MY.UAНовини
Чим замінити слова «донат» і «донатити»? 10 запитань до мовознавиці
Чим замінити слова «донат» і «донатити»? 10 запитань до мовознавиці

Чим замінити слова «донат» і «донатити»? 10 запитань до мовознавиці

«Главком» із філологинею Ольгою Васильєвою у рубриці «Мовне питання» щотижня розбирають тонкощі української лексики, стилістики, акцентуації, правопису, а також відповідають на запитання читацької аудиторії, які можна надсилати на електронну скриньку [email protected] з темою листа «Мовне питання».

Вивчаймо мову разом, говорімо та пишімо правильно!

Усі випуски читайте 👉 у спецпроєкті «Мовне питання»

Сьогодні говоримо про «донати». Якщо передавати цей англізм правильно, то має бути донейт (англ. donate) – грошова пожертва, а жертвувати гроші – донейтити. Натомість донат (англ. donut) – це американський пундик з начинкою та глазурʼю. Виходить, що донатити – це поїдати глазуровані пундики або чаювати з глазурованими пундиками? 

Я трохи покопалася у словниках і знайшла там два гарних замінники. Перше – дáток (те, що підноситься як дар, пожертвування). Це слово є і в старих словниках (Грінченка, Кримського і Єфремова), і в СУМ-11 та СУМ-20. Податок – примусовий, даток – добровільний. Друге – дáнок. Воно є тільки у старих словниках (Грінченка та Уманця і Спілки) зі значенням «даяніе, даръ, пожалованье». Зменшене – даночок (теж у цих словниках). А від нього ще й добре утворюються дієслова: данити і заданити (замість «донатити» і «задонатити»). Візьміть на озброєння. Також не забувайте про просте і звичне слово «пожертва».

Отже, якщо ви хочете вживати бодай на один англізм менше, кажіть «даток», «данок» або «пожертва». 

• 1 •

Михайло, Київ: Харасмент чи гарасмент? (Мені здається, це як Гілларі, Гельсінкі.) І чи не зловживаємо ми у мові запозиченими термінами? Чим український відповідник «домагання» не ок? Чи таки різний смисл?

Згідно з нормою правопису – гарасмент. §122: «Звук [h] переважно передаємо буквою г: гандбол, гербарій, гінді, гіпотеза, горизонт, госпіс, госпіталь, гумус; Гарвард, Гельсінкі, Гіндустан, Ганнібал, Гейне, Горацій, Люфтганза». Чому? Бо в англійській мові [h] – це глотковий звук, як і [г] в українській. Тільки в українській це дзвінкий щілинний – [ɦ], а в англійській – глухий щілинний. Тобто саме [г] найближчий до [h] за місцем і способом творення. У російській мові глоткового звука немає, тому там усе й передають задньоязиковим [х]. 

Тепер щодо англізмів. Авжеж, «гарасмент» запозичене без потреби, бо є «домагання». Але ж ви й самі вжили англізм «ок». Українгліш – це стихійне й агресивне явище запозичування англійських слів за наявності купи відповідників у мові-реципієнтці, а також створення українсько-англійських покручів (типу «задонатити»). Вище я розповідала про «донат» і три українських відповідники. Аналогічна історія з «дедлайном»: в українській мові є «термін», «реченець», «крайдата».

• 2 •

Анонім: Шановна редакціє провідного сайту країни! Звертаюсь до вас із щемливим болем в душі. Чому ви привносите в нашу рідну співучу українську мову іншомовні слова, а точніше англіцизми? Що таке конфаймент? Поясніть, будь ласка, сенс цього слова мені, звичайному українцю. Невже в український мові не існує слова, яке визначає сенс цього англіцизму? Певен, англійці та інші англомовні країни не вживають українські слова у своєму словарному запасі! Схаменіться!

Відповім від імені редакції. Конфайнмент (від New Safe Confinement) – це ізоляційна аркова споруда над четвертим енергоблоком ЧАЕС. Але це не те саме, що обʼєкт «Укриття» або «Саркофаг». Це нова захисна оболонка над цим обʼєктом. Одне слово завжди краще, ніж описова конструкція, тому редакція вжила цей англізм виправдано. Конфайнментом його називають у всьому світі, тому слово закріпилося і в наших медіа.

• 3 •

Володимир Кривоніс: Пані Ольго, запитання до Дня вишиванки: це правда, що у слові «вишиванка» подвійний наголос, а у слові «вишиваний» – ні? 

