Що буде, якщо не зареєструвати кота чи собаку в ЦНАП - в Києві запустили важливий сервіс для власників тварин
У Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) міста Києва від сьогодні, 12 травня, запускають новий сервіс. Особливо важливим він стане для власників собак. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.
- Наразі реєстрація є обов’язковою для всіх собак, а для котів – за бажанням власника. Насамперед це питання безпеки, адже в разі втечі тварини наявність реєстраційних даних значно підвищує шанси оперативного повернення її додому. Водночас актуальна інформація про кількість домашніх тварин у місті дасть змогу більш ефективно планувати розвиток міської інфраструктури та сприятиме дотриманню ветеринарно-санітарних норм, – зазначив директор КП "Київська міська лікарня ветеринарної медицини" Сергій Сабуров.
Він додав, що відтепер для реєстрації власнику необхідно подати заповнену форму № 1, що надається безпосередньо у ЦНАПі, та квитанцію про оплату.
Для того, щоб зареєструвати тварину в Києві, власнику необхідно буде:
- звернутись до найближчого Центру надання адміністративних послуг;
- подати заповнену форму №1 (яка надається безпосередньо у ЦНАПі);
- подати квитанцію про оплату послуги;
- надати паспорт громадянина України;
- ідентифікаційний код;
- ветеринарний паспорт тварини (якщо такий є);
- документи, що підтверджують наявність чіпування (якщо тварина чіпована).
Після реєстрації тварині присвоюють унікальний номер, а власник отримує реєстраційне посвідчення, що підтверджує право власності на улюбленця. За утримання незареєстрованої собаки передбачено адміністративну відповідальність: штраф до 85 грн для громадян і до 119 грн - для посадовців. А в перспективі всі зареєстровані тварини мають увійти до Єдиного державного реєстру, який уже працює на платформі "Дія.Engine" і є частиною гармонізації з європейським законодавством.
- У квітні у Львові намалювали мурал в памʼять про собаку Каштанчика, який жив на площі Ринок. Львівʼяни жартома називали його "собачим мером Львова", але в березні собака помер.
- У серпні 2024 року у Києві представили ініціативу з впровадження системи ідентифікації та реєстрації домашніх улюбленців, що включає створення Єдиного державного реєстру тварин. Цей проєкт передбачає зміни у процесі видачі ветеринарних паспортів та їхнього переведення у цифровий формат. Раніше такі документи могли видавати лише державні ветеринарні установи.