MY.UAНовини
Найбільша реформа під час війни: як ЗСУ та НГУ переходять на корпуси та чи спрацює ця система
Найбільша реформа під час війни: як ЗСУ та НГУ переходять на корпуси та чи спрацює ця система

Найбільша реформа під час війни: як ЗСУ та НГУ переходять на корпуси та чи спрацює ця система

На цій війні Україна багато чого зробила вперше: знищила крейсер, збила літак морським дроном, перенесла війну на територію Росії тощо. І ще одним таким "вперше" може стати велика реформа армії під час повномасштабної війни. Історія знає випадки, коли країни, що воюють, змінювали систему армії під час воєн. Однак найчастіше йдеться про відновлення розбитого війська після першого удару ворога. У нас ситуація інша.

У 2025 році Сили оборони почали активний перехід на корпусну систему – це стосується як Збройних Сил, так і Національної гвардії. Створення корпусів відбувається поступово, поки що відомо про 5 нових корпусів: 1 у Сухопутних військах, 2 в Десантно-штурмових та ще 2 в НГУ.

Хоча до повномасштабного вторгнення в Україні існували 3 корпуси, проте їхня діяльність на фронті була радше винятком, ніж правилом.

Теперішня реформа має багато переваг і не менше ризиків. Перехід на систему корпусів потребує багато нових рішень.

Ми поспілкувалися з представниками Нацгвардії, 3 армійського корпусу ЗСУ та 1-го корпусу НГУ "Азову", аби дізнатися більше про перебіг реформи та її перспективи. То ж як відбувається реформа української армії, чому вона потрібна тепер та з якими викликами доведеться зіштовхнутися – розповідає 24 Канал.

Які корпуси будуть в армії

Повний план реформи передбачає, що українське військо складатиметься з 20 корпусів різних родів військ. Більшість корпусів будуть у Сухопутних військах ЗСУ.

Поки що офіційно оголошено про 3 нові корпуси:

  • 1-й корпус НГУ "Азов" на базі однойменної 12-ї бригади спецпризначення. Командир – Денис Прокопенко ("Редіс");
  • 2-й корпус НГУ "Хартія" на базі однойменної 13-ї бригади оперативного призначення. Командир – Ігор Оболєнський ("Корнет").
  • 3-й армійський корпус ЗСУ на базі 3-ї окремої штурмової бригади. Командир – Андрій Білецький.

Крім того, журналісти виявили на платформі work.ua вакансію дизайнера для 8-го корпусу Десантно-штурмових військ. Також буде 7-й корпус ДШВ. Хоча командування ДШВ поки мало говорить з цього приводу.

Усі бригади морської піхоти вже об’єднані в єдиний 30-й корпус.

Також існують 9-й та 10-й корпуси, котрі були створені у 2023 році напередодні контрнаступу в Запорізькій області; 11-й резервний корпус, котрий створили ще у 2016 році, та 12-й корпус, про який майже нічого поки що невідомо.

Що зміниться після переходу армії на корпуси

Насамперед метою реформи є зміна нинішньої системи управління військами. Тобто замість тактичних груп, управління військ, оперативних угруповань військ, оперативно-тактичних угруповань військ, оперативно-стратегічних угруповань військ на фронті діятимуть саме корпуси – певні бригади корпусу на конкретних лініях зіткнення.

Річ у тім, що нинішні органи управління, як, наприклад, ОТУВ та ОСУВ, не мають сталого складу бригад чи батальйонів – їх, простіше кажучи, відправляють у відрядження, тому відбувається переміщення підрозділів. Та й самі органи управління частіше є лише ланкою зв’язку між Генштабом і командирами бригад.

А головна проблема у тому, що всі ці органи тимчасові й командування, як і бригади, у відрядженні. ТГ, УВ, ОУВ, ОТУВ чи ОСУВ створюють відповідно до ситуації на тих чи інших ділянках. Так, наприклад, минулої осені з’явилося ОТУВ "Курськ" на тлі операції Сил оборони на російській території.