Так, правда. Виши́вáнка, але виши́ваний. У довіднику С. Головащука «Складні випадки наголошення» тільки один наголос: виши́ванка (бо «виши́ваний»). У «Словнику наголосів» Миколи Погрібного – двоякий наголос: виши́ванка і вишивáнка. У сучасних словниках (СУМ-20 і онлайн-словник Мовно-інформаційного фонду НАН України) теж демократично – двоякий наголос. Зверніть увагу: саме двоякий, а не подвійний. Подвійний – це коли під час вимови їх одразу два. Наприклад, у складних словах типу «сільськогосподарський» наголоси є на двох основах: один головний (á), другий побічний (í). Буває ще троякий наголос (слово клáдóви́ще).

• 4 •

Юрій Гаврилюк: Хотів запитати вас про наголоси у словах нижче (подаю їх у контексті): з (від) того часу, до цього часу, свого часу, в одному селі жив… На мою думку, це досить проблемне питання і мало хто знає, як тут правильно наголошувати…

Про це писала Тетяна Молодід у статті «Наголос займенників та слів займенникового походження», на початку якої вона сказала таке: «Український рухомий і різномісний, – можна сказати, свавільний, – наголос завдає багато клопоту тим, хто прагне досконало оволодіти майстерністю усного мовлення». Не посперечаєшся. На ваше запитання там відповідь є. Якщо займенники вживаються без прийменника, наприклад, у родовому відмінку, то наголос маємо на другому складі: «Серце мліє, а козакам Того́ тілько й треба» (Шевченко). «І раю вам цього́ не знать» (Шевченко). «Всього́, всього́ тоді бувало – І все докучило мені» (Шевченко). У давальному: «Велике тут було роздолля тому́, хто праведно живе» (Котляревський). «Мої діти зберуть урожай... усьому́ наступає свій край» (Грінченко). На другому складі має наголос і слово «тому́» у зворотах на означення відрізків часу: п’ять років тому́, тиждень тому́, кілька хвилин тому́. Також на другому складі мають наголос присвійні займенники мій, твій, свій: мого́, твого́, свого́ («За цвіт свого́ села, За вільну Україну В бою упав з сідла» (Воронько) і вказівні займенники той, цей (сей) та означальний весь: того́, цього́, всього́, тому́‌, цьому́‌, всьому́.

А от на першому складі усталився наголос у формах питально-відносних займенників: на ко́му, на чо́му. Також на першому має наголос займенникове слово, якщо перед ним стоїть прийменник: для то́‌го щоб, замість то́го щоб, до то́го щоб, від то́‌го що, до то́го що і под., але в міру того́ як, бо прийменник стосується слова «міра». Також наголос на першому складі, якщо субстантивовані займенники вживаються з прийменником: до то́го, після цьо́го, від усьо́го, на то́му, в цьо́му, при всьо́му і т. д. Зокрема це стосується усталених виразів: ні з сьо́го ні з то́го, не без то́го, не від то́го, не до то́го, що з то́го? і под. «До сльоз, до крові, до пожару, До всьо́го, всьо́го я привик» (Шевченко). Залишилося тільки все це запамʼятати.

• 5 •

Олександра Удод: Добрий день! Поясніть, будь ласка, чи правильно вживати слово «покликання» у значенні «посилання». Якщо так, то на який склад наголошувати? Дякую!

В українській мові є дієслово «покликáтися», яке означає вказувати на кого-, що-небудь для підтвердження чогось (синонім до «посилатися»). Від цього дієслова утворили неологізм «покликáння», яким тепер закликають називати лінк (адресу мережевого інформаційного ресурсу у форматі URL). Утім, тлумачний словник фіксує це слово з наголосом на другому складі, й означає воно внутрішній потяг, здатність, схильність до певної справи, професії; життєве призначення. А слова «покликáння» у словниках немає. Тож вирішуйте самі, вживати його у значенні лінк або витяг із тексту чи ні. Я не вживаю, бо не люблю небажаної омонімії. Якщо в усному мовленні омографи «покли́кання» і «покликáння» можна розрізнити за наголосом, то на письмі багатозначності не уникнути. У значенні «посилання на когось / щось» воно зафіксоване тільки у словнику Ізюмова та словнику Дорошенка, Станиславського, Страшкевича (1930). У словнику Кримського і Єфремова форма з таким наголосом подана як синонім до «виголошування», «проголошення», а також те саме, що «покли́кання».

• 6 •

Тетяна Тимошенко: Скажіть, будь ласка, як все ж таки правильно писати: марЕво чи марИво, зарЕво чи зарИво? Адже в новій редакції правопису про ці слова немає згадки. Заздалегідь дякую за пояснення!

