/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F47bbe19e60eb955b7363463f0b6fac2c.jpg)
У Європі немає його родовищ, тому купує у нас: яким рідкісним мінералом володіє Україна
Українські лабрадорити з іризацією різноманітної гами – це окрема дивина, каже доктор геологічних наук, завідувачка відділу корисних копалин Інституту геологічних наук НАН України Олена Ремезова в інтерв'ю РБК, передає 24 Канал.
Рідкісна порода України
За словами Ремезової, ці породи зустрічаються рідко. Вони хіба що також наявні в Скандинавії. Загалом у Європі немає родовищ лабрадоритів, тому вона купує їх в України.
Довідка: Лабрадорити – це магматичні гірські породи, основним мінералом яких є лабрадор – різновид плагіоклазу (групи польових шпатів). Мають сірий, темно-сірий, чорнуватий кольори, зернисту структуру. Деякі зразки мають характерне іридисцентне (грайливе, райдужне) сяйво, що називається лабрадоресценція.
В Україні лабрадорити широко розповсюджені в Кіровоградській, Житомирській та інших областях Українського щита (охоплює значну частину центральної та північної України). Це одне з джерел високоякісного декоративного каменю.
До слова, в Україні рідкісноземельні метали сконцентровані переважно в Приазов'ї, а також на півночі та в центрі країни, зокрема в Житомирській та Черкаській областях.