Та все ж найвищим рівнем постійної структури в українській армії є бригада, особовий склад якої налічує від 5 до 7 тисяч осіб. Натомість корпус об’єднуватиме від 25 до 35 тисяч військових, зоною відповідальності яких будуть певні ділянки фронту до 150 кілометрів. Тобто переміщення бригад на різні напрямки мінімізується, хіба що залишиться ймовірність переміщень на ділянки, які, наприклад, потребуватимуть підкріплень у зоні відповідальності самого корпусу.

Важливо. Якщо у Силах оборони найвищою структурою є бригада, то у росіян більші структури, котрі об’єднують десятки тисяч осіб, – це дивізії, армії та з’єднання армій. І протистояти таким структурам на рівні бригад та полків складно, але Сили оборони докладають сьогодні для цього максимум зусиль.

"Доцент", офіцер 1-го корпусу НГУ "Азов", у коментарі 24 Каналу пояснив, що крім єдності командування, нова структура також може додати ініціативи на місцях, адже керівництво корпусів буде більш обізнане і в ситуації на лінії зіткнення, і в можливостях підрозділів.

Корпуси – це про зменшення потреби затикання дир та тушіння пожеж приданими підрозділами, що ускладнює взаємодію та майже ніколи не дає бажаного результату у разі відсутності фундаментального підходу,
– пояснює "Доцент".

Крім того, за словами офіцера, створення систем корпусів зменшить ручне управління на тактичному рівні, відповідно генералітет зможе займатися стратегічним плануванням та більш пріоритетними задачами. Як приклад – стратегічною обороною.

Водночас заступник командира З-ї ОШБр Максим Жорін у коментарі 24 Каналу відзначає, що зараз на фронті у нас склалася ситуація, де на напрямках воюють різні підрозділи, які часто мають погану комунікацію між собою через постійні ротації, введення нових підрозділів, котрі між собою не знайомі. Тому немає злагодження. А система корпусів якраз має виправити це.

Корпус має цілий ряд переваг і можливостей. Він може підсилювати свої підрозділи за рахунок своїх же сил, перекидаючи свої частини. При цьому частини перебувають у повній взаємодії за рахунок того, що вони в одному корпусі. Тобто ми отримаємо історію, де у смузі одного корпусу всі одне одного знають, розуміють, працюють в одній системі підготовки, застосування зброї, спостереження та ураження і так далі,
– пояснює Жорін.


Максим Жорін / Фото з телеграм-каналу офіцера

Корпуси в такому випадку і матимуть більше можливостей для посилення проблемних ділянок власними засобами, і забезпечуватимуть взаємодію суміжних бригад.

Цікаво, що між корпусами ЗСУ і НГУ буде певна відмінність. За словами Максима Жоріна, корпуси в ЗСУ будуть більшими за кількістю особового складу та озброєння. Водночас "Доцент" зауважує, що як бригади Нацгвардії, так і її корпуси поки що не мають на своєму озброєнні техніки західного зразка.

Формування корпусів у Сухопутних військах

Поки що єдиним офіційно оголошеним новим корпусом у межах реформи в Сухопутних військах є 3-ій армійський корпус, створений на базі 3-ї окремої штурмової бригади. Поки що перелік бригад, які будуть у цьому корпусі, залишається прихованим.

Заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін у коментарі 24 Каналу наголосив, що нові корпуси мають відрізнятися від тих, які в українській армії були раніше.

Андрій Білецький визначений як формувач і командир корпусу, тобто саме він закладає основи, на яких буде побудований 3-й армійський корпус. На кожен із напрямків виділені свої ліміти часу. Спершу формується управління корпусу, потім у нього вводять підрозділи. Туди увійдуть які ті, які вже діють та перебувають на лінії бойового зіткнення, так і ті, які ми створюємо повністю з нуля. Наприклад, безпілотний полк,
– пояснює Жорін.


Андрій Білецький – командир 3-го корпусу / Фото 3-ї ОШБр

На початкових етапах управляти корпусом будуть офіцери 3-ї ОШБр, однак поступово туди входитимуть офіцери інших бригад, котрі стануть частиною корпусу.

