MY.UAНовини
Ердоган – миротворець. Чи це плюс для України і в чому вигода Туреччини
Ердоган – миротворець. Чи це плюс для України і в чому вигода Туреччини

Ердоган – миротворець. Чи це плюс для України і в чому вигода Туреччини

Ердоган нарощує міжнародну роль Туреччини, висловлюючи готовність стати посередником між Україною та Росією

Протягом останнього десятиліття президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган активно виступає із мирними ініціативами. Тим самим він прагне позиціонувати Туреччину як посередника у міжнародних конфліктах.

Зокрема, резонансною темою в останні дні є пропозиція глави Кремля Володимира Путіна провести переговори з Україною 15 травня та майданчиком для цього зробити саме Туреччину. "Телеграф" у цьому матеріалізібрав мирні ініціативи Ердогана та Туреччини для України, а також думку різних експертів із цього приводу.

Головні заяви Ердогана щодо України

За часи свого президентства турецький лідер неодноразово робив висловлювання про Україну. З них можна зробити висновок, що він не підтримує анексію Криму Росією, а також виступає за якнайшвидше припинення війни.

  • У 2014 році Ердоган також сказав, що позиція Туреччини щодо вирішення кризи в Криму мирними методами і на основі збереження територіальної цілісності України є твердою та незмінною.
  • У 2016 році Ердоган обіцяв, що його країна допомагатиме Україні в питанні відновлення суверенітету та територіальної цілісності країни. Відповідні обіцянки президент України Петро Порошенко отримав від Ердогана під час зустрічі на полях Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.
  • "Ми не визнали і не визнаємо незаконну анексію Криму", — говорив Ердоган у 2017 році.
  • "Ми хочемо, щоб якнайшвидше закінчився конфлікт на Донбасі. Ми віримо, що його буде вирішено мирно, на основі міжнародного права та територіальної цілісності України. Ми підтримуємо Мінський процес та діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, яку очолюють турецькі дипломати", — зазначив Ердоган у 2019 році.
  • "Туреччина не визнає анексію Криму і з самого першого дня рішуче відстоює нелегітимність цього кроку", — заявив президент Туреччини в серпні 2023 року.
  • "Наша підтримка територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України залишається незмінною . Повернення Криму до складу України — це вимога міжнародного права", — сказав Ердоган у відеозверненні до учасників Четвертого саміту лідерів Кримської платформи у вересні 2024 року.
  • "Ми все ще чекаємо встановлення постійного миру та стабільності в Україні. Але зі зростанням гонки озброєнь простір для дипломатії звужується ", — було сказано Ердоганомна відкритті Генасамблеї ООН у вересні 2024 року.
  • "Нашим пріоритетом залишається покласти край війні між Росією та Україною , які є нашими сусідами з Чорного моря, справедливим світом. Ми сподіваємося, що нова ера розпочнеться на нашій півночі 2025 року", — заявляв Ердоган 31 грудня 2024 року.
  • "Наша країна є ідеальною для переговорів, які, ймовірно, відбудуться між Україною, Росією та Америкою", — наголосив турецький лідер у лютому 2025 року.
  • "В принципі, ми підтримуємо бажання пана Трампа закінчити війну шляхом переговорів . Але тут не можна нехтувати важливим моментом. Шлях до справедливого та міцного світу може бути відкритий лише за допомогою рівняння, в якому представлені усі відповідні сторони ", — говорив Ердоган у лютому 2025 року.

Посередник між Путіним та Зеленським: 2021 рік

У листопаді 2021 року турецький лідер заявив про готовність стати посередником у переговорах між владою України та Росії. За його словами, Анкара налагодила контакти з обома державами.

Ердоган говорив, що Туреччина готова зробити внесок у врегулювання напруженості у відносинах РФ та України. Він наголошував, що виступає за мир з акцентом на становище кримських татар. Іншими словами, Анкара виступає за вирішення ситуації у Криму і неодноразово обговорювала це питання із російським президентом.

