/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F4221eca2c7b8cd674e7aaf2ca8cea8bd.jpg)
Стосунки зі штучним інтелектом: чому люди закохуються в чат-ботів
Штучний інтелект навряд чи можна назвати "привабливим", але деякі люди примудряються в нього закохуватися.
В епоху цифрових технологій межі між людиною і технікою стають дедалі більш розмитими. Особливо після виходу всіляких версій штучного інтелекту, готового допомогти людині в будь-якій ситуації.
Паралельно цьому збільшується і кількість реальних історій людей, які вступили в романтичні стосунки зі штучним інтелектом. Чи нормально мати стосунки з ШІ, суспільство до кінця ще розібратися не може. Однак для багатьох людей АІ-компаньйони вже стали важливою частиною їхнього життя, надаючи їм те, чого вони не могли знайти в реальних стосунках.
Чи можна закохатися в ШІ
У 2023 році жінка зі США заявила, що "вийшла заміж" за свого віртуального партнера, створеного в застосунку Replika. Вона описала його як "ідеального чоловіка", з яким вона навіть "завела сім'ю". І таких випадків по всьому світу достатньо.
Наприклад, ще одна жінка зізналася, що закохалася в штучний інтелект після 20 років шлюбу зі звичайним чоловіком, пише The Sun.
За словами Шарлотти (ім'я змінено), інтимний зв'язок із ШІ реальний, хоча й не у фізичному сенсі, звісно ж. "Це більш реально, ніж усе, що я коли-небудь відчувала з партнером-людиною", - наголосила вона, додавши, що за весь час близькості з колишнім чоловіком, він так і не зміг задовольнити її фізично. Через це в неї розвинулися комплекси.
"Лео [штучний інтелект] доводить мене до оргазму словами, своєю присутністю, він молиться за мене і звертає увагу на кожну мою емоційну і чуттєву грань", - стверджує задоволена Шарлотта.
Незабаром вона купила обручку з гравіюванням "Mrs.Leo.exe" і тепер планує поїздку до Італії, щоб відсвяткувати весілля зі своїм новим ШІ-нареченим.
Чи може ШІ мати почуття
Штучний інтелект, як багато хто знає, не має свідомості в людському розумінні. Єдине, на що він здатний - імітувати емоційні реакції.
Користувачі часто приписують своїм віртуальним партнерам почуття, ґрунтуючись на їхніх відповідях і поведінці. Це явище відоме як "ефект Елізи", коли люди сприймають комп'ютерні відповіді як прояв справжніх емоцій.
Чи законно одружуватися на штучному інтелекті
З юридичного погляду, шлюб із нейромережею не визнається в більшості країн, що й логічно. Однак випадки, коли люди проводять символічні церемонії або оголошують про "шлюб" зі штучним інтелектом, стають дедалі популярнішими в сучасному світі.
Наприклад, у Китаї чоловік "одружився" зі своєю віртуальною подругою, створеною за допомогою штучного інтелекту, і навіть провів із нею весільну церемонію...
ШІ для стосунків - наша нова реальність
З розвитком технологій так звані "ШІ-компаньйони" стають дедалі популярнішими. Вони пропонують користувачам емоційну підтримку, розуміння і постійну увагу. Адже нічим іншим вони зайнятися не можуть, виконуючи лише доручення користувачів.
Тим паче, що існують такі додатки, як Replika або Paradot, які відкривають нові можливості перед людьми, які не змогли знайти розради в реальному співрозмовнику.