MY.UAНовини
«Ми не маємо скотитися в пропаганду»: журналісти «Донбас Реалії» про роботу на війні й інформування окупованих територій
«Ми не маємо скотитися в пропаганду»: журналісти «Донбас Реалії» про роботу на війні й інформування окупованих територій

«Ми не маємо скотитися в пропаганду»: журналісти «Донбас Реалії» про роботу на війні й інформування окупованих територій

Як повномасштабне вторгнення змінило роботу воєнних кореспондентів, чому треба розвивати радіо і як тікток замінив заблокований ютуб на окупованих територіях.

Понад десять років журналісти проєкту «Донбас Реалії» від «Радіо Свобода» висвітлюють наслідки російської агресії в Україні та розповідають про життя на тимчасово окупованих територіях (ТОТ). У рамках панельної дискусії «Незалежна журналістика під час війни: правда на лінії фронту», що відбулася під час 17-го Київського безпекового форуму, команда проєкту поділилася своїм досвідом роботи з військовими та методами комунікації з ТОТ.

Участь у заході взяли журналістка та редакторка проєкту «Радіо Донбас Реалії» Тетяна Якубович, журналіст і ведучий проєкту «Донбас Реалії» Роман Пагулич та Олександр Демченко військовослужбовець ЗСУ, консультант Центру ініціатив «Повернись живим», який до травня 2023 року працював журналістом «Донбас Реалії».

Модерував дискусію журналіст і ведучий проєкту «Донбас Реалії» Ярослав Кречко.

Розповідати про війну — це не про квадратні кілометри чи кількість обстрілів, це про людські долі, каже модератор Ярослав Кречко. Однак за роки війни трагічні історії могли стати буденністю для українського суспільства, тож він запитав учасників, як висвітлювати бойові дії з ясністю та людяністю, і що загалом змінилося в роботі воєнних кореспондентів за понад три роки великої війни.

Ярослав Кречко

Роман Пагулич розповів, що ще у 2022 році, і навіть частково у 2024-му, журналісти мали змогу працювати безпосередньо на передовій, а зараз такої можливості немає: «Ми виходили на передову і військові казали: “Якщо ви крикнете, то противник вас почує”. На жаль, таким чином ми працювати вже не можемо, бо зросли ризики роботи в зоні бойових дій. Дистанція зони ураження, англійською kill zone, зросла десь кілометрів до п’яти. А все, що ближче цієї зони до передової, перебуває у постійній небезпеці».

Саме безпекові питання є причиною такої зміни, а не ставлення військових до журналістів. «На мою думку, 95% військових раді побачити нову людину, — каже Роман Пагулич. — Тому що будь-яка позиція — це обмежений колектив, і вони перебувають там тижнями, місяцями. Журналісти виконують роль зв’язківця між цивільним суспільством і військовими, які, в принципі, теж кілька місяців тому могли бути цивільними, тому що масштаб війни вимагає постійної мобілізації. Але це фактор, показник того, що про військових пам’ятають, що вони можуть розповісти про те, яких зусиль вартує утримання лінії фронту там, де вона зараз є».

Роман Пагулич

Він сказав, що журналістам під час зйомок військових важливо бути уважними до певних елементів рельєфу, адже були випадки, коли позицію артилерії вираховували просто за формою дерева.

«З точки зору журналістики — це приховування певної інформації, але ми розуміємо, що без цього загинуть люди. З іншого боку, в нашій роботі ми не можемо собі дозволити й не маємо, згідно з нашими стандартами, скотитися до пропаганди.

Ми говоримо про те, що на війні є багато проблем, що люди в деяких моментах не витримують і залишають позиції. Що снаряди можуть не вибухати, що є дрони, яких багато, але часом вони не спрацьовують. І потрапивши десь ближче до окопів, поранені можуть очікувати на евакуацію днями й навіть тижнями. Ніщо не працює як годинник, тому що є дуже багато факторів, які можуть вплинути на війну в один момент», — розповів журналіст.