Слід зазначити, що у Росії з цього приводу мали зовсім іншу думку. Так, прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков на запитання журналістів щодо пропозиції Туреччини — провести саміт щодо врегулювання ситуації на Донбасі за участю Зеленського та Путіна — відповів, що російська сторона не є учасником конфлікту на Донбасі і на такому саміті вирішити проблему неможливо.

Україна, своєю чергою, підтримувала таку ініціативу Туреччини.

Мирні ініціативи: війна в Україні/переговори 2022 рік

На початку повномасштабної війни, яку Росія влаштувала проти України у лютому 2022 року, Туреччина стала другим майданчиком для переговорів двох країн після Білорусі. 14-15 березня сторони провели черговий раунд переговорів. Ердоган особисто висловлював готовність до посередництва та докладав зусиль для підтримки діалогу між сторонами.

У Стамбулі делегації обговорювали можливість припинення вогню, виплати компенсацій за руйнування та виведення військ із території України. 21 березня переговори не зрушили з місця. А вже 29 числа вони продовжились у Стамбулі – тоді розглядали питання гарантій безпеки для України та гуманітарних проблем.

За результатами зустрічі сторони домовилися про відкриття гуманітарних коридорів для евакуації цивільного населення та доставки гуманітарної допомоги. Це дозволило врятувати тисячі мирних жителів із районів активних бойових дій.

У липні 2022 року у Стамбулі сторони погодили створення Спільного координаційного центру для забезпечення безпеки судноплавства через чорноморські порти України. Однак згодом Росія зірвала зернову угоду.

Зернова ініціатива

Зернову ініціативу, або "зернову угоду", було укладено в липні 2022 року за посередництва ООН і Туреччини, щоб розблокувати експорт українського зерна з чорноморських портів під час російсько-української війни.

У липні 2023 року Росія оголосила про призупинення своєї участі у "угоді". РФ тоді оголосила "тимчасово небезпечними" частину нейтральних вод у Чорному та Азовському морях, а всі судна, які прямують до українських портів, вона мала намір розцінювати, як "законні цілі". Тим самим, РФ оголосила блокаду українських портів.

Після цього Ердоган неодноразово проводив переговори з Путіним, намагаючись переконати його повернутись до угоди. Проте станом на травень 2025 року суттєвого прогресу у цьому напрямі так і сталося.

Після виходу Росії із "зернової угоди" Україна змогла організувати безпеку судноплавства самостійно.

Переговори України та Росії в Туреччині 2025

11 травня 2025 року Путін виступив із пропозицією провести переговори Росії та України в Туреччині 15 травня. Таким чином він буквально відкинув пропозицію України щодо безумовного припинення вогню з 12 травня на 30 днів, про яку напередодні говорив український президент.

Зеленський відповів на пропозицію Путіна щодо переговорів і заявив, що Україна готова зустрічатися в Туреччині, але за умови, що Росія підтвердить припинення вогню з 12 травня.

Президент США Дональд Трамп своєю чергою заявив, що переговори необхідно провести хоча б для того, щоб зрозуміти, чи можлива угода в принципі.

Далі український президент зробив заяву, що готовий зустрітися з Путіним особисто у Туреччині.

11 травня Ердоган провів телефонну розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном, під час якої підтвердив готовність провести переговори між Україною та Росією у Стамбулі.

Ердоган – миротворець. Чи це добре для України? Думки експертів

Директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос розповів "Телеграфу", що цікавить Ердогана у цих переговорах і чи є позитивний момент для України.

— Якщо вдасться досягти якихось домовленостей, то для України це добре, якщо ні — ні. Трамп попросив Ердогана виступити посередником на мирних переговорах України з Росією. І тут Ердогана більше цікавить Трамп, тому він просуватиме свою адженту (порядок денний), де стоїть купа пропозицій — поділився думкою експерт.

Директор Інституту світової політики, політолог Євген Магда у коментарі нашому виданню каже, що Трамп використовує Ердогана для того, щоб якось посадити Путіна та Зеленського за стіл переговорів. На його думку, Путіна в жодному разі не буде у Стамбулі 15 травня.

