MY.UAНовини
Ердоган – миротворець. Чи це плюс для України і в чому вигода Туреччини
Ердоган – миротворець. Чи це плюс для України і в чому вигода Туреччини

Ердоган – миротворець. Чи це плюс для України і в чому вигода Туреччини

Ердоган нарощує міжнародну роль Туреччини, висловлюючи готовність стати посередником між Україною та Росією

Протягом останнього десятиліття президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган активно виступає із мирними ініціативами. Тим самим він прагне позиціонувати Туреччину як посередника у міжнародних конфліктах.

Зокрема, резонансною темою в останні дні є пропозиція глави Кремля Володимира Путіна провести переговори з Україною 15 травня та майданчиком для цього зробити саме Туреччину. "Телеграф" у цьому матеріалізібрав мирні ініціативи Ердогана та Туреччини для України, а також думку різних експертів із цього приводу.

Головні заяви Ердогана щодо України

За часи свого президентства турецький лідер неодноразово робив висловлювання про Україну. З них можна зробити висновок, що він не підтримує анексію Криму Росією, а також виступає за якнайшвидше припинення війни.

  • У 2014 році Ердоган також сказав, що позиція Туреччини щодо вирішення кризи в Криму мирними методами і на основі збереження територіальної цілісності України є твердою та незмінною.
  • У 2016 році Ердоган обіцяв, що його країна допомагатиме Україні в питанні відновлення суверенітету та територіальної цілісності країни. Відповідні обіцянки президент України Петро Порошенко отримав від Ердогана під час зустрічі на полях Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.
  • "Ми не визнали і не визнаємо незаконну анексію Криму", — говорив Ердоган у 2017 році.
  • "Ми хочемо, щоб якнайшвидше закінчився конфлікт на Донбасі. Ми віримо, що його буде вирішено мирно, на основі міжнародного права та територіальної цілісності України. Ми підтримуємо Мінський процес та діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, яку очолюють турецькі дипломати", — зазначив Ердоган у 2019 році.
  • "Туреччина не визнає анексію Криму і з самого першого дня рішуче відстоює нелегітимність цього кроку", — заявив президент Туреччини в серпні 2023 року.
  • "Наша підтримка територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України залишається незмінною . Повернення Криму до складу України — це вимога міжнародного права", — сказав Ердоган у відеозверненні до учасників Четвертого саміту лідерів Кримської платформи у вересні 2024 року.
  • "Ми все ще чекаємо встановлення постійного миру та стабільності в Україні. Але зі зростанням гонки озброєнь простір для дипломатії звужується ", — було сказано Ердоганомна відкритті Генасамблеї ООН у вересні 2024 року.
  • "Нашим пріоритетом залишається покласти край війні між Росією та Україною , які є нашими сусідами з Чорного моря, справедливим світом. Ми сподіваємося, що нова ера розпочнеться на нашій півночі 2025 року", — заявляв Ердоган 31 грудня 2024 року.
  • "Наша країна є ідеальною для переговорів, які, ймовірно, відбудуться між Україною, Росією та Америкою", — наголосив турецький лідер у лютому 2025 року.
  • "В принципі, ми підтримуємо бажання пана Трампа закінчити війну шляхом переговорів . Але тут не можна нехтувати важливим моментом. Шлях до справедливого та міцного світу може бути відкритий лише за допомогою рівняння, в якому представлені усі відповідні сторони ", — говорив Ердоган у лютому 2025 року.

Посередник між Путіним та Зеленським: 2021 рік

У листопаді 2021 року турецький лідер заявив про готовність стати посередником у переговорах між владою України та Росії. За його словами, Анкара налагодила контакти з обома державами.

Ердоган говорив, що Туреччина готова зробити внесок у врегулювання напруженості у відносинах РФ та України. Він наголошував, що виступає за мир з акцентом на становище кримських татар. Іншими словами, Анкара виступає за вирішення ситуації у Криму і неодноразово обговорювала це питання із російським президентом.

Слід зазначити, що у Росії з цього приводу мали зовсім іншу думку. Так, прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков на запитання журналістів щодо пропозиції Туреччини — провести саміт щодо врегулювання ситуації на Донбасі за участю Зеленського та Путіна — відповів, що російська сторона не є учасником конфлікту на Донбасі і на такому саміті вирішити проблему неможливо.

Україна, своєю чергою, підтримувала таку ініціативу Туреччини.

Мирні ініціативи: війна в Україні/переговори 2022 рік

На початку повномасштабної війни, яку Росія влаштувала проти України у лютому 2022 року, Туреччина стала другим майданчиком для переговорів двох країн після Білорусі. 14-15 березня сторони провели черговий раунд переговорів. Ердоган особисто висловлював готовність до посередництва та докладав зусиль для підтримки діалогу між сторонами.