Військовим також важливо тримати зв’язок із рідними. Роман Пагулич каже, що родичі тих, хто знаходиться на позиціях по місяцю, пересилають їхнім командирам аудіоповідомлення у месенджерах, і потім ці повідомлення через рацію звуком передають військовим, щоб вони просто почули голос рідних.

«У своїй роботі ми концентруємося саме на військових, але насправді ми спостерігаємо постійне руйнування міст, у яких усе відбувається за одним і тим самим сценарієм. Зникає світло, зв’язок, вода, газ, всі можливості для існування. Люди, на жаль, залишаються жити у цих населених пунктах. Хтось не має нічого іншого поза межами цього містечка. Хтось відверто чекає Росію, в когось є якісь інші мотиви.

Людина, довіряючи російській пропаганді, до останнього вірить в те, що російські бомби та ракети її звільнять. І в цьому я бачу певне недопрацювання української інформаційної політики. Десь у 2017 році, коли ми приїздили в одне з прифронтових міст на сході України, ми попросили місцевих показати, які вони телеканали дивляться. І в жінки на першій кнопці пульту був телеканал “Росія 24”. Вона тоді сказала, що це випадково. Але, вочевидь, люди жили в такому інформаційному полі й недостатня інформаційна політика до великої війни теж має такі наслідки», — вважає журналіст.

Ярослав Кречко сказав, що російсько-українська війна — це, по суті, перша війна, де кожен солдат може поширити назагал будь-яке відео чи повідомлення з фронту. Вони, як і цивільні, також можуть стати об’єктом впливу через соцмережі, де фейкова, викривлена інформація поширюється безконтрольно. Особливо складною в цьому контексті є робота з окупованими територіями, зважаючи на штучні обмеження поширення інформації, які використовує і створює Росія.

Про зв’язок із ТОТ висловився Олександр Демченко: «Намагання підтримувати контакт і ламати інформаційну блокаду, яку створює Росія для людей на окупованих територіях — це важлива робота, яка набагато більша і ширша за звичайну журналістику. Росія це робить не тільки на окупованих територіях України, а у багатьох регіонах світу, де намагається поширити свій вплив».

Олександр Демченко

За його словами, комунікацію з ТОТ ускладнюють окупаційні адміністрації. Це почалося ще в період пандемії ковіду, коли були закриті пункти пропуску на лінії розмежування між Україною та тимчасово окупованими частинами Донецької і Луганської областей. Ще тоді Росія робила кроки для того, щоб максимально ізолювати людські контакти між ТОТ і вільним світом. Зараз контакти взагалі неможливі через більш жорстокі бойові дії та розширення лінії фронту.

«Проєкт «Донбас Реалії» завжди спирався на контакти з людьми, які перебувають на окупованих територіях. Просто отримували історії про соціальне життя, бойові дії чи перевіряли певну інформацію. Тепер це набагато складніше, тому що кожна людина, яка з окупованої території у вільний світ передає інформацію, що може навіть не стосуватися ніякої військової таємниці, в будь-якому випадку стає для російської влади шпигуном. Є безліч прикладів, як люди на окупованих територіях потрапляли до катівень і просто зникали», — каже Демченко.

Зараз при перевірці проросійськими силовиками смартфона людина наражається на небезпеку, якщо просто підписана на соцмережі будь-яких українських медіа.

«Треба думати, які альтернативні засоби передачі інформації на окуповану територію і отримання інформації звідти ми можемо використовувати, враховуючи необхідність обходу блокування соціальних мереж, сайтів, месенджерів, ютубу. З іншого боку, отримувати інформацію звідти, не наражаючи людей на ще більшу небезпеку. Треба придумувати нові маркетингові стратегії того, як зацікавити людей чесною, достовірною, збалансованою інформацією», — додав військовослужбовець.

Про методи комунікації з ТОТ розповіла Тетяна Якубович. За її словами, ситуація дуже погіршилася із блокуванням ютубу.

