав швидше кардиналом, а вийшов – папою.

Чому зробили такий несподіваний вибір і назвали наступником Петра саме пастора-американця, зруйнувавши таким чином ще одне табу в історії Католицької церкви? Що пішло не так або чому пішло саме так? Як вдалося домовитися між таборами так званих прогресистів й консерваторів? Чи дійсно були групи впливу? Яка атмосфера панувала в Апостольському палаці упродовж клаузури – повної ізоляції від зовнішнього світу на час конклаву? Чи так усе відбувається, як відтворено у фільмі Едварда Бергера "Конклав" (2024)?

Це все залишається таємницею допоки через роки дослідники не відкриють документи Ватиканських архівів і не розкажуть деякі подробиці. Наразі спробуємо заглянути бодай у шпаринки залаштункової кухні минулого конклаву. І цього разу покладаємося на розповіді не лише іноземних оглядачів та прелатів, а маємо привілей скористатися свідченнями українського та ще й наймолодшого учасника конклаву – 45-річного кардинала Миколи Бичка, єпископа УГКЦ у Мельбурні (Австралія).


Микола Бичок / Фото 24 Каналу

Сила Святого Духа

"Це був момент істини. Багато людей намагалися передбачити ім'я наступника, але це – незабутні вибори, бо лише Святий Дух вирішив, хто буде вести Церкву далі", – із посмішкою та почуттям гідно виконаного обов'язку говорить перед журналістами кардинал Бичок.

У традиційному чорному вбранні представника Східної церкви його кукіль (головний убір української монашої традиції) трохи приховує втомлене обличчя, яке сяє однак від радості. Видно, що його дебютний конклав не був римською відпусткою.

За розповідями місцевих журналістів, деякі кардинали-виборці, особливо "новачки" з далеких країн перед конклавом зізнавалися, що не могли дочекатися, коли сядуть у літак і повернуться до рідних єпархій: настільки відповідальною і напруженою видавалася їм ситуація довкола виборчого процесу у Ватикані.

Про атмосферу Микола Бичок докладно не оповідає, щоправда наголошує на особливому моменті молитов, "бо конклав – це не лише голосування, це і час молитви".

"Я підтримував не лише папу Лева XIV, але і всіх кардиналів своїми молитвами, – говорить греко-католицький єпископ. – Нам потрібні багато молитв. Вони справді свідчать про важливу річ, а саме – багато передбачень розсипалися на друзки, бо Святий Дух діє у свій спосіб".

Знову про значення молитви. Під час спілкування в ошатному дворику римського готелю Domus Australia єпископ на хвильку відходить від теми виборів глави Церкви і ділиться спогадом про похорон папи Франциска 26 квітня.

"Я мав цю вервечку і стояв від труни за 5 метрів. Різні світові лідери проходили, а коли пройшов Дональд Трамп, я собі подумав, що ось почнеться поховальна церемонія. Далі я молився, не дивився на годинник і думав: щось затримується, служба не починається. Пізніше ми дізналися, що (у соборі Святого Петра) відбулася ця зустріч Трампа із Володимиром Зеленським", – розповідає Микола Бичок, не приховуючи сподівань на порозуміння між двома лідерами.

Перед пресконференцією пролунало попередження: поважати внутрішньоцерковні правила й таємницю – не ставити запитань про специфіку конклаву та його атмосферу, відповіді не отримаєте. Журналісти прийняли правила гри, та кортіло бодай щось довідатися, тому хто дивився "Конклав", поцікавилися, чи відображає кінострічка реальність?

"Я переглянув фільм, але він є контроверсійним, особливо у питанні молитви. Чи ви бачили, коли кардинали моляться у фільмі? Жодного разу. Я не скажу, що стрічка неправдива, але реальність насправді інша", – зазначив єпископ.

Далі він говорить про величезну відповідальність, яку відчував із братами-кардиналами: "У світі 1,4 мільярда католиків, і це голосування – надзвичайна відповідальність, бо ми свідомі того, що це матиме вплив не лише на наше життя кардиналів чи єпископів, а на всіх вірних у світі".

Тема миру на конклаві

Микола Бичок дав зрозуміти чим серед іншого керувалися учасники конклаву, обираючи лідера християн у час великих збройних конфліктів та спроби поділу світу між країнами-глобальними гравцями. У зв'язку з цим він нагадав про ще один важливий факт перед таємними виборами. 6 травня, в останній день загальних зборів колегії кардиналів, вони ухвалили Заклик до миру в Україні, на Близькому Сході та в інших частинах світу, де тривають війни.