Варто відзначити, що в безпілотному полку в новому корпусі вирішили акумулювати увесь досвід ефективного використання дронів на фронті, який здобули бійці 3-ї ОШБр. Основною метою створення полку стала необхідність існування підрозділу для всебічної підтримки бійців на різних ділянках, адже безпілотні системи – це і розвідка, і вогнева підтримка, і логістика. Максим Жорін зазначає, що стати частиною полку вже висловили бажання чимало людей, особливо дівчат.

Як формують нові корпуси: досвід Нацгвардії

У Національній гвардії України сформовано два корпуси на базі бригади "Азов" під командуванням Дениса Прокопенка ("Редіса") та "Хартії" під командуванням Ігоря Оболєнського ("Корнета").

До складу корпусу "Азову" крім відповідної бригади також увійшли:

  • 1-а президентська бригада оперативного призначення "Буревій";
  • 12-та бригада спеціального призначення "Азов";
  • 14-та бригада оперативного призначення "Червона Калина";
  • 15-та бригада оперативного призначення "Кара-Даг";
  • новостворена 20-та бригада оперативного призначення "Любарт";

Звернення Дениса Прокопенка та командирів бригад корпусу "Азов": дивіться відео

Водночас до складу корпусу "Хартії" увійдуть:

  • 3-тя бригада оперативного призначення "Спартан";
  • 4-та бригада оперативного призначення "Рубіж";
  • 13-та бригада оперативного призначення "Хартія";
  • 17-та Полтавська бригада "Рейд";
  • 18-та Слов’янська бригада.

Перехід Нацгвардії на корпуси затвердили головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський та міністр внутрішніх справ Ігор Клименко. Безпосереднім розподілом бригад у корпуси займався командувач НГУ Олександр Півненко.

Речник Національної гвардії Руслан Музичук в коментарі 24 Каналу пояснив, що ця реформа насамперед дасть змогу об’єднати всі бригади НГУ в єдиних структурах – корпусах "Азову" та "Хартії".

Кілька бригад, об'єднаних у корпус, отримують спільне командування – єдиний штаб і командира корпусу. Це дозволяє уникнути раніше поширеної практики, коли підрозділи НГУ були розосереджені по різних напрямках фронту та підпорядковувалися різним структурам. Відтепер вони діятимуть як єдина бойова сила під централізованим керівництвом, що сприятиме ефективнішому плануванню операцій та тісній координації між бригадами,
– пояснює Музичук.

Зараз активно тривають формування штабів, створення розвідувальних, артилерійських та логістичних підрозділів для обох корпусів.


Руслан Музичук / Фото з фейсбук-сторінки речника НГУ

Як НГУ обирала бригади для ядра корпусів

Руслан Музичук пояснює, що командирів корпусів призначили на посади через їхній великий досвід і ефективність в армії.

Командирами призначалися офіцери зі значним досвідом в НГУ та Силах оборони, які продемонстрували ефективність у бойових операціях. Командувач НГУ Олександр Півненко підкреслював, що обрані командири мають значний досвід і повагу серед особового складу,
– зазначає Музичук.

Першим ядром корпусу став "Азов" – бригада, яка складається виключно з добровольців, має власну систему навчання та власні підходи до служби і виконання завдань. Бригада довгий час була добровольчим формуванням, проявила себе під час оборони Маріуполя.

"Доцент" відзначає, що для "Азову" велика честь, що корпус сформовано саме на базі його бригади, і це висока відзнака внеску в розбудову української армії.

Приємно усвідомлювати, що азовську систему підготовки особового складу, планування та проведення військових операцій буде масштабовано. Це визнання внеску "Азову" у розбудову нової армії. Для мене, як і для інших офіцерів бригади, які переходять служити в корпус, це означає більше роботи по своїх напрямках,
– каже "Доцент".

Зараз у корпусу сформовано штаб, основою якого стали офіцери управління "Азову". Однак до управління також будуть залучені й офіцери інших бригад, котрі входять у корпус.

Начальником штабу корпусу "Азов" став підполковник Арсен Дмитрик ("Лемко").