У Стамбулі делегації обговорювали можливість припинення вогню, виплати компенсацій за руйнування та виведення військ із території України. 21 березня переговори не зрушили з місця. А вже 29 числа вони продовжились у Стамбулі – тоді розглядали питання гарантій безпеки для України та гуманітарних проблем.

За результатами зустрічі сторони домовилися про відкриття гуманітарних коридорів для евакуації цивільного населення та доставки гуманітарної допомоги. Це дозволило врятувати тисячі мирних жителів із районів активних бойових дій.

У липні 2022 року у Стамбулі сторони погодили створення Спільного координаційного центру для забезпечення безпеки судноплавства через чорноморські порти України. Однак згодом Росія зірвала зернову угоду.

Зернова ініціатива

Зернову ініціативу, або "зернову угоду", було укладено в липні 2022 року за посередництва ООН і Туреччини, щоб розблокувати експорт українського зерна з чорноморських портів під час російсько-української війни.

У липні 2023 року Росія оголосила про призупинення своєї участі у "угоді". РФ тоді оголосила "тимчасово небезпечними" частину нейтральних вод у Чорному та Азовському морях, а всі судна, які прямують до українських портів, вона мала намір розцінювати, як "законні цілі". Тим самим, РФ оголосила блокаду українських портів.

Після цього Ердоган неодноразово проводив переговори з Путіним, намагаючись переконати його повернутись до угоди. Проте станом на травень 2025 року суттєвого прогресу у цьому напрямі так і сталося.

Після виходу Росії із "зернової угоди" Україна змогла організувати безпеку судноплавства самостійно.

Переговори України та Росії в Туреччині 2025

11 травня 2025 року Путін виступив із пропозицією провести переговори Росії та України в Туреччині 15 травня. Таким чином він буквально відкинув пропозицію України щодо безумовного припинення вогню з 12 травня на 30 днів, про яку напередодні говорив український президент.

Зеленський відповів на пропозицію Путіна щодо переговорів і заявив, що Україна готова зустрічатися в Туреччині, але за умови, що Росія підтвердить припинення вогню з 12 травня.

Президент США Дональд Трамп своєю чергою заявив, що переговори необхідно провести хоча б для того, щоб зрозуміти, чи можлива угода в принципі.

Далі український президент зробив заяву, що готовий зустрітися з Путіним особисто у Туреччині.

11 травня Ердоган провів телефонну розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном, під час якої підтвердив готовність провести переговори між Україною та Росією у Стамбулі.

Ердоган – миротворець. Чи це добре для України? Думки експертів

Директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос розповів "Телеграфу", що цікавить Ердогана у цих переговорах і чи є позитивний момент для України.

— Якщо вдасться досягти якихось домовленостей, то для України це добре, якщо ні — ні. Трамп попросив Ердогана виступити посередником на мирних переговорах України з Росією. І тут Ердогана більше цікавить Трамп, тому він просуватиме свою адженту (порядок денний), де стоїть купа пропозицій — поділився думкою експерт.

Директор Інституту світової політики, політолог Євген Магда у коментарі нашому виданню каже, що Трамп використовує Ердогана для того, щоб якось посадити Путіна та Зеленського за стіл переговорів. На його думку, Путіна в жодному разі не буде у Стамбулі 15 травня.

— Але в будь-якому разі імітація бурхливої діяльності на тему мирного процесу безумовно існуватиме. Тому, думаю, що для Ердогана важливо переключити ситуацію з внутрішніх проблем, переслідування мера Стамбула (Переслідування та арешт мера Стамбула Екрема Імамоглу у березні призвели до масових протестів у Туреччині, — Ред.). А Трампу потрібний хоч якийсь план і хоч якийсь виконавець цього плану. І Ердоган на цю роль підходить, виходить, досить непогано. Ось і вся зовнішня політична логіка нинішньої американської та турецької влади, — пояснив Магда.

* Трамп просив Ердогана виступити посередником у врегулюванні конфлікту в Україні. Про це у травні 2025 року в газеті Hurriyet написав журналіст Абдулкадір Сельві. Ердоган "позитивно поставився до цієї пропозиції про посередництво".

"Ердоган — лідер, який може зустрічатися і з Путіним, і з Зеленським. Він сприяв обміну полоненими та відкриттю пшеничного коридору", — наголошується в матеріалі.