"Ми звертаємося до всіх залучених сторін зі щирим закликом якнайшвидше досягти постійного припинення вогню і без попередніх умов та подальших затримок домовитися про мир, якого так давно прагне населення", — заявили кардинали.

За словами Миколи Бичка, заклик до миру до всіх лідерів світу – це чітка позиція, яку займає Церква. "У своїх перших словах до світу "Мир хай буде з усіма вами!" папа Лев XIV запропонував послання глибокої пасторської простоти і сили. Хоча він не звертався до якогось одного народу, його заклик до миру звучить у серцях усіх, хто страждає від насильства, особливо в серцях народу України, який досі переживає біль війни і вимушеного переселення", – сказав український кардинал.

Не виникає сумнівів, що обираючи постать майбутнього понтифіка, шукали також пастора-миротворця. І як припускають тепер оглядачі-ватиканісти, добирали, певно, сміливішого, ніж був попередній папа Римський Франциск, котрого нерідко критикували за надмірний пацифізм.

"Бо зрештою Бергольйо ніколи не був тим, хто мандруючи світом, захищав жертву від агресора, а він був тим, хто робив усе можливе, щоб просто зупинити конфлікти, вимагаючи часто у сторони-жертви зробити крок вперед, щоб піти назустріч для задоволення потреб агресора", – написало 9 травня у редакційній колонці ліберальне видання Il Foglio.

Мало хто плекаює надію, що новий глава Римо-католицької церкви зможе зупинити війни, однак він може подавати християнам об'єктивне трактування конфліктів і робити чітким (неамбівалентним) послання Церкви стосовно теми миру, що у свою чергу формує громадську думку не лише в християнському світі. Невипадково деякі досвідчені кардинали у передконклавних інтерв'ю висловлювали побажання, щоб знайти особистіть, якій притаманна сміливість польського понтифіка святого Івана Павла Другого.

Про важливість відважності Святішого отця зауважує і кардинал Микола Бичок після обрання папою Роберта Превоста: "Це початок нового етапу в житті церкви, етапу сповненого надії, молитви та оновленої відданості єдності і місії. Для мене було великим привілеєм і водночас урочистою відповідальністю брати участь у конклаві. У цьому священному просторі розпізнавання і молитви я разом з братами-кардиналами довірив себе проводові Святого Духа, шукаючи того, хто поведе церкву вперед з відвагою та милосердям".


Микола Бичок / Фото 24 Каналу

Понтифік Превост й Україна

Микола Бичок вважає за необхідне повторити, що попередній папа Римський Франциск був проукраїнським, за винятком кількох невдалих фраз. "З часом оприлюднять різні документи – і тоді буде чітко видно, яку позицію займав папа Франциск (у питанні російсько-української війни). Однак і нині можна сказати, що це була проукраїнська позиція", – додав єпископ.

А за нового Святішого отця сподівається й вірить, що Церква буде об'єктивно доносити концепцію "справедливого миру". "Справедливий мир – це не лише зупинення війни, але передусім це виправдання України як жертви агресії і засудження Росії як агресора, – зазначає кардинал Бичок. – Україна ще довго чекатиме миру, йдеться не лише про зупинення війни, а й про заліковування травм війни. Саме тому УГКЦ на синоді минулого року зосередила увагу, як допомогти нашим вірним, які зранені війною, втратили рідних, знайомих, тих які в полоні або вважаються зниклими безвісти. Питання миру – дуже глобальне".

Кореспондентка 24 Каналу поцікавилася, чи була можливість особисто поспілкуватися з американським кардиналом Робертом Превостом перед конклавом або вже у процесі. Чи вдалося зрозуміти, що американський місіонер знає про Україну та Росію, чи усвідомлює небезпеку тоталітарного режиму Кремля й нехристиянську позицію Російської православної церкви?

Микола Бичок відповів: "Кардиналів дуже багато (близько 200 брали участь у конгрегаціях, 133 із них голосували – ред.), і практично неможливо було поговорити з кожним. Я не мав нагоди поспілкуватися з кардиналом Превостом, але мав нагоду слухати його доповіді, про які нині не можу сказати, це таємниця. Я думаю, що ми маємо велику надію не тому, що Ювілейний 2025 рік проголошений Католицькою церквою роком надії. Вважаю, папа Лев XIV не лише буде говорити про надію, а буде втілювати її в життя, і ця надія проявиться у гарантуванні справедливого миру в Україні та різних куточках світу, де точиться війна".