«Треба визнати, що велика аудиторія була втрачена, тому що Росії вдався цей залізний занавіс. І те, що вони роблять із доступом до західних платформ в окупації, це дійсно дуже потужна технічна робота.

Але ми постійно шукаємо якісь оригінальні шляхи донесення інформації. Одним з таких оригінальних шляхів донесення стала мережа TikTok. Ми розуміємо, що до неї треба ставитися з обережністю, але у випадку з окупованими територіями саме тікток дав хороший доступ. Ми просто робимо там інформаційний продукт, ролики, рілси. Також спробували запустити прямі ефіри у тіктоці.

Ми не знали, чи взагалі тікток, який є розважальним, дасть нам можливість зібрати якусь аудиторію, але це вийшло. І як це не дивно, аудиторія саме з окупації почала приходити на наші п'ятничні стріми», — розповіла журналістка.

Тетяна Якубович

Іншим інструментом «Донбас Реалій» для комунікації з ТОТ залишається телеграм, адже це російська платформа, яка там не блокується і швидше за все заблокована не буде. Тетяна Якубович зазначила, що це не безпечна платформа і про це доводиться постійно попереджати аудиторію, зокрема не вести небезпечних переписок з журналістами або з вільною частиною України: «Ми знаємо, що в українському суспільстві є різне ставлення до людей, які проживають в окупації. І чим менше зв'язку, тим менше люди на вільній території отримують фідбеку звідти. І це саме те, чого, на мій погляд, хоче Кремль.

Інколи нас питають, чи є на окупованих територіях проукраїнськи налаштовані люди. Нещодавно одна людина, яка передала нам для публікації фото з Маріуполя, відмовилася від гонорару і сказала перерахувати його на ЗСУ. Замість гонорару я відправила цій людині скрін, куди пішли ці кошти. І це є відповідь на питання, чи є проукраїнське населення в окупації».

За її словами, люди на ТОТ продовжують використовувати VPN-сервіси, тому що їм просто некомфортно жити без доступу до західних платформ, до яких звикли раніше: ютуб, фейсбук, інстаграм тощо.

Окрім того, на думку Тетяни Якубович, дієвим інструментом комунікації є класичне радіомовлення: «З низки причин ми як проєкт відійшли від цього свого часу, це дорога річ. Але державі потрібно думати про повернення до класичних FM-передавачів, середніх хвиль, довгих хвиль для доставки інформації в окупацію. Запит на це є і ми навіть зустрічали людей, які під час окупації в Харківській області, в місті Ізюмі, слухали наш проєкт по FM-радіо, тому що інших варіантів не було. Ми знаємо, що навіть коли була окупація Київської області, то люди мали єдине джерело інформації — це радіоприймачі, бо зв'язку, інтернету не було. І така сама ситуація є і по Донецькій, і Луганській областях. Я переконана, що треба пробувати Україні повертати радіомовлення на прифронтові і окуповані території».

Ярослав Кречко зазначив, що окрім роботи з окупованими територіями, аналітики та фронтлайн репортажів, ще одним важливим аспектом роботи «Донбас Реалії» є висвітлення проблем у Збройних Силах України.

Детальніше про це розповіла Тетяна Якубович: «На мій погляд, за роки повномасштабного вторгнення журналістика пройшла шлях від повного страху та застереження говорити про будь-які реформи в силах оборони, до непоганого рівня аналізу цих проблем.

Найгірші часи в інформаційному плані, які я згадую, були навесні 2022 року, коли всі були настільки шоковані самим фактом початку повномасштабного вторгнення, що розбиратися з будь-якими проблемами, правами військовослужбовців було просто неможливо».

За її словами, одним з перших матеріалів «Донбас Реалії» на цю тему стосувався проблем військ ТРО, які потрапляли в дуже важкі бої і несли великі втрати. Згодом журналісти почали втручатися в тему відпусток військовослужбовців, які стали можливими лише восени 2022 року. 