Щодо переходу Дениса Прокопенка на посаду командира корпусу "Доцент" вважає, що це позитивно вплине на всі бригади, які тепер будуть підпорядковані йому. Водночас у бригаді "Азов" відбудуться ротації та кадрові зміни. Командиром бригади вже став Богдан Грішенков ("Пугач").

Водночас чимало військових були вражені тим, що ядром 2-го корпусу НГУ стала "Хартія" – одна з наймолодших бригад. Однак речник НГУ Руслан Музичук пояснює, що "Хартія" добре проявила себе на важких напрямках і досвід бригади буде корисним для корпусу. Зокрема, "Хартія" здійснила свого часу унікальну в історії російсько-української війни операцію.

"Хартія" вперше провела роботизований наступ, використовуючи наземні безпілотні системи в бойових умовах. Операція продемонструвала високий рівень інтеграції штучного інтелекту, автономних платформ і засобів дистанційного управління у тактичні сценарії сучасної війни. Роботизовані системи виконували ключові функції – від розвідки і вогневої підтримки до доставки боєприпасів, що дозволило зменшити ризики для особового складу. Цей прорив показав, що НГУ не лише володіє передовими технологіями, а й здатна ефективно використовувати їх у реальних бойових умовах,
– зауважує Музичук.

Також "Хартія" була серед тих бригад, котрі зупинили російський наступ на Харківщині у травні 2022 року.


Ігор Оболєнський – командир корпусу "Хартія" / Фото Армія.inform

Головні виклики корпусної реформи

Однак велика реформа, та ще й під час війни, має багато викликів та ризиків. Тому потрібно діяти обережно і виважено.

Для більшості командирів система корпусів є абсолютно новою. Корпусна система існувала в радянській армії, і в перші роки після проголошення незалежності України були 4 корпуси ЗСУ. Проте чинні бойові командири цієї системи не застали.

І чи не найбільшим викликом зараз є кадри. Для ефективної системи управління корпусом потрібно щонайменше 300 кваліфікованих офіцерів. Якщо ми говоримо про 20 корпусів, які за планами мають з’явитися в нашій армії, то потрібно не менш ніж 6000 фахівців. І бажано, щоб це були люди з уже потрібним досвідом, а не лише зі званням, яке можна здобути, навчаючись у виші та закінчивши військову кафедру. Тому кадри, а надто хороші кадри, – дефіцит, особливо коли їх потрібно немало.

Ядром корпусів обирають найбільш боєздатні бригади. І якщо бригади, які спільно з ними формують корпуси, мають певні проблемні чи недопрацьовані напрямки, на них потрібно спрямовувати зусилля своїх фахівців.

Ще один важливий момент – корпуси об’єднають в управлінні офіцерів різних бригад. У них можуть бути різні бачення і різні підходи, то ж налагодження командної роботи важливе. Однак, як у попередніх інтерв’ю відзначав командир 3-го корпусу Сухопутних військ Андрій Білецький, такі структури, як ОСУВ, ОТУВ та інші, – не є командами, бо вони тимчасові. Натомість корпус дасть змогу створити постійну команду, хоч для цього потрібно докласти зусиль. І велику роль у цьому відіграватимуть саме командири корпусів.

Україна в питанні цієї реформи сама. Як і в багатьох сферах цієї війни, наші партнери можуть передати свій досвід щодо структури корпусів та управлінських рішень, проте жодна з армій країн-союзників не має такого досвіду, як українська. А це означає, що наша армія на цьому шляху буде першовідкривачем. Це створює додаткові ускладнення, бо потрібно діяти виважено й одночасно швидко.

Тим часом офіцер "Доцент" зазначає, що частково потрібний досвід командир корпусу "Азов" Денис Прокопенко здобув під час оборони Маріуполя.

Якщо говорити про "Азов", то наші командири вже мають досвід подібної роботи. Як приклад можна навести оборону Маріуполя, коли друг "Редіс" зумів налагодити взаємодію із різними підрозділами маріупольського гарнізону, і це дало можливість протриматись 86 днів в надскладних умовах. До того ж "Азову" не вперше бути новаторами. Адже "Азов" із самого початку творився як абсолютно інша військова формація, ніж ті, які були до нього. І, як бачите, результат цієї копіткої праці ніхто не може поставити під сумнів,
– наголошує "Доцент".