Також кардинал Бичок запевнив, що Апостольська столиця під проводом папи Римського Лева XIV буде продовжувати попередню місію у сприянні поверненню українських полонених та викрадених Росією дітей. "Ватикан завжди був стороною на захисті стражденних, цю лінію понтифікат буде вести далі. Ще почуємо про позицію папи, але перший його месседж з балкону базиліки був чітким: мир досягається не лише великими світу цього, а й через мир, що йде від Христа", – зауважив єпископ УГКЦ.

Із аутсайдера у фаворити

Чому конклав завершився відносно швидко? Що сталося із кардиналами-фаворитами? Пройшло трохи більше 24 годин, й папу Римського Лева XIV обрали після чотирьох турів голосування: два рази вийшов чорний дим і потім – білий. На це була воля Божа, Святий Дух так розпорядився, повторюють учасники найбільш таємничих виборів світового лідера християнства. Що саме сталося, достеменно невідомо: розголошення таємниці карається відлученням від Церкви. Але, як завжди, виникають гіпотези або деякі прелати вдаються до опису загальної ситуації.

Той самий "фаворит" італійський кардинал П'єтро Паролін, уродженець північної провінції П'яченци, у листі до місцевого видання Il Giornale di Vicenza розповідає, що ім'я Роберта Превоста з'явилося після перших турів голосування. Справді, на вечір 7 травня, першого дня голосування, медіа в Італії почали обговорювати збільшення голосів на користь пастора родом із Чикаго. Окрім Пароліна були ще троє папабілі італійці – Маттео Марія Дзуппі, Джузеппе Беторі, П’єрбаттіста Піццабалла.

"Їх виявилося забагато проти одного американця, і це не сприяло поверненню понтифікату в Італію після трьох іноземців (поляка, німця й аргентинця)", – на умовах анонімності повідав газеті La Stampa ватиканський дипломат. Італійці завжди мріють бачити очільником Святого престолу свого співвітчизника. Цього разу проіталійська риторика була особливо сильною як, зрештою, і кандидати.

На думку місцевих оглядачів, після 50-літньої перерви (відколи не обирають папи-італійця) та в час великих воєн християни потребують пастора і вдалого переговірника, а хто ж краще, ніж італієць, може балансувати між конфліктуючими сторонами для подолання сучасних викликів, які стоять перед Церквою й світом. Подейкують, що кандидатура дипломата Пароліна не переконала багатьох так званих прогресистів-прибічників Бергольйо, особливо з країн Азії та Африки. Кажуть, чимало представників Глобального півдня були розгублені перед конклавом, навіть маючи іншого "фаворита" – філіппінця Луїса Антоніо Тагле. Врівноважений стиль і рішучість Роберта Превоста згодом переконала розгублених й більш впевнених прогресистів, які підтримували француза Жан-Марка Авеліна, і також представників Римської курії.

Як з'ясувалося, "режисером" конфігурації переможної кандидатури Превоста став інший кардинал-американець із Нью-Йорка – Тімоті Долан. Це консерватор і прихильник президента Трампа, котрий по суті заради єдності розділеної нині американської церкви вирішив грати в одній команді з прогресистами, вболіваючи за антитрампівського поміркованого кардинала Роберта Превоста. Долан нібито згуртував англомовних прелатів з різних країн і таким чином найбільш інтернаціональний конклав за всю історію Римо-католицької церкви дійшов історичного вибору.

Досі було неможливо уявити папу-американця, "папу-супердержаву". Експерти розповідали про поширені антиамериканські, швидше антитрампівські настрої серед кардиналів-виборців. Як зауважують оглядачі-ватиканісти, тепер зруйнували табу на "папу-супердержаву", географія вже не впливає на вибори. Важливо те, які особисті, духовні і політичні характеристики притаманні кандидату. Тому останній вибір описують так: перший папа зі США у той час, коли Сполучені Штати за президента Трампа втрачають образ наддержави у світі, де суспільство і церква глибоко розділені. Превост і Трамп – два різних обличчя однієї Америки.

Врешті-решт портрет обраного понтифіка Лева XIV виглядає цілком досконало: виріс у багатонаціональній родині європейського походження, отримав освіту і сформувався між двома континентами Північною та Південною Америками (20 років місіонерського досвіду в Перу), суворо дотримується доктрини Церкви і в міру відкритий до новацій, був здібним управлінцем на різних посадах у Ватикані, вільно володіє італійською, відповідно англійською та іспанською мовами.