Станом на 2024 та 2025 рік українські медіа вже спокійніше аналізують проблеми управління військами, проблеми підготовки офіцерських кадрів, самовільного залишення частин і чому воно відбувається. Торік медіа дуже активно аналізували проблему переведень військових фахівців на непрофільні посади, тобто в піхоту, яке відбулося у силах логістики, повітряних силах та технічних спеціалістах.

У залі була також присутня журналістка «Донбас Реалії» Ольга Кацан, яка займалася проблемою самовільного залишення частин (СЗЧ). Тетяна Якубович передала їй слово і зазначила, що ця проблема існувала з 2022 року, але лише в 2024 українські медіа наважилися бодай мінімально це проаналізувати.

Ольга Кацан

«Вважалося, що краще помовчати і ця проблема нібито зникне. Що це розколихає суспільство. Зараз ця тема стала медійною. Коли ми готували великий матеріал, то ми ставили за мету не просто показати, що така проблема існує, а розповісти, у чому полягають труднощі повернення бійців, які хочуть насправді повернутися в армію.

Ми хотіли показати аспекти, через що виникла ця проблема, які на неї впливають фактори. Тому що це не лише питання термінів військової служби, які не залежать від Генштабу, не залежать насправді ні від кого. Поки триватиме війна, доти триватиме мобілізація. Це внутрішні конфлікти, це непрозора система оцінювання командирів. Це різні дрібні моменти, які є конкретно на певних місцях у бригад, вирішення яких насправді покращує ситуацію. Зокрема запрацювали переведення, хоч і у тестовому форматі, так само з'явився закон про СЗЧ, який дозволяє бійцям не отримувати кримінальну відповідальність», — розповіла Ольга Кацан.

Тетяна Якубович додала, що досвід роботи над такими матеріалами показує, що цивільне населення може впливати на вирішення проблем у армії. Замовчування таких проблем веде до падіння довіри до медіа. А коли люди не бачать висвітлення проблем армії в медіа, вони знайдуть це висвітлення у блогерів, які не завжди роблять це якісно і правильно.

На останок Ярослав Кречко запитав спікерів, чи існує баланс між правом суспільства на правду і обов'язком не зашкодити національній безпеці, чи не відчувають вони перетворення української журналістики на пропаганду?

Роман Пагулич відповів, що якщо проблема не проговорюється, то вона і не вирішується. Більше національній безпеці може нашкодити наявність неякісних мінометних мін: «Україна не авторитарна країна, де методом наказового тиску можна змінити якусь ситуацію. Що може змінити ситуацію — це цивільний контроль. Медіа теж є складовою цього контролю, тому про проблему потрібно говорити, зважуючи, звісно, всі ризики, і це завдання журналістики як такої».

Тетяна Якубович перевела це питання в порівняння між ІПСО і журналістським аналізом: «В нас є така звичка, коли люди хочуть відштовхнути якісь претензії до себе, казати, що це «російське ІПСО». Так от, інформаційно-психологічні спецоперації ворога спрямовані на ще більше розхитування ситуації. Якщо вони бачать проблему, то намагаються зробити її гіршою. Якщо ви робите аналіз як журналісти, то ви намагаєтеся зробити ситуацію кращою. Ви показуєте, як її вирішити. Тому різниця досить яскрава між цим».

Олександр Демченко підсумував, що страшніше, коли немає жодної інформації, ніж коли вона є, хоча балансу дотримуватися треба: «Людям потрібно кожен день в нашому сучасному цифровому інформаційному суспільстві отримувати інформацію. Це для них щоденна нормальність. Просто тут треба тиснути на те, що це має бути збалансована інформація, а не якийсь інформаційний потік, який просто людям забиває мізки».

8-9 травня в Києві відбувся дводенний 17-й Київський безпековий форум, який організовує Фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

Цьогоріч захід пройшов під гаслом «UA: Єднаймося знову, щоб подолати світового агресора».