Денис Прокопенко – командир корпусу "Азов" / Фото "Азову"

На думку Максима Жоріна, перехід на корпусну систему буде неоціненним досвідом і після того, як хтось пройде цей шлях, – наступним буде легше.

Це принципово нова історія для української армії, для українських офіцерів. Те, що зараз зроблять перші корпуси, – буде досвідом і прикладом у подальшому, тож потім це відбуватиметься набагато швидше і легше. Це ось той прорив, на який треба трохи часу та зусилля,
– зауважує Жорін.

Водночас речник НГУ Руслан Музичук додає, що для повноцінного функціонування корпусу потрібно проробити чимало роботи, однак сама реформа відкриває нові можливості – і для професійного розвитку війська, і для рекрутингу. Це дасть змогу посилити українську армію.

Завдання із зірочкою, або Найважча частина реформи

Зараз новостворені корпуси активно працюють над організацією системи управління, створенням усіх потрібних умов для функціонування корпусів. Багато деталей, з об’єктивних причин, залишаються непублічними.

Та є проблема. Абсолютна більшість бригад, котрі увійшли до нових корпусів, зараз безпосередньо виконують завдання на різних напрямках фронту. А це означає, що, коли корпуси будуть переходити у свої зони відповідальності, знадобляться ротації.

Дійсно, для того щоб утримувати смугу відповідальності і воювати корпусами, українській армії доведеться переміщати бригади по всій лінії фронту. У цьому є ризики, адже росіяни часто використовують момент ротації українських підрозділів і проривають оборону. Тож діяти потрібно буде швидко, але обережно,
– пояснює "Доцент".

На прикладі це виглядає так. Якщо бригада А зараз на Сумщині, бригада Б на Донеччині, а зону відповідальності корпусу визначено на Харківщині, то обидва підрозділи потрібно перемістити на ту ділянку, за яку відповідає корпус.


Зараз бої тривають на лінії близько 1000 кілометрів / Карта DeepStateMAP

Водночас бригади В, Г і Ґ потрібно вивести з Харківщини і перемістити до зон відповідальності їхніх корпусів. І це не секретна інформація, що ротації роблять позиції найбільш вразливими. Однак до формування корпусів здебільшого намагаються підходити за таким принципом, щоб мінімізувати потребу переміщень, хоча уникнути їх майже неможливо.

Тобто до повного переходу армії на корпусну систему потрібно підходити виважено і мислити глобально, зважаючи на всі змінні. І це завдання Генерального штабу та командирів корпусів – втілити все так, щоб лінія фронту залишилася стійкою.

Скільки часу потрібно на реформу

Будь-яка реформа вимагає часу, але проблемою реформи в теперішньому становищі України є те, що його немає. Тобто реформи потрібні буквально на вчора. Але і поспіх не потрібен, бо багато питань потребують виважених рішень.

Тому ніхто не береться прогнозувати, скільки часу знадобиться українській армії для повного переходу на систему корпусів, бо є надзвичайно багато факторів. Натепер найбільше питань викликає пошук кадрів. Це може зайняти час. Потім тривалою може бути організація корпусів на фронті, аби здійснити потрібні ротації максимально обережно.

То ж точно можна тільки сказати, що потрібен час і його справді бракує.

Корпуси – це панацея?

"Змінимось або загинемо", – така фраза часто лунає останнім часом, особливо від відомого волонтера Сергія Стерненка, який часто наголошує на потребі проведення реформ в армії.

Проте не варто вважати, що перехід на корпуси – це панацея, яка забезпечить швидку перемогу. Російська армія – надзвичайно сильний противник, що має багато живої сили і чимало ресурсів, зокрема й підтримку КНДР, Ірану і, як з’ясувалося, навіть Китаю.

Однак в українській армії є й противники переходу на корпусну систему. Вони аргументують свою позицію тим, що в Україні вже існували 4 корпуси до реформи і їх залучення до бойових операцій не змінило ситуацію на фронті. Проте такі операції все ж були радше винятком, ніж правилом. Наприклад, операція в Кринках на Херсонщині була відповідальністю 30-го корпусу морської піхоти.