— Але в будь-якому разі імітація бурхливої діяльності на тему мирного процесу безумовно існуватиме. Тому, думаю, що для Ердогана важливо переключити ситуацію з внутрішніх проблем, переслідування мера Стамбула (Переслідування та арешт мера Стамбула Екрема Імамоглу у березні призвели до масових протестів у Туреччині, — Ред.). А Трампу потрібний хоч якийсь план і хоч якийсь виконавець цього плану. І Ердоган на цю роль підходить, виходить, досить непогано. Ось і вся зовнішня політична логіка нинішньої американської та турецької влади, — пояснив Магда.

* Трамп просив Ердогана виступити посередником у врегулюванні конфлікту в Україні. Про це у травні 2025 року в газеті Hurriyet написав журналіст Абдулкадір Сельві. Ердоган "позитивно поставився до цієї пропозиції про посередництво".

"Ердоган — лідер, який може зустрічатися і з Путіним, і з Зеленським. Він сприяв обміну полоненими та відкриттю пшеничного коридору", — наголошується в матеріалі.

Народний депутат від "Слуги народу", член Комітету ВР із зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко також дав свій коментар "Телеграфу" про роль та вигоду Ердогана та Туреччини у переговорах.

— У цьому випадку Туреччина хоч і має вплив і на Україну, і на Росію, не є країною, яка могла б примусити Росію чи Україну до чогось, — пояснив експерт.

Він додав, що Україні важко запідозрити, що Туреччина має якісь недобродійні мотиви. Вона має інтерес, але, як зазначає Яременко, він не є ознакою якогось шахрайства, обману чи подвійних стандартів.

— Тому навіть з такої точки зору немає жодних проблем із Туреччиною, з Ердоганом. Але ми розуміємо інтерес Туреччини до цього. Вона має інтереси в Україні, у Росії, має великі регіональні інтереси, має великі регіональні амбіції, які вона намагатиметься будувати, вибудовувати.

Якщо для Трампа це є таким лакмусовим папірцем, участь у цих миротворчих зусиллях, то звісно, ​​що і для Туреччини, і для інших держав — це важливий, вагомий чинник, що наголошує на авторитеті. Отже, нехай навіть не безпосередньо, але може впливати і на інші питання великої політики, в яких борються всі держави. Тому ми в даному випадку повинні просто дякувати Туреччині за добру волю надати свою територію і за те, що Ердоган, зрештою, долучився до зусиль нашої коаліції щодо тиску на Путіна втягнути його в початок переговорів — зазначив співрозмовник.

За його словами, навіть найбільші союзники України мають інтереси, які іноді можуть не співпадати з нашими. Тому очікувати від Туреччини, що вона увійде до цих переговорів на боці України, було б наївно. "Це неправильні очікування і такого немає і не буде", — наголосив він.

Яременко пояснив, що Ердоган має свою вигоду в даному випадку.

— Вплив регіональної Туреччини був породжений її значимістю як економічною силою. А економічна сила Туреччини базувалася на торгівлі. Війни перешкоджають торгівлі. Це те, що на поверхні, те, що є елементарним. З цього погляду Туреччини краще мати безпечне Чорне море, оскільки в неї дуже багато конфліктів фактично за периметром, у них вона бере участь. У Сирії з курдами є конфлікти, у Середземному морі з Грецією тощо — зазначає нардеп.

З погляду реалізації своїх пріоритетних зовнішньополітичних ініціатив та бачення, зазначає експерт, Туреччина хоче мати більше впливу на Російську Федерацію, і нагадує, що інтереси двох країн часто розходяться. У Сирії вони фактично підтримували ворогуючі сторони, так само в Нагірному Карабаху, і таке інше. Стамбул і Москва ніде не виступають як союзники або як ті, хто підтримує одну й ту саму силу в якомусь із конфліктів.

— Тому, звісно, якщо Ердоган братиме участь у цьому, у врегулюванні російсько-українського конфлікту та війни, то його вплив і на Україну, і на Росію збільшуватиметься, і це для нього дуже важливо. Плюс участь з погляду геополітики – це також надзвичайна подія, яка підвищує інтерес і значущість Туреччини і в діалозі з ЄС, і в діалогах з НАТО, і в діалозі з Китаєм, і в діалозі зі США. Тому абсолютно безпрограшна ініціатива для Туреччини брати участь у такій формі регулювання. Турція, я не маю жодних сумнівів, максимально отримає свої вигоди від цього — пояснює Яременко.