Перша поява у традиційному папському вбранні з яскравою моццеттою (накидкою) на плечах дала католикам промовистий знак: цей понтифік відрізнятиметься від свого попередника, котрий одягав просту білу рясу. Говорячи про Святішого отця Лева XIV, літній кардинал Джованні Баттіста Ре підсумував просто: "Це папа, який підходить для нашого часу".

Теги за темою
СтаттіРелігія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Саудівській Аравії помер «Сплячий принц», який провів 20 років у комі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:33:02Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Трамп закликав Сенат скасувати канікули
УкраинФорм
2025-07-20T09:30:41Z
The Times назвало ім'я людини, здатної змусити Путіна закінчити війну
GlavRed
2025-07-20T09:27:03Z
У Білому домі відмовилися від ідеї розірвати контракти зі SpaceX - WSJ
УкраинФорм
2025-07-20T09:18:42Z
У Кремлі прокоментували різку зміну риторики Трампа щодо Путіна і Росії
24tv
2025-07-20T09:15:24Z
Україна не програє у війні, адже Мерц допоміг змінити думку Трампа – Вадефуль
Лига
2025-07-20T09:12:22Z
Російський дрон атакував Чугуїв
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:11Z
Канцлер Німеччини прокоментував євроінтеграційні перспективи України
360ua.news
2025-07-20T09:03:05Z
Які три фактори найбільше заважають бізнесу – опитування підприємців
24tv
2025-07-20T09:36:42Z
Більше грошей на комуналку: кому до субсидії додадуть ще 700 гривень
24tv
2025-07-20T09:03:22Z
Єврокомісар шокований небезпекою деяких товарів на Shein і Temu
Европейская правда
2025-07-20T08:58:52Z
Продовження пільгового режиму на імпорт електромобілів не планується - Гетманцев
УкраинФорм
2025-07-20T08:37:27Z
Кусто Агро докупила тракторів та комбайнів
AgroPortal
2025-07-20T08:30:00Z
Зміни для вкладників у вересні: чи будуть менші відсотки за вкладами
24tv
2025-07-20T08:15:54Z
Євроінтеграція України: Гетманцев розказав, як потрібно реформувати податкову систему
ZN UA
2025-07-20T08:15:20Z
На Українській універсальній біржі укладено перші контракти на 100 тонн пшениці нового врожаю
Agravery
2025-07-20T08:15:00Z
Пишний про 18 пакет санкцій: Комплексна ізоляція фінсектору Росії набирає обертів
УкраинФорм
2025-07-20T07:45:54Z
Кельтський гороскоп дерев на 20 липня 2025 року: Тельцям — заспокоєння горобини, Скорпіонам — трансформація тиса, Рибам — натхнення верби
TSN
2025-07-20T09:33:03Z
Температура перевищить норму: в які області України увірветься нереальна спека
GlavRed
2025-07-20T09:27:29Z
Синоптики попередили про грози та град: якою буде погода на Львівщині 20 липня
24tv
2025-07-20T09:09:54Z
Суттєва відмінність: як росіяни змінили тактику штурмів на Лиманському напрямку
24tv
2025-07-20T09:03:47Z
Прогноз погоди у Дніпрі на тиждень з 21 по 27 липня: спека не збирається відступати, якою буде температура повітря
Политека
2025-07-20T09:01:24Z
В Україну 21 липня повернеться сильна спека, у деяких областях - до +33
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:13Z
Цим українцям варто бути обережними 23 липня. До чого готуватись
Telegraf
2025-07-20T08:57:55Z
Правоохоронці задокументували наслідки ударів російських БпЛА по Ізюму: двоє людей постраждали
Мій Харків
2025-07-20T08:39:53Z
Графік відключення води на тиждень з 21 до 27 липня в Черкаській області: названо райони, які залишаться без постачання
Политека
2025-07-20T08:31:15Z
Якщо ви помітили на листі томатів коричневі плями – це погано: можна обприскати копійчаним розчином
Telegraf
2025-07-20T09:03:56Z
Підживлення помідорів дріжджами: простий спосіб з неймовірним результатом
24tv
2025-07-20T07:57:58Z
Як яйця впливають на рівень холестерину: нові дані