Однак більшість військових оцінюють перспективи реформи позитивно. Перехід на корпусну систему може стати величезним вкладом в обороноздатність країни. Натепер немає ознак того, що навіть за умови закінчення війни загроза у вигляді Росії зникне. А тішити себе ілюзіями її зникнення не варто – потрібно бути готовими до будь-якого виклику.

А чи спрацює ця система так, як задумано, – залежить від багатьох факторів, і це ми зможемо побачити тільки з часом.

І головне – перехід Сил оборони на систему корпусів не означає, що армії більше не потрібен надійний тил. Тож сьогодні, завтра і стільки, скільки потрібно, ми повинні бути або в армії, або щось робити для армії. Найпростіше, що можна зробити вже і зараз, – задонатити на збір на потреби війська. Саме для цього працює наш благодійний Фонд24 – тут ви можете знайти збори на актуальні потреби різних підрозділів та звіти за вже пророблену роботу. Переходьте за посиланням та долучайтеся.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Белорусская оппозиционерка украла грант на 107 000 долларов - хакеры
Корреспондент
2025-05-13T12:00:00Z
Заместитель мэра Лозовой пропал во время командировки в Чехию
Корреспондент
2025-05-13T11:48:55Z
Трамп озвучил новое требование к Украине после речи Путина
Telegraf
2025-05-11T16:58:17Z
Портников объяснил, почему Путин отказался от прекращения огня и предложил переговоры
TSN
2025-05-11T13:34:59Z
Россиян начинает бесить 9 мая - что изменилось и в чем причина
GlavRed
2025-05-11T11:28:13Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
Жерар Депардье получил условный срок по делу о домогательствах
Корреспондент
2025-05-13T10:09:25Z
Дочки P. Diddy покинули зал суда во время откровенных показаний
Корреспондент
2025-05-13T08:21:01Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
В Украине проверят церкви на пропаганду идеологии "русского мира"
Корреспондент
2025-05-13T09:48:51Z
Праздники 13 мая 2025 года: что нельзя делать в этот день
Корреспондент
2025-05-13T08:36:05Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
В ЕС уменьшилось количество украинцев с временной защитой
Европейская правда
2025-05-12T18:18:59Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Какие продукты нужно есть для укрепления костей
UAToday
2025-05-13T12:03:26Z
Болезнь Лайма: мифы, факты и как уберечься
VGorode
2025-05-13T11:57:11Z
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
2025-05-13T09:03:06Z
Операция через глаз: американцы удалили опасную опухоль позвоночника
Новости Украины
2025-05-12T12:45:55Z
Сезонные рецепты: как приготовить спаржу с соусом голландайз
Фокус
2025-05-12T12:36:49Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Украина прошла экватор посевной - Шмыгаль
Корреспондент
2025-05-13T10:42:13Z
Какие недостатки имеет план ЕС по прекращению импорта энергоносителей из РФ и что делать Украине
Европейская правда
2025-05-13T10:19:20Z
Курсы доллара и евро упали в обменных пунктах
Корреспондент
2025-05-13T09:57:30Z
В Украине растет инфляция: с июля 2025 могут повысить минимальную зарплату
VGorode
2025-05-13T08:27:34Z
В Украине продолжается снижение потребления электроэнергии
Корреспондент
2025-05-13T08:15:53Z
КНР отменила запрет на прием поставок самолетов Boeing - СМИ
Корреспондент
2025-05-13T07:48:41Z
Венгрия из-за рекордного дефицита заморозила часть бюджетных расходов
Корреспондент
2025-05-13T02:48:58Z
Мошенники обокрали украинцев на миллиард: НБУ предупредил о распространенных схемах
UAToday
2025-05-13T02:06:34Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 13 мая в Украине
UAToday
2025-05-13T04:30:17Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
ВСУ взяли в плен узбекистанца, который воевал за РФ