Народний депутат від "Слуги народу", член Комітету ВР із зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко також дав свій коментар "Телеграфу" про роль та вигоду Ердогана та Туреччини у переговорах.

— У цьому випадку Туреччина хоч і має вплив і на Україну, і на Росію, не є країною, яка могла б примусити Росію чи Україну до чогось, — пояснив експерт.

Він додав, що Україні важко запідозрити, що Туреччина має якісь недобродійні мотиви. Вона має інтерес, але, як зазначає Яременко, він не є ознакою якогось шахрайства, обману чи подвійних стандартів.

— Тому навіть з такої точки зору немає жодних проблем із Туреччиною, з Ердоганом. Але ми розуміємо інтерес Туреччини до цього. Вона має інтереси в Україні, у Росії, має великі регіональні інтереси, має великі регіональні амбіції, які вона намагатиметься будувати, вибудовувати.

Якщо для Трампа це є таким лакмусовим папірцем, участь у цих миротворчих зусиллях, то звісно, ​​що і для Туреччини, і для інших держав — це важливий, вагомий чинник, що наголошує на авторитеті. Отже, нехай навіть не безпосередньо, але може впливати і на інші питання великої політики, в яких борються всі держави. Тому ми в даному випадку повинні просто дякувати Туреччині за добру волю надати свою територію і за те, що Ердоган, зрештою, долучився до зусиль нашої коаліції щодо тиску на Путіна втягнути його в початок переговорів — зазначив співрозмовник.

За його словами, навіть найбільші союзники України мають інтереси, які іноді можуть не співпадати з нашими. Тому очікувати від Туреччини, що вона увійде до цих переговорів на боці України, було б наївно. "Це неправильні очікування і такого немає і не буде", — наголосив він.

Яременко пояснив, що Ердоган має свою вигоду в даному випадку.

— Вплив регіональної Туреччини був породжений її значимістю як економічною силою. А економічна сила Туреччини базувалася на торгівлі. Війни перешкоджають торгівлі. Це те, що на поверхні, те, що є елементарним. З цього погляду Туреччини краще мати безпечне Чорне море, оскільки в неї дуже багато конфліктів фактично за периметром, у них вона бере участь. У Сирії з курдами є конфлікти, у Середземному морі з Грецією тощо — зазначає нардеп.

З погляду реалізації своїх пріоритетних зовнішньополітичних ініціатив та бачення, зазначає експерт, Туреччина хоче мати більше впливу на Російську Федерацію, і нагадує, що інтереси двох країн часто розходяться. У Сирії вони фактично підтримували ворогуючі сторони, так само в Нагірному Карабаху, і таке інше. Стамбул і Москва ніде не виступають як союзники або як ті, хто підтримує одну й ту саму силу в якомусь із конфліктів.

— Тому, звісно, якщо Ердоган братиме участь у цьому, у врегулюванні російсько-українського конфлікту та війни, то його вплив і на Україну, і на Росію збільшуватиметься, і це для нього дуже важливо. Плюс участь з погляду геополітики – це також надзвичайна подія, яка підвищує інтерес і значущість Туреччини і в діалозі з ЄС, і в діалогах з НАТО, і в діалозі з Китаєм, і в діалозі зі США. Тому абсолютно безпрограшна ініціатива для Туреччини брати участь у такій формі регулювання. Турція, я не маю жодних сумнівів, максимально отримає свої вигоди від цього — пояснює Яременко.

Для турків дуже важливе міжнародне значення їхньої країни. "Туреччина дуже довго страждала від того, що її економічне значення значно перевищувало політичне. І ось Ердоган задовольняє потребу турецького суспільства відчувати свою значущість, важливість, бути в центрі подій щонайменше в регіоні. Ну і це врегулювання робить Туреччину центром світової дипломатії", — підсумував нардеп.