24tv
2025-07-20T07:09:22Z
Пацієнтів небагато: у Китаї лікують тих, хто не любить ходити на роботу
Фокус
2025-07-20T06:42:22Z
У Росії катастрофічна нестача медиків - розвідка
Gazeta UA
2025-07-20T06:30:00Z
Таку рибу не можна купувати влітку: експерти попередили про небезпечні наслідки
Знай
2025-07-20T05:51:50Z
Точний вік людини за краплею крові: вчені розробили революційний ДНК-тест
TSN
2025-07-20T05:36:14Z
Росія стикнулася з критичною нестачею медичних працівників - розвідка
УкраинФорм
2025-07-20T02:09:35Z
Проста звичка захищає вас від раку: вчені дослідили приголомшливий ефект звичайної ходьби
TSN
2025-07-19T21:21:56Z
Значні знижки на комуналку: хто зможе платити на 50 % менше
Знай
2025-07-20T09:36:47Z
Ведмедиця, яка вбила бігуна в Італії, житиме у притулку в Німеччині
Европейская правда
2025-07-20T09:34:35Z
Пенсія до 50 років: хто може отримувати виплати достроково
24tv
2025-07-20T09:24:52Z
На пенсію можуть не сподіватися: кому надійде соцдопомога
Знай
2025-07-20T09:06:59Z
Чи можна зривати плоди з гілок сусідського дерева, які ростуть над твоїм подвір'ям
24tv
2025-07-20T09:03:23Z
Забудьте про "жіночко"і "мужчіна": як правильно українською звертатись до незнайомця
Telegraf
2025-07-20T08:48:36Z
Мобілізація їх омине: ким у серпні не зацікавиться ТЦК
Знай
2025-07-20T08:36:50Z
Ваші пращури мали особливий талант: 5 прізвищ, які давали найздібнішим українцям
24tv
2025-07-20T08:30:28Z
Fondation Hirondelle та IRMI оголосили конкурс індивідуальних грантів для журналістів
Детектор М
2025-07-20T08:21:02Z
Лана Дель Рей показала свою кухню, яка кидає виклик усім трендам
24tv
2025-07-20T09:30:54Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після інциденту зі зрадою на концерті Coldplay
24tv
2025-07-20T09:15:07Z
Британська співачка Charli XCX і барабанщик The 1975 одружилися
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:27Z
Привиди та моторошні звуки ночами: які містичні таємниці приховує київський замок "Річарда"
Telegraf
2025-07-20T08:39:31Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після скандалу зі "зрадою" на концерті Coldplay
Комсомольская правда
2025-07-20T08:13:17Z
Біллі Айліш заявила, що працює із Джеймсом Кемероном над 3D-проєктом
УкраинФорм
2025-07-20T08:03:12Z
Трендове фарбування, яке сподобається всім: цей блонд виглядає неймовірно
24tv
2025-07-20T07:39:12Z
Режисер Володимир Тихий: Боюся, документалісти не витягнуть нашу історію власними силами
Детектор М
2025-07-20T07:00:49Z
3 знаки зодіаку, які завжди перебувають в центрі уваги: будь-хто може бути у списку
24tv
2025-07-20T06:21:04Z
Альтернатива ковбасі: 7 продуктів, які можна покласти на хліб
Telegraf
2025-07-20T09:27:44Z
Гороскоп на тиждень з 21 по 27 липня: Овнам - пропозиція, Левам - скандал
GlavRed
2025-07-20T09:27:34Z
Можна готувати хоч щодня: такий пиріг з абрикосами просто тане у роті
Telegraf
2025-07-20T09:18:38Z
Які кольори поєднувати з блакитним: 5 несподіваних, але дуже вдалих комбінацій для інтер'єру
24tv
2025-07-20T09:15:48Z
День маленьких змін. Гороскоп на 20 липня для всіх знаків
360ua.news
2025-07-20T08:27:12Z
На висоті понад 1700 метрів: яке озеро називають льодовиковою перлиною Карпат
24tv
2025-07-20T08:09:34Z
В кафе він коштує сотні гривень: як самому зробити хітовий лавандовий лимонад
24tv
2025-07-20T07:18:22Z
На Прикарпатті з’явився перший виробник овечої бриндзі
AgroPortal
2025-07-20T06:30:52Z
Таку шаурму можна їсти навіть перед сном: приготуйте цю закуску з кабачка
Telegraf
2025-07-20T06:15:41Z
На Рівненщині зіткнулися Volkswagen і Audi: загинуло троє людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:15Z