Для турків дуже важливе міжнародне значення їхньої країни. "Туреччина дуже довго страждала від того, що її економічне значення значно перевищувало політичне. І ось Ердоган задовольняє потребу турецького суспільства відчувати свою значущість, важливість, бути в центрі подій щонайменше в регіоні. Ну і це врегулювання робить Туреччину центром світової дипломатії", — підсумував нардеп.

Теги за темою
Туреччина
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Лавров зідзвонився з главою МЗС Туреччини: про що говорили
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T22:15:57Z
У МЗС України прокоментували рішення щодо збитого МН17: "Справедливість бере гору"
TSN
2025-05-12T21:18:42Z
Зеленський «перетрусив» Ставку і вивів звідти ексзаступника Умєрова
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T20:03:29Z
Зеленський та Ердоган обговорили зустріч у Стамбулі: мають однакове бачення
ТСН
2025-05-12T19:57:37Z
Орбан придумав нову "страшилку", щоб перешкодити вступу України до Євросоюзу
ТСН
2025-05-12T19:51:52Z
Речника КМВА, який погрожував журналісту, звільнено з посади
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T19:42:13Z
Чи загрожує безпеці Україні створення демілітаризованої зони: військовий експерт розповів
ТСН
2025-05-12T19:36:18Z
Катастрофа MH17. Міжнародна організація цивільної авіації назвала винних
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T18:48:43Z
Розмова Ердогана з Зеленським і Путіним: стало відомо, про що говорили лідери
ТСН
2025-05-12T18:36:39Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Sunday news з Софією Єгоровою! До Перемоги!
FM-TV
2025-05-12T22:01:22Z
Ziferblat «одягли» символічні мальви для «Євробачення-2025»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T18:48:08Z
Тарас Цимбалюк похизувався розкішним подарунком для мами з нагоди особливого свята
TSN
2025-05-12T17:26:55Z
Син Софії Ротару публічно звернувся до мами та показав її щасливе фото
TSN
2025-05-12T17:25:53Z
Колишня Джонні Деппа Ембер Герд народила двійнят та показала перше фото новонароджених
ТСН
2025-05-12T17:25:14Z
Алан Бадоєв замилував кадрами з донькою-копією та пригадав їхню рідкісну зустріч
TSN
2025-05-12T17:25:00Z
ЕксAlyosha майстерно поставила на місце критиків її зовнішності: "Всі на одне обличчя"
TSN
2025-05-12T17:23:55Z
Катерина Кухар на рідкісних фото показалася з 10-річною донькою — копією чоловіка Стоянова
TSN
2025-05-12T17:23:06Z
Оформлення паспортів для чоловіків за кордоном спростили: що змінилося
TSN
2025-05-12T21:18:17Z
Закон «про заборону РПЦ в Україні» запрацює. Уряд ухвалив постанову
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T17:48:43Z
Нацгвардія спростувала, що командувача Півненка було звільнено
Лига
2025-05-12T17:33:34Z
Великий наступ на правобережжя Херсонщини: в ЗСУ відповіли, чи влаштує ворог форсування
ТСН
2025-05-12T17:26:49Z
Лев XIV не вірив до останнього, що виберуть його: ЗМІ поспілкувалися з рідним братом Папи
ТСН
2025-05-12T17:26:45Z
Ракети РФ готові до запуску за 30 секунд: полковник оцінив справність "Орешніка"
ТСН
2025-05-12T17:25:55Z
Як проходили вибори Папи і яким буде новий понтифік для України: ексклюзив з Ватикану
ТСН
2025-05-12T17:25:46Z
Український кардинал зустрівся із новим Папою Римським: він відверто розповів про розмову
ТСН
2025-05-12T17:25:33Z
Зеленський на День матері звернувся до найріднішої
ТСН
2025-05-12T17:25:21Z
Які 2 продукти треба обов’язково їсти, щоб покращити пам’ять і захистити мозок від старіння