Спираємося на продуктивну словотвірну модель: чого більше в мові – -иво чи -ево? Плетиво, прядиво, місиво, куриво, вариво, добриво тощо. Натомість на -ево закінчуються тільки дерево і черево. Отже, варто вживати «мариво». Хоча словник СУМ-20 подає саме «марево» з купою прикладів з класичної літератури: 

  • «Тут цілий далекий пейзаж.., затканий туманом та сонцем, неначе дивне марево в Сахарі». (І. Нечуй-Левицький).
  • «Безжалісна музо! куди ти мене завела?.. Навіщо ти серце моє одурила, привабила маревом щастя?» (Леся Українка).
  • «Повітря тремтить від спеки, і в срібнім мареві танцюють далекі тополі». (М. Коцюбинський).
  • «Спав [Мирон Данилович] тривожно. Марева розкидані снилися, втоплені в безмежну тривогу». (В. Барка).
  • «Де-не-де ще стоять вівса, .. соковито зеленіють бурякові плантації, здалеку вкриті сивизною марева...» (І. Багряний).
  • «В соняшному [сонячному] мареві млосно дрімають дальні стріхи сільських хат». (Б. Антоненко-Давидович).

Тому якщо ви напишете «марево», це не буде грубою помилкою. А от слів «зариво» і «зарево» немає в українській мові. Є «заграва».

• 7 •

Лариса Гарматюк: Пані Ольго, потребую вашої думки про український відповідник до рос. «насмотренность» – натренований візуальний смак. Це надивленість, наглянутість, набаченість...?

Насамперед скажу, що можна вживати словосполучення «візуальний досвід», адже саме так перекладається це поняття з англійської мови (visual experience). Утім, якщо треба український однослівний відповідник, можемо дібрати. «Наглянутість» одразу відкинемо, бо «глянути» передбачає швидкість, миттєвість, тоді як натренованість передбачає повторювану дію. Тому обираємо між «надивленість» і «набаченість». Дивитися – спрямовувати погляд. Бачити – мати здатність сприймати зором. Надивитися, надивлятися – довго, досхочу дивитися на кого-, що-небудь; багато бачити чогось, часто зустрічатися в житті з ким-, чим-небудь. Набачитися – багато побачити; надивитися. Тобто це синоніми. Але корпус текстів (ГРАК) не знає новотвору «набаченість» (частотність нульова), на відміну від «надивленість». Ба більше, на «надивленість» там натрапляємо у Миколи Бажана: «Довженко спершу аж начебто побоювався технічного, отже, й математичного, елемента, який лежав в основі кіновміння і без точного знання якого неможливо було оволодіти майстерністю кінорежисера та й сценариста. Кінообʼєктив холодно й формульовано вдивлявся у світ … просвічуючи своїми пронизливими променями ввесь накопичений художником життєвий досвід, всю його надивленість, наслуханість, начитаність, наснаженість відчуваннями». Тож пропоную віддавати перевагу слову «надивленість».

• 8 •

Валентин Лученко-Синявський: Як правильно українською назвати людей з високим рівнем навіюваності? У психотерапії є терміни гіпнабельний і сугестабельний.

Вразливий до навіювання. Можна і одним словом: навіюваний. Цей дієприкметник може позначати і те, що навіюють (навіювана думка), і того, кому навіюють (навіювана людина). Адже є подібний дієприкметник: керований. Часто одна й та сама людина буває і керованою, і навіюваною.

• 9 •

Ольга Максимчук: Як правильно: охоронець чи охоронник? Охоронник – калька з російської?

Ні, не калька, бо є ж і «прикордонник». Згідно з тлумачним словником «охоронник» – те саме, що охоро́нець. Але у трудовій книжці буде написано тільки «охоронник», бо Мінсоцполітики визначило кваліфікаційну характеристику професії «охоронник». Тобто у професійній діяльності слово «охоронець» не вживається. До речі, у Кримського і Єфремова є жартівливий відповідник: «боронило».

• 10 •

Пистина Ненєва: Доброго дня. У мене аж три питання:

1) перший вопрос з приводу слова «сахар». Чи є йому місце в українській мові? По-перше, у нас в Приморську багато хто каже «сахар» (деякі – сахарь), а ще є сахароза, мукополісахаридоз, олігосахарид, сахарин і т. д, але нема цукрози, мукополіцукридозу, олігоцукриду, цукрину і т. д. Чому? Це значить, що слово «сахар» у нас є? Другий вопрос: мені не подобається слово «дякую», якесь воно польське, не нашинське. Я ось думаю: є слово «благо», «дар/дарити» теж є. Так чому я не можу казати «благодарити»? Мені це слово здається більш старовинним і глибинним, тим паче що у болгарській мові (мій тато таврійський болгарин, тому мову знаю) ніяких «дякую» нема, там «благодарявам». Чи можна вживати це слово? І третій: у болгарській мові болгарську дитину називають милим словом «българче». Як українською? Болгаринчик? Болгариненя? Болгарченя? Болгарчик? Болгарченятко?

