/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F68%2F3ea7d2f5d9c0e87d00e7720a2d6bbc6b.jpg)
Фітотоксичність на соняшнику: причини та наслідки
Фітотоксичність на соняшнику: причини та наслідки
Уже багато років соняшник залишається провідною олійною культурою в Україні завдяки своїй високій рентабельності. Це сприяє постійному зростанню площ його посівів, адже в умовах сучасного агровиробництва головним пріоритетом для фермерів є досягнення стабільних фінансових результатів.
Вирощування більш рентабельних культур, зокрема і соняшнику, призводить до зменшення набору сільськогосподарських культур у сівозміні. Така обмеженість призводить до накопичення в ґрунті різних діючих речовин засобів захисту рослин, які надалі можуть мати фітотоксичну дію на наступну вирощувану культуру. І соняшник у цьому випадку — не виняток.
Під час планування висіву соняшнику варто звернути увагу на історію конкретного поля за попередні роки: що сіяли та які препарати застосовували. Адже є певні продукти, які мають обмеження по сівозміні, але навіть це не завжди зупиняє агровиробника від посіву соняшнику. Його висівають, і потім спостерігається на рослинах фітотоксичність, яка проявляється у деформації та покрученості листків, рослини можуть зупинятися в рості або взагалі може відбуватися повне їх відмирання.
Наступним найбільш поширеним чинником прояву фітотоксичності на соняшнику є використання засобів захисту рослин поза регламентом їх застосування. Це більше стосується гербіцидів. Оскільки їх неправильне застосування має негативний вплив на культурну рослину, відбувається пригнічення росту та розвитку, що в майбутньому впливає на кількість і якість отриманого врожаю.