/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F90f0b466ca193a2c47381877ab8ca0ac.jpg)
Китай підтримує запропоноване Україною, Європою і США 30-денне припинення вогню
Про це на брифінгу заявив речник МЗС КНР Лінь Цзянь, коментуючи на запит власкора Укрінформу в Китаїзгадану ініціативу України та країн-партнерів від 10 травня.
«Щодо «української кризи» (так у КНР називають російську загарбницьку війну проти України – ред.) позиція Китаю є послідовною та чіткою. Ми вважаємо, що всі зусилля мають бути спрямовані на досягнення миру», - сказав Лінь.
За його словами, в Пекіні сподіваються, що сторони конфлікту зможуть продовжувати діалог та переговори для досягнення справедливої, довгострокової та обов’язкової мирної угоди, прийнятної для всіх сторін, і зрештою досягнуть політичного врегулювання «кризи».
«Ми завжди вважали і продовжуємо наполягати на тому, що єдиним життєздатним виходом із «кризи» є діалог та переговори», - підкреслив речник зовнішньополітичного відомства.
Він також відповів на прохання Укрінформу прокоментувати слова президента США Дональда Трампа про необхідність активнішої участі великих держав, зокрема Туреччини і КНР, для припинення російсько-української війни.
«Китай готовий, враховуючи побажання зацікавлених сторін, співпрацювати з міжнародною спільнотою та продовжувати відігравати конструктивну роль у вирішенні «кризи» й досягненні довгострокового миру», - заявив дипломат.
Від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року Китай оголосив про нейтралітет щодо війни, а через рік спробував виступити посередником між Україною та РФ і, серед іншого, кілька разів направляв спецпосланця свого уряду Лі Хуея до Києва, європейських столиць та Москви для пошуку шляхів припинення бойових дій.
Проте посередницькі зусилля виявилися марними, зокрема, через відмову Пекіна тиснути на правителя країни-агресорки Володимира Путіна, і на початку минулого року в уряді КНР відмовилися від активних зусиль, віддавши перевагу пасивному спогляданню за розвитком подій та виголошенню політичних декларацій про необхідність мирних переговорів і політичного врегулювання конфлікту.
Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ Андрій Сибіга розповів, що після зустрічі «Коаліції охочих» у Києві в суботу, 10 травня, всі п’ять лідерів – Володимир Зеленський, Еммануель Макрон, Фрідріх Мерц, Дональд Туск та Кір Стармер – провели конструктивну телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом щодо мирних зусиль. Україна та всі союзники готові до повного безумовного припинення вогню на суші, в повітрі та на морі щонайменше на 30 днів, починаючи вже з понеділка, 12 травня.
Фото: mfa.gov.cn