/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fb522c778e943bb2cafa6c4cad3502d68.jpg)
США не відмовляються брати участь у моніторингу перемир’я - Єрмак
Про це він сказав в інтерв’ю РБК-Україна, передає Укрінформ.
«Не можу сказати, що вони кажуть: так, ми готові. Але вони не відмовляються, що вже добре. Плюс є інші країни, які готові в цьому брати участь. Чи віримо ми в те, що Росія погодиться на припинення вогню і не буде просто тягнути час? Не віримо. Але ми зобов’язані бути готові почати справжній мирний процес», – зазначив Єрмак.
Він додав, що механізм контролю, моніторингу дуже важливий.
«Ми пройшли довгий шлях, ми точно знаємо, які механізми працюють, які ні. Ми точно розуміємо і абсолютно відкрито говоримо про те, що тільки американські партнери мають потрібні можливості. Так, вони можуть задіяти когось іще, але лідерство повинно бути у США, тому що вони дійсно можуть це все моніторити за допомогою своїх супутників», - зауважив керівник ОП.
Він також наголосив, що важливо передбачити дії в разі порушення перемир'я.
«Якщо не вибудовано чіткого механізму, завжди дуже складно визначити, що насправді сталося, хто порушив, як порушив і так далі», - сказав Єрмак.
Водночас він наголосив, що у будь-якому разі першим кроком має бути політична декларація про те, що оголошується ceasefire.
«Він не може запрацювати на 100% з першої хвилини. Але коли є політична воля і коли це зафіксовано, можна переходити до кроку номер два – до проведення безпосередніх переговорів для того, щоб запускати цей механізм. А також паралельно можна говорити про те, щоб формувати адженду (порядок денний – ред.), формувати рамки, формувати предмет майбутніх потенційних переговорів тощо», - підсумував керівник ОП.
Як повідомляв Укрінформ, Україна 10 травня разом із союзниками - Францією, Німеччиною, Великою Британією, Польщею - запропонувала 30-денне припинення вогню без жодних умов. У разі відмови союзники України мають намір посилити санкції проти Росії.
Пізніше Путін виступив із пропозицією провести прямі переговори з Україною «там, де вони були перервані» у 2022 році – у турецькому Стамбулі.
Президент України Володимир Зеленський підтвердив готовність України до зустрічі з представниками Росії за умови повного припинення вогню з 12 травня.