ТСН
2025-05-12T17:22:38Z
Чому не всі люди можуть виспатися за чотири години — нове дослідження
ТСН
2025-05-12T17:21:58Z
День медсестри в Україні: як відзначають та що кажуть про свою роботу
ТСН
2025-05-12T17:20:39Z
Слов’янський квас на кропиві: рецепт напою сили часів Київської Русі, який легко приготувати вдома
ТСН
2025-05-12T17:20:16Z
Київ під ударом гепатиту А: десятки інфікованих, головний санлікар розповів про можливі причини
ТСН
2025-05-12T17:19:33Z
Ця спеція уповільнює старіння: чому варто додати шафран у догляд за шкірою
Gazeta UA
2025-05-12T13:58:49Z
Що відбувається із психічним здоров'ям українців? Оприлюднено тривожні дані
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T13:51:37Z
Україна та Ірландія співпрацюватимуть у підготовці медсестер
УкраинФорм
2025-05-12T13:49:22Z
Чому вії після нарощення випадають: основні причини, які треба знати
24tv
2025-05-12T13:36:40Z
США і Китай уклали торговельну угоду: що відомо
TSN
2025-05-12T17:25:01Z
Росія використовує порт Індонезії для обходу західних санкцій — розвідка
ТСН
2025-05-12T17:25:00Z
Курс валют на 12 травня: скільки коштують долар, євро і злотий
ТСН
2025-05-12T17:24:48Z
Курс валют в Україні: українці прощаються з доларом – продавати чи зачекати
TSN
2025-05-12T17:23:47Z
В Україні банки знизять ліміти на перекази за картками
TSN
2025-05-12T17:22:04Z
В Україні хочуть підвищити "мінімалку": коли та наскільки
TSN
2025-05-12T17:21:53Z
Вчені виявили в Україні унікальний камінь з рідкісними властивостями
ТСН
2025-05-12T17:21:32Z
Українцям виплатили рекордний кешбек: як отримувати гроші за купівлі
ТСН
2025-05-12T17:21:31Z
У Миколаєві буде краща якість питної води: там будують новий водогін зі сталі Метінвесту Ахметова
ТСН
2025-05-12T17:20:20Z
Дві групи підлітків вчинили бійку біля кав'ярні у Києві: поліція відреагувала
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T19:57:17Z
Масштабний збій у Лондоні: як перебої з електроенергією вплинули на життя столиці
ТСН
2025-05-12T19:51:56Z
"Просто хотів підзаробити": 76-річний німець зізнався в контрабанді наркотиків
Европейская правда
2025-05-12T19:13:08Z
На Рівненщині агенти РФ намагалися підірвати наряд поліції: деталі від СБУ
ТСН
2025-05-12T17:23:49Z
У Києві під час гасіння пожежі у квартирі врятовано кота та собаку: з’явилися щемливі фото
ТСН
2025-05-12T17:22:32Z
У Києві поліція знайшла п’ятьох блогерів, які хизувалися незареєстрованою зброєю під час стриму: фото
ТСН
2025-05-12T17:22:10Z
На Чернігівщині чоловік жорстоко вбив жінку через гроші
TSN
2025-05-12T17:21:56Z
У Хмельницькому хлопця вдарило струмом на даху вантажного потяга: з’явилося відео
TSN
2025-05-12T17:21:37Z
Знімали, як тоне, але не допомогли: поліція розшукує підлітків-авторів відео загибелі чоловіка в Дніпрі
ТСН
2025-05-12T17:20:41Z
Трек "Espresso Macchiato" від Tommy Cash вважався фаворитом Eurovision Song Contest. Але після низки скандалів, Естонія, наразі у букмекерів 9-та.
FM-TV
2025-05-12T20:55:33Z
Ексречник КМВА Ієвлєв прокоментував своє звільнення та зізнався, що має ПТСР
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T20:54:06Z
Чи зможе Україна знищити Кримський міст німецькими Taurus: експерт дав неочікувану відповідь
TSN
2025-05-12T20:33:21Z
Лінія фронту станом на 12 травня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T20:18:34Z
Карпатський регіон засипало снігом
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T19:33:15Z
Загарбники «полюють» на українських операторів БпЛА через високу ефективність їх роботи — волонтер