1) В українській мові, а саме у словнику Грінченка, є «сахарь». У сучасній літературній мові цього слова немає, але воно залишилося в говорах південно-східного наріччя. «Сахар» – запозичення з грецької мови, «цукор» – з німецької через польську. «Сахар» у нашій мові є, але не в літературній, а в діалектній, попри наявність у літературній мові слів «сахароза», «олігосахарид» тощо. Так буває.

2) Щодо «благодарити» – є у Грінченка і «благо», і «дарити», а от «благодарити» немає. Імовірно, церковнословʼянізм, тому болгарам це слово близьке, адже церковнословʼянська мова базується на староболгарській.

3) Зменшено-пестливі етноніми – болгарченя і болгарченятко. Як німченя / німченятко, єврейченя / єврейченятко.

Запитання для Ольги Васильєвої надсилайте на електронну скриньку [email protected] з темою листа «Мовне питання». 

«Главком»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Уиткофф отложил визит к Путину после отказа РФ от мирного плана США и Украины, - FT
UAToday
2025-05-17T16:00:25Z
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
США представили России мощный мирный план - Рубио
Корреспондент
2025-05-17T16:57:07Z
Тимур Ткаченко объявил о новом сервисе помощи пострадавшим после обстрелов: все будет в одном приложении
Eco Town
2025-05-17T15:24:00Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
В новом правительстве Германии вспыхнул первый скандал - СМИ
Корреспондент
2025-05-16T12:21:28Z
Трамп напомнил, что "ненавидит" Тейлор Свифт и сказал, что она "не горячая"
Корреспондент
2025-05-16T20:54:33Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
Яна Глущенко с мужем и сыном показала свой роскошный особняк за 200 тыс. долларов: вид изнутри
TSN
2025-05-16T19:19:10Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
Известная украинская певица пережила три выкидыша и удивила решением проблемы: "Жила с монахами"
TSN
2025-05-16T19:19:30Z
Сашко Положинский выпустил новый альбом, посвящённый побратимам
Корреспондент
2025-05-16T15:33:41Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
"Я получила уже миллион угроз": "холостяк" Терен объявил войну блоггерке Алхим из-за русских песен и языка
Апостроф
2025-05-04T17:18:34Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
2025-05-14T16:27:28Z
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
2025-05-14T20:54:30Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
РФ стремительно начала развивать собственное производство дронов
UAToday
2025-05-17T17:06:56Z
На Одесчине уничтожили российскую морскую мину
Корреспондент
2025-05-17T16:36:42Z
Зеленский отреагировал на идею Папы Льва XIV
Корреспондент
2025-05-14T21:24:03Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Как определить, что авокадо точно спелое: простые уловки
TSN
2025-05-15T14:34:08Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
В Украине стремительно растет заболеваемость корью: уже зафиксированы смертельные случаи
TSN
2025-05-15T14:34:56Z
Какая польза греческого йогурта: названы 6 весомых причин есть этот продукт ежедневно
UAToday
2025-05-17T12:03:29Z
В Киеве зафиксировали вспышку гепатита А: сколько людей уже заболело
UAToday
2025-05-17T09:00:44Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
2025-05-13T09:03:06Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
На Франковщине чиновник торговал закрытыми данными ГПСУ
Корреспондент
2025-05-16T11:57:53Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-15T03:39:51Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
В Виннице мужчину избили на пункте сбора в ТЦК
Корреспондент
2025-05-17T18:03:54Z
В Германии самолет с пассажирами 10 минут летел без пилотов, - BILD
UAToday
2025-05-17T17:36:58Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
В ОВА показали последствия атаки дронов на Полтавщине
Корреспондент
2025-05-15T06:21:56Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
2025-05-13T05:06:12Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 13 мая в Украине
UAToday
2025-05-13T04:30:17Z
Россияне обстреляли Донецкую область, есть жертвы
Корреспондент
2025-05-17T17:33:33Z
Британская разведка проанализировала наступательные действия РФ в Донецкой области
Европейская правда