Фото надані організаторами Київського безпекового форуму

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Донбасспропаганда
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
Портников объяснил, почему Путин отказался от прекращения огня и предложил переговоры
TSN
2025-05-11T13:34:59Z
Немецкие "Зеленые" похвалили Мерца за поездку в Украину
Европейская правда
2025-05-12T16:04:00Z
Маски сброшены: зачем Си Цзиньпин поддержал Путина 9 мая
Корреспондент
2025-05-12T15:36:31Z
Путин в бешенстве: как Зеленский совершил "дипломатический гамбит"
Comments UA
2025-05-12T10:46:37Z
Готовит ли Россия наступление на Сумы: что известно
Comments UA
2025-05-05T19:15:55Z
Россиян начинает бесить 9 мая - что изменилось и в чем причина
GlavRed
2025-05-11T11:28:13Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
День Украины пройдет на Каннском кинофестивале
Корреспондент
2025-05-12T15:54:01Z
В России умерла звезда фильмов режиссера Гайдая
Корреспондент
2025-05-12T15:48:33Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
ЕС выделит Украине еще 900 млн евро на закупку оружия за счет доходов от росактивов
Европейская правда
2025-05-12T14:07:06Z
Часть из 800 млрд евро на перевооружение ЕС пойдет на закупки для ВСУ – комиссар
Европейская правда
2025-05-12T16:06:37Z
Польша к концу года подготовит почти 40 тысяч резервистов-добровольцев
Корреспондент
2025-05-12T15:00:12Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Операция через глаз: американцы удалили опасную опухоль позвоночника
Новости Украины
2025-05-12T12:45:55Z
Сезонные рецепты: как приготовить спаржу с соусом голландайз
Фокус
2025-05-12T12:36:49Z
В Львове, чтобы спасти пациента, хирурги остановили работу всех органов на 1 час 20 минут
Факти ICTV
2025-05-12T09:43:21Z
Чем опасен Wi-Fi роутер и почему его стоит отключать перед сном?
UAToday
2025-05-12T09:00:21Z
Праздники 12 мая 2025 года: что нельзя делать в этот день
Корреспондент
2025-05-12T08:00:47Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
Выезд за 9 тыс. долларов: ГБР разоблачило правоохранителя в помощи уклонистам в бегстве
Апостроф
2025-05-12T16:06:45Z
Лондонская полиция расследует пожар в доме премьера Великобритании
Европейская правда
2025-05-12T15:46:18Z
Служителей МП отправили под стражу за схему для уклонистов
Корреспондент
2025-05-12T14:30:25Z
БЭБ ликвидировало подпольный табачный цех на базе свинофермы
Корреспондент
2025-05-12T14:27:39Z
Отец с сыном торговали "липовыми" отсрочками: какое наказание назначил суд
Апостроф
2025-05-12T14:13:23Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Всемирный банк выделил Молдове 90 миллионов долларов
Корреспондент
2025-05-12T12:51:59Z
Торговая сделка между США и Китаем стимулировала рост рынка
Корреспондент
2025-05-12T12:40:43Z
Автопроизводитель Nissan уволит 19 тысяч сотрудников - СМИ
Корреспондент
2025-05-12T12:36:00Z
Украинцы получили рекордную сумму "Нацкешбека" за месяц: детали
Comments UA
2025-05-12T12:12:29Z
Когда и на сколько в Украине собрались поднять минималку
Comments UA
2025-05-12T11:57:53Z
Nvidia модифицирует чип H20 для Китая, чтобы обойти экспортные ограничения США
Хвиля
2025-05-12T11:51:03Z
Программе "єеВосстановление" два года: сколько украинских семей получило компенсации на ремонт жилья
Апостроф
2025-05-12T11:42:49Z
Чем торгуем и почему, несмотря на выгодную торговлю, ЕС меняет правила
Корреспондент
2025-05-12T11:12:32Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