ТСН
2025-05-12T17:25:39Z
Ворог атакує Україну ударними БпЛА: мапа тривог
TSN
2025-05-12T17:25:38Z
У Рильську на Курщині знищили місце дислокації окупантів
TSN
2025-05-12T17:25:34Z
Пострілом з гранатомета: медсестра знищила окупантів і врятувала підрозділ від оточення
ТСН
2025-05-12T17:25:24Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
ЄСА надала автовиробникам саме те, про що вони просили
Топ Жир
2025-05-12T13:00:04Z
Електромобілі Hyundai у небезпеці: китайські бренди націлились на ринок Південної Кореї
AutoGeek
2025-05-12T12:48:25Z
BMW презентував спецверсію кросовера X7 за $110 000
AutoCentre
2025-05-12T12:16:32Z
День ангела 13 травня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-05-12T21:18:30Z
Квіткова повня 12 травня 2025 року: чому така назва
TSN
2025-05-12T17:24:49Z
Скорпіонам варто знайти мудрого керівника, а Водоліям слід іноді розслаблятися: гороскоп за картами Таро на 12 травня 2025 року
ТСН
2025-05-12T17:24:05Z
Астрологи назвали знаки зодіаку, які мають найчистішу карму
ТСН
2025-05-12T17:23:42Z
Спробуйте найпопулярніший весняний десерт: всього чотири інгредієнти — і неймовірна смакота готова
TSN
2025-05-12T17:23:39Z
Як садити розсаду помідорів: покрокова інсттукція для гарного врожаю
ТСН
2025-05-12T17:23:20Z
Чим підживити огірки, щоб не були гіркими: покладіть це в лунки — і овочі виростуть смачними
TSN
2025-05-12T17:23:15Z
Цей настій із бур’яну допоможе отримати потрійний урожай великих і солодких помідорів
TSN
2025-05-12T17:23:11Z
Як прибрати бруд всередині барабану пральної машини: кидаєте 80 г — і буде сяяти чистотою
TSN
2025-05-12T17:22:39Z
Костюк поступилася прихильниці Лукашенка на турнірі WTA 1000 у Римі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T21:07:55Z
Пішов з життя легендарний американський реслер
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T18:33:38Z
Світоліна пробилася до чвертьфіналу турніру WTA 1000 у Римі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T15:39:47Z
Визначився новий головний тренер збірної Бразилії з футболу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T14:36:23Z
Українські дівчата у серії пенальті здолала Марокко на Турнірі розвитку УЄФА
УкраинФорм
2025-05-12T14:27:11Z
Реал зробив запит по Тео Ернандесу — Скіра
Football.ua
2025-05-12T14:19:07Z
Зірковий Мбаппе повторив рекорд легенд Барселони в Ель Класіко
24tv
2025-05-12T13:57:33Z
Конте: Мене дратує, коли ми не перемагаємо
Football.ua
2025-05-12T13:46:42Z
"Він може зупинити": колишній чемпіон світу дав сміливий прогноз на реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-05-12T13:39:23Z
Під вершиною на Алясці може ховатися база прибульців — ЦРУ
ТСН
2025-05-12T17:26:47Z
Магнітні бурі не дають спокою українцям: якою буде сонячна активність 12 травня
TSN
2025-05-12T17:24:56Z
Учені виявили на Марсі океани: де планета ховає воду
TSN
2025-05-12T17:23:33Z
В OpenAI розповіли, чому не відкривають функцію клонування голосу
ТСН
2025-05-12T17:22:09Z
Apple планує суттєво підвищити ціни на iPhone — WSJ
ТСН
2025-05-12T17:21:07Z
Принтер замість плити: як готуватимуть 2050 року та які будуть страви
ТСН
2025-05-12T17:19:49Z
Як очистити пральну машину від бруду й неприємного запаху в домашніх умовах: до відсіку для порошку засипте 75 г цього засобу
ТСН
2025-05-12T17:19:11Z
Вчені назвали дату "смерті" Всесвіту
ТСН
2025-05-12T17:18:57Z
"Згідний" чи "згодний": мовознавець роз’яснив вживання схожих слів
ТСН
2025-05-12T17:17:49Z