Бюджетна освіта з обов’язковим відпрацюванням: МОН готує нові правила для студентів
Міністерство освіти і науки України планує запровадити обов’язкове працевлаштування для випускників, які навчалися за державний кошт. Про це повідомив заступник міністра Михайло Винницький в інтерв’ю ZN.UA, передає «Главком».
Згідно з ініціативою, студенти-бюджетники після завершення навчання мають певний час працювати за спеціальністю у сфері, яку фінансувала держава.
Найперше це стосуватиметься фахівців дефіцитних професій: медиків, учителів та інших працівників для державного сектору.
Для цього планують створити механізм гарантованого працевлаштування через конкурсні відбори, які організовуватиме Державна служба зайнятості спільно з роботодавцями.
Контрактників та тих, хто навчався за грантами, нові правила не торкнуться.
«Коли держава інвестує у фахівця, логічно очікувати, що ця інвестиція повернеться суспільству», – підкреслив Винницький.
Також у МОН сподіваються, що Верховна Рада підтримає ініціативу найближчим часом.
До слова, Міністерство освіти та науки розглядає варіант відрахування значної частини студентів-чоловіків після весняної сесії. Здебільшого це стосується чоловіків віком від 25 років, які здобувають освіти в університетах.
У фокусі держави будуть і природничі науки: фізики, хіміки та математики.