В Киеве прохладно и сыро: синоптики обновили прогноз на субботу
Gazeta UA
2025-05-10T03:24:36Z
В Сумской области расширили зону эвакуации
Корреспондент
2025-05-12T15:30:21Z
Почти на Днепропетровщине: россияне у окраин
Корреспондент
2025-05-12T15:24:53Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
В селе на Закарпатье ввели карантин из-за вспышки гепатита А
Корреспондент
2025-05-12T15:00:29Z
Майское похолодание побило рекорды в Хмельницкой области
Корреспондент
2025-05-12T14:57:46Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Универсальный транспорт: представлен оригинальный автодом-амфибия
Фокус
2025-05-12T09:27:56Z
Уклонистам не оставят ничего: заберут деньги, авто и жилье
Знай
2025-05-12T08:30:18Z
Большой вэн и еще большие возможности: Toyota Proace и Proace Verso тест
Корреспондент
2025-05-12T07:28:37Z
Как правильно действовать, если ваше авто заблокировали на парковке
Comments UA
2025-05-12T05:54:28Z
Водители годами не знали: как две кнопки на руле улучшают безопасность
Хвиля
2025-05-12T03:00:01Z
Кроссовер для активного водителя: тест-драйв нового Ford Puma
Фокус
2025-05-11T10:57:41Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Руины и тишина: туристов привлекает село-музей под открытым небом, в котором остановилось время
Gazeta UA
2025-05-12T12:51:20Z
Кальциевая бомба: как обычная яичная вода превращается в суперподкормку для растений
Знай
2025-05-12T10:51:49Z
Ничего не стоит: как навсегда вывести из дома муравьев без дихлофоса
Фокус
2025-05-12T09:36:40Z
"Забанить" собственного ребенка": психологиня объяснила последствия наказаний
Апостроф
2025-05-12T09:09:56Z
Невероятная красота по бюджетным ценам. Все об отдыхе в "украинской Атлантиде"
Telegraf
2025-05-12T07:30:28Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Можно не заряжать 2 месяца: вышел "неубиваемый" смартфон Doogee V Max S
Фокус
2025-05-12T13:58:19Z
Сегодня над Украиной взойдет Цветочное полнолуние - чем особенна эта ночь?
Новости Украины
2025-05-12T13:57:48Z
Вебінар: Гранти для фермерів. Хто отримає, хто — ні
AgroNews
2025-05-12T13:45:16Z
Надежно и безопасно: как сохранить фотографии, но обойтись без Google Photos
Фокус
2025-05-12T13:31:44Z
The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered установила рекорд по модам: 123 в день
Знай
2025-05-12T12:51:00Z
iPhone подорожает. Эксперты называют скрытые причины
ZN UA
2025-05-12T12:48:12Z
Новый Bluetooth спасет батарею и на iPhone, и на Android: как это работает
Фокус
2025-05-12T12:42:47Z
Аграрії засіяли вже 76% ярих зернових та зернобобових культур від прогнозованих площ
AgroNews
2025-05-12T12:19:13Z
Тренер Адам Бут поделился своим видением реванша Усика - Дюбуа
Корреспондент
2025-05-12T16:00:06Z
Звездное трио Шахтера восстановилось к финальному противостоянию с Динамо
Корреспондент
2025-05-12T15:33:15Z
Навыки главнее размеров: Кроуфорд будет побеждать Альвареса методом Усика
Корреспондент
2025-05-12T15:21:17Z
Топ-клуб Италии сумел договориться с Де Брюйне о его переходе
Корреспондент
2025-05-12T15:21:11Z
Беллью - о Фьюри: Голодный и опасный соперник для Дюбуа
Корреспондент
2025-05-12T15:15:20Z
Ингулец вырвал победу у Левого Берега
Корреспондент
2025-05-12T14:54:07Z
Анчелотти назначен главным тренером бразильской сборной
Корреспондент
2025-05-12T14:36:50Z
Прицел на чемпионский дубль: Флик определился с Барселоной
Корреспондент
2025-05-12T14:21:33Z
Второй лучший бомбардир Серии А потребовал МЮ для своего трансфера
Корреспондент
2025-05-12T13:33:55Z