Теги за темою
Турция
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
В Сербии присудили первые компенсации из-за резонансной аварии на железнодорожном вокзале
Европейская правда
2025-07-21T19:36:11Z
Норвегия подтвердила, что готова оплатить Украине систему Patriot
Европейская правда
2025-07-21T19:13:19Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
«В министерстве не было координации». Почему Умеров не справился, будет ли Шмыгаль эффективным преемником и какие изменения нужны - анализ от
Апостроф
2025-07-20T09:33:18Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
В Киеве заметили людей со свастикой на одежде и флагах: что известно
Comments UA
2025-07-08T19:36:04Z
В Херсоне из-за российских обстрелов повреждены церковь и театр
Корреспондент
2025-07-21T18:24:08Z
В ОВА показали последствия обстрела Днепропетровщины
Корреспондент
2025-07-21T17:54:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Удар по мобилизации. Россия атакует ТЦК
Корреспондент
2025-07-07T21:18:24Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Звезда "Шоу долгоносиков" Андриенко раскрыл сумму пенсии и какую надбавку получает: "Случилась проблема"
TSN
2025-07-21T15:33:32Z
Женщина с самыми большими в мире губами шокировала изменениями во внешности: как она выглядела "до" и "после"
TSN
2025-07-21T15:06:57Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Противораковые препараты остановили симптомы деменции - исследование
Корреспондент
2025-07-21T19:45:57Z
Какой напиток лучше пить утром: диетологи назвали два популярных напитка, которые вредят желудку, если их употреблять натощак
TSN
2025-07-21T15:33:45Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Пенсионер заразился бубонной чумой от своего кота: как это случилось
TSN
2025-07-21T15:18:44Z
Как правильно просыпаться, чтобы не терять возможности в жизни: секреты богачей
TSN
2025-07-21T15:06:32Z
Бессонница исчезнет навсегда: стало известно об уникальном напитке для идеального сна
Comments UA
2025-07-21T14:45:00Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Шампанское» из чернобровцев: не только интересно, но и очень вкусно
TSN
2025-07-21T15:33:14Z
Гороскоп на 21 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиак9
UAToday
2025-07-21T15:30:14Z
Быстрая стирка: что можно постирать за 15-20 минут, а что категорически запрещено класть в барабан
TSN
2025-07-21T15:06:28Z
"С ноткой любви": Клопотенко показал, как приготовить нетрадиционный квас
Апостроф
2025-07-21T15:06:11Z
Гороскоп на 22 июля: избегайте сомнительных сделок
Новости Украины
2025-07-21T15:03:45Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
РФ может потерять 19 млрд долларов доходов из-за потолка цен на нефть
Корреспондент
2025-07-21T19:03:41Z
Китай сократил закупки российской пшеницы в 16 раз
Корреспондент
2025-07-21T17:27:45Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Канада выделит 15 млн долларов на ремонт украинских танков Leopard 2
Корреспондент
2025-07-21T19:39:29Z
ВСУ поразили российский зенитный ракетный комплекс С-300
Корреспондент
2025-07-21T18:48:16Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Шовковский объявил, какие футболисты пропустят начало Лиги чемпионов
Корреспондент
2025-07-21T18:39:40Z
FAVBET заплатил 4,37 млрд грн налогов за первое полугодие 2025 года
Bin UA
2025-07-21T18:08:20Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Усик не остался равнодушным и поблагодарил зрителей за поддержку
Корреспондент
2025-07-21T17:21:40Z
Сиренко прокомментировал свое поражение в андекарде боя Усик - Дюбуа
Корреспондент
2025-07-21T16:42:39Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В России из-за БПЛА повреждена железная дорога, 75 поездов задерживаются
Корреспондент
2025-07-21T19:21:59Z
В Австрии вынесли приговор 15-летнему стороннику ИГИЛ
Европейская правда
2025-07-21T17:19:43Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
"Вагнеровцы" расстреляли 11 человек на шахте в Африке - СМИ
Корреспондент
2025-07-19T07:54:50Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Японские компании объединились для создания спасательного робота
Корреспондент
2025-07-21T18:42:40Z
Samsung представила бюджетный Galaxy F36
Корреспондент
2025-07-21T17:00:00Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
Умный туалет: о качестве вашего кала можно будет узнать в смартфоне
TSN
2025-07-21T15:18:11Z
У США створюють нову картоплю з генетичною стійкістю до фітофторозу
AgroNews
2025-07-21T15:06:14Z
Китайская BYD подтвердила запуск конкурента Bentley и Ferrari в Европе
Корреспондент
2025-07-21T18:30:40Z
На таком катался Американский жиголо. В Украине заметили изысканный ретро-спорткар
Telegraf
2025-07-21T14:18:57Z
Важно знать всем водителям: за какие нарушения с номерными знаками могут оштрафовать
Comments UA
2025-07-21T14:06:49Z
Бешеный спрос: подержанные электрокроссоверы Xiaomi стали дороже новых
Фокус
2025-07-21T10:57:50Z
В Украину завозят больше легковых автомобилей: какие авто выбирают украинцы
Comments UA
2025-07-21T10:27:04Z
Назвали бестселлеры новых легковушек на рынке - рейтинг
Gazeta UA
2025-07-21T10:03:36Z
Настоящий эксклюзив: в Украину привезли очень редкий спорткар Porsche на 500 сил
Фокус
2025-07-21T10:00:48Z
Двухколесный суперкар: создан уникальный мотоцикл Ferrari
Фокус
2025-07-20T07:27:34Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z