/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fb80e30588fdcdebf93b31a6580f6736b.jpg)
Україна долучилася до Європейського тижня громадського здоровʼя
Про це інформує Центр громадського здоровʼя, передає Укрінформ.
"Громадське здоров’я — це про запобігання захворюванням, промоцію здорового способу життя та збереження безпечного середовища для нинішнього та майбутніх поколінь. Громадське здоров’я складається з широкого спектра напрямів — від імунізації й формування культури здоров’я з дитинства до запобігання епідеміям та зменшення впливу факторів ризику", - зазначають в ЦГЗ.
В Центрі радять громадянам перевірити свій вакцинальний статус, і надолужити пропущені щеплення. «Завдяки масовій вакцинації людству вдалося викорінити натуральну віспу та суттєво зменшити поширення інших інфекційних хвороб. Вакцинація — це про як індивідуальний захист, так і про формування колективного імунітету. На жаль, у 2024 році рівень охоплення плановими щепленнями в Україні не досяг необхідних 95%, які потрібні для надійного захисту від інфекцій. Водночас вакцин достатньо в регіонах. Якщо ви чи ваша дитина не отримали вчасного щеплення, зверніться до сімейного лікаря», — зазначає начальниця відділу імунізації ЦГЗ Людмила Павлюк.
Так само важливо, як наголошують в Центрі громадського здоровʼя, профілактики неінфекційних захворювань здоровий спосіб життя. "Українці мають високий тягар неінфекційних захворювань, серед них: серцево-судинні, онкологічні, діабет. Більшості з них можна запобігти — через зміну способу життя: правильно харчуйтеся, відмовтеся від куріння та алкоголю, більше рухайтесь», — зазначає завідувачка відділу профілактики неінфекційних захворювань ЦГЗ Олена Запорожська.
Так само, наголошують в ЦГЗ, в умовах воєнного стану необхідно посилення епідемічного нагляду , впроваджуючи сучасні підходи, які відповідають міжнародним стандартам і враховують новітні виклики у сфері громадського здоровʼя.
Як повідомляв Укрінформ з 24 квітня по 4 травня в Україні пройшов Тиждень імунізації.