/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Ff41c35544f6f7e782e35732352d89432.jpg)
Глава УГКЦ сподівається на розвиток діалогу з Папою Левом XIV, що вплине на стримання агресії РФ
Як передає Укрінформ, про це він сказав в інтерв’ю польському журналісту Кшиштофу Томасіку, опублікованому на сайті УГКЦ.
За словами Блаженнішого Святослава, він зустрічався з майбутнім понтифіком, на той час - кардиналом Робертом Превостом, зокрема на Синодах єпископів у Ватикані.
"Сказати, що знаю його особисто, було б не зовсім правдою, бо ми не мали особливої нагоди поговорити на різні теми. У мене склалося враження, що він — дуже тиха людина, хтось навіть сказав би — непомітна. Тобто його справді не було чутно й видно, він тихо молився, був дуже скромною людиною", — зауважив глава УГКЦ.
Також Святослав відзначив, що вони обоє навчалися в Домініканському Папському університеті Святого Томи Аквінського — Анджелікумі, у Римі.
На його думку, Папа Лев XIV служитиме у дуже важкий час, "час, який Папа Франциск назвав часом "третьої світової війни частинами", час, коли Католицька церква стоїть перед дуже серйозними викликами".
За словами глави УГКЦ, одним із викликів є війна в Україні, а також те, що "мається на увазі під поняттям "Китай". Папа Франциск намагався якось діяти у цьому напрямку, але не до кінця впорався з цими викликами. Тож, у той чи інший спосіб, Папа Лев XIV мусить будувати свою церковну родину та служіння, щоб змогти загасити вогонь там, де він сьогодні горить".
Однією із дуже складних сфер діяльності понтифіка, особливо як громадянина Америки, глава УГКЦ назвав відносини Ватикану з Президентом США Дональдом Трампом та сучасною Америкою.
"Лев XIV стоїть перед великими викликами і вже чітко дав зрозуміти, що це не його особисті виклики, а проблеми, які стоять сьогодні перед всією церквою", - підкреслив Блаженніший Святослав.
На його думку, новий Папа обізнаний щодо подій в Україні: "Є дуже сильне інтерв’ю, яке він дав на початку 2022 року після повномасштабного вторгнення, і яке сьогодні стає дедалі відомішим. Коли він був у Перу і відповідав за певні комісії в перуанському єпископаті, він чітко і виразно сказав, що означає війна Росії проти України: це війна імперіалістичних колонізаторів проти вільних людей, які мають право й обов’язок захищати свою землю".
Як заявив глава УГКЦ, Папа слухав, що говорила українська церква, і довіряв її голосу. Він висловив сподівання, що "тепер він теж нас вислухає, перш ніж послухає пропагандистів з Москви чи інших ідеологів, які намагаються принизити, очорнити нашу церкву чи спотворити правду про Україну. Він прислухатиметься до голосу церкви з України і таким чином це буде для нього, я б сказав, інтерпретаційною матрицею, завдяки якій він зрозуміє, що треба говорити, як діяти, як поводитися щодо нашої нації та церкви".
"Сподіваємося, що діалог і комунікація — зокрема, між нашою церквою та новим Папою, зростатимуть і розвиватимуться, і це матиме істотний вплив на позицію Апостольського престолу і на конкретні кроки, зокрема й дипломатичні, щоб стримати і зупинити варварське вторгнення, яке знищує Україну", зазначив Блаженніший Святослав.
Він також додав, що в середу, в день, коли зазвичай відбуваються загальні аудієнції, Папа зустрінеться зі східними католицькими церквами, й "очевидно, що найперше, що ми хочемо сказати Папі Римському, це те, що для українців він є "будівничим миру"... Нехай Господь Бог допоможе йому виконати це покликання, щоб війна в Україні закінчилася якнайшвидше".
Як повідомляв Укрінформ, у своєму першому недільному благословенні Папа Римський Лев XIV згадав про країни, які страждають від війни, і закликав до якнайшвидшого справжнього і справедливого миру в Україні.
Президент Володимир Зеленський провів першу розмову з Папою Левом XIV і подякував за підтримку України.