/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F7294a0311d923eb698a341ff09585787.jpg)
Що означає загострення тактичної боротьби навколо теми мирних переговорів
10 травня група європейських лідерів, які очолюють "Коаліцію охочих", разом з Президентом Зеленським ухвалили спільну заяву, в якій оголосили про необхідність повного й безумовного припинення вогню з 12 травня щонайменше на 30 діб. А також про застосування санкцій до банківського та енергетичного секторів РФ у разі її відмови від такого кроку.
Свою ініціативу вони узгодили (в рамках телефонної розмови) з Президентом США Трампом.
Вночі, на початку доби 11 травня путін дав свою відповідь на цю ініціативу, запропонувавши "відновити прямі переговори з Київським режимом у четвер, 15 травня у Стамбулі, де вони були перервані". При цьому він не дав відповіді відносно припинення вогню з 12 травня, однак натякнув, що там же можна обговорити нове перемир'я.
Як все це сприймати – як початок прямих переговорів про завершення війни між Росією і Україною, чи черговий глухий кут в переговорному процесі? На мій погляд, ні те ні інше. Це відновлення, і навіть різке посилення тактичної гри навколо теми мирних переговорів.
Щоб оцінити варіанти подальшого розвитку переговорної ситуації, нам треба розуміти цілі тактичної гри обох сторін.
З боку України та її європейських партнерів ставка робилася, схоже, не тільки і не стільки на те, щоб примусити путіна до переговорів про припинення вогню, а на те, щоб продемонструвати Трампу, що путін не хоче припиняти війну проти України, і що треба посилювати санкційний і політичний тиск на Росію.
Хочете стати колумністом LIGA.net – пишіть нам на пошту. Але спершу, будь ласка, ознайомтесь із нашими вимогами до колонок.