2025-05-17T16:36:11Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
В Киеве прохладно и сыро: синоптики обновили прогноз на субботу
Gazeta UA
2025-05-10T03:24:36Z
Moody's снизило кредитный рейтинг США
Корреспондент
2025-05-16T23:51:08Z
Кабмин ускорил установку мобильных вышек
UAToday
2025-05-16T20:03:46Z
Бронирование от мобилизации на предприятиях: будут ли изменения
UAToday
2025-05-16T20:03:27Z
Цена на электроэнергию в Украине на самом высоком уровне в Европе - эксперт
Корреспондент
2025-05-16T20:03:17Z
В Великобритании запустят авиарейсы на водородно-электрической тяге
Корреспондент
2025-05-16T18:12:19Z
Доля населения в потреблении электроэнергии в Украине превысила 36%
Корреспондент
2025-05-16T18:00:04Z
В компании IDS сделали заявление о потерях из-за санкционного режима
Корреспондент
2025-05-16T17:36:13Z
До АРМА передали активы одесского агротерминала Коломойского
Корреспондент
2025-05-16T15:51:33Z
Кабмин ускорил установку мобильных вышек
Корреспондент
2025-05-16T15:27:40Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Продажи электромобилей Xiaomi падают на фоне кризиса доверия к компании
Корреспондент
2025-05-16T16:30:22Z
Waymo отзывает почти все свои роботакси из-за столкновений с препятствиями
Корреспондент
2025-05-15T18:30:16Z
Toyota представила электрический bZ4X Touring
Корреспондент
2025-05-15T16:51:36Z
По 5 тысяч за машину: почему автогражданка в Украине так сильно подорожала в 2025 году
VGorode
2025-05-15T09:57:26Z
В Украине вырос спрос на гибридные автомобили
Корреспондент
2025-05-15T09:33:10Z
Надежные и комфортные: названы 10 лучших автомобилей с пробегом за свои деньги
UAToday
2025-05-15T08:03:42Z
Хакеры превратили Nissan LEAF в дистанционно управляемую машину
Корреспондент
2025-05-14T19:18:55Z
На грядке пожелтел весь укроп — в чем причина и как спасти зелень
TSN
2025-05-15T14:34:10Z
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
2025-05-12T17:19:12Z
Гороскоп на 18 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-17T15:30:37Z
Гороскоп на воскресенье 18 мая 2025 года
UAToday
2025-05-17T15:00:36Z
Лунный календарь на каждый день: рекомендации и предостережения на 17 мая
TSN
2025-05-16T19:20:46Z
Названы три вещи, которые обрекают на одиночество и не дают обрести настоящую любовь
TSN
2025-05-16T19:19:59Z
Как стирать футболку, чтобы она не растянулась и не потеряла форму: основные секреты
TSN
2025-05-16T19:19:02Z
Тест по картинке: что расскажет о вас ваш любимый фрукт
TSN
2025-05-16T19:18:17Z
Гороскоп для знаков зодиака на выходные 17-18 мая 2025 года
Корреспондент
2025-05-16T09:12:07Z
Совладелец МЮ лишился почти трети своего состояния
Корреспондент
2025-05-16T20:36:12Z
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
2025-05-13T14:39:38Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
Ведущие игроки Лейпцига готовятся к уходу из клуба
Корреспондент
2025-05-17T17:42:57Z
В финале Кубка Англии воспитаннику Манчестер Сити покорились два достижения
Корреспондент
2025-05-17T17:12:55Z
Травма Довбика помешает ему принять участие в важных играх Ромы
Корреспондент
2025-05-17T16:42:51Z
Ведущий форвард Боруссии Д стал лучшим бомбардиром чемпионата в дебюте
Корреспондент
2025-05-17T16:15:13Z
Подвела травма: Свитолина снялась с турнира, на котором дважды была первой
Корреспондент
2025-05-17T15:36:36Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
2025-05-15T13:03:54Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Почему две стороны Луны имеют разный вид: ученые NASA сделали важное открытие
UAToday
2025-05-17T11:03:02Z
Ученые раскрыли секрет рыжих кошек, который не давал покоя десятилетиями
TSN
2025-05-16T19:19:42Z
В Ираке обнаружили рельеф с изображением последнего ассирийского царя
Корреспондент
2025-05-16T17:21:23Z
В Китае представили цифрового военачальника на основе ИИ DeepSeek
Корреспондент
2025-05-16T16:36:46Z
Киберспорт по популярности догоняет топовые футбольные дерби: инсайты дискуссионной панели GGBET UA на SBC Summit Ukraine
Корреспондент
2025-05-16T15:39:33Z
Какие магнитные бури ожидаются 16 мая и как с ними справиться
UAToday
2025-05-16T10:03:52Z
В Африке обнаружили вид геккона, который считался исчезнувшим более 30 лет
Корреспондент
2025-05-15T17:03:24Z