В Ірані перекинувся автобус, понад 20 загиблих
УкраинФорм
2025-07-20T09:33:12Z
Біля узбережжя Камчатки стався землетрус понад 7 балів: є загроза цунамі
Фокус
2025-07-20T09:15:37Z
У Південній Кореї кількість жертв аномальних злив зросла до десяти
УкраинФорм
2025-07-20T09:15:30Z
На Одещині судитимуть фермера за умисне ухилення від сплати податків
AgroPortal
2025-07-20T09:00:48Z
На Волині чоловік побив військовослужбовця ТЦК лопатою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T08:57:26Z
"Ой, мамочка, як трясе!": на Камчатці сталася серія землетрусів , там оголошена небезпека цунамі
24tv
2025-07-20T08:48:23Z
До +44°: Грецію на тиждень накриє сильна спека
УкраинФорм
2025-07-20T08:28:48Z
Росія атакувала Запоріжжя: пошкоджено житлові будинки, є постраждалі
24tv
2025-07-20T08:18:41Z
Російська пропаганда отримала подвійний удар
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:55Z
Фламенгу прийняв пропозицію Роми щодо флангового захисника
Football.ua
2025-07-20T09:39:03Z
Українські військові на фронті дивляться бій Усика: фото
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:36:47Z
Олександр Усик розчулив зверненням до дружини після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-20T09:30:28Z
Усик дав особливе ім'я удару, яким нокаутував Дюбуа: відео фірмової "плюхи"
24tv
2025-07-20T09:24:16Z
Соцмережі вибухнули від палкої підтримки дружина Усика у реванші проти Дюбуа: емоційне відео
24tv
2025-07-20T09:18:17Z
ПСВ веде переговори про перехід ще одного гравця Боруссії Менхенгладбах
Football.ua
2025-07-20T09:15:18Z
Теніс. Лазаренко виграла свій найбільший титул в юніорській кар'єрі
УкраинФорм
2025-07-20T09:06:41Z
Україна – Канада: де дивитися вирішальну гру нашої збірної у Лізі націй з волейболу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:06:23Z
Павуки-оси дурять не тільки нас, а й штучний інтелект
InternetUA
2025-07-20T09:31:26Z
Повно скарбів: у Чехії виявили велике кельтське місто віком 2200 років
Фокус
2025-07-20T09:27:35Z
Apple готує свій перший складаний iPhone: ключові особливості моделі Fold
InternetUA
2025-07-20T09:01:31Z
Рідкоземельні мінерали з Китаю не потрібні: літій для акумуляторів добудуть просто з озер
Фокус
2025-07-20T09:00:01Z
GTA 6 працюватиме найкраще на PS5 Pro – нові чутки обіцяють унікальну продуктивність
24tv
2025-07-20T08:48:02Z
До Землі наближається «потенційно небезпечний» астероїд
УкраинФорм
2025-07-20T08:33:09Z
Як вибрати смартфон, що не втратить актуальності через кілька років: поради експертів
InternetUA
2025-07-20T08:28:13Z
Baby Grok: Маск анонсував додаток на основі штучного інтелекту для дітей
УкраинФорм
2025-07-20T08:12:20Z
Як захистити смартфон від спеки, води й піску влітку
InternetUA
2025-07-20T07:48:50Z
Mercedes-Benz eActros 600 займеться розвезенням пошти
AutoCentre
2025-07-20T09:09:18Z
Українці в цьому році купують більше авто з Китаю
УкраинФорм
2025-07-20T07:24:00Z
Chevrolet привіз новий Bolt на дорожні випробування
AutoCentre
2025-07-20T07:15:11Z
В Китаї хочуть заборонити перепродаж нових машин після реєстрації
ZN UA
2025-07-20T06:27:10Z
Основні індикатори на панелі приладів: що означають та що робити, коли вони загоряються
24tv
2025-07-20T03:09:15Z
Мінівен перевтілився у Lexus і повністю прийняв новий образ
Топ Жир
2025-07-20T01:18:18Z
Канадці вимагають дозволити імпорт електромобілів, які раніше були заборонені
Топ Жир
2025-07-19T23:18:16Z
Цей позашляховик мав зійти зі сцени, але раптом отримав несподіване продовження
Топ Жир
2025-07-19T21:33:30Z
Ці автомобілі стрімко втрачають вартість, і найгірше, можливо, попереду
Топ Жир
2025-07-19T19:48:33Z