Корреспондент
2025-05-13T10:48:47Z
Агенты ФСБ корректировали удары по Днепру и Краматорску
Корреспондент
2025-05-13T10:36:53Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
В Киеве прохладно и сыро: синоптики обновили прогноз на субботу
Gazeta UA
2025-05-10T03:24:36Z
Гороскоп для знаков зодиака на 14 мая 2025 года
Корреспондент
2025-05-13T08:51:39Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
В России девушка подожгла пять автомобилей Росгвардии
Корреспондент
2025-05-13T11:21:21Z
Судье грозит 12 лет за присвоение арендованной квартиры
Корреспондент
2025-05-13T10:57:27Z
Задержан подозреваемый в поджоге дома премьер-министра Великобритании
Корреспондент
2025-05-13T09:57:25Z
В Украине разоблачили международную сеть по секс-эксплуатации женщин
Корреспондент
2025-05-13T09:33:32Z
Нацполиция проводит спецоперацию в Украине
Корреспондент
2025-05-13T07:30:12Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Audi отзывает около 90 тысяч автомобилей из-за утечки моторного масла
Корреспондент
2025-05-12T16:45:30Z
Руководство Формулы-1 может неожиданно смениться
Корреспондент
2025-05-12T16:30:33Z
Универсальный транспорт: представлен оригинальный автодом-амфибия
Фокус
2025-05-12T09:27:56Z
Уклонистам не оставят ничего: заберут деньги, авто и жилье
Знай
2025-05-12T08:30:18Z
Большой вэн и еще большие возможности: Toyota Proace и Proace Verso тест
Корреспондент
2025-05-12T07:28:37Z
Как правильно действовать, если ваше авто заблокировали на парковке
Comments UA
2025-05-12T05:54:28Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
США недополучат $12,5 млрд от туризма в 2025 году
Корреспондент
2025-05-13T10:21:37Z
Британец завершил 8-месячный триатлон на Эвересте
Корреспондент
2025-05-13T07:00:22Z
Раки должны довериться тишине, а Скорпионам пора остановиться: астрологический прогноз на рунах на 13 мая 2025 года
TSN
2025-05-13T02:34:59Z
5 самых популярных заправок, которые сделают любой салат вкуснее
TSN
2025-05-12T18:03:48Z
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
2025-05-12T17:19:12Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Google обновляет свой логотип "G" впервые за 10 лет
Корреспондент
2025-05-12T16:36:14Z
Украинский турнирный оператор объявил о проведении Budapest Major 2025
Корреспондент
2025-05-12T16:24:23Z
Можно не заряжать 2 месяца: вышел "неубиваемый" смартфон Doogee V Max S
Фокус
2025-05-12T13:58:19Z
Сегодня над Украиной взойдет Цветочное полнолуние - чем особенна эта ночь?
Новости Украины
2025-05-12T13:57:48Z
Вебінар: Гранти для фермерів. Хто отримає, хто — ні
AgroNews
2025-05-12T13:45:16Z
Надежно и безопасно: как сохранить фотографии, но обойтись без Google Photos
Фокус
2025-05-12T13:31:44Z
The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered установила рекорд по модам: 123 в день
Знай
2025-05-12T12:51:00Z
iPhone подорожает. Эксперты называют скрытые причины
ZN UA
2025-05-12T12:48:12Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Ярмоленко прокомментировал свое будущее в Динамо
Корреспондент
2025-05-13T11:45:13Z
Один из лидеров Реала готовится к уходу в межсезонье
Корреспондент
2025-05-13T11:24:48Z
Соперник Богачука сделал громкое заявление перед боем
Корреспондент
2025-05-13T10:33:38Z
Финал Лиги Европы доверили судье из Лиги чемпионов
Корреспондент
2025-05-13T10:00:41Z
Стала известна приблизительная зарплата Судакова в Наполи
Корреспондент
2025-05-13T08:45:35Z
В Реале заинтересованы в переходе игрока Барселоны
Корреспондент
2025-05-13T07:48:03Z
Уайлдер назвал свой любимый нокаут за всю боксерскую карьеру
Корреспондент
2025-05-13T07:06:31Z
Плей-офф НБА: второе поражение Бостона, победа Миннесоты
Корреспондент
2025-05-13T05:42:30Z