/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fa8a5698e40b9475b0a2d195e05379969.jpg)
Тіньова схема Москви: як нафта минає санкції
Читайте в матеріалі:
Росія використовує індонезійський порт Каримун як ключовий хаб для обходу західних санкцій на експорт нафтопродуктів. Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України.
"Каримун, що розташований у зоні вільної торгівлі та фактично поза контролем індонезійської влади, став головним перевалочним пунктом російських енергоносіїв у 2025 році", — повідомляє Служба зовнішньої розвідки України.
У порту російські нафтопродукти змішують із сировиною з інших країн, після чого вони втрачають походження і формально стають індонезійськими. Це дозволяє уникати дії західних санкцій та реекспортувати продукцію до Сінгапуру, Малайзії й Китаю.
З початку 2025 року через Каримун з порту Усть-Луга (РФ) було експортовано 590 тис. тонн мазуту. Для порівняння, за січень–березень 2024 року — лише 100 тис. тонн. Також у 2025 році з Росії вперше було поставлено близько 217 тис. тонн дизельного палива та 50 тис. тонн сирої нафти.
У березні–квітні 2025 року до Каримуна прибули щонайменше три танкери, які перебувають під санкціями ЄС та Великої Британії.
За даними розвідки, "посередниками в торгівлі підсанкційними товарами є маловідомі торгові фірми, які часто змінюють свої назви до того, як прибудуть до кінцевих пунктів призначення".
Санкції проти Росії - останні новини
Як писав Главред, республіканець Ліндсі Грем заявив, що 72 його колеги підтримають законопроєкт, який запровадить "нищівні" нові санкції проти Росії та тарифи для країн, що купують у неї нафту, газ та інші ключові товари, якщо Володимир Путін не почне серйозні переговори про припинення війни в Україні.
Крім того, влада Сполучених Штатів завершила розробку нового пакета санкцій проти Росії, який стосуватиметься банківської сфери та енергетики.
Тим часом Україна консультується зі США щодо нових санкцій. Основна мета - вдарити по "больових точках" Росії, щоб примусити її до серйозного дипломатичного діалогу і завершення війни.
Читайте також:
Що таке Служба зовнішньої розвідки?
Служба зовнішньої розвідки України (СЗР) створена в 2004 році на базі Департаменту розвідки і розвідпідрозділів регіональних органів Служби безпеки України для здійснення розвідувальної діяльності в політичній, економічній, військово-технічній, науково-технологічній, інформаційній і екологічній сферах, участі у боротьбі з міжнародною організованою злочинністю, тероризмом, забезпечення безпеки установ і громадян України за кордоном. Керівник СЗР входить до складу Ради національної безпеки і оборони України і підпорядковується безпосередньо Президентові України, пише Вікіпедія.